Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Najnovšie komentáre k článkom na tomto webe

 • Koľko má zjesť človek ak chce chudnúť
  Miro Veselý:
  Viktoria vo veku 17 rokov skôr rátajte s rastom celého tela a teda logickky skôr s pribúdaním hmotnosti. Ale dať 10 kíl za mesiac dole to si myslím, že by chcelo koncentračný tábor a s ohrozením života by sa to možno dalo. Ale určite by bola hlúposť o niečo také sa pokúsiť. Najmä ak nepíšete že máte 153 kíl - potom by to bol reálny cieľ.
 • Koľko má zjesť človek ak chce chudnúť
  Viktoria:
  Dobry den Mam 17 rokov a vážim 53kg chcela by som schudnúť 10kg dalo by sa to za mesiac ? Dakujem
 • Koľko potrvá, kým schudnem?
  Bubula:
  Ja som rok chudla 10 kíl a za mesiac som ich nabrala späť. Som zúfalá, všetko mi je malé, nosím veci čo pred chudnutím, hanbim sa vyzliecť donaha, vyhýbam sa zrkadlu a váha ma deprimuje. Najhoršie je, že mám štítnu žľazu a nedávno mi doktorka znižovala dávku (keďže som bola na kontrole chudá) a povedala mi že ak si váhu udrzim, ostanem na tejto dávke. Bojím a tam teraz prísť o 10kg ťažšia aby mi naspäť zvýšila dávku. Do marca to už asi nestihnem dať dolu :(
 • Šport, pohyb a chudnutie
  Miro Veselý:
  Mira určite nie je zbytočné športovať bez merania tepu. Aj iné pohybové aktivity pomáhajú chudnúť, takže netreba sa báť. Len v určitej konkrétnej zóne to býva najúčinnejšie a tá keď sa dodrží, tak človek chudne efektívnejšie. Ak sa za 3 týždne posunul opasok o dierku, tak to je vynikajúci výsledok a všetko je v poriadku. Držím palce, nech to ďalej funguje.
 • Šport, pohyb a chudnutie
  Mira:
  Ahoj Miro, si moj jediny kamarat na chudnutie, dakujem za Tvoje stranky. Len mi prosim nepovedz, ze mozno uplne zbytocne sportujem, ked si nemeriam tep? Niekedy sa idem rychlou chodzou na pol hodku prejst, inokedy idem bezkovat na hodinu, sem tam turistika, niekedy pol hodina steper s cinkami. Pohyb niekedy 2x tyzdenne, niekedy 3x a niekedy len raz. Viem, ze by to malo byt castejsie, ale pri mojej lenivosti a vahe 110kg je aj toto uspech. Upravila som aj stravu podla Tvojich pokynov.Tento moj styl trva tri tyzdne,nevazim sa, len sa mi opasok o dierku posunul, co som rada. Prosim Ta, ma aj tato frekvencia pohybu vplyv na chudnutie? A tep sa mi
 • Jedálniček na stredu
  Miro Veselý:
  bea áno, dá sa to jesť ako rovnaké jedlo po celý deň opakovane, ale skôr by som sa prihováral za oveľa pestrejšiu stravu. či je to veľa alebo málo sacharidov to záleží na vašej telesnej potrebe, výkone metabolizmu, telesnej záťaži a to určite nikto neodhadne. Zjesť 5 krát 100 gramov chleba by malo znamenať okolo 250 gramov sacharidov na deň. 300 gramov sacharidov je odporúčaná denná dávka pre menšie deti alebo pre nepracujúcich penzistov. Nevidím dôvod prečo by to bolo veľa na človeka - predpokladám - v produktívnom veku.
 • Jedálniček na stredu
  bea:
  Pan Vesely, 100g celozrnneho chleba (slatinsky), polovica tofu a lyzica olivoveho oleja s celou salatovou uhorkou by malo energeticky sediet. Cisto teoreticky: mozem to mat na kazde jedlo cez den? Nebolo by to vela sacharidov na jeden den? Dakujem za odpoved.
 • Čo je to vlastne "správna váha"?
