chudnutie-ako

Ako schudnúť 40 kíl za 2 mesiace?

Lekári sa celkom jednoznačne zhodujú v tom, že rýchle chudnutie je nielen nezdravé, ale zvyčajne ani dlho nevydrží z viacerých dôvodov. Na tú tému sa už napísalo hodne, takže to nejdem opakovať, sú to všeobecne známe veci.

Zdá sa však, že nie pre každého. Dodnes sa v tlači (aj na internete) stretnete s mnohými reklamami, ktoré ponúkajú nejaký zázrak na chudnutie. Prax je celkom jednoduchá. Vytiahne sa nejaký fantastický príbeh. Žena schudla 40 kíl a zachránila tak manželstvo. Až na konci sa zvedavá čitateľka dozvie, že to schudnutie nasledovalo ako účinok nejakého zázračného elixíru. Aká náhoda – tuto aha, je na predaj. Cena omračujúca, ale veď to aj výsledky. No nechceli by ste za 2 mesiace schudnúť 40 kíl? Mne to trvalo rok.

Náhodne som pred pár rokmi naďabil na naozaj pútavý článok. Dozvedáme sa v ňom, aké nesmierne ľahké je trvale a rýchlo schudnúť.

Je potrebné zobrať takmer až lupu, aby si čitateľ uvedomil, že od textu dvojstrany („článok“ pokračuje aj na druhej strane) sa redakcia síce diskrétne a potichu, ale oficiálne dištancuje drobulinkým textíkom…

…platená inzercia. Menším, než písmo sadzby. Kto ho prehliadne, môže si myslieť, že ide o článok z pera redakcie – síce senzačné, zato však overené informácie. Veď ak niečo vyzerá ako článok, tak to asi prešlo kontrolou redakcie. Dostáva to časť dôveryhodnosti redakcie časopisu. Novinári sú predsa známi tým, že fakty overujú a dá sa na ich články spoľahnúť.

Každému, kto o chudnutí niečo vie je jasné, že toho, kto na takú reklamu naletí čaká sklamanie. Vidieť to na prvý pohľad. 

Komu nie, môže si trocha pogooglovať. Zadal som dodávateľa tohto zázraku na chudnutie do vyhľadávača. Pár sekúnd a bolo jasno. Žiaden firemný web, žiadne informácie o takom produkte. Iba chladné diskusie pár oklamaných zákazníkov a článok o trestnom oznámení podaný na tú firmu.

Ani ilustračný obrázok k článku neveští nič dobré. Je to jasná a nešikovná manipulácia zlého retušéra.

Dáma je vystrihnutá a umelo vložená na iné pozadie. Pri takom strihaní sa ľahko postave dá pomôcť. Nevidieť to len z faktu, že dáma je snímaná vstavaným bleskom a pozadie je fotené za slnečného dňa.

Vystrihnutie je dokonca vidieť, pretože retušér sa ani nesnažil o nejakú čistú prácu. Šípky ukazujú na miesta príliš ostrých strihov pri montáži. Skutočné pozadie za dámou bolo biele. Vidno to aj na krásne rovnom reze na účese.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo. 

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.

No a ruka? Čo dodať? Ktovie, koľko čierneho bolo pri strihaní odstrihnuté?

Ani fotografia „pred“ nie je práve dôveryhodná. Stavil by som sa, že je trocha roztiahnutá do šírky. Na pravom obrázku som fotku stiahol tak, ako si myslím, že žena mohla vyzerať naozaj. Tým zas nechcem povedať. že to je štíhla žena.

Manipulácia však je aj v tom. že fotka „pred“ je v bielom kostýme. Aká náhoda – fotka „po“ schudnutí je v tmavom kostýme. A pre istotu sú obidve fotografie uverejnené v iných veľkostiach. Takže okom si neviete rýchlo spraviť odhad.

Preto som fotografiu zobral do retušovacieho programu a obidve fotky som dal do proporcií, ako by to malo vyzerať.

