chudnutie-ako

7 dňová diéta

Po internete koluje recept s lákavým názvom 7 dňová diéta. Prísľub schudnutia je atraktívny – 5 kíl za týždeň dole. Samozrejme – po internete koluje veľa bludov. Aj diét. Na chudnutie nie sú diéty dobré, neosvedčili sa. Ak veľmi chcete, skúste si to. Za týždeň dať dole pár kíl naozaj nie je problém. Len taká drobnosť… Hmotnosť nerovná sa tuk. To znamená že ak zhodíte 5 kíl po diéte, tak väčšina z toho je voda. Na to stačí prestať soliť.

Pozrime sa na zúbky tejto diéty.

7 dňová diéta má takéto parametre:

 1. deň: Môže sa jesť len polievka a ovocie okrem banánov. Najradšej melóny, lebo majú málo energie. Piť sa môže iba voda, nesladený čaj a džús. Minerálku nepijeme.
 2. deň: Môže sa jesť len polievka a surová alebo varená zeleninu. Odporúča sa šalát alebo špenát. Na večeru si môžeme pripraviť 1 varený, alebo pečený zemiak. Ovocie a strukoviny v tento deň nekonzumujeme.
 3. deň: Môžeme jesť len polievku ovocie a zeleninu. Nie zemiaky.
 4. deň: Môžeme jesť len polievku a banány. Pijeme polotučné mlieko.
 5. deň: Môžeme jesť len polievku, hovädzie mäso a čerstvé paradajky. Vypiť treba 6 až 8 pohárov vody, aby sme z tela vyplavili kyselinu močovú.
 6. deň: Polievku si dáme aspoň raz za deň. Konzumujeme hovädzinu a zeleninu okrem zemiakov.
 7. deň: Môžeme jesť len polievku, ryžu – najlepšie tmavú a zeleninu. Piť môžeme nesladený džús.

Už pri letmom pohľade je jasné, že 7 dňová diéta bude mať následky, ktoré sa nám pri chudnutí nehodia.

V prvom rade samotné chudnutie: netešte sa. Po diéte síce budete vážiť menej, ale nebude to len preto, že chudnete.

7 dňová diéta je hlavne v úvode pomerne drastické obmedzenie energetického príjmu. Táto diéta je nevyvážená. Prvé 3 dni je to diéta blízka hladovke. Hladovka má negatívne následky. 7 dňová diéta na tom bude podobne, len miernejšie. Od štvrtého dňa sa už môže z diéty stať obžerstvo, pretože nie je presne povedané, koľko mlieka, či mäsa sa môže zjesť. Predpokladajme, že málo – potom sa nemusí pokryť ani potreba bielkovín…

 • Pri takejto diéte budete prakticky stále hladní a oslabení. Hlavne štvrtý deň bude hlad šialený, pretože môžete jesť banány. Tie majú vysoký glykemický index.
 • Na takúto stravu telo zareaguje predovšetkým tak, že sa zbaví vody. Prevažná časť toho, čo stratíte na váhe bude voda – telo sa pri hladovaní len odvodní.
 • Ďalšia reakcia tela bude sebaobrana. Aby zareagovalo na nedostatok potravy, telo spomalí metabolizmus. Začne šetriť s dostupnými zdrojmi.

Po skončení 7 dňovej diéty sa začnete vracať na normálnu stravu a zaručene priberiete. Jojo efekt je nutný. Sú na to 2 dôvody:

 1. Diétou spomalený metabolizmus po skončení diéty bude prednostne vytvárať tukové zásoby zo všetkého jedla, ktoré zjete navyše. Okamžitý rast váhy je zákonitý.
 2. Priberiete preto, že sa neviete správne stravovať bez diéty. Vaša strava vás dostala ku kilám navyše, ktorých sa diétou chcete zbaviť. Nepoznáte inú stravu. Po diéte sa k nej zas vrátite. A zas priberiete. Len rýchlejšie, lebo ste si diétou spomalili metabolizmus.

Keby ste totiž vedeli, ako sa správne stravovať po diéte, 7 dňová diéta by vám bola celkom nanič. Preto neodporúčam, aby ste tento druh diéty vôbec skúšali.

Pozrite si aj tieto články:

Diéta nie je dobrý nápad!

Diéta je tu s nami už vyše sto rokov. Za to obdobie vzniklo veľa diét – nízkosacharidové, nízkotučné, vysokoproteínové… Také čo znížia energetický príjem drasticky, či menej drasticky. A výsledok? Tučných ľudí je stále viac a stále viac ľudí sa pýta, ako schudnúť.

Žiadna diéta jednoducho nie je riešením obezity!

Diéta, samozrejme, dokáže navodiť chudnutie. Práve to ľudí mýli.

Ale chudnutie nezačalo preto, že človek začal jesť určitú diétu! Začalo preto, že prestal jesť nevhodné potraviny.

To je práve to nedorozumenie. Mnohí trebárs chvália oddelenú stravu, či diétu podľa krvných skupín. Lenže ak sa stravujete týmto spôsobom, asi ste:

 • Obmedzili, alebo úplne vylúčili rezne, koláče či maškrty.
 • Upravili veľkosť porcií smerom k normálnejším.
 • Začali ste jesť pravidelne.
 • Už to stačí na to, aby ste začali chudnúť. Netreba konkrétnu diétu.
Úplne rovnaké chudnutie navodíte aj tak, že sa začnete stravovať zdravo + začnete chodiť na pravidelné prechádzky. Len si tým nespomalíte metabolizmus.

Pri diétach je práve spomalený metabolizmus typickým následným problémom

Ak si doprajete diétu, kde je málo živín, zavaríte si problém.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

 • Málo sacharidov = začne stúpať únava, začnete byť zlostní, nervózni a agresívni. Všimnite si ľudí čo sú na nízkosacharidových diétach, akí vedia byť doslova odporní. Agresivita môže byť následkom dlhodobého nedostatku sacharidov a prevahy bielkovín. Navyše toto diétne opatrenie znižuje metabolizmus. Keď vám diéta prestane fungovať, máte problém! Viac jesť nemôžete (jojo efekt) a menej? Typickým príkladom je Dukanova diéta.
 • Málo tuku = riziko rozvoja mnohých zdravotných ťažkostí, onkologických aj srdcovocievnych. Navyše ľudia často jedia nízkotučné potraviny s pocitom, aká super diéta – ale pozrite si trebárs zloženie nízkotučných jogurtov, koľko v nich je cukru! Tak sa chudnúť nedá. Tuk v trave potrebujete, ale mal by to byť správny tuk.
 • Bielkoviny sa v diétach zvyčajne skôr navyšujú (a zníži sa množstvo sacharidov). Priveľa bielkovín nevie telo odbúrať. Vzniká priveľa škodlivých látok nezregenerujete to. Navyše diéta s vysokým obsahom bielkovín môže negatívne ovplyvniť aj psychiku. Už spomínané zvýšenie agresivity za to jednoducho nestojí.

Preto je dobré diétu nezaradiť do svojho života. Jedzte primerane a zdravo.

Pozrite si aj:

7 dňová diéta teda celkom logicky nedáva nejaký hlbší zmysel. Stane sa len to, že 7 dní sa budete stravovať inak. Čo to zmení? Čo to je na ploche celého života?

Pokiaľ chcete dosiahnuť nejaké zmeny, alebo výsledky, potrebujete začať robiť také zmeny v životnom štýle, ktoré:

 1. Budú mať vplyv na to, čo chcete dosiahnuť.
 2. Dajú sa dodržiavať dlhodobo.
 3. Ich dodržiavanie nie je extrémne náročné, alebo vyčerpávajúce.
 4. Podporujú vaše zdravie krátkodobo i dlhodobo.
 5. Sú organizačne, cenovo i technicky dosiahnuteľné.

Príkladom by mohla byť akákoľvek diéta – spravidla sa nedá držať dlhšie, než pár týždňov alebo mesiacov. Buď človek „stratí nervy“ a vzdá to, alebo je to šialene drahé (krabičková diéta, napríklad), alebo je to jednotvárne a prestane to chutiť. Alebo je diéta jednostranná a začnú sa objavovať zdravotné ťažkosti. Alebo je energeticky príliš „podstrelená“ a aj tu sa objavia problémy, napríklad u žien začne chýbať menzes.

Nuž a nakoniec: kto chce kam, pomôžme mu tam. Ak si povedať nedáte, tu je pár tipov na rôzne iné 7 dňové diéty.

Weight loss meal plans

Napísal Miro Veselý

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

181 Odpovedí

 1. mojej mame taz takuto podobnu dietu odporucila kolegyna. kedze mama bola taka, ze kazdej kravine sadne na lep, vyskusala to. navarila „kybel“ polievky ktora sa mohla kedykolvek – a po pol dni jedenia tejto polievky sa povracala. nasledne vracala este aj ked polievku videla, a ked citila jej zapach – nedokazala ani umyt hrniec od tej polievky po tom co zvysok splachla do wc, tak jej z toho bolo zle :-) pritom tvrdila ze polievka jej chuti… nastastie pri tejto skusenosti prisla k rozumu a uznala ze sme mali pravdu ked sme ju od toho odhovarali. no keby vydrzala tyzden jest iba „grcpolievku“, verim ze by kraaaasne schudla :-) len na ako dlho… ;-)

 2. Prave som si uvarila „kapustovu polievku“. Je FANTASTICKA!!! Musite ale pouzivat prvotriednu cerstvu zeleninu (taku bohuzial na Slovenksu nedostat!!) a pridat chilli papricky na ochutenie. Uz som s nou raz schudla, sice len 3 kg, ale aj to je nieco. A polievku som mala taku dobru, ze som sa nevedela dockat, kedy ju opät budem jest… Chuti i voni vynikajuco!!
  Neviem, ako sa moze pri nej niekto „odvodnit“, ked je polievka sama voda a okrem toho treba pit minim. 2 litre vody. Doporucujem!!!

 3. Nedalo mi to a pozeram na nete „slovenske“ recepty na kapustovu polievku. Som zhrozena!! Polievka z leca??? Alebo ako prisada cibulova polievka zo sacku?????????
  Povodny recept je:
  hlavka bielej kapusty, 2 zelene papriky, 1kg cerstvej mrkvy, 6 velkych mladych cibul s vnatou, 1 STONKOVY zeler (na Slovensku som ho videla myslim len v Terne. nema s nasim „normalnym“ zelerom nic spolocne!!!) 1-2 konzervy paradajok (krajane alebo len lupane paradajky bez prisad. Ziadny paradajkovy pretlak, leco alebo nebodaj kecup!!!), zeleninovy vyvar na ochutenie. Ziadna sol!Ja pridavam i chilli papricky, pripadne cerstvu petrzlenovu vnat.
  Vsetku zeleninu, zdoraznujem CERSTVU A PRVOTRIEDNU (nepouzivat ziadne nahrady!!) nakrajat, dat do hrnca, zaliat zeleninovym vyvarom a varit, kym je zelenina mäkka. CHUTI VYNIKAJUCO!!!

 4. Milé chudnúce.Ak trpite migrenou je to zaruceny recept na jej vyvolanie.Mam priatelku ktora pravidelne chudne touto ,,chutnou“ polievkou.A ked pride migrena zarucene 3 dni nevlozi nic do ust.Pretoze aj voda u nej vyvola vracanie.Takze kila idu dole.No a po par dnoch je tam; kde bola.Pretoze je vyhladovela.Nuz zrejme tudy cesta nevede!

