Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Probiotiká: Probio-Fix

V konečnom dôsledku sú účinky probiotík podobné, bez ohľadu na to, ktorý produkt si vyberiete. Rozdiely však môžu byť v serióznosti výrobcu a v kvalite. Odporúčam voliť produkty radšej od renomovaného výrobcu, než možno lacné, ale neoverené.

Probiotiká sú živé a tak umierajú

Výživové doplnky s obsahom probiotík – či už ide o jogurt, alebo tabletky – obsahujú živé probiotiká. A tu je drobný problém. Je potrebné zaistiť, aby tieto probiotiká dokázali prežiť skladovanie. Práve tento faktor môže hrať podstatnú úlohu pri výbere vhodného probiotika.

Aby probiotikum bolo naozaj účinné, musí obsahovať dostatočné množstvo živých probiotík, ktoré sú schopné dostať sa až do čreva. V dostatočnom množstve a živé.

Už počas skladovania probiotík dochádza k ich úbytku. Preto túto situáciu výrobcovia riešia tak, že dávajú do svojich výrobkov (napríklad do jogurtu) viac probiotík, ako deklarujú. To preto, aby aj o niekoľko dní v ňom bolo deklarované množstvo živých probiotík.

Probiotiká: Probio-Fix

Aj pri výrobe tabletiek niektorí výrobcovia majú problém s tým, ako udržať probiotiká živé a v dostatočnom množstve. Niektoré probiotiká preto treba skladovať v chladničke. Z pohľadu bežného používania je asi najvýhodnejšie voliť také probiotiká, na ktoré netreba dávať zvlášť veľký pozor. Z tohto pohľadu sa veľmi osvedčil prípravok Probio-Fix.

Probio-Fix

Probiotiká: Probio-Fix

Je to probiotický výživový doplnok, ktorý obsahuje dva druhy probiotík: Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium BB-12. Tieto probiotiká sa dostávajú do čreva živé vďaka špeciálnej technológii, ktorá ich dokáže účinne chrániť nielen počas dlhšieho skladovania, ale aj v organizme. Ide o technológiu, ktorá zachováva životaschopnosť probiotickej kultúry aj pri bežnej teplote. Prípravok Probio-Fix teda netreba skladovať v tme, ani v chlade. Navyše ani žalúdočná kyselina sa ku probiotikám nedostane, takže prežijú cestu až do čreva, kde sa môžu okamžite začať rozmnožovať a zlepšovať naše zdravie.

Výhodou probiotika Probio-Fix je dlhoročná história bezpečného a overeného používania v potravinárskom i farmaceutickom priemysle. Účinnosť probiotika Probio-Fix je klinicky overená desiatkami štúdií, ktoré sú dostupné na dožiadanie u výrobcu (väčšina v angličtine), alebo na internete.

Laktobacily a bifidobaktérie, obsiahnuté v tomto probiotiku nie sú volené náhodne. U väčšiny ľudí sú práve tieto dva kmene najpočetnejšími bakteriálnymi kmeňmi črevnej mikroflóry. Preto užívanie prípravku Probio-Fix účinne napomôže normalizácii črevnej mikroflóry.

Probiotiká: Probio-Fix

Viac infoirmácií o probiotikách:

Probiotiká: Probio-Fix

probiofix.sk – probiotiká Probio-fix, Nutrolin B…

28× koment k článku Probiotiká: Probio-Fix

 1. Tak toto je dost strucne….
  Popisanie len 1 pripravku ? podozrivo to pripomina reklamy ;-)

  Kde sa da kupit Probio-Fix ?(lekarne ?) cena ?
  Ine moznosti ?

  Tony

 2. Tony: Jasné, že robím Probio-Fixu reklamu. Dokonca nielen jemu :-) Dá sa kúpiť v lekárňach. Cena záleží na tom, kde ako.

 3. Miro: Dakujem za doplnenie info :-)
  Len silne spekulujem, ako mozu prezit dlhodobo zive aj mimo chladnicky. Formulacia:

  Lyofilizované baktérie sú v produkte PROBIO-FIX® uložené v jedinečnom polysacharidovom matrixe pre zachovanie životaschopnosti probiotickej kultúry, čím je zabezpečená mimoriadna stabilita produktu aj pri normálnej teplote a zároveň ochrana pred pôsobením žalúdočnej kyseliny v žalúdku.

  mi moc rozumne neznie….

  ale asi skusim ;-)

 4. Tony: mne to znie skôr nezrozumiteľne, ako nerozumne. Je to formulácia, ktorá nás chce presvedčiť cudzími slovami. Výrobca chcel povedať, že má patentovanú technológiu, pomocou ktorej dokáže tie živé potvory zapuzdriť tak, aby dokázali prežiť skladovanie v izbovej teplote a neskôr aj čas, kým je to vystavené kyseline v žalúdku. Až v hrubom čreve sa ten ich ochranný transportný systém „otvorí“ a uvoľní spóry živých probiotík. Práve to je výhoda, že máme istotu, že sa tam dostanú. Ak človek zje jogurt, je to už len pravdepodobnosť, nie istota.

  Sú aj probiotiká, ktoré treba skladovať v chladničke, tam už mám vždy strach, ako sa im darí :)

 5. Miro: No to je ukazka, preco tak vela ludi cita tvoje clanky, z totalne nezrozumitelneho blabolu to dokazes prelozit do pomerne pochopitelnych slov :-)

  Ja mam momentalne chladnickove, a tusim sa im celkom dari, myslis, ci tam neprechladnu ? ;-)

 6. Ja držím aj probio-fix v chladničke, pre istotu. tiež mi nie je jasné, čo je to za obal tabletky, keď ho nezničí žalúdočná kyselina, ale v čreve sa otvorí. to si meria trasu nejakým krokometrom pre tabletky? 300 prevalení a potom sa otvorí? Nejaká selektívna potvora je to. alebo možno na začiatku čreva mu zaklopú susedské baktérie na tobolku, uuu, už si tu, otváraj sa bráška :)))

 7. Ešte mi nie je jasný princíp systému, čo píšu v letáčiku, že ak to ješ s jogurtom, možeš kapsulku otvoriť a obsah zamiešať do jogurtu. Že vtedy je to ok.
  To už mi dáva vytušiť, že tá ochranná tobolka je iba amrketingový ťah, čo má urobiť výrobok lepší ako konkurenčný.

 8. Ayleen: fakt netreba v ľadničke :-) inak princíp nie je tak ťažký. Kým je to v kyslom prostredí tak ten nosič je tuhý. Keď sa okolie zmení na iné pH, začne sa to uvoľňovať. Tobolka sama o sebe nie je ochranná, to chránenie je oveľa menšie. Podobne Nutrolin sirup pre deti je prášok bez tobolky.

 9. No ochrana proti rozlozeniu zaludocnymi kyselinamy je uplne bezna vec, napr. pre antibiotika…
  skor mi neda spat dlhodoba prezitie v izbovej teplote, ono to v podste nie je mozne ak nie su utlmene (uspane, hibernovane) lebo inac funguju a umieraju, kedze v tablete nie je strava a prostredie na zivot…

  to s tym jogurtom vazne pisu ? potom sa mi to vobec nezda, lebo vyhody toboliek su vo velkom mnozstve, ale hlavne v tom, ze vo velkom mnozstve aj bezpecne prejdu cez zaludok, ci sa mylim ?

 10. Mirko, znie to síce fundovane, ale keď si to uvedomíš, že v tej krabičke nie je kyslé pH a predsa sú tie probiotiká chránené. No nič, veď oni to zrejme dlho vymýšľali, kým to ozaj fungovalo. Prešlo to určite testami. Veríme. Snáď pomôže. cítiš nejakú subjektívnu zmenu na sebe?

 11. Ayleen:
  Ale na tej tobolke moze byt este jedna ochranna vrstva, ktora sa v zaludku, resp. tenkom creve rozlozi… ;-)

 12. No Už som spásala jendo balenie a musím povedať, že necítim žiadny rozdiel :( Nedávno som získala alergiu na mlieko a srvátku a dúfala som, že ustúpi aspoň trochu a nič. Nebadám ani iné rozdiely. Škoda.

 13. Ayleen: to predsa nie je vec, ktorú človek pocíti. O alergii by mal viac povedať tvoj alergológ, hoc probiotiká by ju mali zmierniť. Otázka je o koľko zmierniť a za aký čas.

 14. Miro: Ono je to skôr nejaká precitlivenosť, keď si dám srvátku, acidko, Ivov syr a spol., tak ma svrbí celé moje ja. Jogurty, cottage sú ok. Trochu som dúfala, že sa to zmierni, ale nič. Nejaký účinok by mal prísť, tie baktérie tam niečo robia, a keĎ ich je málo, tak niečo nefunguje ako má, ak sa to napraví, malo by sa to pocítiť. Zmiernenie alergie, lepšia imunita, možno iba lepší feeling…

 15. Ayleen: ono je alergia a je neznášanlivosť, zlé trávenie mliečnej bielkovimy, to sú rôzne veci. ak ťa svrbí celý človek, padaj na alergológiu a striktne sa vyhýbaj mliečnym výrobkom, pri alergii je treba (ak sa dá) zamedziť kontaktu s alergénom. to už je mimo probiotík a akejkoľvek suplementácie. to chce diagnostické potvrdenie a liečbu. probiotiká by asi boli o niečo úspešnejšie pri neznášanlivosti ktorá sa prejaví tak možno hnačkou. tam by možno probiotiká mali istú šancu pripraviť prostredie, ktoré by tú bielkovinu možno zvládlo lepšie… inak ak by sa aj mala alergia zmierniť, určite sa tak nestane na ploche pár týždňov. akože nechcem rýpať, ale práve dnes som bol kupovať probiotiká, lebo som mal málo. proste tú investíciu nepovažujem za zbytočnú, aj keď priamo prakticky nič necítim. odporúčam jedávaj aj hodne zakysaniek, kefírov, jogurtov – na ne sa alergia spravidla nevzťahuje.

 16. Miro: Z uvedeného môžem iba jogurty, potom tvaroh, cottage, žiadne kysané nápoje. Na alergológii som bola asi rped rokom, nemala som nič. Teraz pôjdem, ale momentálne mám skúšky, termíny sú iba do polovice mesiaca a mám toho ešte dosť. Plus čakanie po objednaní na alergológiu je aj 2-3 mesiace. Uvedené výrobky, ktoré mi nerobia dobre samozrejme nejem. Probio-fix zrejme budem kupovať ďalej, ono radšej áno a zbytočne, ako nie a má to chýbať.

 17. Ayleen: ono je to ako s vitamínmi. ani tie veľmi necítiš a vieš, že ich treba. hlavne ak nemôžeš zakysané produkty, o dôvod viac jesť probiotiká. jeden z dôvodov prečo sa odporúča jesť veľa jogurtov, je práve obsah týchto mikroorganizmov v nich…

 18. Miro: Ja nejedenie vitamínov pociťujem. Stačí pár dní vynechať a som ako odšťavený citrón. Jogurty a tvaroh jem na kilá, spolu so zelelninou je to základ môjho stravovania, jednak mi to chutí a jednak je to zdravé, nepriberá sa od toho. Mäso nejako nemusím, keby so mnou nebýval priateľ, tak ho jem máličko, skôr ako liek proti chudokrvnosti, aj to by som si vybrala asi radšej niečo iné.
  Probiotiká budem brať, možno skúsim iné, ale asi ani nie, tieto sú super tým, že sa môžu menej opatrne skladovať.

 19. Ayleen: ak papáš jogurty na kilá, potom možno nemusíš papať probiotické suplementy. Tie sú dobré hlavne pri strese, chorobe, ATB a tak. a v diéte, keď sa je jeden jogurtík denne… Pri častom užívaní jogurtov máš asi črevá v poriadku. suplementácia navyše neublíži, ale nedá sa čakať masívne zlepšenie.

 20. ahoj Miro, vidim ze si znaly problematiky a paci sa mi tvoj prepis odbornych informacii do zrozumitelnej formy, ja sa tiez venujem tejto teme, pisem o probiotikach pracu a chcela by som ta poprosit, ci nevies, kde sa daju najst info o uzivani probiotik v tehotenstve, nasla som totiz nejake naznaky, ze je dobre uzivat ich v tehotenstve a rada by som vedela o tom viac, inak preco odporucas prave probio-fix a nutrolin B? ine produkty su podla teba menej kvalitne? dakujem

 21. Daniela: k tehotenstvu sa vyjadriť neviem, ale myslím, že aj ja som také informácie kdesi videl, že je to vhodné užívať. Články o Nutrolin B a Probio-fix sú reklamou. (Sú aj v úvode označené, že obsahujú reklamné informácie.) Sú to prípravky overené, preto ich odporúčam. Na iných miestach som už odporúčal aj (napríklad) Enterococcus Forte so selénom, ako veľmi dobré probiotikum, ale musí sa skladovať v chladničke. Pokiaľ probiotikum vyrába renomovaná firma, účinok by mal byť zhruba porovnateľný.

 22. ahoj, rozumiem ze je to reklama, len je na nasom trhu vela pripravkov a chcela som vediet ci mas nejaky dovod preco odporucas prave tieto, myslim ze je dost tazke odhadnut, ktory pripravok je najlepsi co sa tyka zlozenia ale aj prezivanie kultur v creve, ja som robila s BION-om 3 a celkom sa mi pozdava aj ten, len je tam dost male mnozstvo kultur, pracujem v lekarni a nepoznam Enterococcus Forte so selenom, kto to vyraba?

 23. A nebol tento produkt náhodou stiahnutý z predaja? Aspoň v česku mám ten pocit, že sa už kúpiť nedá, niekde som to zazrela. My teda používame Biopron a na ten nedáme dopustiť, aj keď zmenu by to treba chcelo, ono asi používať stále len jeden prípravok, tak si to telo na to navykne a potom to ten účinok už nemá.

 24. Majky neviem že by bol stiahnutý, pred pár dňami som si ho kupoval.

 25. no aby boli odolne voci zaludocnym kyselinam, musia byt kapsulky entericky pokryte. tu sa to nikde neuvadza. entericke pokrytie zabezpecuje to, ze v kyslom prostredi zaludka sa entericky obal nijak nemeni, az prejde dvanastnikom (kde sa vylucuje alkalicka zmes na neutralizaciu zvysnych kyselin) tak az vtedy sa likviduje entericke pokrytie, vplyvom zasady. takze toto naozaj funguje, ale len ked je garantovane entericke pokrytie tabliet. tu sa to nepise a ak sa mozu kapsulky otvorit a nasypat do jogurtu, tak tam ziadne pokrytie zjavne nie je. jedine, ze by ten samotny prasok bol nejakym mediom opatreny, ale to by bolo trochu pridrahe, kedze sa to da riesit pokrytim celej kapsulky. pochybujem o tom.

Napíšte komentár

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

 • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
 • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.