  Miro Veselý:
  Kristina poruchy príjmu potravy sú veľmi zdĺhavý problém, ktorého sa človek nevie zbaviť. Ak ste s tým mali problém, tak vaša hmotnosť nebude vypovedať nič o vašej kondícii, takže nemá zmysel uvažovať o tom aká váha je vhodná pre ženu v rovnakom veku. Každý človek má iné zloženie tela takže to naozaj nie je možné stanoviť. Ak si nie ste istá jediný kompetentný je lekár, ten môže posúdiť stav vášho tela a výživy. Množstvo a druh tréningovej záťaže zas záleží na cieľoch. Ak trénujete na súťaž na vrcholovej úrovni budú tréningové dávky určite iné, ako keď si chcete udržať zdravú kondíciu. Pre kondíciu môžete uvažovať s troma hodinu a pol trvajúc
 • Čo je to vlastne "správna váha"?
  Kristina:
  Ahoj, Miro, tvoje clanky ma nabijaju optimizmom, hoci som v stadiu uplnej neistoty. Mam problem s dodrziavanim stabilneho jedalnicka a vyvazenim cvicenia a oddychu. Na konci ZS nastupil problem s poruchou prijmu potravy, sportovanim do vycerpania, prejedanim sa "zdravymi" potravinami typu nizkotucny tvaroh, jogurty a zelenina. S tymto problemom zapasim doteraz. Mam 27rokov, vysku 175 cm a vahu okolo 50 kg. Zaujímal by ma tvoj názor, že aká je zdravá váha pre ženu v mojom veku a kolko krat tyzdenne a ako dlho je zdrave cvicit. Tesim sa na tvoju odpoved a dakujem ti!
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Miro Veselý:
  Ivan neviem vám nejak konkrétne poradiť alebo odhadnúť čo sa bude diať. Choďte normálne a sledujte si obvod pásu. Ak by začal narastať tak to môže byť podozrivé či to nie je jojo efekt, alebo niečo také. Potom bude čas to riešiť. Ale radšej s lekárom, takto v diskusii vám neporadí nikto, nevieme nič o vás ani vek, aké boli problémy, aká je strava a tak ďalej. Takže to by chcelo vešteckú guľu.
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Už síce nemávam - zle som sa vyjadril - obdobia hladu, ale mával som
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Ja som totiž tých období nedostatku jedla mal viacero. 2 mesačné som spomenul len ako najdlhšie. Obávam sa, či si telo zatiaľ nezvyklo, že mávam viacero období hladu a spomalil sa metabolizmus?
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Veľká vďaka za Vašu odpoveď, žalúdočné problémy som riešil s gastroenterológom, už je po nich. Ak teraz budem jesť rovnako ako pred tým, hrozí mi pribratie na vyššiu hmotnosť ako pôvodnú? Od začatia dostatočnej stravy uplynulo 19 dní.
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Miro Veselý:
  Ivan sladkosti sa do istého veku nemusia vôbec prejaviť na váhe a až neskôr sa začne potichu zväčšovať brucho. Jesť málo je zvyčajne skôr zlý nápad. Ak sa je trošíčku menej ako treba tak to je asi dokonca aj zdravé, ale určite tam potom nepatria nevhodné potraviny. Odporúčam pátrať po príčinách žalúdočných ťažkostí s gastroenterológom. Nepredpokladám, že 2 mesiace diéty by narobili nejaké škody. Baby čo diétujú to často držia viac rokov.
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Ja vlastne vôbec nemám problém s hmotnosťou. Nikdy som nepriberal. K tomu, aby som toto písal ma doviedlo to, že som mal žalúdočné problémy a 2 mesiace som jedol veľmi málo. Za tie 2 mesiace som schudol 5 kg. Predtým so jedával aj sladkosti, všetko... Nepriberal som - mal som výborný metabolizmus. Teraz už žalúdočné problémy nemám. Stravujem sa ako predtým. Neviem, či sa aj po tej 2 mesačnej "tvrdej diéte" môžem stále spoliehať na ten starý výborný metabolizmus, alebo som oň navždy prišiel. Ďakujem
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Miro Veselý:
  Ivan celá veta znela "niekto sa po diéte môže rýchlo vrátiť k normálu a niekto môže čakať pár mesiacov" inými slovami nevieme povedať koľko tieto procesy u koho budú trvať. ale ak ide naozaj o nejaké zmeny vo fungovaní tela, tak väčšinou sú to skôr pomalé procesy. ak niekto diétuje pár rokov tak sa nedá čakať že po pár dňoch zdravej stravy sa telo z podvýživy prepne skokovo na normálne nastavenie.