 5. Ak robi polievku podla „slovenskeho“ receptu z leca, normalneho zeleru a cibulovej polievky zo sacku, tak sa ani nedivim, ze jej nechuti. Nech si ju urobi podla povodneho receptu, z najlepsich cerstvych surovin a neolutuje!!

 6. Dámy, nech je polievka aká chce, zdravé chudnutie bez pestrej stravy nie je reálne. Táraniny že niečoho sa smie jesť koľko chce sú rovnaké výkriky, ako populistické klamstvá politikov. Je to to čo chce tučný počuť. Ale je to hlúposť.

 7. hlupost, nehlupost, na rychle schudnutie par kilogramov je to ok. aj ked „nezdrave“ (nezdrava polievka z cistej prvotriednej zeleniny??). vyskusala som to na sebe, zhodila par kilogramov, co som potrebovala, vaha zostala, takze opät: doporudujem!! samozrejme, pre toho, kto potrebuje schudnut 40kg to nie je ;-)

 8. tak tie tri kila, co mi zmizli z brucha, to musela byt teda svalovina. zaujimave, hmmmm :-)

 9. Ako vies, ze vsetky 3kg boli z brucha? Moznoze len kilo a pol bolo z brucha a zvysok boli svaly (je bezne pri takychto dietach, ze 50% ide zo svalov a 50% z tuku).

 10. Málková (lekárka, autorka knihy) píše že pri chudnutí sa stratí asi 25% svaloviny, to považujem za reálnejšie. chudnutie diétou a hladovkami ide v prvej fáze hlavne cez vodu, človek sa proste len odvodní. Ak trvá dlhšie, potom je zle, oslabujú sa svaly vrátane srdca. mrzutá vec. ale to diétujúce baby tak neradi počujú. radšej sa nechajú klamať bludmi, že hladovanie „vyženie“ z tela len škodliviny a to dobré že zostane…

 11. nech uz je ta dieta podla vas akakolvek. u mna funguje a dolezite, ze schudnem a som stihla!!! co si vy o tom myslite, je vas problem!! dovi.

 12. ja som mala inu dietu. teda stravu. jest kazde 2-3 hod. (vtedy zaludok nepotrebuje velke zasoby), sladila som sladidlom, vynechala sladke, resp. dala si alternativu (zmrzka?-popucila som ovocie, dala trochu vody a sladidla-nie vela a bolo to aj zdrave, bez konzerv. latok, sladke a v lete pochutka). samozrejme, zazraky sa nedeju. s kazdym jedlom som si dala porciu bielkovin, sacharidov do 60g a nenarocna kazdodenna chodza. nie beh, ani potenie sa v zatuchnutej telocvicni (nic proti-len ten vzduch, lebo pohyb mam rada). sice to bolo denne 10.000 krokov (cca 6km), ale v pohode.
  vyhoda – 4 mesiace som nenabrala dokopy viac ako 2 kg (podotykam, ze som schudla 20kg, co nie je malo!!!) – prestala som vsak krokovat a cez vianoce zacala s jedlom prehanat. ale aj napriek tomu som stale chudsia ako ked som zacinala (maj 2007). takze, aspon krokovanie a uspech je zaruceny.

 13. poradte mi niekto. Stravujem sa racionalne 5xdenne, jem veľa zeleniny a ovocia, cvicim aspon 4x týzdenne a od januara som schudla len 3 kg. Mam 60 rokov a cely zivot nadvahu. Po prichode na dochodok mam na vsetko cas aj na dietne varenie, mam aj dost pohybu ale efekt ziadny. Nazmyselne diety uz nedrzim. Pred rokom mi zistili na gastro vysetreni helicobakter pilori aj preto si na stravu davam pozor- ziadne vyprazane a pod. Zhresila som jedine na Vianoce a ked su nejake oslavy – to nie je casto. Vaha ide dolu len strasne pomaly. Musim schudnut lebo ma velmi bolia kolena a zadycham sa.

 14. Jozefina 3 kilá za 3 mesiace je slušné a bezpečné tempo. Ak chceš ísť rýchlejšie, začni vážiť jedlo a počítať energetickú hodnotu. A cvič s použitím športtestera.

 15. Chcela by som sa opýtať či je škodlivá aj 7 dňová očistná kúra. Denná dávka je 4500 KJ. Strava je stavaná tak, že každý deň je ako hlavná surovina obilnina napr. proso, pšenica… Je tu dostatočné množstvo zeleniny a ovocia. Pri tejto strave je zakázaná soľ. Piť sa môže voda, a nesladené čaje. Chcem to vyskúšať je to niečo ako detoxikácia organizmu, nejde mi o schudnutie ale o prečistenie organizmu.

 16. pa ja som ju skúšala – vydržala 4 dní, úbytok 3,5 kg, cítila som sa super odľahčená, fyzicky aj psychicky úplne fit, nie je to žiadna hladovka, jete tak ovocie , zeleninu a všetko je v hlave…. aj úspech a neúspech. … idem na ňu opäť ale celých 7 dní. Vtedy som ju nemohla dokončiť, dovolenka… ale iba ju odporúčam

 17. 7 dnova dieta je dobra???? mozem daco schudnut?????, alebo to je jojo efekt bo cem presne schudnut 5 kg

 18. Polievka je výborná, dieta funguje – nie ze by som potrebovala chudnut, ale 6 kg islo dole, nohavice su mi volnejsie, citim sa lepsie, plna energie..
  A to, ze odvodnenie je sprievodnym javom, som len uvitala – beriem antikoncepcia a ako vsetci vieme, ta zadrziava v tele vodu.
  A mimochodom, je uplne logicke, ze mäso a banany sa pocas diety nemozu do obzerstva, hm?:-)
  ODPORUCAM!!!

 19. a ziaden jojo efekt – teda pokial po diete nezacnes topit rezne v oleji:-))

 20. Ja si myslím,že polievková dieta je o.k.Oproti ostatným dietam nie je až taká drastická a je zaručená.keď chcete schudnúť najúčinnejší je beh.keď nemôžte behať,ten istý efekt má aj power walking-rýchla chôdza asi hodinu denne.

 21. Bajka urcite ju neskusaj, v tvojom veku by ti velmi uskodila.. ak chce schudnut, pravidelne cvic a jedz ovocie namiesto sladkosti, to ti uplne staci

 22. Viki ak chceš nejakému dieťaťu ublížiť, sú aj lepšie metódy, ako dať mu diétu, ktorá škodí aj dospelým.

 23. Manzel schudol s tukozruckou polievkou a dietou asi 15 kg, ALE mal neskor problemy – zvysena zaludocna kyselina. A samozrejme neskor pribral!!! A mne bolo luto tej krasnej cerstvej zeleniny, ktoru som mu dala varit do hnusnej a smradlavej polievky. No ale co neurobis pre klud v rodine.

 24. boze, ako moze byt ta polievka „hnusna a smradlava“, ked je urobena len z dobrej cerstvej zeleniny?????? uvarena spravne a z dobrych surovin je VYYYBORNAAAA!!!!!!!

 25. Ja chcem schudnuť 5 – 10kg. Po prečitaní týchto príspevkov teda neviem, či držať alebo nedržať polievkovu dietu. Mam 22r. a mala by som so sebou niečo robiť. Nie som tučná ale rok po roku mi kila pribudaju a mne sa to už prestalo pačit. Chcela by som to dotiahnut späť na 55kg. Dnes si idem polievku navariť a snažiť sa dietu aspon par dni držať. O nejaký čas sa určite ozvem a pridam aj moj nazor na tuto dietu.

 26. Rozhodla som sa drzat tuto polievkovu dietu .Drzala som vselijake drasticke diety schudla som ,ale chcela by som este aspon 10kg .Dufam,ze sa mi to podari a dufam ze to vydrzim. Tak ideme do toho.Drzte mi palce.Potom vam napisem ako som to zvladla.

 27. Chcela by som pripojiť svoj názor k diétam….Podarilo sa mi schudnúť 9 kilogramov za 3 týždne zhruba pred troma rokmi a udržiavam si to doteraz. Chcelo to veľa sebadôvery, sebazaprenia a hlavne veľa sebadisciplíny..NIE TOTO NESMIEŠ!!!,,,Po diéte som zmenila úplne svoj spôsob stravovania a životný štýl…keďže som lenivec od prírody tak som pohyb do svojho denného režimu pridala tak, že vystúpim len 1 zastávku skôr..idem do bytu po schodoch…atď…Sladkosti som neprestala jesť…ale konzumujem ich v norme…a jem vtedy keď som hladná…uvedomila som si že nežijem preto, aby som jedla…ale jem preto aby som žila…Takže ak schudnete pomocou diéty, tak musíte zmeniť aj celý štýl života..a nie vrátiť sa k tomu predošlému…veľa šťastia bambuľky….:D

 28. „Tukožrútska dieta“ tak určite sa po nej priberie ako po každej diete a možno sa dajú tie následky nejako zminimalizovať ja osobne si varím tukožrútsku polievku ale nie už na dietovanie ale no chutí mi.Kolko ludí tolko chutí.

 29. ahoj miro, chcem sa ta spytat, aky jedalny listok by som si mala zostavit, ak chcem schudnut 20 kg, ty si krasne schudol.dakujem

 30. “Tukožrútska polievka” je uplne strašná, neviem ako niekto môže 7 dni v kuse jesť to isté.Strašne dávno som to skušala a odvtedy akukoľvek polievku červenej farby nemôžem ani vidiet, mam voči nej averziu.Vyskušajte 90 dňovú diétu, s ňou chutne a nedrasticky zaručene schudnete.
  Nice day!

 31. Ahojte, tukožrútska polievka je naozaj účinná, ale treba na to veľa sebadisciplíny, musíte odolať všetkému,čo vám núkajú. Ja mám dve malé deti, ktorým musím variť každý deň niečo iné, ale aj keď mám chuť na to jedlo, jednoducho odolám, aj keď to je ťažké.Ja mám s ňou veľmi dobré skúsenosti, pretože mi veľmi chutí, ale ak si ju správne nedochutíte, tak neexistuje, že ju vydržíte jesť 7 dní. Ja si do nej nedávam žiadne polievky na dochutenie, ale radšej si do nej dám 10 chilli papričiek, aj soľ a 1 domáci kečup,ktoré mi stlmia tú chuť, ktorú cítim, keď si ich nedám. Ja mám s tou polievkou veľmi dobré skúsenosti, lebo si ju varím len v januári, keď sa na mňa tie kilá lepia najviac, ale ja ju jem až 14 dní, ale k nej si dám vždy celozrnné chlebíčky, zjem aj 5 ku každej porcii, ale aj tak to funguje a potom už nepriberiem, ale samozrejme po absolvovaní tejto diéty si trošku dávam pozor na to, čo zjem.

