Najnovšie komentáre na tomto webe

 • Jana on Intenzita pohybu – sledujte si tepA čo tak merať to rovno zariadením na meranie tepu? Napríklad hodinky? Fit náramky. Cvičím a počas toho mi v pohode odmerajú aktuálny tep. Nevravím že musí byť zrovna drahšie ako tie moje polar-a360-white nájdu sa aj lacnejšie variácie, ktoré splnia účel odmerať tep. Nemusím sa trápiť s vypočítavaním a ušetrené sekundy makám.
 • Lenka6 on BulgurAhoj, ja som ešte veľa receptov s bulgurom neskúšala, ale chutí mi v paradajkovej polievke. A tu polievku robím bez zápražky. Rozvarím mrkvu alebo nejakú zeleninu s cibuľkou, rozmixujem a pridám pretlak, osolím.
 • Katarína on BulgurĎakujeme pekne za skvelý tip čo si uvaríme aj za recepty :-)
 • Miro Veselý on Ovsené vločkyadasa ani jeden z uvedených produktov nepovažujem za niečo, čo sa dá považovať za overené a spoľahlivé riešenie. Na chudnutie to celkom na 100% nemá zmysel kupovať. nie je dôsledkom nedostatku chlorelly, zeleného jačmeňa ani spiruliny v našom tele. Preto ich dodávanie nebude pomáhať. Čo sa týka detoxikácie organizmu tak tam som tiež skeptický. Telo sa detoxikovať vie aj samo, stačí vyvážená a pestrá strava. Ak je nejaký problém s toxínmi, lepšie je poradiť sa u lekára, nie sadať na lep rôznym predajcom. No a prospešné látky? Hmm. Len zato, že niekto začne predávať nejaký výrobok a vyhlási že...
 • adasa on Ovsené vločkyDobry den. Rada by som si na vasej stranke precitala Vas nazor alebo pohlad na pripravky Spirulina, Chlorella a zeleny jacmen stava. Mohlo by to zaujat viac ludi s pohladu chudnutia, detoxikacie organizmu a prospesnych latok. za odpoved vopred dakujem
 • Miro Veselý on Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?ero nedá sa takto naslepo odpovedať. Každý človek je iný a niekto sa možno neprejedá nejak nekriticky. Alebo možno sa aspoň trocha stráži. Ale či to funguje tak, že sa telo prispôsobí vyššiemu príjmu tak to skôr nie. Do istej úrovne sa dá zvýšiť metabolický obrat (viac jedla viac pohybu) ale ak sa zvýši príjem a výdaj nezmení, tak bude priberať. Ono to môže byť málo viditeľné, tučný človek môže mať 120 kíl 10 rokov a pritom priberie pár kíl slaniny ak sa nehýbe a stráca svalovinu. Ale v popisovanom prípade asi ten muž beží v režime, ktorý je ako-tak...
 • ero on Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?S tučnými je to zaujímavé, a keď sa hovorí, že pre schudnutie stačí odstrániť príčinu obezity - z toho vyplýva, že ak ju neodstránime, ostaneme stále ROVNAKO tučný, alebo váha pôjde donemoty hore? Mám jedného priateľa, ktorý sa prejedá, má 120 kg už 30 rokov a stále vyzerá rovnako tučný. Stále má vyšší denný príjem ako výdaj. Funguje to tak, že telo sa prispôsobí vyššiemu príjmu nad výdajom, dostane sa do určitej tučnoty (napr. 120 kg) a už ďalej, ak sa prejedá stále rovnako nepriberie?
 • Miro Veselý on Jedálniček na nedeľuPetra ďakujem za otázku, už som to doplnil do textu. Na jednu porciu môžete počítať asi tak 60 až 80 gramov surových bôbov, takže ak uvaríte bežné 500 gramové vrecko, rozdeľte si ho zhruba na nejakých 8 porcií.
 • Petra on Jedálniček na nedeľuDobrý deň, koľko gramov by malo byť tých sójových bôbov? Ďakujem.
 • Miro Veselý on Ovsené vločkyLucia to je dobrý postreh. Je fakt, že soliť normálne (teda do tých 5 gramov) vlastne v skutočnosti znamená nesoliť vôbec. Čo je pri mnohých jedlách problém. Poznám dosť ľudí v okolí, ktorí dokonca striktne trvajú na tom, aby sa soľ pridala aj do kaše z nasladko. Ako zvýrazňovač chuti. Takže pre tých, čo do sladkých jedál dávate štipku soli, nerobte to. Štipka je zhruba pol gramu až gram.
