BMI kalkulačka
Kalorické tabuľky
Jedálniček na chudnutie

Motivačné citáty o chudnutí

Dnes som pre vás pripravil 🎁 balíček citátov 📜, ktoré by vás mohli motivovať pri chudnutí! 💪 Možno sa vám niektoré z nich zapáčia. 😉 Ak áno, potom tento článok splnil svoj účel. 🎯 Nečakajte na perfektné podmienky, začnite teraz 🚀 a urobte podmienky perfektnými! 🌟

Tip na skvelú diétu: Môžete jesť čokoľvek, ale musíte jesť len medzi nahými tučnými ľuďmi. Ed Bluestone

Tužnota sa do istej miery dá skryť. Najmä vhodne volené šaty spravia zázrak. Potom človek vyzerá pomerne švihácky, no v skutočnosti to je o niečo horšie.

Ak sa zameriavate na výsledky, nikdy sa nezmeníte. Ak sa zameriavate na zmenu, získate výsledky. Jack Dixon

Tento citát pekne ilustruje to, čo platí aj pri chudnutí - chudnutie nesmie byť cieľom. Ciešom by mal byť zdravý životný štýl.

Väčšina ľudí zlyhá, nie kvôli nedostatku túžby, ale kvôli nedostatku odhodlania. Vince Lombardi

Presne si pamätám, ako som bol ešte tučný a nepáčilo sa mi to. Veľmi som chcel aby som schudol. Ale ešte o kúsok viac som chcel rezance s makom. A bolo po chudnutí, len túžba zostala.

Vždy, keď robíte niečo, konajte tak, ako keby sa celý svet pozeral. Thomas Jefferson

Ono sa to asi povie ľahšie, ako spraví. Ale je fakt, že ak máme svedkov, robíme iné veci. Chudnutie funguje, ak napríklad musíte každý deň fotiť a posielať niekomu čo presne ste zjedli. Jednoducho máte pozornosť v danej téme a udržíte ju tam.

Príležitosť môže zaklopať len raz, ale pokušenie sa opiera o zvonček.Neznámy autor

Asi to poznáte aj vy. Túžba niečo dobré si zobnúť je nepretržitá. Ale vážne rozhodnutia, že by sme mali zhodiť z brucha prichádzajú len občas. Oplatí sa ich brať vážne.

Cesta k úspechu je posiata mnohými lákavými parkovacími miestami. Neznámy autor

Toto je citát, ktorý si skúste predstaviť. Dlhá cesta, na konci ktorej je odmena. No nastražené okolo nej sú lehátka, odpočívarne, či parkovacie miesta. Načo ísť ďalej, keď si môžeme hneď teraz oddýchnuť?

Ak zmeníte spôsob, akým sa pozeráte na veci, veci, na ktoré sa pozeráte, sa zmenia. Wayne Dyer

Aj v tomto citáte je kus pozorovania zo života. Človek sa často zamýšľa ako schudnúť, ale vždy ho odradí, koľko to znamená práce. Ak si však začnete viesť denník, ak si spravíte plán, tak sa veci, ktoré treba spraviť začnú meniť. Ono zas nie je tak ťažké dať si na raňajky pečivo so syrom a trocha zeleniny. Nie je až tak ťažké začať chodiť na prechádzky. Potom si všimnete, že veci, ktorých ste sa tak báli sa zmenili na pomerne ľahké. A to mení váš postoj k chudnutiu.

Postoj je náš najlepší priateľ alebo najhorší nepriateľ. John C. Maxwell

Je to presne tak. Ak váš postoj je negatívny, aj výsledky budú zlé. Vopred sa pripravíte, že to nedáte? Potom zlyháte. Len splníte svoje očakávania. Preto ak chcete vedieť ako schudnúť, skúste si všimnúť, ako o tom vlastne hovoríte. Nehovoríte niečo také ako:

  • Pokúsim sa schudnúť.
  • Možno to tentoraz výjde.

Ak v svojich úvahách o chudnutí používate podobné "opatrné" slová, je to zlý znak. Znamená to, že si neveríte. Alebo už vopred tušíte zlyhanie.