 32. Prepáčte, ale až teraz som si prečítala recept na tukožrútsku polievku, ktorý je uvedený na nete, ja mám lepšiu verziu, ale treba na ňu veľký hrniec:
  1,5 – 2kg hlávkovej bielej kapusty, 1 zeler, 6 veľkých cibúľ, 3 paradajky, 3 zelené PCR papriky , 1 kečup, 10 chilli papričiek, soľ,kmín mletý, ak máte,tak pridajte zelerovú a petržlrnovú vňať,ale základom je to, aby vám chutila, takže ju treba správne dochutiť podľa vašej chuti, č.korenie tam vôbec nedávam,zbytočne škodí. Ja jem túto polievku až 14 dní, aj keď je to ťažké.Ja nejem ani to, čo je odporúčané k nej jesť každý deň,dá sa to vydržať aj bez toho a výsledok je perfektný.

 33. prom ak niekto mate recept na tuto polievka..mohli by ste mi poslat? velmi pekne dakuejm

 34. Ja som práve dnes dojedla túto polievku, jedla som ju 14 dní a výsledok je celkom fajn, cítim to na rifliach a nohaviciach, ktoré som pred tým nosila a po tejto diéte sa chystám na ďaľšiu, ktorú tiež poznám z netu, je tiež veľmi fajn a po nej sa necítim vôbec hladná a tiež sa dá po nej schudnúť a nie je až taká drastická, naozaj odporúčam.Viacej sa dozviete na stránke Zaujímavá týždňová diéta. Držím vám palce a už niekto konečne odpíšte, stále píšem len ja.

 35. Tú polievku som jedla iba jeden deň,bolo mi z nej hrozne.Neodporúčam ju jesť nikomu.Radšej obmedziť sladkostí,chlieb a posledné jedlo jesť o 17.00 hod. To som robila a schudla som za mesiac 5 kg.

 36. Podla mna je tato polievka celkom dobra…ja ju jem uz tyzden a o 3 kila som lahsia…je to obycajna zeleninova polievka…a vobec nie som hladna,da sa to v pohode vydrzat…na veceru si robim salatik z cinskej kapusty,paradajok,mladej cibulky a bieleho jogurtu,no a pocas dna samozrejme aj to ovocie…trosku pocvicim svihadlo a tak…chcela by som schudnut este 2kg a budem totalne spokojna…papapa

 37. Je úžasné sledovať vaše názory na kapustovú polievku. Tá polievka je veľmi chutná, musí sa však chutne uvariť a ochutiť. Milé gazdinky, treba použiť fantáziu aj v kuchyni… A škodlivé na nej nemá byť čo. Veď okrem nej jeme aj vitamíny a mliečne výrobky, prípadne maso.

 38. mm…nom..co by ste poradili mne aku dietu mam drzat…mam..13..rokov a cem mat 45..kg ale mam 5O…co teraz?…..cem mat rovne brusko?…mmm

 39. milá Nika, neviem ako si vysoká, ale mne sa zdá, že tvoja váha je optimálna, ak chceš rovné bruško treba cvičiť..

 40. hmm prosiim pomozte mi!!!!!mam 13 rokov meriam 172 alebo tak nejak cm a mam 53 kga cem mat aspon 48 aku dietu mam drzat?? a prit om nesedim vela chodim vonku a cvicim som basketbalistka a chodim sa korculovat a bicyklovat…a na dalsi rok chcem ist do sutaze elite model look prosim ja musim schudnut poradte mi ako ale pravdivo!!!

 41. Ja by som to ani nenazvala dietou, proste mala zmena v jedalnicku, nebola som hladna a polievka mi chutila. Jasne, ze mi chybala riadna zemla na ranajky, zmrzlina po obede, hranolky alebo chipsy… Drzala som dietu, zacala som do toho aj cvicit pilates, schudla som 5 kg. Po diete som nezozrala od chuti 5 kg tortu, ale dalej som sa striedmo a zdravo stravovala. Zalezi, kolko chcete chudnut, ja si myslim, ze pokial chce niekto s dietou schudnut 15 kg, je to problem, nejako pravidelne by som ju urcite neopakovala. Nazory o tom, ze dieta je nezdrava a nebezpecna su mi smiesne, staci sa pozriet, ako sa bezne stravujeme a potom si treba polozit otazku, ci naozaj zelenina a ovocie predstavuju nejake nebezpecie. Odporucam vsetkym, ktori potrebuju schudnut max. 5 kg a vedia sa po diete zdrzat oblubenych maskrt… super v kombinacii s lahkym pohybom… drzim palce!

 42. Neda mi nezareagovat. Baby, cital ste vobec tuto stranku???
  Ak sa chcete radit o „zarucenych“ dietach a tukozrutskych polievkach, preco prave tu???
  Ak sem pride clovek ktory hlada pomoc, ako skutocne schudnut a nie ako sa stale tocit v jojo efekte pri nezmyselnych dietach, ma z vasich prispevkov akurat tak vacsi gulas.
  Tato stranka je o zdravom stravovani a nie o dietach.
  Tak vas poprosim dievcata…inde
  Dakujem

 43. Tak tak. Všetko čítam a neprispievam. Ale nedá mi neprispieť po tomto, čo som čítal. Zdá sa, že ťa polievka by sa mala volať mozgožrútska.

 44. Ahojte všetci,
  každá z nás milé čitateľky chce byť ideálna, tak ako nám to ukazujú média. Na jednej strane sa chceme páčiť svojmu okoliu a nebáť sa ísť v plavkách na kúpalisko a na druhej strane je to ten krásny pocit, keď sa pozrieme do zrkadla a páčime sa sami sebe.
  Podľa mňa sa všetko dá, ak sa chce. Odporúčam jesť všetko na čo má človek chuť, veď preto sme v skupine všežravcov a nie bylinožravcov, len to chce všetko určitú mieru. Tak napr. nejesť pri telke – to spraví veľmi veľa. Jesť len do pocitu zasítenia (neprejedať sa) a nejesť po 17hodine. Toť všetko. Výsledok síce nebude vidieť hneď, ale zaručujem, že po mesiaci sa budete cítiť lepšie a hlavne sa budete po čase môcť na seba pozerať do zrkadla.
  Veľa úspechov baby!!!!

 45. pri dnešnom šialenom živote, lebo to ako sa žije nemožno nazvať štýlom
  sa naviac ešte každé experimentovanie so stravou môže ťažko vypomstiť na zdraví

 46. Ivke.
  To ze nejest po 17 hodine je asi v poriadku len v pripade, ze hladna nie si. Na tejto stranke sa vsak docitas, ze toto spomaluje metabolizmus. (nie som ziadna odbornicka, ale mozno taky zdravy „sedliacky“ rozum mi napoveda, ze telo sa snazi co najefektivnejsie hospodarit s prijatou energiou, ak ju nedodavame, telo spomali spalovanie, chce setrit, a nejedenim ho to naucime) Po 17 hodine ked clovek neje, tak jasne ze schudne, lebo tym vyskrtne urcitu dennu davku jedla. Ja som niekedy velmi nerozmyslala nad vsetkymi dosledkami nejedenia, tiez som to praktizovala, ale vyslovene som sa koli tomu necitila prijemne, hlad ma znervoznoval. Chcela by som vsetkych ludi co chcu schudnut povzbudit skor do sportovania, beh je uzasny, no ak mate vysoku nadvahu, zacnite s bicyklovanim, aby ste si neznicili kolena. O chvilku je tu jar, cerstva zeleninka a ovocie, pekne pocasie na pohyb na cerstvom vzduchu, vyuzime to vo svoj prospech :))

 47. Polievka je naozaj učinná, ale ju treba uvariť iba z čerstvej zeleniny, preto by sa mala variť teraz na jar. Jedávam ju už asi desať rokov vždy na jar keď sa potrebujem vtesnať do letných nohavíc a tričiek.Pôvodne je z amerických nemocníc kde ju museli jedávať pacienti pred operáciou kvôli zniženiu tuku na tele. Po štvrtom dni mi naozaj ako sa v pôvodnom recepte uvádza prestáva chutiť sladké,a je mi fajn, ale samozrejme po diete sa treba brzdiť v jedení. Ale je to ľahšie ako keď človek začne len tak. Hlavne naozaj vyčistí organizmus. Luďom s aspoň trochu pevnou vôľou -doporučujem.(aj keď je pravda že ako dezert by som si ju po 2 tyždňoch už nedal.)

 48. Ja túto diétu absolvujem každý rok v máji, už je tomu tak 3 roky. Cvičím, zdravo sa stravujem a schudnúť mi tiež netreba, ale po tejto diéte sa cítim výborne. Vždy idú dole nejaké 4 kilá a prečistím organizmus dokonale. Váha sa nevráti späť a som plná energie. Takže je to o pocitoch. Môj priateľ po tejto diéte schudol pred rokom cca 5 kg, ktoré sa mu doteraz nevrátili späť. Ja môžem len odporúčať, pokiaľ niekto má vôľu zapracovať na sebe. Na konzumácii zeleniny a ovocia nevidím nič zlé. Takéto články len zbytočne odrádzajú ľudí, ktorí majú vážny problém s nadváhou a takto sa môžu vyhovoriť, že toto predsa nie je zdravá diéta, takže kašlem na to…

 49. Tak ako Monika mam dlhoročné dobré skúsenosti s touto dietou.Je to jediná zdrava kratkodobá dieta, ktora mi zabera.Takže tento nezmyselný článok IGNORUJEM!!!

 50. Ja som jedla jeden tyzden iba jablka a BEBE ,,dobre rano“
  a schudla som 4 kiláá dobra dieta a este som si ju udrzal…sice som chcela len 2 kilaa ale nevadii

 51. ahojte.Moja dobra dieta bola:ranajky redbull,okolo 12:00 Salat na vsetky sposoby s tuniakom,feta syr,mozarella s paradajkamy,cerstva zeleninka,ochucovala som si to vzdy s balsamikom octom,lebo samotna zeleninka nemala chut…aspon pre mna.a okolo 14,15:00h som si dala este jeden redbull a to bolo celodenne jedenie.Ps:ten redbull ma nasytil dostatocne,nebola som az tak hladna,schulda som 30 kg,ale potrebovala som na to 6mesiace…citila som sa bozsky,zo 46 na 38 velkost….

 52. pravidelny sex-je na udržanie postavy-každy den aspon 2hodiny sa milovat a poriadne vašnivo…Lili

 53. a ja som myslela ze som chora ze mam 19 rokov a stale sa zaoberam chudnutim no prisla som na to ze mam asi ovela viac rozumu ako niektori ludia ktori sem prispievaju…samozrejme ze aj mna laka rychly ubytok na vahe a precitam si aj taketo NAOZAJ nezdrave diety dokonca som aj drzala pred dovolenkou trojdnovu dietu no nie s myslienkou ze je to zdrave nic si predsa nebudem nahovarat a velmi dobre som vedela ze najvacsou zmenou na mojom tele bude za tak kratky cas voda…skutocne citam vela o chudnuti rovanko a zdravom stravovani a podobne a myslim ze sa uz ako tak vyznam viac krat ma google priviedlo na tuto stranku a naozaj vsetkym odporucam aby si preitali viac clankou a naucili sa ako sa ich telo sprava…pretoze mi je az k smiechu ako tu niekto povie ako moze byt polievka z cerstvej zeleniny nezdrava….neide o to ze ta polievka je nezdrava ale je nezdrave ze sa je LEN ta polievka…niektori ludia tu ocividne ani nerozumeju JOJO efektu …ja som to zazila na sebe telo pri chudnuti straca z mojich zdrojov na nete 60% svaloviny teda aspon ak sa aktivne necvici a nema telo dostatocni prijem bielkovin co tuna nema…ked sa dieta skonci a clovek priberie co je normalne aj ked len to kilko ale ani to kilko uz ZAZRACNE nemoze poputovat do svalov….(mamka drzala kapustovu dietu pri ktorej sa konzumuje tukozrutska polievka a ze je chutna mozem potvrdit :)..no nic viac)

 54. tato vynikajuca polievocka je uz overena roky-rokuce a na nic lepsie som zatial neprisla.A to som uz blaznivo vystriedala zopar diet a dovolim si tvrdit,ze mam aj podstatne teoreticke znalosti v tejto oblasti,takze vazeni,s plnou zodpovednostou lobujem za tento uzasny ZAZRAK.

 55. Pomaha tato dieta?
  Cital som ze po skonceni diety znova priberiem. priberiem rovnako alebo menej? dakujem za kazdu odpoved

 56. Mato zvyčajne po každej diéte sa priberie. Diéta preto nie je dobrým nápadom. A koľko sa priberie to záleží od toho, ako sa človek stráži. Zvyčajne diéta znamená, že sa priberie viac, ako pred diétou…

 57. ahoj všetci nadšenci diét, po prečítaní všetkých príspevkov a samozrejme z počutia o tukožrútskej polievke aj ja zvažujem ďalšiu alternatívu redukcie váhy. svoju stravu som radikálne zmenila od februára (do dnes je to 8 mesiacov). vylúčila som chlieb, kvasené pečivo, mäso, sladkosti, cukor, zaradila som maces, alebo iné nekvasené chleby a pečivo, celozrnné pečivá – ak už nemôžem byť bez chleba – no niekedy hrozne chýba, mäso jem len striedmo – možno 1x v týždni, žiadne červené,zaradila som viac ovocia a zeleniny, vylúčila som mlieko a mliečne výrobky – mám intoleranciu na laktózu. samozrejme, nešlo to zo dňa na deň ale stravu mám pestrú. nedokážem však jesť 5x denne. jem málo a stačí mi to. A za 8 mesiacov som neschudla ani gram!!! tak som sa dala na akupunktúru – redukciu váhy a PRIBRALA SOM za 4 týždne 2 kg. Tak mi povedzte, kde je spravodlivosť? Iné ženy držia 7 dňovú kúru a schudnú, ja som takmer vegetarián, stravujem sa podľa svojej krvnej skupiny A a k čomu to vedie? je to demotivujúce, ale hlavne že nemám žalúdočné problémy a veľa som sa naučila o strave, energetických hodnotách, kombináciách jednotlivých zložiek potravy. No ak by som mala niekde vystúpiť a rečniť o tom a niekto sa opýta na výsledný efekt – tak som zatlačená do kúta. Tak teda – koľko ľudí, toľko chutí. Každý sme nastavení na inú váhu, zdedili sme geneticky niečo, čo sa nám nepáči. Zmierte sa s tým, čo máte, ako vyzeráte a garantujem vám, že možno neschudnete, ale priberanie sa zastaví a budete vystupovať sebavedomejšie. Takže moje odporúčanie? MAJTE SA RADI.

 58. Práve dnes som sa konečne odhodlala, že začnem túto diétu. Už som ju v minulosti skúšala, ale najhoršie bolo vydržať, lebo 1x som vydržala celý 7 dní, ale keď som sa sa po určitom čase snažila znovu, (1x som schudla) tak sa mi to nepodarilo vydržať len po 3 deň, polievka sa mi už zhnusila, kedže som musela manželovi a deťom variť „normálne“. Tak mi všetci prosím držte palce. Dám vedieť ako sa držím! :)

 59. Držím sa, dnes je 4 deň a ako zázrakom sú 4 kilá fuč. Trošku aj cvičím, ale diétu aj strikktne dodržiavam. Strašne ma to teší. .:)

 60. Andy dúfam, že si vážne nemyslíš, že si schudla 4 kilá. Telo sa len zbavilo vody.

 61. To s tou vodou máš pravdu, lebo som viacej behala na WC, a dnes som na 6 deň musela s tým prestať, lebo ráno som už ani z postele nevládala stať, čo som bola taká vyhladovaná a vysilená- odišli mi asi len svaly a voda i napriek cvičeniu. Ráno ma bolelo celé telo a skoro som odpadla a vyzerala som horšie ako po opici. Varovanie!!!! Túto diétu neodporúčam !!!!!!!!! :P :( :(

 62. Ahojte,bola som milo prekvapena kolko reakcii je na tuto temu,tak by som asi aj ja nieco troska napisala: ja som ju zacala teraz po treti krat drzat(tuto dietu),je pravda,ze ako som zacitila tu vonu z polievky,tak sa mi troska obracal zaludok,ale aj tak som sa odhodlala to skusit. Su tu dost negativne nazory,ale zasa na stroska stiahnutie zaludka to nezaskodi a ked to ludom vyhovuje a dokonca chuti,tak preco nie. A ak z nej schudnete a potom dodrziavate to co by ste mali,tak gratulujem :-)

 63. No ale Jednoznacne skusim tu dietu !!! ket tak citam tie komentare najviac ma zaujimala …. andy no ja si myslim tiez ze asi skolabujem hehe

 64. prosim vas a može sa tato dieta držat aj pri začiatočnom tehotenstve?Alebo poradte nejaku inu dietu.

 65. kučierka čo chcete potratiť? Diéta pri tehotenstve je dosť zlý nápad.

 66. prosim poradi mi niekto ohladom tejto diety ?? chcela by som sa spitat ci mozem jest hociaku polievku ?? a aj kolko chcem ??

 67. Ja som zacala tuto dietu drzat od pondelka len preto lebo so sa v poslednom case rozzrala vianoce oslavy a bolo po peknej postave.Ked prejdu tych sedem dni tak zacnem sa normalne stravovat len som si chcela stiahnut zaludok.Polievka je pre mna v pohode jem ju raz denne a pijem vela caju takze ani nieso hladna a energie mam viac ako treba neviem preco je to tak ked nejem mam enerie na rozdavanie a ked jem som nejaka leniva a nic sa mi nechce.

 68. Ako schudnut?!?!?!?!?!

  V prvom rade nemozete chudnut rychlo lebo vase telo priberie 2-krat viac ako ste schudli.Dieta nemusi byt ziadna diety vam len zhorsia zdravie ale to co mam ja pre vas vam pomoze.

  RANAJKY: ovocny salat,mineralka,1 chlieb s maslom sunkou a syrom 35%!!!!!!!!

  DESIATA: 2 grahamove rozky s tavenym syrou(karicka v crievku),bylinkovy caj,banan!!!!!!!!!!!

  OBED: hovädzia polievka,zemiakove pyre a stava s mäsa,mineralka,jablko!!!!!!!!!!!!

  OLOVRANT: 1 rozok s maslom a sunkou,cierny caj!!!!!!!!!!!!nic viac ako sa blyzi vecer menej jest!!!!!!!!!!!

  VECERA: puding zlaty klas,mineralka albo cira voda!!!!!!!!!!

  pokial ste zjedli viac ako som vam napisala vstupte si do svedomia a jecte len toto co je to ked neschudnete aspon jedno kilo za 1 mesiac ci len za pol mesiaca nemate cistu volu ani ciste svedomie potom to nema zmysel alebo navstivte psychologa ale to su len zbytocne peniaze verte mi toto iste vam povie aj psycholog moja mama je psychologicka a iba ona mi pomohla vstupit si do svedomia navstivte svojich blyzkich a poradte sa s nimi!!!!!!!!!!!!!zelam pevnu volu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 69. Ja som schudol 25kg za 7 mesiacou nie dietou ale hladoukov teraz chcem schudnut ešte zopar kil tak držim 7 dnovu hladouku čo znamena že cely tyžden žiadne jedlo iba tekutiny- možu sa prijimať- voda, čaj nesladeny, 100percentny ĎŽús ja sice pijem 1 až 2 kavy denne z jednou ližičkou cukru a čistu vodu som zvedavý na výsledok…

 70. Milý pán Veselý, je od Vás celkom pekné, že sa Vám podarilo schudnúť 35 kilogramov, ale mali by ste si uvedomiť, že nie ste jediný. Mnohým ľuďom sa podarilo schudnúť a ešte viac, len nie sú nútení o tom písať knihu len preto, aby si ich niekto všimol. Nechápem prečo tu stále každému rozdávate rozumy a balamutíte ich, že chudnú iba vodu. Tiež som držala diétu formou kapustovej polievky a prvý týždeň som schudla 7 kilogramov (ja viem, to bola určite voda ) preto mi aj začali padať nohavice, lebo sa mi odplavila voda, že? Voda sa odplavuje pri pôrode a volá sa to plodová voda, mimochodom, keď ste taký presvedčený o tej vode, potom aj úbytok z celej Vašej hmotnosti bola asi iba voda, však? Tiež sa mi podarilo schudnúť vyše 30 kilogramov behom 3 mesiacov. Bola to drastická diéta, ale nič mi nechýbalo, nič ma nebolelo. Všetko sa začína v hlave, ako sa človek rozhodne a ako sa s tým vysporiada ovplyvní celý priebeh diéty. Takže, keď budete chcieť niekto držať diétu, nedajte sa ovplyvniť tými drístami, že chudnete iba vodu, to by sa nikto nikam nedopracoval. Pozdravujem chudnúcich s pevnou vôľou :)

 71. lilavka absolútna väčšina ľudí, čo schudnú takto drasticky ako popisujete majú kilá veľmi rýchlo nazad. Takže vám prajem, aby ste bola tou známou štatisticky bezvýznamnou výnimkou. Samozrejme, každý má možnosť voľby, ako naloží so svojím zdravím.