No a nechal som ľavú fotku roztiahnutú tak, ako ju vytlačili reklamní mágovia.

Ak obrázky v počítači upravíme a zväčšíme obidve dámy tak, aby mali aspoň zhruba rovnakú veľkosť, zázrak schudnutia sa zrazu kamsi vytráca. Ostáva len čudný pocit, že s grafikou čosi nie je v poriadku. Aspoň ja by som jej neveril, že je to neupravená fotografia.

Podobné reklamy stále zaplavujú masmédiá asi všetkých druhov a vo mne to vyvoláva rozpačitý pocit.

Áno, človek má byť rozumný a má si uvedomiť, že predajca liekov nás proste chce za každú cenu presvedčiť. Obézny sa má poradiť o svojom zdravotnom stave – čiže o chorobe zvanej nadváha s lekárom a nie potichu kúpiť „zaručene prírodný a bezpečný“ produkt, ktorý „zaručí“ rýchly výsledok. (Štíhlu peňaženku…)

Mimochodom tipnite si, prečo sa tuční zvyčajne nepoadia s lekárom o tom, či si majú kúpiť nejaké tabletky na chudnutie? Správne! Boja sa, že by im tú hlúposť zakázal.

Ešte pár slov o redakcii časpoisu, ktorá takýto článok publikuje. Uvádza čitateľov do omylu. Reklama sa tu totiž „tvári“, ako bežný článok, príbeh ženy, ktorá stučnela a podarilo sa jej nájsť spôsob, ako zas spľasnúť. A celkom bez problémov – stačilo užívať akési len tabletky. Žiadne iné diétne obmedzenia a váha išla dolu a potom aj dolu ostala. Bludy a zase bludy.

Možno už v budúcom čísle nás redaktori prekvapia, že našli spôsob, ako porušiť zákon o zachovaní energie a hmoty.

A preto

Ak chcete schudnúť 40 kíl bez námahy, zaplaťte. Je síce jasné, že neschudnete, ale aspoň ste to predsa skúsili, či nie? No a nabudúce môžete naletieť inej reklame. Sú všade. Keď vás to už prestane baviť, možno si položíte otázku, či si dôveryhodný časopis má privyrábať aj podsúvaním chabo označených pochybných reklám. Neriaďte sa lacnými článkami. Pozrite si plán ako schudnúť.

Napísal Miro Veselý

Miro Veselý

Miro Veselý

O autorovi článku: Zdravej výžive a chudnutiu sa venujem od roku 2004. Vydal som postupne niekoľko kníh o chudnutí. Najnovšia sa volá Jedálniček na chudnutie a sú v nej všetky potrebné informácie o chudnutí, ktoré čitateľ potrebuje na to, aby dosiahol výsledky. Pre tých, čo si knihu nechcú kúpiť je tu tento web. Nájdete tu informácie bezplatne. V článkoch a knihách vychádzam z poznatkov z klinickej obezitológie, odporúčaní WHO. Informácie priebežne konzultujem s lekármi aj fyzioterapeutmi a preto by malo byť bezpečné, ak sa nimi bude riadiť dospelý a zdravý, len obézny človek. Pred chudnutím je ale vhodné, aby ste sa vždy poradili aj so svojím lekárom.

82 Odpovedí

 1. Ani ja neverim takymto reklamam,a keby clovek naozaj schudol,co potom ?Musi brat tie somariny do konca zivota?

 2. mola: presne tak. potom by človek musel prejsť na rovnaký systém stravy, aký odporúčame tu. dlho trvá, kým sa ho človek naučí a keď ho už vie, potom by ho trafil šľak, koľko peňazí vyhodil zbytočne.

 3. Hned ked som videla tuto reklamu v novinách vedela som, že je to klamsktvo. nie je možne,aby niekto za 2 mesiace schudol toľko veľa kíl. Jedine vtedy ak by tato žena nejedla absolutne nič po celu dobu, no potom by ˇpachala fialky z dolaˇ a k tomu nijaka žena nevydrží bez niečoho sladkeho je to už náš kríž.Najlepšie je vytvorit si jedalníček podľa samej seba. to je zaručena výhra s bojom proti obezite.