 • Lucia on Ovsené vločkyMajú aj malý obsah soli a vo väčšine verzií chutia neosolené.Zaradenie dvoch alebo jedneho jedla z vločiek pomôže vtesnať sa aspoň zhruba do piatich gramov soli denne, spomínaných ako hranica v článku o soli.
 • Mima on Najnovšie komentáre na tomto webe...vďaka čomu som pochopila veľa vecí "polopate". Ďakujem! :)
 • Mima on Najnovšie komentáre na tomto webeNatrafila som na Vás iba včera, ale Vaše videá na youtube a články ma veľmi oslovili. Píšete a rozprávate priateľskou formou bez používania kdeakých odbornych slov, vďaka čom
 • lvkatka on Ovsené vločkyčasto jedávam vločky s ľanovými semiačkami či orechmi. pridám pár hrozienok, škoricu a samozrejme jogurt, väčšinou 3%ným. zasýti, chutí a prospieva. môžem s mirom len súhlasiť
 • Zaniah on Naučte sa vyrátať si jedálniček na chudnutieAhoj, čítala som veľa o výžive, zdravom životnom štýle, ale všetko, čo čítam od Mirka Veselého je tak pre mňa "nové", že sa tomu dá len veriť. Má to naozaj v sebe racio, je to jednoznačne zrozumiteľné. Rozhodne sa tým budem riadiť, nielen s cieľom zhodiť pár kýl (3?), ale aj upevniť zdravie. V tomto svete supermarketových a dlhotrvácnych potravín je to jednoducho nevyhnutné. Ďakujem za cenné rady Mirko :)
 • Miro Veselý on Šport, pohyb a chudnutiemichal BMI sa počíta ako mechanicky jednoduchý vzorec. Ak zadáte parametre profesionálneho kulturistu, vyjde v pásme rizikovej obezity, pričom ale je štíhly a iba ťažký "z mäsa". Naopak môže človek, ktorý necvičí mať málo svalov a začínajúcu obezitu a aj tak sa môže javiť v norme. Ak máte pocit, že vaše brucho je väčšie, než by malo byť, tak štatisticky najpravdepodobnejšie je to začínajúca obezita. Najmä ak máte sedavé zamestnanie, necvičíte a k tomu menej vhodná strava. V každom prípade je ale dobré poradiť sa s lekárom, či nie je v hre aj štatisticky menej pravdepodobná príčina, trebárs nafukovanie, alebo...
 • michal on Šport, pohyb a chudnutieDobrý, mám 23 rokov, váha - 55 kg, výška 175 cm a obvod pásu 75 cm. Necvičil som, takže ani svalov veľa nemám. Na jednej z vašich stránok som našiel, že ľuďom, ktorí majú málo svaloviny môže BMI ukázať podváhu, pričom majú brucho. Mne BMI na vašej stránke ukázalo optimálnu váhu 70 kg (teraz mám 55kg) a optimálny obvod pásu 73 cm (teraz mám 75 cm). Neviem, či je to brucho sústavne nafúknuté, aj ráno, aj večer a aj po stolici. Ale keď si pozriem alebo nahmatám rebrá - tie sú úplne chudé. Takže neviem, či to veľké brucho je...
 • nbest on Celozrnné cestovinyPotesi ma ak okrem spagiet date tip na dalsie cestoviny.Akurat som pozerala v lidli,ale tie ostatne su len z tvrdenej psenice...dakujem:-)
 • Miro Veselý on Jojo efekteva na základe takejto informácie vám nikto nevie nič povedať. Jojo efekt je typický pri diétach a dlhodobo nedostatočnom príjme živín, hlavne sacharidov. Vtedy sa spomalí a je "zle". Ak plánujete jesť v podstate normálnu zdravšiu stravu tak by sa nemalo stať nič zlé.
 • eva on Jojo efektĎakujem, budem sa zatiaľ stravovať tak, ako som uviedla - uvidím, čo to urobí. Len ak nebodaj pri takýchto pokusoch schudnem, nebude už neskoro navyšovať - nechytím sa do "pasce" jojo efektu?
 • Miro Veselý on Jojo efekteva ak napíšete namiesto troch ingrediencií len jednu, tak naozaj ťažko čokoľvek posúdiť. Samozrejme, pečivo s trochou oleja a bielkovinou je na raňajky celkom v poriadku aj pri chudnutí aj pri normálnej strave a rozdiel je najmä v množstve. Ak by ste chudli, tak si pridajte veľkosť porcií.