 72. Je k neuvereniu, kolko „mudrych hlav“ sa zislo pri tejto teme!
  Mila lilavka, schudnut 30 kg za 3 mesiace nie je dieta, ale hladovka! to ste museli mat denny deficit prijmu minimalne – 10 000 kj… to, ze cast z odidenej hmotnosti je voda a svalovina je urcite hned jasne. mozno su vam teraz nohavice volne, ale dokedy budete chciet hladovat? raz sa normalne s chutou najete a mate zasoby tuku spat. Drzim vam palce aby ste to zvladli aj bez jojo efektu, no obavam sa, ze telo nad Vami zvitazi…
  vsetkym, co drzia dietu tukozravou polievkou kazdy rok na jar odporucam aby sa nad tym zamysleli, preco je treba sa opakovane a kazdy rok tyrat tymto vymyslom, ktory je proti zasadam zdravej vyzivy (zeby sa nalepili kilecka aj naspat???) Ano, zelenina je zdrava, aj kapusticka je vyborna, ale clovek nie je bylinozravec ani zajac, aby fungoval len na kapuste…

 73. ahojte ….chcela by som sa vááám všetkým podakovať za tôto SUPER STRANKU..veľmi mi pomohla v mojom trápení sa s nadváhou…vždy som mala nejake to kilo navyše,ale po prvom pôrode sa ma akosi nabraté kila nechceli pustit a div sa svete ony sa na mne čím dalej udomácnovali a aj moje telo sa akosi zväčšovalo.Druhym pôrodom sa moja telesná váha udomácnila na zdraviu nebezpečnom čísle..ale akosi mi to nevadilo..až po,,,,32,,,rokoch života som si vdaka môjmu staršiemu synovi ked mi povedal ,,MAMI TY SI ALE TUčNA,, POVEDALA DOST…na odporúčanie kamošky som si našla vašu stránku velmi som jej neverila ale ked sa začali dostavovat výsledky povedala som si že niečo na tom bude.Schudla som za 4 mesiace len 8 kíl ale som spokojná..a dokonca si to všimlo už aj okolie.A ked sa ma niekto opyta ako sa mi podarilo schudnut s úsmevom poviem,,ZAčALA SOM JEST A NIE žRAT…

 74. Milý Mirko, či už významnou alebo bezvýznamnou,výnimkou určite som, od tej „drastickej diéty“ ako to nazývate vy, pretože sa neviete vyrovnať s hladom, som nepribrala ani kilo. Tiež si dávam pozor na to, čo jem a nič sa mi nevracia späť. To asi len vy máte vsugerované v hlave, že takáto diéta nemôže fungovať a každého presviedčate o tej svojej, z ktorej ešte aj profitujete predávaním knižky s návodom na chudnutie akých je v predaji xyz…….a oháňať sa s nejakým jojo efektom alebo tou „vašou“ vodou, stratou svalov a bla bla bla….už nie je v móde, kedysi to možno fungovalo, ale si uvedomte, že už žijete dnes. Už by to chcelo niečo nové na ohurovanie Vašimi superradami…:-)

  Milá Andy. Takáto hladovka je hladovkou len vtedy, ak dovolíte, aby ňou bola. Už z Vašich prvých slov uznávam, že by ste takúto diétu nikdy nedržali, pretože na to nemáte psychické predpoklady. A obávam sa, že nad Vami tiež už isto Vaše telo zvíťazilo, keď navštevujete túto stránku… :-)

 75. lilavka, na tuto stranku chodim uz dlho ale nikdy som do ziadnej diskusie neprispela…asvak vas prispevok ma prinutil..taku zadubenu a hlupu reakciu ako je ta vas som este nevidela. miro tu ma knihu pristupnu na webe zadarmo a jeho rady nie su o diete ale o zdravom zivotnom style…to, ze ste teraz schudli a dari sa vam to udrzat je super, gratulujem, kazdopadne vam negratulujem a nezavidim to, co vam to sposobilo v tele a preco budeme o par rokov plakat nad svojou hlupostou..viem o com hovorim, tiez som mala kedysi pocit ze hladovanie je otazka ovladania sa…ale telo vam to zrata..pri vasej zadubenosti vam to ale asi aj patri…pekny vecer.

 76. Luca, poznáte to otrepané príslovie že „trafená hus zagága“? Momentálne to presne vystihuje Vašu reakciu. A ak presne viete o čom hovoríte, znamená to, že ste zadubená podobne ako ja, no povedala by som, že aj horšie, keďže máte tendenciu zastávať sa nejakého M.V. za účelom vopchať sa mu do zadnej časti tela :) Ale nie, takto, každý máme svoj názor a snažíme sa žiť ako slušná civilizácia, takže si tu nebudeme vymieňať názory a nadávať si, pričom by to zrejme aj tak k ničomu neviedlo. Nech si každý drží diétu akú chce, nech sa každý stravuje ako chce…..sme sami sebe pánmi. Len prosím Vás pekne, nech človeku, ktorý drží diétu a potrebuje podporiť, netrepe niekto do hlavy, že chudne iba vodu! Pekný deň prajem

 77. lilavka určite, ak hladovanie alebo menej agresívne názvy ako diéta budú trvať dlhodobo, tak človek rýchlo stráca aj tuk, svalovú a kostnú hmotu, nielen vodu.

  Rád by som však upozornil, že tento článok popisuje prax zvanú „7 dňová diéta“, kedy sa človek vrhne do krátkodobej diétnej akcie. Pri takých nárazových diétach naozaj kilá letia dolu, ale žiaľ najpodstatnejšia časť straty hmotnosti v prvej fáze je práve len odvodnenie organizmu. Často aj preto, že v diéte nie sú údeniny a iné presolené jedlá a znížený príjem sodíka sa prejavuje práve odvodnením. O tom je tento článok a bol by som rád, keby sme sa v diskusii k nemu držali skôr témy krátkodobých diét.

  Vy popisujete svoje skúsenosti pri štvormesačnej diéte, tam platia iné pravidlá hry. Tuk sa pri výraznej reštrikcii potravy stratí. Žiaľ skúsenosti ukazujú, že rýchle straty na hmotnosti sa zvyčajne vypomstia rýchlym nabratím kíl nazad. Je totiž veľmi neľahké po prísnej diéte začať prechádzať na rozumný životný štýl – tuční ľudia zvyčajne vôbec nevedia, čo majú robiť a diéta ich to nenaučí. Navyše po takej diéte je metabolizmus tak spomalený, že aj polovičná dávka z normálnej vedie k priberaniu. To sú potom tie nešťastné tučné ženy, ktoré celý život chudnú, sú podvyživené, lebo nevedia ako jesť a tak jedia málo a zle.

  Preto považujem za lepšie varovať tu pred takými spôsobmi chudnutia, ktoré u väčšiny ľudí nefungujú. Celkom presne nerozumiem prečo proti mne vystupujete militantne, asi vám nesedím. Čo už, taký je život.

  Ak ste za 3 mesiace schudli 30 kíl, veľmi vážne vám odporúčam dávajte mimoriadny pozor, pretože jojo efekt je zákerná vec! Ak vám pocitovo nič nechýbalo, je možné, že ste ešte mladá a vaše telo to vykompenzovalo. To však neznamená, že taká diéta nezanechá následky. Môže oslabiť imunitu, „prenastaviť“ fungovanie tela. Ak by ste zistili že aj malé pridávanie na porciách vedie k postupnému nárastu centimetrov na bruchu, bolo by výhodné obrátiť sa na lekára, pretože môže byť potrebný špeciálny režim.

  A teraz predpokladám, že sa na mňa zas oboríte, že vás len straším, alebo tak niečo. Ale chcel som vám to napísať. Nemusíte moje odporúčania rešpektovať, ale bola by škoda, keby ste hazardovali s vlastným zdravím. Tvrdé diéty totiž niekedy môžu prerásť aj do opačného problému zvaného porucha príjmu potravy. A to je asi ešte vážnejší problém, ako obezita.

 78. Poznám túto stránku už niekoľko rokov. Podľa mňa je super. A kritici, že autor nie je jediný kto schudol a už má o tom stránku sú divný- veď môžu si urobiť vlastnú ( tá kritika bola asi pri sacharidových vlnách). Ľudia nemusíte tu so všetkým súhlasiť, ale prečo niektorí napádate autora, nechápem.

 79. dobry den, v prvom rade chcem podakovat za tuto skvelu stranku a chcela by som sa spytat Mira Veseleho ci obmedzenie prijmu kilojoulov a polhodinove cvicenie denne po schudnuti neprinesie jojo efekt ak budem sportovat o polovicu menej a obcas si doprajem zakusok alebo kozu z kurata apod..dakujem

 80. janka ak potrebujete schudnúť zo svalov a pestovať si bruško pri podvýžive, je to veľmi účinná cesta jesť málo a dorovnávať ušetrené kJ nevhodnými potravinami. jojo efekt je pri podvýžive a diétach zákonitý.

 81. Dakujem za odpoved, mozno som sa nevyjadrila presne, neviem ci je to vyslovene dieta, len nejem vyprazane a sladke a davam si skor grilovanu zeleninu, salaty, chude kuracie maso apod a davam si len tolko kolko potrebujem aby som sa citila tak ze mi to staci takze asi o tretinu az polovicu menej ako predtym ked som jedla vsetko a hlavne vela sladkosti. cvicim pol hodinu denne k tomu a robim 100 brusakov a za tri tyzdne som schudla 2,5 kila. myslela som to tak ze ked dosiahnem svoju idealnu vahu tak sa chcem udrziavat v tolerancii plus tri kilo ako ste to aj odporucali vy. preto som sa pytala ci v case ked nebudem chudnut ale uz si len udrziavat vahu mozem si dopriat raz za dva tyzdne zakusok a pri sledovani vahy dufam ze budem vediet aj s tym zakuskom udrzat to co som schudla. pripada mi to realne ale co myslite vy?

 82. janka je mi ľúto že sa neviem vyjadriť, ale tlačíte ma ku odpovedi k niečomu čo nie je presne kvantifikované. ja som odporúčania popísal a ak ichc chcete zmeniť, môžete. len nik neodhadne, ako to bude fungovať. možno áno, ak chudnete na pupku, tak to robíte veľmi dobre. kilá si veľmi nevšímajte. radšej si prejdite s trénerom techniku brušákov a cvičte aj chrbát ak chcete spevniť korzet. je to výborný nápad. ale nečakajte chudnutie z brucha na základe brušákov.

 83. rada by som chcela schudnut aspon 15 kg ale neviem ako ale ked chudnem tak sa mi trasu ruki aj nohy neviem scoho prosim poradte mi

 84. som po dvoch deťoch, 4 a 1, pred druhým tehotenstvom som mala pri výške 173cm 63kg, počas tehotenstva som pribrala na 95kg, teraz mám 75kg a ďalej to akosi nejde. Je pravda, že cvičím iba hrou s ďeťami a konzumujem jedlo pravidelne primerane kôli chorobe pečene. Pomôže mi diéta počítaním kalórií a pridaním cvičenia? Skúšala som viacero možností a výsledok takmer nulový.

 85. Silvia pri chorobe určite treba konzultovať diétu s lekárom. Počítanie kalórií môže byť užitočné aj spätne – zapíš si jeden deň a večer zrátaj. Ak je tvoj príjem vyšší, ako treba, tak je jasné, prečo to 100jí

 86. je na ranajky vhodne ovocie? som tak naučená, že si dám napríklad broskyňu a o takú hoďku pohár mlieka, alebo kávu s mliekom (mlieko min. 2dcl) alebo je vhodnejší nízkotučný ovocný jogurt?