 4. 4o kil za par mesiacov je dobra volovina….co vsetko dokazu reklamy a retusovane fotky:)

 5. tiež som naletela, kúpila som si tabletky Removyl, ktoré ponúkal letáčik čo dopoučuje „Jana“ užívala som ich 3 týždne podľa návodu a vida ani kg dole a dokonca sa pridružili aj zdravotné problémy (menzes som mala 5 týždňov), peniaze mi vrátili, ale až keď som im spomenula zdravotné problémy, inak by som ich asi nevidela. Malo to ale jednu výhodu, naštartovalo to moju vôľu zmeniť stravu a pitný režim zapájam sa do diskusie na Wande a hele 3 kilečká sú dole. Naozaj treba sa len rozhodnúť, čítať a rozmýšľať. Všetkých zdravím a držím palce Lenka

 6. si myslim, ze keby niekto tak rychlo schudol, bolo by to aj vidiet na kozi… ved sa staci pozriet na ludi, co priliz rychlo schudli, bez cvicenia… koza je vytahana… a za dva mesiace ubytok 40 kil by bol urcite vidiet, pretoze koza by sa nespamatala z takeho „zazracneho“ rapidneho ubytku tuku…

 7. Je mi to dávno úplne jasné, že takto sa schudnúť nedá, ale aj ja som párkrát nejaké podobné sprostosti kúpila,asi aby som sa uistila,že je to naozaj len podvodná reklama. Veľmi sa mi ale páči, že to Miro takto polopatisticky rozobral a názorne ukázal ako sa to robí. Veď aj ja mám isté fotky kde na jednej vyzerám ako tučná, okrúhla pätdesiatnička a na inej v tom istom období ako štíhla sexi najviac štyridsiatnička.

 8. Ja tiež neverím takýmto reklamám. Našla som si svoj vlastný systém na chudnutie.Jem trošku menej a zdravšie, viac sa pohybujem a za 7 mesiacov so schudla 10 kg. Je to pomalé chudnutie, ale verím, že „pomaly ďalej zájdeš“. Nemôžem chcieť predsa za dva mesiace schudnúť to čo som naberala postupne 10 rokov.

 9. Po týchto komentárooch som si to naschval kúpila ľudia nebudete my veriť za 2 mesiace som schudla 38KG bez jojo efektu nechuti my už ani tak jesť dám si občas ale nepriberem ani deko nemala som ani trošku pohybu a to iste sa stalo aj kamarátke dohodli sme sa ako to dopane ona si ich kúpila a aj ja a ona schudla 35KG je to čistá pravda!.

 10. Janka Prašíková “ tak táto Janka Prašíková je asi aj trošku Praštíková /teda na hlavu…/

 11. Toreticky sa to da , ved keby uzivala doplnky co pouzivaju kulturisti pri rysovacej diete k….. + e……. + a…… (nebudem to tu rozpisovat nech si niekto neprivodi kolaps)
  tak by jej to mohlo dost tuku rozpustit len ci by sa nevyskytla zavislost na efedrine ktory je vlastne brany ako droga , alebo skolabovanie organizmu

 12. kulturista: vieš, áno. teoreticky je možné všetko. prakticky by však schudnutie o 40 kíl – keby sa to dosiahlo trebárs švihnutím čarovného prútika, čo je jediný známy spôsob ako chudnúť týmto tempom – za 2 mesiace mohlo znamenať aj smrť. Tak prudká redukcia objemu tela by mohla spôsobiť kolapsové stavy – tlak krvi by sa prudko menil. druhý problém je psychika. tak prudká zmena vzhľadu môže priviesť poruchu identity – depresie a iné problémy sebaidentifikácie. no a potom koža. tak rýchle schudnutie by vytvorilo plachty ovisnutej kože, čo je esteticky oveľa horšie, ako veľká nadhmotnosť. takže neviem, či má zmysel relativizovať a teoretizovať.