 • eva on Jojo efektK tomu pečivu vždy jedávam aj niečo iné (NIKDY nie suché). Vždy je na ňom maslo alebo olivový olej, a na tom buď med alebo syr, ryby, vajíčka alebo nejaké nátierky. Aj tak to vyzerá ako jedálniček na chudnutie?
 • Miro Veselý on Jojo efekteva ak dovolíte, začal by som od konca. Nie je možné posúdiť výsledky podľa hmotnosti. To stačí, aby ste pred týždňom mali svoje dni a tento týždeň máte ako nič o kilo či dva menej. Druhá vec: ak ste predtým jedávali menej zdravo a hlavne viac solili, zas stačí ak pár dní menej posolíte a váha zletí dole. Takže sledujte to ďalej. Z toho čo ste popísali ako jedálniček sa nedá veľa povedať, skúr si prejdite jedlá aké uvádzam v jedálničku na chudnutie na tejto stráne a dajte si o málinko väčšie porcie. Tam by mali byť živiny v poriadku....
 • eva on Jojo efektDobrý deň, nemala som nikdy problém s hmotnosťou, len sa snažím zdravo sa stravovať. Na raňajky som jedla 120g pečiva, na desiatu 60g, obed - klasický, olovrant - najprv 2 ks ovocia, neskôr jogurt, na večeru buď pečivo (120g) alebo čo zostalo z obedu. Za 1. týždeň takéhoto stravovania som schudla cca 1 kg. Nie som z toho nadšená, pretože mám váhu optimálnu. Nechcem si zbytočne chudnutím (keď ho nepotrebujem) vyvolať jojo efekt. Je možné, že po takomto jedálničku mi hrozí? Ďakujem!
 • Miro Veselý on Rýchlou chôdzou k zdraviuMiňo klopkanie paličkami asi nemá nejaký vplyv na to či je to dobre alebo zle. Najlepšie je ak si to dáte ukázať fyzioterapeutom. Pri nordic walkingu je často zlé držanie tela. Aj ja som tak chybne chodieval. Rýchle tempo je pre chudnutie výhodou. Nie zničujúce, ale keď sa človek trocha zadýcha
 • Mino on Rýchlou chôdzou k zdraviuPrišiel som na svoje chyby pri N.W. 1. Palice mám trojdielne trekingové, tie sú hlucnejsie, na nordic wolking sú lepšie jednodielne, určené na nordic wolking. 2. Snažil som sa o co najvyššie tempo, čo je zle, prešiel som na pohodlných(pre mňa) ale rezkych 10 min kilometer. Teraz všetko v pohode.
 • Miro Veselý on Glykemický index – tabuľka GILenka glykémiu ovplyvňujú . To znamená že v tabuľke jedál podľa sa nachádzajú len potraviny ktoré ich obsahujú. Syr sa skladá prevažne z bielkovín a tuku.
 • Lenka on Glykemický index – tabuľka GIAni syry nie sú zaradené
 • Maria on Celozrnné cestovinyMám ich aj ja vyskúšané. Chutia mi oboje aj tie z DM aj z Lidla.. Ostatné sú fakt hnus. Rozvaria sa a majú hroznú chuť. Takže tiež doporučujem horeuvedené druhy na obrázku.
 • Miro Veselý on Jedálniček na rýchle chudnutiebea ak bola v hre bulímia, tak je vždy namieste veľká opatrnosť. Pol kila mrkva plus brokolica je dosť veľký objem a asi by bolo lepšie poradiť sa s vašim gastroenterológom, nech posúdi ako to vyzerá so žalúdkom. Je možné že sa to tam vôjde, ale nie je isté či je to celkom zdravé. Ľahko by sa mi teraz napísalo že máte zjesť "normálne" množstvo jedla. Ale ak máte túto poruchu príjmu potravy tak tam platia iné pravidlá hry. V každom prípade by stálo za úvahu keby ste jedávali spolu s inými rovesníkmi a pozorovali koľko jedla si dajú. A...
 • bea on Jedálniček na rýchle chudnutieAno, myslela som surovu mrkvu. Ide o to, ze ja som schopna zjest enormne mnozstvo jedla (dlho som mala bulimiu) a nemam problem si dat aj pol kila mrkvy+polku surovej brokoloce pred jedlom a potom normalne jedlo. Preto ma zaujima, ci takto to je este ok, alebo mam znizit aj tu zeleninu.
