Od roku 2004 píše Miro Veselý.

Kalkulačka BMI a výpočet čo máte robiťEnergetické tabuľky - výživové hodnotyKoľko energie sa spáli pohybomTest znalostí o tom ako zhodiť10 denný e-mailový kurz chudnutiaDiskusné fórumTučná a štíhla kniha od Mira Veselého

Prečítajte si najnovšie:

články   komentáre   fórum

Chudnutie veľa vecí zmení

Chudnutie je aj vec vlastnej totožnosti. Kto je , toho súčasťou je aj jeho nadbytočný . Tuk formuje nielen tvár a jej výraz, ale aj správanie sa človeka. Tučný sa musí so svojou hmotnosťou nejako vyrovnať. Žijeme v spoločnosti, ktorá uznáva štíhlosť. Ak do nej chce vstúpiť obézny, musí zaujať nejaké postoje (obranné, únikové, útočné), ktorými bude kompenzovať reakcie okolia na svoju obezitu, aby uniesol prípadný posmech, výčitky, kritiku. Alebo, aby podobným reakciám okolia nejako predchádzal.

Niekto sa štylizuje do úlohy človeka, ktorý je tučným rád a možno až zámerne. Predstiera, že jeho slanina je mu celkom ľahostajná, nehanbí sa ju ukázať, alebo dokonca oblečením zvýrazniť. Iný môže mať z obezity depresie a pred okolím sa skrýva. Bojí sa výsmechu, odsúdenia, predpokladá ho vopred. Niekomu vyhovuje, že vďaka nadváhe ľahko upozorní na seba a strhne pozornosť. Môže zvrtnúť reč na diéty, obezitu iných… Tak dokáže ťažiť z obezity – má tému, ktorou môže riadiť rozhovory. Tak, ako z každej vlastnosti, aj z obezity sa dá spraviť výhoda alebo nevýhoda.

Ak radikálne schudnete, zmení sa mnohé vo vašom živote. Zmení sa aj vaša tvár – vizuálne, aj v psychologickom zmysle slova. Po schudnutí sa môže zlepšiť vaše , zlepší sa telesný výkon. Môže to zmeniť váš hodnotový systém. Výraznejšie schudnutie zmení človeka a následne aj jeho blízke okolie, vzťahy, pomery. Vopred nikdy neodhadnete, čo a ako sa zmení po schudnutí.

Chudnutie veľa vecí zmení

Žena schudne a manžel sa rozžiarli, pretože sa začne obávať, že mu teraz môže ľahšie „utiecť“. Starší človek schudne a zrazu vyzerá byť oveľa starší – vrásky na tvári bývajú po schudnutí výraznejšie. Mladá žena schudne a odrazu prestane byť po vôli jej tučným kamarátkam. Muž v zrelom veku – kým bol tučný, nevládal, neveril si. Žil v spokojnom manželstve. Po schudnutí môže začať túžiť po veciach ako čulejší sex. Preto je vhodné ujasniť si, či sa vôbec svojej obezi­ty chcete a dokážete vzdať – aj z hľadiska spoločenských väzieb. Človek je často nespokojný so stavom, v akom je, ale bojí sa ho zmeniť. Je to ľudské.

Chudnutie veľa vecí zmení

Napíšte komentár

Prečítajte si knihy
Kniha jedálniček na chudnutie

Kniha Ako som schudol 35 kíl 

Kniha Ako dosiahnuť úspech

Tento web píše a prevádzkuje © Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Ilustračné fotografie pixmac.sk a dreamstime.com a archív autora.

Motivačný kurz chudnutia

E-mail vám pripomenie váš zámer a navrhne, čo robiť.
Overte si, že to fakt funguje.

  • 10 dní budete dostávať tipy a inštrukcie.
  • Ak ich dodržíte, merateľne schudnete.
  • Kurz je zadarmo.
Zatvoriť toto okno

Stačí zadať e-mailovú adresu

Vložte svoj e-mail a za chvíľu dostanete kontrolný majl. Ten potvrdíte a v tej chvíli kurz začína.