 13. aby ste vedeli,aj ja sa priznam..moj posledny umysel schudnut ma stal 4 000 euro v nemenovanom chudnucom studiu.mala som 75 kg/160 cm.kedze som nezvladala stravovanie,kt. mi tam predpisovali,pribrala na 80 kg.potom otehotnela,za par tyzdnov porodim,mam 93 kg.a studio splacam este do teraz.vraj po porode si tam mozem ist zacvicit,a znova skusit.platit musim,a este ze mam tolerantneho muza,lebo ja vraj patrim k ludom,co sa na taketo sprostosti tazko daju nahovorit.ale moj muz mi povedal..simonecka,ty robis malo hluposti v zivote,ale ked uz urobis,tak PORIADNU!!!!

 14. simonecka: to je mrzuté. ale držím ti palce aby si to nakoniec zvládle – peniaze nepeniaze

 15. čaute všetci ! som tu prvy krat a xcem sa vam podakovat ..lebo mna uz to prestavalo bavit ..a cim viac myslim na to ze by som nemala jest ,tym viac žerem :) ..ale som rozhodnuta ze to skusim ako tu vy hovorite..pomaly dalej zajdes ..a ak sa podari tak sa ozvem..majte sa !

 16. Takže pridávam sa ako ďalšia, ktorá má tenšiu peňaženku. Neverím na takéto reklamy, ale hovorím si treba skúsiť všetko. Removyl som kúpila, dobrala, a ništ. Takže samé klamstvá, Nech idú do prdele…

 17. Nikdy som nejedla žiadne tablety a schudla som skoro 22 kg za 2 mesiace. Dá sa to !!!

 18. uz 2x za posledne 4 mesiace mi do schranky hodil niekto reklamu vytrhnutu z casopisu,s rukou napisanym odkazom. „Mne to mohlo tak skus.Jana“ Vobec netusim o aku Janu by malo ist a zacinam mat pocit, ze na mna niekto skaredo nieco skusa. Nestalo sa to niekomu z vas?

 19. adka: taketo triky sa budu objavovat cim dalej tym castejsie. Myslim tym „personalizacia“ reklamy. Aby si mala pocit ze to je TVOJA reklama. Nielen taka pre hocikoho anonymneho. Vynaliezavost, ci skor dotieravost, ludi zainteresovanych do multilevel (multilevel=pyramidovy) marketingu je nekonecna..

 20. Podvody, podvody a podvody. Aj ja som sa zo zábavy takto zretušovala a mám to ako motivačný prostriedok – takto chcem vyzerať.
  Žial žiadny zázračný prostriedok určite neexistuje. Chce to len preštudovať túto stránku a pustiť sa do toho – aj ked zo začiatku to je ťažké preťažké (aspoň pre mňa)

 21. adka: začni tým, že zisti, či je to naozaj napísané rukou, alebo je to tam len vytlačené. (Lupa a štruktúra písma). Môžbyť ti niekto chce naznačiť, že máš so sebou niečo spraviť. Obávam sa, že diéty ti nepomôžu, ale ak máš pár kíl navyše a taký „list“ ťa na to upozorní až na úrovni, že začneš niečo robiť, potom je to celkom záslužný čin.

 22. Hmm, nespomeniem si teraz, kde sa to diskutovalo, ale kazdopadne je to len reklama. Presne aj s tym podpisom – „Jana“.

  Ved pripadne sa mozno susedov opytat, ci nedostali tiez od Jany. :-)

 23. Jestem z Polski. Kupiłam gazetę, w której reklamują ten specyfik jako bardzo rewolucyjny w odchudzaniu. Ważę 95 kg/160. Nic mi nie pomogło do tej pory. Proszę o pomoc tych, którzy naprawdę schudli a nie są związani z reklama. Pozdrawiam wszystkich Czechów. Ahoj!

