Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Spray na chudnutie

Takže máme na svete novú senzáciu a to spray na chudnutie. Tentokrát ide o výživový doplnok sľubujúci zázrak zvaný zníženie chuti do jedla. Spray na chudnutie treba streknúť pod jazyk a nebudete mať takú chuť do jedla, ako predtým. Znie to dobre, čo poviete?

Tým, že spray na chudnutie sa má streknúť pod jazyk, ihneď sa nám vybaví predstava, že bude asi rovnako účinný, ako, napríklad, srdciarske lieky. (Ale netešte sa!)

Ešte lepšou lahôdkou sú však diskusie ľudí, ktorí to už skúsili. Najlepšia bola jedna tučnejšia dáma, ktorá prisahala, že spray na chudnutie jej zaberal, ale potom ho prestala používať. Keby v budúcnosti chcela schudnúť, spray na chudnutie bude jasnou voľbou. Potom vysvitlo, že ona si ten spray sprayovala na brucho. Z toho si vieme odvodiť, ako super to celé asi muselo "účinkovať". Keby to naozaj bolo zabralo, ťažko by bola tak účinné chudnutie prerušila s tým, že niekedy neskôr…

Jednoducho spray na chudnutie je len do nového kabátika preoblečený prostriedok zvaný nádej. Ako iné výživové doplnky aj spray na chudnutie vychádza z predstavy tučných ľudí, ktorá znie ak budem menej jesť, budem chudnúť. Táto predstava má svoje logické opodstatnenie, ale z odborného pohľadu je to nezmysel. Preto spray na chudnutie nemôže splniť očakávania.

Spray na chudnutie

V zásade ak chcete schudnúť, musíte odstrániť príčinu priberania. Tou spravidla nie je ani tak množstvo stravy, ale skôr jej zloženie. Ľudia sa stravujú nevhodne – príliš mastno a príliš sladko. Ak by pomocou spraya na chudnutie mali menej chuti na jedenie, potom by jedli menej toho istého, čo jedli doteraz. Dôsledok? Podvýživa. Dôsledok? Spomalený . Dôsledok? Jojo efekt. Pretože ak by ste v režime podvýživy zotrvali nejaký čas, začne sa vám zhoršovať zdravie. Jednoducho to nevydržíte. A akonáhle začnete zas jesť (čokoľvek), telo dychtivo začne vytvárať zásoby.

Tým nechcem povedať že spray na chudnutie vám naozaj vyvolá pocit hladu. Osobne tomu neverím a nie som ochotný zaplatiť dosť vysokú čiastku za to, aby som si overil, že to je takmer určite placebo. Ak máte na rozhadzovanie, skúste. Ale ak chcete schudnúť, potom musíte jesť. Nie viac hladovať. A v tom vám spray na chudnutie nepomôže bez ohľadu na to, či funguje, alebo nie.

Namiesto spraya na chudnutie sa zamerajte na pravidelnú stravu. Veľa zeleniny, trocha ovocia a rozumne volené zloženie. Musíte zjesť denne okolo kila až kila a pol potravy (veľa z tej hmotnosti tvorí zelenina). Ak to spravíte, vaše zdravie bude rozkvitať a pritom kilá pôjdu dolu. Pre správnu funkciu čriev, napríklad, je potrebný istý objem potravy, vláknina, voda. Preto potrebujete jesť. Keby ste pomocou sprayov na chudnutie, či liekov, znížili množstvo stravy, zapečie vás. Nie je to nič príjemné chradnúť.

Preto vám radím. Nekúpte sui spray na chudnutie, ale radšej brokolicu. Tlačte ju do seba denne aspoň jednu. Účinkuje proti hladu tak, že nebudete vládať dojesť jedlo.

Spray na chudnutie

Prestaňte chudnúť! Začnine nepriberať.

7× koment k článku Spray na chudnutie

  1. Ďalší marketingový ťah farmaceutickej spoločnosti. Sme schopní robiť čokoľvek a kúpime čokoľvek, len aby sme nemuseli niečo meniť. Je jednoduchšie a rýchlejšie niečo niekam streknúť – jedno, či do úst alebo na brucho. A tak znova cítime nádej, že niekto za nás vyrieši osobné veci. Chudnúť je jednoduché. Niektorí to ľahko praktizujú celý život. Schudnúť a udržať životný štýl (nielen stravovanie, ale aj pohyb) je niečo, čo je namáhavé. Ale naozaj za to stojí. Občas si to pripomeniem, keď vytiahnem zo skrine nohavice spred 33 kíl.

  2. A ešte, čo je zarážajúce je fakt, že jedna finalistka miss povedala, schudla som zo 60 kg na 51 práve vďaka spreju na chudnutie a v posilke ale pravda je taká, že schudla, pretože nič nejedla, alebo jedla len veľmi málo. Podotýkam, mala min. 170 cm

  3. a este jedna vec Mirko, bolo by super keby si konecne prestal byt expert na vsetko, aj na to co nevyskusas. niekedy uz mi troska lezies na nervy ako sa hned vies ku vsetkemu vyjadrit. “ nic nekupujteeee, len moja kniha a radyyyyy vam pomozu, vsetko ostatne je zleeeee“.

  4. Renata asi pán Veselý ti kazí biznis či čo? Vieš On už schudol 40kíl a asi vie čo hovorí, On už niečo dokázal. Všetko čo tu napísal fakt platí,skúsila som to a funguje.Kto má peniaze na rozhádzanie nech si kúpi hocičo nikoho to nezaujíma.Tie rady sú pre tých, ktorý nemajú zbytočné peniaze a chcú schudnúť…natrvalo

  5. Predtým, ako som si kúpila tento „zázračný“ spray, mal ma niekto poriadne prefackať! U mňa fungoval asi 10 sekúnd po a potom by som zjedla aj pol kačice! Je to niečo také, ako keď predávajú vzduch vo fľašiach z kráľovskej svadby! Za tie peniaze si radšej kúpte permanentku na plaváreň.

Napíšte komentár

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.