 • Miro Veselý on Jedálniček na rýchle chudnutiebea mrkva môže mať dosť veľké rozdiely vo veľkosti. Ak si na váhu dáte okolo tých 300 gramov tak by to nemal byť problém. Predpokladám, že hovoríme o surovej mrkve, nie odšťavnenej, varenej ani smoothie. Vyskúšajte a uvidíte, cieľom je zeleninou merne naplniť brucho, ale tak, aby sa tam ešte vošlo normálne množstvo jedla. Ak ste predtým jedla zeleniny málo, tak skokovo nenavyšujte veľké dávky naraz.
 • bea on Jedálniček na rýchle chudnutieDobry den pan Veselý, chcela by som sa opytat ako to je s mrkvou? Mozem si dat trebars aj 2-3 vacsie mrkvy pred jedlom? Dakujem za odpoved.
 • mil on Stéviajedna z hlavnych veci chyba- existuje 98% stevia, prasok. no u nas sa v drvivej vacsine predava vzdy 5%-tnaa zvysok su tie maltrodexiny a xylitoly..atd. preto starostlivo v tompto pripade studovat obsah. niektore firmy dokonca zavadzaju nasledovne: napisu ze obsahuje 98% steviu, ale ked citate dalej..tak iba 5% tej 98% percentnej...
 • Michal on Celozrnné cestovinyJa kupujem Babicciny celozrnna vretena od Druid CZ - celozrnna tvrda psenica, si vajecne
 • Lubka on Racionálna výživa = zdravá výživaVelmi krasne spracovane.
 • Miro Veselý on Celozrnné cestovinyGorazd tu je tip, tieto sme kupovali často a sú fajn. Len nie sú zo semolinovej pšenice, ak si dobre pamätám. V tomto článku sú aj tipy na iné výrobky http://bruchoniejebubon.sk/faq
 • Gorazd on Celozrnné cestovinyHmm, dobrý tip, do Rakúska sa chystáme v najbližších dňoch. Ináč iné ako semolinové cestoviny nekupujem už roky.
 • Miro Veselý on Celozrnné cestovinyGorazd presne tak, keby som bol začal lacnými celozrnnými cestovinami asi nikdy by som nechcel jesť ani žiadne iné. Na kolienka chodíme do rakúska v Spare majú pod vlastnou značkou veľmi vydarené aj vrtuľky aj také maličké kolienka. Sú vydarené.
 • Gorazd on Celozrnné cestovinyZdravím, ja som vyskúšal tie špagety z DM a musím povedať, že sú výborné a budem si ich kupovať. V minulosti som skúšal tie Cessi kolienka a boli odporné a odvtedy som zanevrel na celozrnné cestoviny... :)
 • Miro Veselý on Ako som schudol 35 kíljozo pri niektorých diagnózach, napríklad pri diabetes sa používa aj jedenie každé 2 hodiny. Pri častejšom jedení je ale zvyčajne riziko, že ak sa každé z tých malých jedál o trocha preženie, v súčte sa ľahko spôsobí energetický plus = priberanie. Pri prísnej disciplíne a dodržaní vhodného množstva jedla by sa priberať nemalo ani pri jedení 8 krát za deň, ale chcelo by to mať poriadne vážny dôvod, prečo tak často venovať pozornosť jedlu. Ostatne, skúste si to pár dní a sledujte čo to spraví. Problémy tam ale sú, lebo ideálne by sa pred tréningom nemalo nejaký čas jesť a...
 • jozo on Ako som schudol 35 kílDobrý večer, čo čítam 2. komentár nad týmto - keď človek celkovo zje za deň optimálne množstvo vhodnej stravy, ale si to "roztrúsi" na 7 -8 porcí, spôsobuje to ukladanie tukov - priberanie??
 • Miro Veselý on Koľko energie sa spáli pohybom?Jana v prvom rade gratulujem k výdrži a určite by som odporúčil dosť navýšiť sacharidy. Schudnúť 7 kíl za pár dní je dosť strmá krivka. ÁNo, prvé dni padne veľa aj vody, ale odporúčam radšej chudnutie ťahajte tak do 4 kilá za mesiac to je reálne udržateľné tempo. Ak príliš podstrelíte energetický príjem riskujete že za pár týždňov sa vám spomalí metabolizmus alebo sa začnú prejavovať znaky podvýživy. Sacharidy dajte určite ku 300 gramov na deň, nebojte sa ich. Športová aktivita ak je pestrá je to vždy výhoda. Na schudnutie 50 kíl počítajte reálne tak rok tvrdej práce. A je...