 24. Ja poznám zaručenú metódu na chudnutia, zaberá v každom prípade a je lacná ! CICA, NEŽER !!!

 25. Tesia; nie wiem jak dlugo jest tomu; co pisalas – ale sprobuje ci odepisac troche po polski. Moze to naleznes i zrozumies. Apropo my nie jestesmy Cesi; lecz Slovaci – ale Cesi sa tez fajni :)-wlasnie jak wszyscy Slovane; nie? :) Jezeli jestesz pewne zdecidowana; ze chces schudnuc zdrawym sposubem – zaczni troche studiovac nasz jezyk; aby zrozumialas wszystky informacje teto stranky. Wyplaci sie to; naprawde. Jest trzeba duzo pracy; – sledzic wszystky instrukcje – ale w koncu bedies zadowolona. Powodzenia! Ahoj:)

 26. Ahoj ahoj
  ja som schudla za 2 mesiace 15kg a potom ich zase uspesne nabrala spat. Nechudla som tabletami ale nezratim, pila som len ovocne stavy. Vysledok:zdravie v keli, koza ovisnuta jak na mastifovi a totalne vymeteny mozog neschopny uvazovat a celkom slusny nabeh k anorexii. Dufam ze sa mi niekedy podari scdhudnut navzdy.

 27. MIRUSKA: vymazal som tvoju správu, lebo píšeš len VEĽKÝMI písmenami a zle sa to číta. Nasledujúci text je tvoja správa konvertovaná na malé písmená. Proisím v budúcnosti píš normálne.

  MIRUSKA napísala: jaj ja toto poznam a tiez som skoro uverila dakujem ze ste mi otvorilii oci, fakt.ja mam 18 rokov a velmi sa trapim lebo pri mojejej vyske158 cm mam vahu 65 kg a vsetci ma volaju tulen vela krat som sa pokusala schudnut aby som im ukazala ale nikdy som to nevydrzala viac ako tyzden a uz som zase tam kde som bola a to mame o mesiac a pol stuzkovu mam malo casu a chcem to dokazat len ako poradte mi prosim niekto nechcem aby raz videli moje deti az nejake budem mat hovorili mamina teba volali tulen ked si bola mladda fakt to chcem dosiahnut, aspon 13 kg dole len ako???mam najlepsiu kamaratku a ta stale chce byt lepsia ako ja neviem preco, niekedy si uvedomim ze ved to ani nie je naj kamaratka ked sa tesi z toho ako mi niekto hovori aka som tucna lebo prv to hovoril kazdy jej a teraz uz len mne a je na nej vidiet ako ju to tesi ked mi to niekto povie ale mna to trapi poraddte mi niekto prosim.papa

  MIRUSKA: otváraš viac otázok naraz a lepšie by bolo presunúť sa s tým do fóra.

 28. Tie vytrhnuté stránky z časopisu s nalepeným postitom od Jany sú iba reklama. Vyzerá že je to písané rukou, ale keď si to lepšie pozriete, je to tam vytlačené. Tiež som to našiel vo svojej schránke.

 29. Jaaaaaj, ludia zlati, tiez by som potrebovala schudnut. No co, uz od dnes zacinam……O tyzden alebo dva sa ozvem, dufam, ze s nejakym efektom

 30. ja som tiež vyskúšala zaručené tablety, dokonca som k tomu dostala aj darček: 2 ks masážny gél, no okrem schudnutej peňaženky sa nedialo vôbec nič, ani deko som nespustila. Keď čítam tieto Vaše povzbudzujúce komentáre, som celá nedočkavá, čo ma čaká pri tomto spôsobe znižovania hmotnosti

