Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Diskusia o tom, čo variť, piť, jesť. V tomto fóre sa prevažne diskutuje o receptoch, čo komu chutí, čo radi varíme.
Locked
User avatar
Vilma
Posts: 4311
Joined: 16 Nov 2006, 16:48

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by Vilma » 15 Jan 2012, 14:24

hodím sem jeden recepice na polievočku, ktorá krásne zasýti a zohreje bruško thumb3
Argentínska fazuľová polievka/z knihy p.havlička jídlo jako životný styl/
/narátané pre 5 osôb/
230 g farebná fazuľa
2 l netučného hydinového vývaru
500 g rajčiakocého pretlaku
100 g údenej chudej šunky
100 g cibule
100 g zeleru
100 g mrkvy
4 strúčiky cesnaku
čili papričky
oregano
mletá paprika
tymian, mleté č.korenie
200 g rajčín
Vopred namočenú fazuľu uvaríme v hydinovom vývare spoločne s nadrobno nakrájanou cibuľou domäkka. Ku koncu pridáme rajčiakový pretlak, čili, cesnak. Varíme ešte 10 minút. Pridáme na kocky nakrájanú šunku, nadrobno nakrájanú mrkvu a zeler a rajčiny. Dochutíme korením.
Hodnoty na 1 porciu: 1126 kJ, B 31, T 5, S 23

nakoľko som lenivá gazdinka, tak vývar nahrádzam bujónom toothsmile . a okrem toho šunku, mrkvu, zeler a rajčinky povarím cca 5-10 minút, tak, aby sa chute premiešali, ale zeleninka ostala chrumkavá. a v zime namiesto surových rajčiniek používam lúpané, krájané v konzerve.a nekorením to vôbec, stačia tie čili papričky.
dobrú chuť ;)
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

User avatar
apolenka
Posts: 27547
Joined: 18 Apr 2007, 14:19

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by apolenka » 15 Jan 2012, 14:28

Vilmuš vďaka. A ani krumplíky do toho nejdú? A chlebík nezajedáš?
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

User avatar
Vilma
Posts: 4311
Joined: 16 Nov 2006, 16:48

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by Vilma » 15 Jan 2012, 14:36

apolenka nyšt inšvo xudivx . krumplík by to podľa mňa pokazil. ten zeler tomu robí dobrú chuť. a ˇje dosť hustá a sýta.ja jem bez chlebíka, ale v knihe píšu, že podávajte s pečivom ;)
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

User avatar
apolenka
Posts: 27547
Joined: 18 Apr 2007, 14:19

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by apolenka » 15 Jan 2012, 14:49

No Vilmuš šak potom to nie je dobré bez chlebíka. Ako polievku OK, ale hlavne jedlo xudivx - slabota nie? Vieš čo by som dala namiesto tej šunky? Údené kur. stehná. Tie kupujem v Lidli. Používam aj do kapustnice. Minule hovorili čo varili u Magálovej, že stehná kur. a nie prsia sú dobré na chudnutie. Je tam totiž nejaká látka - žeby karnitín?, čo pomáha schudnúť. Vraj prsia sú len na nasýtenie.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

User avatar
Vilma
Posts: 4311
Joined: 16 Nov 2006, 16:48

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by Vilma » 15 Jan 2012, 15:41

si predstav.a ja moc búcka nemusím xudivx .asi sa preorientujem, keď sú lepčie na chudnutie :-))) ja dávam údené karé :roll: . a havlíček to tam odporúča ako večeru. no ja to môžem aj obedovať aj olovrantovať aj večerať :-))) . je fakt dosť hustá a sýta-teda aspoň mňa dokáže zasýtiť.
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Zdrave papkanie pre časovo vyťažených

Post by tini » 15 Jan 2012, 16:47

Mili moji,
zamykam zatial tuto temu, tu by mali byt len take rychlofky totalne;) Zalozila som novu na receptiky, aj tam prekopcim cim skor tieto tu nove pribudnuvsie, nech tu je poraaadek.. ;)

https://www.chudnutie-ako.sk/forum/viewt ... =8&t=60930
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Locked