 87. Didi, ja papam ovocie na ranajky skoro kazdy den (teda… chcela by som, ale mavam rohlikove zachvaty :D ). Dam si cerstve ovocie, dve lyzicky bieleho nizkotucneho jogurtu. Niekedy prisypem trosku muesli alebo ovsennych vlociek. Je to tak velmi syte a vyzivne…

 88. A co sa tyka tej diskutovanej tukozrutskej :). Drzala som ju niekolkokrat v zmiernenej forme, priblizne tak raz za rok ked je vela cerstvej zeleniny a ovocia, nepotrebujem schudnut, motivaciou mi je skor prerusenie zraveho obdobia a nasmerovanie sa naspat na zdravsiu stravu. Nedrzim ju vsak podla rozpisu. Do ovocia som si prave na ranajky dala jogurt, kazdy den zjem celozrnnu zemlu s platkom chudej sunky, po polovickach vzdy na obed a na veceru… a podobne. Mlieko pijem kazdy den. Cize nehladujem, ale zaroven znizujem kaloricky (a tukovy) prijem na nizsiu hladinu. Ten bananovy den je uplna hlupost a tak ho nahradim zeleninovym, s mliekom, a na obed ci veceru salat s kuracim masom. Posledne tri dni uz podla rozpisu, avsak s rozumom a pestro. Posledne dni tak uz nemam chut na ziadne hluposti ktore som pojedala pred dietou – rozne snacky, vyprazane jedla a podobne…
  Po skonceni tych siedmych dni tak nabehnem na zdravu stravu a dari sa mi ‚odpadkovemu‘ jedlu nielen vyhnut, ale aj na neho vobec nepomysliet….
  Kazdy kto caka od siedmych dni zazraky a drasticky sa tyra, pritom po skonceni nabehne na stravu rovnaku ako pred dietou, robi velku hlupost…

 89. ja si napríklad neviem predstaviť na raňajky chlieb so šunkou alebo niečo také. jedine čo do seba dostanem je buď to ovocie, mlieko alebo ovocny jogurt. raňajky by asi mali byť výživnejšie, ale zasa nebudem do seba niečo nasilu pchať :)

 90. Ak chcete naozaj schudnuť a nepribrat kašlite na diety ale rozmyslajte nad tym co idete prave jest.Dajte si vsetko co by ste si dali len mensie porcie a hlavne nezdravej stravy ako napriklad hranolky fakt čo najmenej..uvidite ze schudnete a nepriberiete a vaše telo nebude mat šok z toho čo mu pripravíte a nebude si nič ukladat…FAKT ZARUCENE..Vela štastia :o)

 91. Dobry den prosím poradte mam 10 rokov meriam 152cm a važim 53kg teda jedna vaha mi ukazuje 53kg druha 55kg tretia 48kg a ja neviem čomu mam veriť.V škole som ešte žiadny posmešok nepočula že „Aha buchta“ a v zrkadle vyzeram normalne len BMI mi ukazalo že nadvaha a ja sa snažim schudnuť beham, stale som v pohybe stale sa snažim byť ale nechudnem pritom cely den jem iba suche rožky,syr, zeleninu alebo ked som už moc hladna sardinky a nechudnem.V štvrtok ideme lekarovy a ja sa strašne bojim že to bude zlé viem mojom veku by ma to nemalo napadnuť že chcem chudnuť ale aj tak idealnu vahu by som chcela mať 38-46 kg to je moj sendufam že mi poradite.A ešte som opytať sa či je normalne aby moj 12-ročny brat schudol za 3 tyždne 17 kg??? a potom o tyžden 3 kg??? dokopy 20 kg??? a teraz znova pribral ma idealnu vahu mal 70 schudol na 50 teraz ma 59kg a cvičí takyto sen mam aj ja nejde to:( DAKUJEM vám vopred dufam že mi odpíšete

 92. Toto nieje dobre ja som stym zacala este len dnes stou polievkou,a hned ma s nej aj naplo ako moze niekto jest 7 dni tu istu polievku mne bolo fakt na grcanie a to som ju zjedla len 3 krat a dost !!!! ludia netyrajte sa !!! toto nieje dobry priklad na chudnutie treba sa len troska zamysliet nad sebou a pojde to lepsie vela vela pohybu a vela vela vody zarucene pomoze ale hlavne jest stale male porcie ale viac krat za den :)))) pomoze !! tymto by som sa uz nikdy nezatazovala ale NIKDY !!!!!

 93. Ja som diétu nedržala,a po prečítaní príspevkov ma to úplne odrádza!
  Vy viete ako demotivovať ľudí.Ja si myslím že voda v chudnutí hrá veľmi dôležitú rolu.Ja som pila 2 týžde každý deň 2,5litra vody schudla som 7kg,popri tom som normálne jedla ako sa má,nuž prišla zima a pribrala som.Ale idem sa znovu na to dať pitný režim treba dodržiavať.
  Na chudnutie je skvelý aj zelený čaj ja som ho pila 3krát denne,niekde je písané že je dobré piť aj 5šálok ale netreba to prehánať pretože potom nezaspíte,zelený čaj totiž obsahuje neké zložky koféinu.To by asi viedlo večer ku vyjedaniu chladničky :)

 94. len taka malickost…..vela ludi radi melon medzi ovocie, pretoze je sladky co vsak nie je pravda!!!!!! MELON JE ZELENINA ….je to dyna!!!!!

 95. dolezite aby ste sa hybali…zmenili stravovanie…sport… potom to uz pojde…

 96. caute ja som uz skusal vsetko mozne kapsule kapustove aj chili burger a nic nic sa nedari skusim tu polievku kapustovu danekto dobry recept

 97. môžem sa spýtať:ked budem dodržiavať aj nadalej takuto dietu iba že budem o trochu jesť viac??tak by som enmala až tak vela pribrat či??…:)

 98. sabina pri každej diéte sa chudne. po každej diéte sa priberá, pretože diéta sa nedá držať dlhodobo. naštudujte si princípy racionálnej výživy, dodržujte ich a kašlite na diéty a chudnutie.

 99. mam 12 rokov a vazim 42 a chcem 37 co maam spavit?? vyska 157 prosim poradte

 100. citim sa tucna a chcem byt strasne chuda prosim taku detskejsiu dietu prosim poradte

 101. ahojte mam 12 rokov mam 50 kg a 150 cm ako mam chudnut prosim poradte mi
  .

 102. nini ja ked som mala 12 rokov tak tiez som mala nadvahu teraz mam 14 rokov a mam 52 kil… tvoje telo sa este vyvija a ked radikalne schudnes tak si len ublizis.. staci sa viac pohybovat , nejest sladkosti, kolace . , cokoladu, chipsy , vyprazane jedla , fast food atd ..ked tak len kvalitnu horku cokoladu ..jest kazde 3 hodiny kazdu hodinu vypit pohar vody a predovstkym vela zeleniny a raz za cas aj ovocie:) hlavne jedz tak aby si nikdy nepocitovala hlad:)

 103. AJ MNE PORADTE JE TO SURENE JA PRIBERAM FURT VIAC AA VIAC MAM TIEZ 12 A VAZIM 42 A NECHCEM TOLKO VAZIT PROSIM KED DETI NEMOZU TOTU DIETU TAK JAKU PROSIM ?

 104. natty: akú dietu? Žiadnu! Prečítaj, čo píše Dia v diskusií vyššie, platí to aj pre Teba.
  Je predsa jasné, že priberáš, veď rastieš. A možno to ani s tou váhou nebude tak zlé ako tvrdíš, priemerná hmotnosť dievčat v 12tich rokoch je 43kg. Ak sa Ti to zdá priveľa, tak žiadne experimenty s diétami ale veľa športu a pohybu.

 105. no dobre ale sak chcem byt jak v televizore chcem byt uplne nechcem byt normalna chcem byt chuda stihla vychudnuta ta neni taka detskejsia dieta?

 106. baby, do veku asi 18 rokov zabudnite na chudnutie, inak si zničíte život. ak máte problém choďte k lekárovi a poraďte sa. detské telo funguje inak, má iné zloženie, úplne iné potreby stravy a zloženia stravy. blbnutím s diétami si akurát vypestujete obezitu, alebo anorexiu.

 107. Natty ziadna detska dieta neexistuje, v prvom rade- moznoze na tvoju vysku je 42 kg norma /vysku som tu nenasla uvedenu/ a okrem toho- ruku na srdce, ako si na tom so sportom, ci aktivnejsim pohybom? Moznoze tu je kamen urazu…

 108. mam vysku 167 :/ a chodim na tanečnu aleee tak ine dievčata na tanečnej su chudšie

 109. Naty, váha 42 kg je ideálna už aj pri výške 152 cm, nieto pri tej tvojej… závisí síce od stavby tela, ale už dávno nie je trend byť vychudnutý, ale hlavne byť zdravý a cítiť sa dobre vo svojej koži. Odporúčala by som Ti, aby si sa prestala trápiť chudnutím a diétami, ale zamerala sa skôr na niečo iné, napr. tanec, hudba, kamarátky, čokoľvek, čo ti robí radosť. A nesnaž sa byť za každú cenu ,,chudšia“, lebo to môže skončiť katastrofálne.

 110. Akurát túto diétu držím a nie prvý krát- nemala som jojo efekt divné nie? Myslím, že každé telo nie je rovnaké a veľa robí hlava ..Ak si poviem, že potom nepriberiem, tak jednoducho nepriberiem! Lekárom neverím len sama sebe!

 111. Klára4555 gratulujem, že nemáte jojo. Len drobnosť: prečo potrebujete držať tú diétu „nie prvý krát“? Ak raz schudnete hádam netreba nejakú ďalšiu diétu? Či?

 112. dobry den pan vesely,rad by som sa opytal, ako vplyva alkohol na udrzanie hmostnosti???celkovo, co mozno odporucate pit:)
  vdaka

 113. martin isteže, je to energia ako jedlo, ale nezasýti. navyše po pár pohárikoch si človek ľahko dá čokoľvek, veď je mu to fuk.

 114. Neverim ze ludia skusaju kadejake idiotske diety.schudnut je pri tom tak jednoduche.samozrejme ze neschudnete za mesiac to co ste naberali par rokov.zaklad je pravidelna kvalitna strava,vacsina z vas ma spomaleny metabolizmus.takze ho musite znova nakopnut.viem ze je tazke odopierat si kadejake dobroty,ale. …..je len na vas ako dlho to bude trvat..za druhe je dolezity pohyb…nemusi to vyzerat ako na galejach….:-)

 115. Pre Mira Veselého ! Málokedy reagujem v takýchto diskusiách, ale toto mi už nedalo ! Na túto 7 dňovú očistnú kúru som narazil v r. 1993, (pripomínam nie diétu! ). Držím ju až do dneška minimálne 1-krát ročne a to v zásade po Veľkonočných sviatkoch, z logických dôvodov a to ako jarnú očistu organizmu + zhodenie nadbytočných kíl po zime. Dlhodobý výsledok je zhodených priemerne 5kg, maximum 11kg, ale to celé je skreslené, lebo niektoré roky som ani váhu nesledoval, lebo ma to nezaujímalo. Skúšal som za tie roky rôzne obmeny, ako napríklad v kuse 10 dní, alebo týždeň- pauza- a ďalší týždeň , vylúčenie kapustovej polievky ( z dôvodu odpornej vône) a konzumácie len čistej kapusty(odporúčam kto ma neprekonateľný odpor, hlavne v 6,7 dni.), vynechanie mäsa ( zlý nápad to bol…), ale vychádza to po mojich skúsenostiach, že je najlepšie dodržiavanie ortodoxného receptu a aj doby trvania. Je to vyvážene poskladané a všetko, čo je v recepte, má svoje logické dôvody.
  Rady:
  – dodržiavať postupnosť dní poctivo, hlavne ak je dovolený 1 ZEMIAK , TAK TO NEZNAMENÁ 1KG ZEMIAKOV, to isté platí aj o banánoch a konzumácii mäsa.
  – 90% ľuďom čo to absolvovali je po 3-4 dni polievka odporná(môže tam byť aká chce čerstvá zelenina ) , preto ju už možno 5-7 rokov vôbec nijak nedochucujem, nekorením nedávam žiaden bujón, skrátka len čistý zelenina = minimalizovaná vôňa, chuť, = hlavne v posledných dňoch priateľnejšia konzumácia.
  – počítajte že zákonite naberiete cca 30-50% zhodenej váhy naspäť a zvyšok je na Vás, vo vašej hlave kde to bude pokračovať. Podľa mojej osobnej skúsenosti moje telo reagovalo na stav po kúre ináč po 20-ke , po 30-ke a hlavne po 40- ke to už treba prekopať celý svoj stravovací štýl života a zase sme pri hlave.
  -nie je to diéta, je to očistná kúra organizmu s vedľajším sprievodným javom schudnutia

  Prečo to odporúčam? Treba to zažiť aspoň raz , ak túto kúru dodržujete poctivo nevýslovný je pocit na konci 3-tieho dňa, cítite sa zrazu ľahšie, plní energie, 4-5-ty deň ,kto potreboval na svoje fungovanie kávu, zrazu mu nechýba, máte astále viac nadbytočnej energie, vstáva sa Vám lepšie, robíte zrazu viac práce, na konci 7 dňa si porovnajte svoj stav , zo stavom na začiatku 1-vého dňa , ale to pochopí, len kto to zažije. No a čerešnička na torte je to, že ste to dokázali, lebo viem o čom hovorím , toto absolvovať nie je vôbec jednoduché.

  p.s. Miro Veselý držal si naozaj poctivo túto 7 dňovú očistu organizmu aspoň 1- krát??? Vieš o čom vôbec píšeš??? Lebo za tie roky čo to držím takýchto mudrlantov mam okolo seba habadej, čo ma presviedčajú a poúčajú , že to čo ja naozaj prežívam je hlúposť a že jojo efekt a to si sa len odvodnil a že budú žalúdočné problémy a ďalšie a ďalšie kraviny….

 116. dano21-ak sa budes zdravo stravovat-vyvazene a normalne,nebudes sa potrebovat ocistovat.budes prezivat absolutnu lahkost po cely cas a zaroven budes mat dostatok zivin a dolezitych latok ktore ta v buducnosti ochrania pred roznymi ochoreniami

 117. DANO21 ďakujem za doplnenie článku o názor a skúsenosť. Na to tu diskusia je. Každý, kto plánuje experimentovať s výživou v zmysle reštrikcie, mal by sa poradiť s odborníkom a lekárom, či efekt takej diéty / kúry bude prínosom. Telo má veľa kompenzačných mechanizmov na to, aby kompenzovalo aj úplný hlad. Je však otázne, či ísť na rezervy pomôže zdraviu, alebo zaťažuje organizmus. Práve to musí posúdiť odborník.

 118. Dobrý deň Snažím sa zhodit pár kilov dolu a chcela by som sa poradit či je vhodné na olovrant jest grahamové pecivo alebo pečivo úplne vylúčit .Vopred dakujem za odpoved.

 119. Ahojte všetci! Zdá sa že sa odberáte od témy ktorá sa týka tejto stránky takže ja idem hovoriť k téme 7 dňová diéta chcem vám povedať že na čo dávate takúto hovadinu že 7 dňová diéta a ešte si aj dovolíte napísať že ked ju skončím bude z toho jojo efekt! :P Tak takto ja ju skúsim a potom vám poviem či to zabralo lebo je hovadina dať sem diétu a ešte aj k tomu napísť… ách jáj škoda rečí! A vy ostatný až vám môžem odporúčiť polievku tak tú ktorá vám chutí najviac! :-) Ja by som vám na miesto kapustovej či kelovej odporúčila slepačiu moja mamina ju vždy varí a veľmi dobre chutí ale pozor! Ked sa chcete z nej najesť dajte si tam radšej viac zeleniny,proste aby bola hustá, pestrá plná života,vitmínov teda zeleniny najlepsie mrkvy :) a ked tam fakt potrebujete mať tie cestoviny tak len grahamové ( sú také tmavšie ) na ranajky potom odporúčam veľa,veľa ale fakt veľa ovocia,ryžový chlebík ( aspoň 3 na ranajky ) a ešte aj ovsenú kašu najlepšie svoju prírodnú,nie tú z obchodu ( stači ak nasypete do misky ovsenné vločky a zalejete ich vracou vodou a poriadne miešate :-) na večeru odporúčam piť prírodné šťavy najlepšie z grepa,citrona,pomaranča atd. A nezabudnite že pri diéte by ste nikdy nemali byť hladný! Takže takto s touto diétou som schudla 4 kg lenže som to nevydržala a potom som sa mesiac „prežierala“ dneska som zjedla asi 7 zákuskov a by ste a čudovali pribrala som naspäť len 1 kg – a to neni jojo efekt lebo šlovek ktorý celý 1 mesiac je sladké,chipsy, fasfood a kilo špagiet tak to si myslím že by mal pribrať aspoň 7 kg ale teraz radšej idem vyskúšať túto diétu :-) kedže je zajtra veľká noc asi začnem od utorku takže sa majte! :-)

 120. Dobrý deň! chcem sa vás opýtať či je normálne ak vyspelé dievča ( mala už aj krámy ) má 12 rokov výšku asi 163/165 cm a váhu 61 kg!!! či to nieje veľa! LEBO PODľA MNA JE! prosím vás poradte nejakú diétu pre toto dievča- nejakú zdravú a bez hladovky ( myslite prosím aj na to že nie každý ma peniaze na cottage, tofu a nwm čo takže diétu asi takúto: BEZ HLADOVANIA ASPON 10 KG DOLE A NIE MOC FINANCNE NAROCNU!!!
  bojím asa že ide o cukrovkuuuu

 121. Milan akékoľvek podozrenie na cukrovku, či vhodnosť úpravy postavy je NUTNÉ konzultovať s lekárom. Vo veku 12 rokov je celkom nevhodné uvažovať o akejkoľvek diéte. Treba jesť normálne a cvičiť.

 122. Ahoj Miro. Som po operácií štítnej žľazy. Vybrali mi ju celú takže beriem lieky eutirox . Pribrala som asi 10 kg a teraz by som ich potrebovala zhodiť . Vieš aj mne poradiť ako na to ? Ďakujem

 123. erika v tomto radím konzultovať stratégiu spolu s endokrinológom. predpokladám, že odklepne racionálnu životosprávu…

 124. Dnes začínam dúfam, že dám aspoň tie 3 kilá dole:-) držte palce:)

 125. Dobry den Mirko citam tu rozne komentare a vidim aj to ze niektorym dieta zabralala lenze vy hovorite ze je to skor hladovka tak ja ju aj tak slusim a uvidim ci vydrzim ak nie nieje chyba vomne ale v diete je to tak? A tu vam chcem polozit otazku: ak nezabere teda tato dieta je mozne aby som si k jedalbicku,k tomuto jedalnicku pripisala i ryzu a ine suroviny? Pomoze to? Co pri diete mozem a co nemozem a co musim? Resp.ktore potraviny si este k tokuto jedalnicku mam pripisar? Dakujem za odpoved obdivujemvas 35 kg neda hocikto aj ked janko bucko dal 30 kg ste sikovny a trpezlivy fakt velky respekt !!! :)

 126. anka prečítajte si to tu celé a budete vedieť čo ďalej. Ja diétu nepropagujem, odhováram od nej. Ak si ju chcete skúsiť, pokojne to spravte, ale neviem poradiť.

 127. Ahojte, som chlapec mam 12 rokov,168 cm , 88 kg :/ Mám začat s touto dietou ? Chodím posilovat 2x. neviem či mi pomáha cvičenie a posilovanie vacsinou zdvíham činky – postupne 5 kg , 10 kg , 15 kg , 20 kg, 25 kg … Každu fazu 5x. A doma cvičim každý den. Len teraz cez sviatky som si dal prestávku. Chcem začat používat spalovače tukov len neviem či mi to pomože , teraz používam proteiny.

 128. Anonym predpokladám, že nebudeš chcieť počuť to, čo napíšem. Vo veku 12 rokov je veľmi zlým nápadom pokúšať sa o chudnutie a to už vôbec nie na základe vlastnej iniciatívy a experimentov. Si vo veku, kedy sa tvoje telo začína meniť z detského na dospelé a tak by bolo rozumné najbližších niekoľko rokov neexperimentovať. Šport je výborný nápad, ale určite ho konzultuj s profesionálnym trénerom, alebo telocvikárom. Jedlo musí byť plnohodnotné, bez diéty. Spaľovače tuku sú celkom nevhodné aj pre dospelých.

  Teraz ku chudnutiu. Ak máš nadváhu, začni u svojho lekára. Treba najskôr zistiť či nemáš nejakú chorobu, alebo iný dôvod na priberanie. Ak nie, potom je treba skúmať jedlo. Musí byť pravidelné a nesmie obsahovať sladkosti, fastfood, malinovky a ostatné chronicky známe nevhodné jedlá.

  Riadenie životosprávy by mali kontrolovať rodičia. Ak sú tuční, bude to problém, lebo asi zle varia a zakladajú tak problém aj tebe. Potom je lepšie poradiť sa s lekárom, alebo v škole s niekým, kto vie poradiť a zároveň má aj kvalifikáciu na to, aby konzultoval výživu a šport v detskom a dospievajúcom veku.

  Rady uvedené na tomto webe sú určené pre dospelých, tí majú iné potreby na výživu a šport, preto neodporúčam riadiť sa takýmito informáciami.

 129. Anonym článok o 7 dňovej diéte predsa je varovaním pred ňou. Žiadna diéta nie je riešením.

 130. prvýx reagujem na nejaký článok, alebo dietu na internet. Ale takto mna nevytočili ani slovensko české hadanice na hokej .sk Toto je môj názor ktorý určite platí všeobecne.
  Vyserte sa na diety a hýbte sa. Moja babka sa dožila 93 rokov, v 85 ešte pokosila ručne záhradu. Nikdy žiadnu dietu nedržala /dve hodiny po porode už okopával zemiAky/ Viem že je jednoduchšie ležať na gauči, na brucho si sať vytrasak a mysleť si že schudnem. Uvedomujem si, že dnešná doba neprináša pre to ideálne podmienky. Jem všetko, samozrejme nie to najlacnejšie, ale nehľadím na etikety. Väčšie množtvo sračiek prijatých v potravinách je potrebné vypotiť.
  Najdôležitejšia vec ktorej sa snažím držať je nie čo najmenej Vážiť, a príjemne sa cítiť. A to prináša drina pri akejkoľvek námahe a potení.

 131. Ja ju pouzivam raz-dva krat do roka posledne 4 roky.vzdy fungovala…po nej priberete lebo sa napchate…polievku musite vediet urobit a ochutit..treba si nasjst lepsi recept tejto diety..tu je to zle rozpisane…

 132. Dobrý den chcela som sa opýtat Mira Veselého,či možem na ranajky rožok k bielemu jogurtu s celozrnnými vločkami a medom,lebo ja som na pečivo,ale kj nevychádzajú vela,pokial si spomínam rožok má cca 6OOkj?kedysi som držala dietu zdravou stravou.Ja chcem len 4-5 kg dole najlepšie do leta…A či vadí jeden celozrný,či grahamový rožok s nejakú šunku a syr rajčina na večeru cca o 17:30…necvičím,chcem ale robím na smeny…Tak aspom 3 krát dp týždna hádam po pol hod pokusim sa…snažím sa do troch hodín dačo zjest vždy

 133. Ketrin ak tomu dobre rozumiem chcete raňajkovať rožok + vločky + med + jogurt? to sa obávam, že nie je najlepší nápad. med vylúčte úplne a vločky ak sú sladké tak tiež. ak sú to ovsené vločky tak tie stačia s jogurtom, alebo len rožok s jogurtom. a predpokladám, že je jasné, že jogurt biely. k tomu pár orechov.