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Pojmu "za pár mesiacov" mám rozumieť približne 3 - 5 alebo oveľa viac?
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Miro Veselý:
  Ivan na to nikto nepozná odpoveď. Už pojem zrýchlený / spomalený metabolizmus je skôr laický slovník a nehovorí to nič o konkrétnych parametroch. metabolizmus je látková výmena a to zahŕňa veľa rôznych telesných procesov ktoré u každého môžu bežať trocha inak. Každý človek je iný, niekto sa po diéte môže rýchlo vrátiť k normálu a niekto môže čakať pár mesiacov kým môže postupne navýšiť stravu na trocha lepšie čísla. Ale ak je strava a pohyb v poriadku, tak po schudnutí sa dá počítať s tým že za pár mesiacov sa telo vráti do režimu kedy pri normálnej strave nebude priberať a nemusí jesť menej. ale tiež to znamená že ak sa človek vráti k pôvodn
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Ako dlho trvá spomalený metabolizmus po diéte? - Toto sú tri otázky, v ktorých by som si rád urobil poriadok.
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  - Každý, kto niekoľko krát diétoval má natrvalo spomalený metabolizmus?
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  Ďakujem za vysvetlenie, ešte ma na vašej odpovedi zaujalo, že ste napísali: ,,Tí čo nediétovali majú metabolizmus zvyčajne v poriadku." To znamená, že keď je niekto napr. pol roka po diéte a stravuje sa už normálne, ešte stále - natrvalo má metabolizmus z "dávnej diéty" pokazený?
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Miro Veselý:
  Ivan energetický nedostatok môže byť vyvolaný aj zvýšeným športom. Ak ale budete jesť zhruba normálne množstvo jedla a teda aj potrebné množstvo živín, tak mierny primeraný šport môže spustiť proces kedy pri aeróbnom pohybe, napríklad prechádzke môže telo používať tukové rezervy na šport a teda chudneme. V takom režime ale nebude hroziť nejaká podvýživa. Horšie sú na tom dietári, ktorí často jedia len polovicu toho čo by mali. Tam už je podvýživa reálna a to môže spustiť proces spomaľovania metabolizmu. Samozrejme, dietár nezačne jesť hneď tak málo, ono sa najprv uberie trocha, pár týždňov to funguje. Potom sa to zastaví a musí ubrať ešte via
 • Jojo efekt - čo proti nemu?
  Ivan:
  ,,Aby sa chudnutie dostavilo, musíme v tele navodiť nedostatok energie. No obdobie nedostatku telo zároveň vyhodnotí ako krízový stav. Začne spomaľovať telesné procesy, metabolizmus." - Prosím Vás, chcel by som sa opýtať, či to platí aj vtedy, keď človek viac cvičí (teda viac vydáva energiu)ako prijíma, a takým spôsobom schudne. Viac vydá pohybom, ako prijme potravou. Hrozí aj pri tomto type chudnutia spomalený metabolizmus? Ďakujem za odpoveď.
 • Vajcia
  Miro Veselý:
  Barbora po tréningu si dajte normálne raňajky. Telo počas cvičenia nalačno berie zo zásob a potom mu už môžete dať normálnu potravu aby bolo z čoho regenerovať a fungovať. To znamená nejedzte menej, než by ste mali, ani zbytočne viac. Množstvo jedla vám odhadne kalkulačka BMI hore na tejto stránke.
 • Vajcia
  Barbora:
  Mňa napríklad zaujíma, že čo zvoliť na raňajky: ak cvičím ráno nalačno (po zobudení si dám vodu s citrónom), lebo ráno cvičím cardio a pilates cca 45min dokopy. Mám si dať radšej jedlo, ktoré má menej kalórií (nech si telo vezme zo zásob) alebo práve naopak? Ďakujem
 • Jablkovo - maková desiata
  Miro Veselý:
  zuzka makovú žemľovku by som pri chudnutí asi radšej nevolil. Žemle budú zrejme biele čo by bol problém. Dalo by sa dať celozrnné pečivo, ale aj tak to zostane asi skôr sladké jedlo a to sa pri chudnutí hodí menej. Nepoviem, jednorazovo sa dá. Ale potom zas dlho nič iné nevhodné.
 • Jablkovo - maková desiata
  zuzka:
  a co taka makova zemlovka ?
 • Najskôr schudni, potom cvič
  Miro Veselý:
  Simonaaa začal by som od konca. Ak naozaj máte postavu v poriadku tak chudnutie by mohlo byť dokonca nebezpečné. Mnoho žien si už skazilo pár diétami postavu. Určite odporúčam aby ste si našli režim v ktorom budete zdravo jedávať - to sa hodí či už chcete schudnúť alebo nie. No a k tomu je dobré pridať pohyb. Beh by som asi nevolil, ak chcete trocha spáliť tukové zásoby na brušku na to je lepšia rýchla chôdza, Neskôr môžete pridať aj beh, ale nech vám techniku riadne ukáže a skontroluje tréner. Určite sa sústreďte na to, prečo ste prestala zdravšie jesť už po troch dňoch. Ono totiž s nesprávnou stravou sa dá postupne dostať do bodu, kedy bude
 • Najskôr schudni, potom cvič
  Simonaaa:
  Chcela by som schudnúť 5-10 kg do leta,pretože niesom veľmi spokojná so svojou postavou.Dala som si "novoročné precavzatie" že musím do leta schudnúť.Už ma nebavi mať na sebe celé plavky a skrývať sa pod veľkým oblečením.A preto by som sa ťa chcela spýtať,že ako mám začať cvičiť a zdravo jesť,pretože som sa už pokušala schudnúť ale potom som to vzdala,ale pred Vianocami som začala zdravšie jesť(tak, že som sa nenapchávala koláčmi a inými nezdravými jedlami) a aj som začala cvičiť ale vydržalo mi to asi 3 dni.Chcela by som začať behať len teraz na to nemám veľa času,lebo sa končia prázdniny a ide byť zasa škola.Som celkom mladá a rodičia mi ne
 • Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?
  Miro Veselý:
  Ňuňula niektorí odporúčajú aby režim bol jednotný a ak je raz obed o dvanástej, tak má byť vždy o dvanástej. Ja si ale nemyslím, že by ste mali kvôli jedeniu vstávať, skôr sa vyspite a posuňte jedenie na neskôr.
 • Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?
  Ňuňula:
  Ďakujem za odpoveď :) ešte by sa chcela opýtať, že či keď chodím do práce a raňajkujem o 6:30 (a potom jem každé 3 hodiny až do večera) či by som to tak mala robiť aj cez víkendy, nastavovať si budík a raňajkovať o 6:30. Lebo cez víkendy príjmam rovnako energie len v inom čase (raňajky o 8:00). Tak by som chcela vedieť, že či by to mohlo narušiť/spomaliť chudnutie alebo je to len zanedbateľná vec.
 • Ako variť pri chudnutí a pre zdravie
  Milan:
  Super článok
 • Tréning vôle
  Miro Veselý:
  Jozef to je presne ten najväčší problém ako sa udržať na pozore. Niekedy pomáha ak posielaš fotky toho čo zješ a odcvičíš niekomu kto je zvedavý či chudneš. To môže motivovať ísť správnym smerom. Alebo sa zúčastňovať diskusie trebárs vo fóre. Ale nejaká mantra či afirmácia na chudnutie to neviem či postačí. Dá sa skúsiť opakovať si niečo v zmysle "teším sa na ďalší deň zdravého života" alebo niečo iné pozitívne. Niekedy afirmácie pomôžu upriamiť pozzornosť. Potom odporúčam pozitívne - teda nie "nechcem jesť klobásy" ale radšej "s lepšou stravou sa cítim ľahší" alebo tak. Mali by byť čo najkratšie a celkom jednoznačné obsahovo. Ale asi účinnej
 • Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?
  Miro Veselý:
  Ňuňula dosť záleží na tom, aký typ tréningu to bude. Ak ľahké kardio tak to asi bude v poriadku a aj 6 krát do týždňa to podporí aj chudnutie aj zdravie. No ak by šlo o tvrdší tréning s vyššou intenzitou, tak tam môže nastať to čo sa po starom volá pretrénovanie. Preto sa tréningy odporúča dávať každý druhý deň a medzitým buď nenáročný deň alebo len veľmi mierny aeróbny režim.
 • Tréning vôle
  Jozef:
  Zdravím ťa Miro všetko mi je jasné okolo chudnutia len ta voľa potrebujem ju trénovať ale potrebujem niekoho pomoc aby sommal myšlienky že to robím pre svoje dobro alebo nejakú krátku poučku ktorú by som si pravidelne opakoval aby som nezhrešil.
 • Ako sa dá zrýchliť metabolizmus?
  Ňuňula:
  Ahoj Miro, viem že pohyb zrýchľuje metabolizmus, ale myslíš, že 1hodina kardia KAŽDÝ deň by ho mohla práveže spomaliť? Mám veľmi sedavé zamestnanie a cvičím po 30 min kardia 2 krát denne. Neznie to ako veľa pohybu keďže väčšinu dňa preležím/presedím ale čítala som, že tréning každý deň 1hodina nie je zdravý ...nevieš mi nejako poradiť čo by si robil na mojom mieste ty?
 • Cviky na chudnutie
  Miro Veselý:
  Anonym12321 nie, netreba kúpiť športtester. Pri behu je určite tepová frekvencia oveľa vyššia, než sa pri chudnutí odporúča. Dá sa to odhadnúť aj podľa dýchania, appky na mobil zadarmo sú (väčšinou dosť nepresné). Inak športtester zvyčajne stačí aj najlacnejší. Ten "jedálniček" by som nahradil niečím normálnym, toto je ako z blogu nejakej 13 ročnej ktorá trpí poruchou príjmu potravy spolu s hraničným nedostatkom znalostí.
 • Cviky na chudnutie
  Anonym12321:
  Dobry den,chcem sa spytat ci je toto vhodny jedalnicek napr. ranajky: musli cerealie s mliekom desiata: 2 mandarinky obed: kuracie maso s ryzou olovrant: brokolicova polievka vecera: ovocny jogurt 1,5% je nutne meranie tepu pri behu?nemam momentalne peniaze na sporttester nemozem tep len odhadnut?(na alze stoji najlacnejsi 50 a ostatne su za 100 tak neviem ci ten za 50 by meral tep presne)
 • Pomôže pri chudnutí stacionárny bicykel?
  Miňo:
  Neviem či môžem reagovať, ja nechcem o chudnutí. ..Mali sme doma ,,orbitrek,,.Kúpil ho môj syn, denne na ňom cvičil. Zlákalo ma to, začal som aj ja. Pustil som si radio a denne odkrútil 20minut, neskôr okolo 40, čo bolo akurát, asi 4 x týždenne. Trvalo to asi pol roka, potom syn všetky svoje veci popredal, a odišiel do zahraničia. A pointa ? Asi rok po ukončení cvičenia som mal nevšedné výbornú kondíciu, hoci som už necvicil, sila mi zostala dlho po cvičení, zdravie tiež. Teraz snívam a šetrím korunky na svoj stroj, a hoci som nikdy neriešil kalórie, jedno viem iste. ..Keď je mrcha počasie, ťažšie je vybehnúť von alebo na prechadzku
 • Čo je to vlastne "správna váha"?
  Miro Veselý:
  Marika podľa BMI je to 17.5 dosť výrazná podváha. Ak na to nie je nejaký konkrétny dôvod, radím konzultovať to s lekárom pretože s BMI pod 19 sa spája nárast rizika viacerých veľmi vážnych zdravotných problémov.
 • Čo je to vlastne "správna váha"?
  Marika:
  Ahoj, je normálne ak baba, ktorá meria 162 cm aby vážila 46 kíl??
 • Potraviny s vysokým glykemickým indexom
  Miro Veselý:
  Tara celozrnná múka určite pomôže trocha znížiť glykémiu. Ak to nie je často, tak to asi bude v poriadku jesť. Ja si ich tiež občas robím a sú ešte lepšie ako obyčajné.
 • Potraviny s vysokým glykemickým indexom
  Tara:
  Ahojky Miro na zozname vidím aj knedle. My ich doma robíme z celozrnnej múky. Aj tak majú vysoký glykemický index? Ďakujeeem :)
 • Aeróbne cvičenie
  Miro Veselý:
  Jaroslav áno, určite by pomohlo cvičenie, ale úplným základom je strava. Tá musí byť v poriadku, až potom pomôže tréning. Pretože ak sa stravujete tak, že priberiete 2 kilá za tri mesiace popri cvičení, tak je isté, že robíte nejakú chybu vo výžive.
 • Aeróbne cvičenie
  Jaroslav:
  Ahoj, mám 17 rokov, okolo 175-180cm a 87kg, a pritom mám na svojom tele iba samí tuk ktorý mi ovísa, nie že by som ho mal rovnomerne na celom tele ale iba na miestach kde sa zhromažduje... popravde som lenivý človek ktorý stále vysedáva pri pc ale chcel by som sa zmeniť a začal som cvičiť 3x do týždňa 2 mesiace a mám +2kg a tuk je ešte väčší ... keby som teda bicykloval ako to je napísane v texte a dával pozor na ten môj tep tak by mi to naozaj pomohlo dať dole ??
 • Glykemický index potravín
  orechskrupka:
  Ďakujem za úžasný článok. Dlho sa snažil schudnúť a aj keď som vela veci citala o potravinach, az tu som od "piky" pochopila pointu :D najlepšie vysvetlenie!!
 • Cvičiť doma, či v posilňovni?
  Miro Veselý:
  Ľuboš to záleží na tom, aký máte cieľ. Ak chcete cvičením podporiť chudnutie tak najlepšie urobíte ak si denne dáte rýchlu prechádzku. Pokiaľ chcete naberať silu, tak to chce posilňovňu 3 krát do týždňa, alebo niektorý systém cvičení ako ja TRX, alebo SM systém doktora Smíška. Všeobecne platí že na rozvoj treba aspoň tri tréningy do týždňa. Na udržanie stačia dva. Jeden je väčšinou na nič. A činku nekupujte. Ak chcete robiť drepy, na to záťaž nie je nutná, určite nie prvé mesiace.
 • Cvičiť doma, či v posilňovni?
  Ľuboš:
  Ja sa chcem opýtať či sa oplatí raz do týždňa chodiť do fitka.na cvičenie nôh alebo si kúpiť veľkú činku.
 • Zoznam výhovoriek prečo necvičíme
  Olinecka:
  Mne spadla reťaz na stacionárnom bicykli, keď som sa pokúšala o intervalový tréning. Asi som zle pochopila ako treba ísť na doraz :-) Takej výhovorke by som neuverila ani ja sama, keby sa mi to nestalo.
 • Ako schudnúť z brucha
  Miro Veselý:
  renáta vo veku 15 rokov sa s vaším telom deje to, že rastie. Inými slovami je vás viac ako pred rokom a menej ako o rok. To logicky znamená, že o rok budete ťažšia. Posudzovať preto výsledky puberty váhou by bolo absurdné. Ak máte pocit, že ste tučná, poraďte sa s lekárom alebo telocvikárom o ďalšom postupe ale určite pre vás neplatí ten istý prístup, ako pre dospelých. Nevhodnou diétou si akurát môžete zničiť celý život.

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

 • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
 • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.