 31. Zkusila jsem toho již hodně, ale většinou (vlastně vždy) se váha dvojnásobně vrátila. Dnes se mi o mých 59kg jen zdá!!! Bohužel často!!! Je mi 44let a mám 116kg/při výšce 172cm. Moje váha mi už nechce ani ukázat, kolik mám nadváhy!!! Zobrazí pouze „error“. Skoro nikam už nevycházím ( jen tam , kam musím) a mám dosti velké depky, které řeším, jak jinak než jídlem. Naštěstí na zázračné tablety již nevěřím. Kdysi jsem užívala „zlatá vajíčka“ (správný název již nevím), ale stejně nepomohly. Věřím, že by mi pomohl pouze pohyb a změna stravování (miluji salámy a maso-samozřejmě tučné). Změna je však pro mne velmi obtížná!!! Teorii zvládám skoro na 1, ale praxe je stále hrozná. Přesto doufám, že se mi to jednou podaří a já se přestanu za sebe stydět!!!

 32. Kačenka: Chudnutie nie je len zmena váhy, ale aj postoja k životu. Ak máš v živote problémy, je lepšie ich riešiť ako zajedať. Ako prvé by bolo dobré, keby si nadobudla stratenú sebaúctu. Len vtedy ak si budeš znova vážiť samú seba, budeš mať aj silu pohnúť veci správnym smerom.

 33. schudnúť 40 kíl za takú krátku dobu je nezmysel, predovšetkým z lekárskeho hľadiska, ale tieto zázračne prípravky sú väčšinou také drahé, že na bežné jedlo človeku už neostane, tak je možné, že čo to schudne, ináč ja mam vyskúšané jesť 5 – 7krát za deň (samozrejme malé porcie zdravej stravy) a veľa piť, aspoň 2-3 litre za deň (samozrejme voda, bylinkové čaje apod.) a ak sa pridá trocha pohybu, výsledky sú zaručené, aj keď to ide pomaly a ak si človek zvykne na takúto stravu, tak kilá späť nenaberie a pokiaľ nemožete vydržať bez kúštika čokolády, či inej maškrty, tak raz za čas sa dá drobný hriešik prepáčiť, samozrejme nesmieme zjesť celú tabličku alebo celú tortu, ale naozaj len malý kúsok na uspokojenie chuťových buniek a pre dobrú náladu, ináč všetkým chudnúcim (mezi ktorých patrím aj ja) prajem veľa trpezlivosti

 34. Taky jsem dostal do schránky vytržený list
  z časopisu s přilepeným lístečkem od Jany.
  Je tam ručně psaný vzkaz, ale písmo je
  natištěno laserovkou – nejde setřít ani
  rozmočit.V rodině je několik Jan, taj jsem
  nikomu nevolal a hned se podíval na internet.
  Kdo si to objedná, určitě „zchudne“, ale
  jenom o peníze s následným efektem, že
  nebude mít na jídlo…
  A těch pár pozitivních ohlasů – to jsou ti,
  co naletěli a nechtějí v tom být sami
  nebo ti, co jsou do tohoto byznysu zapojeni..

 35. Kačenka: Tie zlaté vajíčka čo si brala bol pravdepodobne adipex. Bol predajný len v lekárni na predpis, ale museli ho stiahnuť z obehu kvôli dosť hustým negatívnym účinkom. Bola to jediná tabletka ktorá zaberala. Mám odskúšané. Mimochodom, na reklamy v časopisoch neverim, lebo je to blud. No je úplne super chodiť plávať aspoň raz do týždňa. Mne to pomáha.

 36. 40 kil za 2 mesiace? da sa to ak je 150 kilovy clovek ktory ma dost prachov, da sa to aj za 1 mesiac. ale len liposukciou :) a z nasledkami nemusi byt clovek spokojny, radsej budem tucna

 37. 40 kil za 2 mesiace? Mozno len ak by dotycny riskoval zivot a bral DNP pocas celej tej doby.

 38. Myslím si, že keby tie „zázračné tabletky“ fungovali, tak by nebol problém dať do inzercie fotky viacerých žien a mužov, ktorým sa to podarilo….a oni v reklame používajú už roky rokúce tie isté dve fotky jednej ženy pred a po. Blázon, kto tomu uverí….Ani Erike Judíniyovej neverím, že jej prsia narástli z tabletiek na prírodnej báze…..myslím že včera sa v Prominentoch na tom dobre zabávala , čo trepala do kamery….dobrý vtip na záver víkendu……….

