Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Bellasin

Bellasin je ďalším z radu prírodných prípravkov. Ako inak. Kto chce žiť zdravšie, chce počuť slovo prírodný. Bellasin je nutné užívať dlhodobo, pravidelne. To tvrdí výrobca. Jasné – čím viac kúpite, tým lepšie.

Bellasin je určený hlavne na reguláciu telesnej hmotnosti v období menopauzy. Dobrá voľba. V tom veku už je len málo žien, ktoré by si neboli zničili postavu. A ešte menej, ktoré by nechceli schudnúť. Bellasin sľubuje znížiť ťažkosti s menopauzou – no ktorá žena by to neokoštovala? Čo obsahuje Bellasin? Trocha byliniek – zelaný čaj, guaranu (kofeín) a ešte zopár korienkov v množstve pripomínajúcom homeopatiká.

A ideme z kopca. Bellasin sľubuje to, čo všetky úspešne predávané (bezpečné a rovnako bezpečne neúčinné) prostriedky na chudnutie. V reklame sa dozviete, že Bellasin pomôže redistriubuovať telesný , zvyšuje termogenézu, prospieva zdraviu… Zárpveň však Bellasin pre vyšší obsah kofeínu nie je vhodný pre ľudí s vyšším tlakom.

Bellasin – účinkuje?

Áno, bellasin účinkuje  mnohých aj televíznych reklamách. V nich v roku 2006 zaznievali odborne nepodložené informácie. No boli to informácie, ktoré tučné ženy radi počuli. Ich nie je spôsobená jedením, ale hormonálnymi zmenami.

Bellasin

Z reklamy na Bellasin vyberme: Bellasin aktívne pomáha pri regulácii telesnej hmotnosti pred nástupom a počas menopauzy. Medzi príznaky nastupujúcej menopauzy nepatria iba zmeny nálady, potenie, návaly tepla, strata vitality a radosti zo života. Jedným z najvýraznejších prejavov je nechcený nárast telesnej hmotnosti v tých telesných partiách, kde k tomu doposiaľ nedochádzalo. Vplyvom hormonálnych zmien nastupujúcej menopauzy dochádza k úbytku svalov a nárastu tukového tkaniva. Kombinácia prírodných látok Bellasinu má vysoko pozitívny účinok na znižovanie nežiadúceho nárastu hmotnosti, obmedzuje zvyšovanie a distribúciu telesného a tiež vegetatívne prejavy menopauzy – únavu, poruchy koncentrácie, spánku a stratu vitality.

Nezmysel za nezmyslom – ale tuční ľudia sa radi nechajú klamať. Potom platia ochotne a nestarajú sa o to, že naleteli ďalšej reklame. Bellasin nefunguje. Neschudnete. Fakt. A pokiaľ ide o chudnutie: priberá sa z prebytku jedla. to môže len zhoršovať – starší človek potrebuje menej jedla ako mladý. Aj k úbytku svaloviny dochádza skôr jej nepoužívaním. Kto pravidelne necvičí, prichádza o svaly.

Bellasin

Keby Bellasin fungoval, boli by sme svedkom, že mnoho tučných žien by už dávno bolo štíhlych. Keby Bellasin fungoval, každá by si rada zaplatila. Kde sú tie ženy, ktoré mohli vďaka Bellasinu tak krásne a ľahko strácať svoj nechcený tuk?

8× koment k článku Bellasin

 1. Aj ja som naletela, Bellasin mi nielen že nepomáha, ale škodí. Zhoršili sa mi problémy so žalúdkom a spánok je v háji. Okrem toho mám stále horkú chuť v ústach. A kilá? Tie sa nabalujú aj naďalej, hoci ho užívam už niekoľko balení. Tkže somarina – nekupovať!!!

 2. Bellasin som kúpila pred dvoma rokmi a aj som ho užívala. Hneď pri prečítaní príbalového letáčika mi bolo jasné, že bez pohybu to s tým chudnutím nebude fungovať – priamo tam sa doporučuje pohyb.
  Či fungoval alebo nie neviem:-) Skôr fungoval ako placebo. Ja som totiž výrazne zmenila stravovacie návyky a pravidelne som cvičila.
  Čo sa týka tých menopauzových problémov, tak na začiatku užívania bellasinu udreli s takou silou, že som konečne navštívila lekára. Pre istotu som bellasin vysadila a vrátila som sa k nemu až neskôr, ale to už len pro forma. Chudnutie bolo totiž už naštartované a vlastne som žiadne tablety nepotrebovala.

 3. Ked mas pohyb a pravidelne cvicis, nepotrebuje Bellasin. Je to iba obchodny tah ako dostať od ludi peniaze.

 4. Mozem len suhlasit, Bellasin nefunguje. No s nazorom ze zena v menopauze nepribera, nesuhlasim. Cvicim 2 az 3 krat do tyzdna, v stravovani sa obmedzujem cely zivot a ked som zacala mat problemy s menopauzou (v 41 rokoch), okrem navalov, zmien nalad a inych problemov sa pridruzilo aj priberanie. Skusila som Bellasin, no moje stavy sa len zhorsili, potenie, busenie srdca (tlak mam nizky), byvalo mi na odpadnutie. V tom case som si stiahla doma tabulku pohltaneho pokrmu a pri dennom prijme 5000 kJ som veselo priberala.

 5. Keď som začala užívať Bellasin , zdalo sa mi, že zaberá a držala som si požadovanú váhu
  Teraz po 2 rokoch / to sa mi vždy stáva pri všetkom , že po čase … / už mi akosi nepomáha a potrebujem niečo podobné, dobré.
  Nemám návahy, bolesti, spať môžem aj tri dni
  len ochlpenie mi začalo bujnieť aj na miestach, kde nebolo / pod nosom, … sa objavili chlpky, nie moc, ale trápi ma to a to priberanie ! Nemôžem schudnúť 3 – 4 kilečká, čo bolo niekedy šup šup a boli dolu.
  Neviem čo si mám kúpiť
  tak hľadám
  Som vegetariám, tuky nič, koláče – to je tabu, . . .
  ?????????????????

 6. Pozorne som si všetko prečítala a môj názor je“
  po mesiaci užívania Bellasinu efect mám 5 kg dole, ale….
  ale papám obozretne a snažím sa dodtžiavať tieto zásady:

  doobedu – miska ovocia s medom a mletými orieškami
  obed – miska zeleniny, nejaké bielkoviny – vajíčko, syr, mäso, šunka ale vždy iba jeden druh
  olovrant – tvaroh s trochou škorice a medu alebo niečo celozrnné s miskou zeleniny
  večera – mozzarela s rajčinami, alebo omeleta s hráškom
  alebo to čo naobed ale iba do 18,00

  okrem toho pijem 2,5l vody denne

  žiadna káva, čaj, chlieb, koláče, zemiaky, cestoviny
  2x denne chodím zo psom na vychádzky
  1x týždenne chodím plávať
  ránoa večer 10 min cvičím

  ten bellasin beriem len pre istotu..)))

  potrebujem dať zo seba 15 kg
  prestalo ma to takto ako som baviť…)))

  mám 53 a som zdravá…

Napíšte komentár

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

 • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
 • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.