 • Miro Veselý on Celozrnné cestovinyZuzana áno, zaujímavá chuť tieto cestoviny sú veľmi vydarené na chuť ani nezbadám, že sú celozrnné. Donedávna som fungoval na inej značke z Rakúska, ale táto to prebila s prehľadom.
 • Zuzana on Celozrnné cestovinyJa kupujem tie lidlove , ako vidim aj vy ..Su uzasne famozne mne chutia hrozne dobre ovela viac ako klasicke biele..
 • Jana on Koľko energie sa spáli pohybom?Ja som sa dala tiež na zdravú výživu, kvôli veľkej obezite. Povedala som si už dosť. Výlučila som všetko sladké, pečivo min. len /krajec 50g občas na raňajky- ražný/ potom si idem na 1,5hodiny zaplávať. Z čoho hodinu plávam bez prestávky a 30min rekreačne cca 1,5km dokopy. potom na desiatu vždy ovocie. Obed zelenina s masom, alebo polievka. A na večeru jem tvaroh, alebo biely jogurt s 3% tukom. Plávam 3x do týždna, a 2x do týždna mam aqua aerobic vždy po 1hodine / dosť náročné ale aj niečo iné zábavne, také v tempe/. Keď mám spravenú prácu do roboty...
 • Miro Veselý on Diéta pri detskej obeziteSisa nie som odborník na túto oblasť a do výživy mládeže sa nechystám fušovať. Môžem napísať niečo o tom ako som schudol, pre dospelých sa dá formulovať aspoň základné pravidlá. Ale radiť vhodnú výživu pre deti to chce odborníka. V článku som chcel práve upozorniť na to, že by sa nemali mechanicky preniesť poznatky z praxe dospelých na deti. Dieťa totiž je v raste a má inú energetickú potrebu. Aj preto je vhodné veľmi zvážiť zásahy do stravy dieťaťa aby sa nenarušila jeho správna výživa. Určite neublíži uprednostniť všeobecne známe "zdravé" potraviny a pestrý pohyb. Ale množstvo a kombinácie živín...
 • Sisa on Diéta pri detskej obeziteKonecne zhrnutie tejto velkej a vysostne aktualnej temy aj s naznakom riesenia! Velka vdaka, Miro! Pisem o naznakoch riesenia, lebo ine je krmit 3-rocne dieta a ine adolescenta, a to aj pri znalosti a snahe dodrziavat zasady zdravej stravy v sucasnom ponimani. Svojmu 15-rocnemu 79-kilovemu synovi ( "IT syndrom" :-)) sa bojim dat jest pomaly uz cokolvek, lebo naozaj neviem, CO moze a z coho nepriberie. Hlavne mam problem volit spravnu veceru. Napriklad velky biely jogurt s vlockami, bananom a hrozienkami je ok? Velmi by som privitala nejaky modelovy jedalnicek pre adolescentov, nerozmyslate nad tym?:-)
 • Miro Veselý on Aký máte obvod pásu?Janina prejdite si to tu, rád je tu dostatok. Začnite na kalkulačke BMI tá vám vyráta orientačne aj to, koľko zjesť.
 • Janina on Aký máte obvod pásu?krásne nedeľne popoludnie prajem..som prekvapena,ked čitam nejake komentáre a zisťujem že ide najmä o tu mladšiu generaciu ktori chcu pomoc .Tym staršim ako keby bolo jedno ako vyzeraju alebo čo..Ja som bola cely život štihlučka a spokojna so sebou,porodila 5 deti .Zmena nastala pri zmene môjho životného štylu ,ktorí sa obratil o 180% ked som sa odsťahovala a žijem v zahraniči .Začala som priberať a teraz v 50 -tich rokov potrebujem pomoc ...Nie je to až take hrozne ale ten obvod pasu je prekážkou v každom smere.Veľa čitam aby som zistila ako vlastne funguje naše telo , prečo vaha nam...

Komentáre k článku: Najnovšie komentáre na tomto webe

 1. Mima 25. marca 2017

  Natrafila som na Vás iba včera, ale Vaše videá na youtube a články ma veľmi oslovili. Píšete a rozprávate priateľskou formou bez používania kdeakých odbornych slov, vďaka čom

 2. Mima 25. marca 2017

  …vďaka čomu som pochopila veľa vecí „polopate“. Ďakujem! :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: