Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Probiotiká: Nutrolin B

Nutrolin B je probiotikum, ktoré môžu užívať aj deti od troch rokov v kapsulovej forme. Pre deti od pol roka je k dispozícii sirup takže je možné probiotiká primiešať do bežnej tekutej stravy.

Nie každé probiotikum možno primiešať do stravy – probiotické baktérie by po zmiešaní so stravou neprežili. Nutrolin B je možné vybrať z kapsuly a zmiešať so stravou. Probiotiká sú chránené. V Nutrolin B sú probiotické baktérie chránené tak, že sa tam nachádzajú vo forme spór a tie prežijú všetko. Dokonca aj krátke povarenie a účinky žiarenia…

Deti spomínam preto, že aj deti už dokázateľne trpia škodlivými následkami moderného stravovania. Črevná mikroflóra detí z civilozovaných krajín je veľmi často značne odlišná od optimálnej – od detí v prírode žijúcich ľudí napríklad v Afrike, kde je výskyt alergie a iných civilizačných chorôb podstatne nižší. Namiesto probiotických kmeňov sa u detí z "civilizovaných" krajín často v črevách nachádzajú úplne iné kultúry (často sú to mikroorganizmy, ktoré sa vyskytujú v nemocniciach). Preto sa imunitný systém detí často vyvíja inak, než bolo bežné po tisícročia. Následkom sú čoraz častejšie alergie, poruchy imunity, astma…

Poraďte sa so svojím detským lekárom, či odporučí probiotiká – aspoň počas liečby chorôb antibiotikami. Probiotiká dokážu stimulovať imunitný systém a zmierňujú prejavy potravinových alergií. Zmierňujú prejavy atopie u malých detí. Preto je vhodné o nich uvažovať radšej preventívne a nečakať.

Probiotiká: Nutrolin B

Probiotiká: Nutrolin B – sirup

Probiotiká: Nutrolin B

Probiotikum vhodné pre deti od 6 mesiacov. V praxi bežne lekári používajú Nutrolin B aj pre menšie dojčatá, v prípade potreby sa poraďte s lekárom.

Probiotiká: Nutrolin B – kapsuly

Probiotiká: Nutrolin B

Probiotikum vhodné pre deti od troch rokov. (Od troch rokov preto, lebo je to kapsulová forma. Akékoľvek prípravky v kapsulovej forme možno podávať až deťom od troch rokov. Podávanie tohto prípravku menším deťom je možné, no odporúča sa vysypať obsah kapsuly do jedla. Probiotický účinok sa tým nezmení.)

Nutrolin B obsahuje probiotickú kultúru a vitamíny skupiny B komplexu. Toto probiotikum je určené hlavne pre deti. Obsahuje bezpečný kmeň probiotík Lactobacillus sporogenes vo forme spór, ktorý produkuje antimikrobiálne látky. Preto nielen posilňuje imunitu, ale aj zlepšuje účinok antibiotík, počas choroby. Odporúča sa podávať toto probiotikum najmenej počas celej liečby antibiotikami. Dá sa tiež využiť, ak má dieťa hnačku po liečbe antibiotikami. (Asi tretina detí trpí hnačkou, ak užívajú antibiotiká.) Probiotiká môžu spôsobiť, že hnačka vôbec nenastane, alebo jej trvanie významne skrátia.

Tipy na iné weby o probiotikách:

probiofix.sk – probiotiká Probio-fix, Nutrolin B…

Probiotiká: Nutrolin B

možnosti využitia probiotík v prevencii a terapii alergických chorôb

2× koment k článku Probiotiká: Nutrolin B

 1. Dobrý deň zaujíma ma ake množstvo bakretii obsahuje nutrolin v kapsulách. Moj syncek berie niečo podobne ale obsahuje to 2 miliardy a prave taketo množstvo potrebuje denne dostať do tela inač mava hnačky.
  Zaujalo ma to preto ze sa skladuju do 25st tie co berieme su do 6 st. V auguste cestujeme k moru a neviem ako ich previest aby sa neznižila kvalita.

  pa spozdravom Evita

 2. evita: nutrolin b je výhodný práve tým, že sa dobre skladuje aj v teple. V nutroline b sú probio baktérie vo forme spór a tie prežijú všetko (aj povarenie, myslím, že aj kozmické žiarenie). Kapsulovú formu nutrolin je inak možné normálne primiešať do jedla, teda môžeš kapsuly otvoriť – ak treba. Tak možno probiotiká pridať do jedla, napríklad do jogurtu, alebo nápoja. No a pre maškrtné a malé deti je možné kúpiť probiotiká vo forme sirupu, nutrolin b sirup som tu mal a zmizol v rekordne krátkom čase. nedalo sa neoblizovať to. taká sladká, trocha technická chuť.
  Tu je stránka o probiotiku nutrolin B s podrobnosťami o zložení: http://www.probiofix.sk/probio/pil-nk.htm
  Inak radil by som radšej si pred cestou overiť či je všetko OK, čiže nasadiť to v predstihu. V dávkovaní sa radšej poraď s lekárom, v príbalovom letáku je odporúčané preventívne aj akútne dávkovanie. Väčšinou ide preventívne o kapsulku denne pre deti od jedného roka. Menšie deti majú užívať radšej sirup (to z dôvodu bezpečnosti aplikácie, obsah je inak rovnaký) Čiže deťom do troch rokov treba buď dávať sirup, alebo kapsulky vysypať do jedla a nedávať hltať celé. Snáď som zodpovedal všetko :-).

Napíšte komentár

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

 • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
 • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
 • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.