Málokedy sa vám podarí zdolať veľkú horu na jediný skok!Neznámy autor

Inými slovami to znamená, že veľké veci sa stávajú po malých kúskoch.

Muž, ktorý odstraňuje horu, začína odnášaním malých kameňov. William Faulkner

Asi by sa to dalo preložiť aj lepšie, ale myslím, že je to jasné. Celkom milý citát je aj tento:

Ak prenasledujete dvoch králikov, obe budú uniknúť.Neznámy autor

Aj keby ste hneď nešli naháňať hlodavce po záhrade, platí to. Veľmi ťažko sa zameriate na nejaké ciele, ak ich je priveľa. Práve to je v dnešnej dobe problém. Máte rodinu, priateľov, prácu, rôzne iné povinnosti. Do toho sa nám chce natlačiť televízia, rozhlas, internet, Facebook a iné reklamy. Kde vziať čas na zhodenie kíl? Rozptýlená pozornosť spôsobí, že nedosiahnete nič.

Každý deň urobte niečo, čo vás priblíži lepšiemu zajtrajšiemu. Doug Firebaugh
Nikdy nezmeníte svoj život, kým nezmeníte niečo, čo robíte denne.Mike Murdock
Nie je ťažké robiť rozhodnutia, keď viete, aké sú vaše hodnoty. Roy Disney

Aj toto je dobrá úvaha. Ak presne viete, čo chcete dosiahnuť, uľahčí vám to v mnohom rozhodovanie.

Čo by ste sa pokúsili urobiť, keby ste vedeli, že nemôžete zlyhať?Dr. Robert Schuller

Tento citát zas pekne ilustruje to, že strah z neúspechu nás niekedy môže odradiť. Bojíme sa, že práca výjde navnivoč, že sa márne snažíme. Áno, to riziko tu je. Ak sa ale pustíte do práce naplno, je veľmi veľká šanca uspieť. To sa netýka len chudnutia.

Človek, ktorý je príliš zaneprázdnený, aby sa staral o svoje zdravie, je ako mechanik, ktorý nemá čas postarať sa o svoje nástroje.Španielske príslovie
"Zajtra" je najrušnejší deň v týždni.Španielske príslovie

Aj vy odkladáte všetko dôležité na neskôr? Možno preto, aby ste práve teraz mohli robiť niečo celkom bezvýznamné...

"Je ľahké vyhnúť sa povinnostiam. Nemôžeme sa však vyhnúť dôsledkom vyhýbania sa našim povinnostiam.Josiah Charles Stamp
Keby som vedel, že budem žiť tak dlho, mal by som sa lepšie starať o seba.Eubie Blake
Nemusíte byť dokonalí, aby ste boli úspešní.Neznámy autor
Usilujte sa o dobrú prácu, nie o perfektnú dokonalosť, pretože nežijeme v dokonalom svete.Joyce Meyer
Čo konzumuje tvoja myseľ, to ovláda tvoj život.Creed

Tiež pozeráte celý večer televízor, ako sa sluší a patrí?

Zmeňte svoje myšlienky a zmeníte svoj svet.Norman Vincent Peale
Motivácia je ako jedlo pre mozog. Nemôžete ho dostať všetko naraz. Potrebuje nepretržité a pravidelné dopĺňanie.Peter Davies

Pozbieral som tieto citáty priebežne ako išli okolo, ak poznáte citát, ktorý motivuje vás, môžete sa oň podeliť v komentári k tomuto článku...

Napísal
Miro Veselý 
4. februára 2024
O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Nemôžem však zaručiť výsledky každému. Pred chudnutím je preto vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.
Miro Veselý
Tajomstvo chudnutia sa skrýva vo vašej chladničke!

©  Web chudnutie-ako.sk píše Miro Veselý od 27. 07. 2004.

Do roku 2003 som bol tučný. V roku 2004 som schudol 35 kíl a napísal o tom web chudnutie-ako.sk. Neskôr aj knihu, ktorú už 15 rokov pri každom vydaní vylepšujem o nové poznatky a skúsenosti z praxe. Volá sa Jedálniček na chudnutie. Ak radi pozeráte videá, navštívte Youtube kanál Miro Veselý.