  Ak pracujete na smeny, tak tam sa stravujte trocha inak, tu je pár topov https://www.chudnutie-ako.sk/jedalnicek-na-chudnutie/ako-sa-stravovat-pri-praci-na-zmeny/

 134. Dobrý den dakujem za článok Mirko…Ten rožok samozrejme celozrnný alebo grahamový na ranajky,do bieleho jogurty len 2malé lyžičky celozrnných vločiek,nie ochutených a med len 1-2 malé lyžičky…Ja som ranný sladký typ,pred cca 4 a pol roka som po druhom dietati chudla zdravou stravou,podla vás,ale som bola na materskej vtedy a za 2 mesiace sa mi podarilo 5kg schudnút,tušim každý druhý den som po pol hodinke cvičila na orbitreku,to sme bývali aj s manželovi babku a aj teraz,tak je to horšie,tak od pondelka skúsim,a tie jedlá na smeny podobne jem…vtedy som vymyslela na ranajky zdravé aj na sladko bez cukru,len med trocha,aj celornnú palacinku…len si nájst čas…Boli vianoce a aj pred nimi som si všimla,že dzobem s malými lupienky a sladké a tak,tak 7 kg hore,už iba 5kg do leta dole a budem spokojná,ale určite by som sa nedala na hladovku,lebo mávam migrény.

 135. Ketrin je to jednoduché. Bežte spôsobom, aký vám vyhovuje a asi o 2 týždne si zmerajte pás. Ak bude menší, tak chudnete a všetko je ako má byť. Ak nechudnete, potom pritvrďte. Namiesto medu stévia a podobné úpravy.

 136. Dobry den, chcela by som sa spytat, ci sa nieco stane, ak si do polievky nedam rajciny alebo pretlak. Som alergicka na rajciny. Bude mat poliecka ucinok aj bez tych rajcin dakujem velmi pekne za skoru odpoved.

 137. Michaela ak ste alergická na paradajky, je veľmi pravdepodobné, že sa to bude týkať aj pretlaku, ten sa z paradajok vyrába. Bude lepšie, ak sa poradíte s alergológom, ktorý vám odporučí, ktoré potraviny je pre vás lepšie vynechať. Tiež určí, či ide o alergiu, alebo inú formu neznášanlivosti. Do tej doby by som radšej neriskoval a počkal.

 138. Ahojte, tiež by som dala komentár k „tukožrútskej polievke“. Tiež som sa rozhodla držať túto diétu, je to už pár rokov dozadu, ale nedá mi nereagovať. Po troch dňoch som ju už nemohla ani cítiť. Ale čo bolo na tom najhoršie, že ma z nej strašne nadúvalo. Manžel sa radšej vysťahoval zo spálne, lebo keď večer ku mne neskôr prišiel, to ako by vstúpil do zamoreného priestoru. Takže pre „pokoj v rodine“ a čistý vzduch, som to radšej vzdala.

 139. treba sa trosku potrapit ,ale ja mam velku radost 4 dni a 3 kg dole .Samozrejme po diete sa nebudem prezierat a davat si vacsi pozor ako do teraz.

 140. íwka 3 kilá za 4 dni? To je preč voda. Nie tuk. No a to prežieranie – obezita často vzniká z nepravidelnej stravy a diétovania striedaného „normálnym“ režimom.

 141. nech ma nikto nehovorí,že tá zeleninová polievka je horšia,ako tá Pavlova – neje nič,len pije!To je už čo za blud!Jasné že ten,kto nemá rád kapustu,mrkvu a vôbec zeleninu,tak píše,že sa nedá jesť a že mu nechutí.Ja ju odporúčam jesť a variť hoci i v nedeľu. :-)

 142. Ahojte. Podla mna ma kazdy ine telo a kazdemu chuti nieco ine. No kazdy kto vydrzal schudol!! Ja mam 18 rokov 156cm a 60kg. Niesom bezna len taka bambulka. Mama vravi ze nemam chudnut. Este som nedrzala dietu lebo u nas kazdy zije nezdravo;(Same sladkosti atd. Chcela by som skusit tuto dietu,ptm sa ozvem. Len ma mrzi ze nemam ziadnu podporu ;(

 143. Kikina v osemnástke držať diétu je zlý nápad. Iste, kúsok schudnete. Čo potom? Prestanete s diétou a kúsok priberiete. To môžete opakovať a v tridsiatke z vás bude opuchnutá húsenica čo je stále na diéte?

  Odporúčam nedržte diétu, ale začnite sa venovať natvrdo zdravému životnému štýlu. Už to, že viete posúdiť, že sa u vás jedáva nezdravo je veľmi dobrý znak. Viete to rozléšiť a zrejme aj vidíte, ako takí ľudia potom vyzerajú v strednom veku.

  Nech sa vám darí. Myslite stále na dve slová: príčina, následok.

 144. ahojte chcela by om sa vás opýtať či nepoznáte nejakkú velmi dobrú a učinnú dietu ktorou by om mohla schudnuť za mesiac do leta :/ ale tak aby som nepribrala viete jojo efekt! potrebujem súrne daakujem !

 145. Ahojte mam 16 rokow wazim 50 kil a meriam okolo 155mozno aj wiiac … ale chcela by som schudnut na bruchu lebo ho mam trosku wäčšie ako by som ho chcela mať :D Len newiem ci mam držať nejaku dietu alebo čo :)Newedeli by ste mi poradiť? ;) Vopred Ďakujém

 146. ta polievka je OK kto je zvyknutý žrať tak mu chutiť nebude žiadna diéta ……..je to len zelenina ,čo na tom môže byt zle ……..mne chuti fantasticky,normálna zeleninová polievka,dajte si do nej hovädzí bujón a je super……..pažravci !!!!! Vám nebude chutiť nič zdravé PRIZNAJTE SI TO

 147. Som síce ešte mladý no o chudnutí mám toho naštudované až až. V prvom rade by ste mali vedieť, že diétov schudnete, no bude to mať následky:počas diéty, sa môžete dostat do ťažkých zdravotných problémov, a okrem toho, všetko čo ste schudli, veľmi rýchlo priberete späť, a často sa stáva, že ešte viac. Vyplýva z toho, že diéty nie sú vhodné. No ale potom ako chudnúť? Je to jednoduché. V prvom rade by ste mali vedieť že nesmiete vylúčiť nič, dokonca ani tuky, cukry. Ak chýba jediná položka, či tuky,cukry,sacharidy, chudnutie už nejde tak jak má. Treba len všetko obmedziť. Pämatajte toto: silné raňajky, mierny obed, slabá večera. Nikam sa neponáhľajte, neriskujte zdravie diétami. Takto zaručene schudnete. Veľa štastia :)

 148. Ahojte mam hore pridany komentar v r. 2014 ze zacinam s polievkovou dietou.. Nemala som nato volu a bala som sa :( Mam 20rokov,’156cm a 66kg. Od minuleho roka som zase pribrala:( Berem 4 roky HAK teraz som ich na mesiac vysadila a mam pocit ze kila idu trosku dole;) Jem tak normalne, ziadne prejedanie, ovocia a zeleniny dost, sladkosti primerane. Bojim sa ze ked zacnem brat zase HAK tak kila pojdu dalej.Vedel by mi niekto poradit?? Ano ja viem ze sport robi vela ale aj som behavala a nic… Doktorky mi nechcu pomoct vravia ze to je normalne:(Nechcem nikoho otravovat tak nemusite byt hned negativny. Dakujem ;)

 149. kikina žiadna diéta nedáva z princípu veci trvalé výsledky. Odporúčam, zamerajte sa na vyváženú a pravidelnú stravu, príklady v jedálničku na tejto stránke vás snáď neodradia :-) k tomu stačí oveľa menej nárošný šport, beh by som na chudnutie nevolil.

  No a k hormonálnej antikoncepcii. Tam je to celkovo na zváženie. Niektoré druhy môžu naozaj podporovať tučnenie. Určite by som sa na vašom mieste poradil s viacerými lekármi. Hormonálna antikoncepcia je síce na jednej strane pohodlné riešenie, ktoré ocení každý muž, ale má aj svoje riziká, ktoré je dobré poznať, aby sa žena mohla rozhodnúť, či výhody prevážia nevýhody. Viem, je to skôr téma pre lekára. Ale zastávam názor, že pacient sa má snažiť porozumieť, aké lieky berie, prečo, aké to má účinky na telo. Je to náročnejšia cesta, uznávam.

 150. Mozete mi vysvetlit, preco sa udajne pri tejto polievkovej ‚diete‘ telo len „zbavi vody“??? Ako?? A preco?? Ked ta polievka je z 80 (alebo kolko) percent voda?? Pripada mi to nelogicke. Budem rada, ako to p. Vesely toto svoje tvrdenie aj niecim podlozi. Dakujem.

 151. Petra pri každej diéte je ako prvá reakcia organizmu, že sa zbaví vody. Najčastejšie to súvisí s tým, že bežná strava je veľmi slaná, sladká a to spôsobuje, že telo je zavodnené. Potom redukcia stravy spôsobí tento efekt. Dokonca keby ste začali piť len vodu, aj tak sa telo odvodní.

 152. Mám otázku prečo by sa nesmel jesť banán? Znižuje hladinu cholesterolu. Som na toto odborníčka ale takú húposť že nejesť banán je úplná hlúposť. A jecte- raňajky, desiatu,obed,olovrant, večeru. Pry raňajkách sa napapkajte viac napr 2-3 vajíčka zo zeleninkou-je to preto aby ste furt dačo nepohrizkávali. desiata-ovocie alebo zelenina nič ťažké- obed- ryba, zeleninová polievka,Olovrant- Napr obložený chlebík – šaalát.. večera – najlepšie vločky. Nejedsťa vtedy keď ste hladné lebo potom sa potraviny ukladajú tam kde nemajú a priberáte ako chudnete !

 153. Takže väčššina z vás ju neodporúča? Vedeli by ste mi ju porovnať s ketónovou diétou? Neviem si počítať kalorie a toto :(

 154. myska9 všeobecne sa dá povedať s úplnou istotou jedno: diéty nefungujú. Preto rozumnejšie je obetovať čas a zoznámiť sa s pravidlami zdravej stravy. Na inšpiráciu je na tejto stránke aj jedálniček na týždeň ako ukážka čo to znamená v praxi.

 155. A keď sa najskôr začnem zdravšie stravovať ..hlavne zelenina ovocie …..žiadny cukor,sladkosti, žiadne nezdravé jedlá potom prejdem na túto 7?dnovú dietu nepriberiem po nej? … Potrebujem to vedieť :)

 156. Dominika a načo by ste to potom robili? Tu tie diéty popisujem nie že sa majú robiť, ale skôr akože cez tieto diéty cesta nevedie.

 157. Dobry vecer
  Ako zacat
  Urobit spravny nakup potravin?
  Lebo
  Moje snazenie stroskota vzdy ked nemam co vhodne zjest
  Zjem co mam
  Zaludok mi uz strajkuje
  Netravi
  A schudnut by bolo dobre aj 30kg.ako zacat?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.