 39. a tie ženské z reklamy sú ešte aj retušované, nielen tie isté.

 40. ja by som za reklamu tohto tipu dávala tretné oznámenie za dezinformáciu pretože klamú a zavádzajú ludí ktorí potrebuju schudnúť,veď je to jeden velký podvod a podvod sa predsa trestá

 41. toje podvod tato zena sa pohnevala z chladnickou a pohadala z kuchinou a spriatelila sa s telocvicnou to je skutocny vysledok

 42. žiadnej reklame neverím, pred niekolkými rokmi išla reklama na zaručené schudnutie s ananásovými tabletkami, chuť mali po ananáse, ale boli ako cukríky na cmúľanie ale efekt chudnutia žiadny, keďže bola tam uvedená záruka vrátenia peňazí, tak som im to vrátila s tým, že aby mi vrátili peniaze, ale vrátil sa mi balíček s nápisom adresát neznámy, takže neverím žiadnym „zaručeným dietám“, verim sama sebe.

 43. ja s komškou sme si s takehoto članku objednali zazračne bylinky po doručeni baličku sme zistili že nám miesto zazračne chudnucich byliniek poslali obyčajný majorán……

 44. ježis svine.:)akože neviem čo mám na to povedať.hluposť……..nie?!

 45. tomuto som az tak nepochopila. hovoris ze tie 2 su rovnake zeny, len inak oblecene a vyfotene?

 46. Asi je to jedna žena, ale je to masívne retušované. Proste tomu nemožno veriť. Možno niečo aj schudla, ale nie toľko, na ako to chcet tá reklama demonštrovať. no a že to nejde za 2 mesiace ani za pol roka to je snáď jasné :-)

 47. Ahojte:-)Pracujem v cudzine,konkretne v taliansku a som velmi rada,pretoze sa vzdy vraciam ovela stihlejsia ako sa tam vraciam. Nemam problem schudnut,mne staci ked nejem vecer,nejem cestoviny,pred jedlom pijem jablcny ocot,vecer beham len 5-6minutok a vzdy schudnem 1 az1,5kg za tyzden.Takze od januara do polovice maja som schudla 17kg.Ale!Vzdy,ked som doma,vacsinou su to 3-4mesiace a vsetko porusim(asi chyba mojej mamy,pretoze velmi dobre vari a nema rada olivovy olej:-)))))priberiem rychlo vsetko naspat.Viem,ze moje telo velmi trpi,necitim sa dobre….viem,ze je chyba vo mne a hneva ma predstava,ze ak chcem byt stihlejsia,musim zmenit stravovanie na cely zivot!Takze od zajtra ziadne vyprazanie,menej soli,ziadna coca-cola,ziadna pizza…..alebo radsej od zajtra?:-)))))))))nie nie odteraz……………………………ale zmrzlinku si este dam:-))))))vela stastia:-)

 48. Dobry den.Ja som raz brala zlate vajicka a mozem potvrdit,ze som velmi schudla,lebo nemate vobec potrebu jest,ale potom…. jojo efekt a to poriadny.A este som mala z tych tabletiek hrozne depresie.

 49. ahoj.som po porode.pred tym ako som otehotnela som vazila 65kg co bolo na moju postavu super.Ked som isla rodit mala som 111kg.teraz mam 103 kg.chcem sa opat dostat na moju vahu!!!mam spomaleny metabolizmus uz od malicka.raz som schudla 25kg ale jojo efekt sa dostavil a potom som zase schudla a atd…kolobeh…ale teraz chcem silou mocou chudnut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pomoze mi tu niekdo?uz ozaj neviem ako.sice som len 2mesiace po porode,ale nemozem sa na seba ani pozriet v zrkadle.FUJ!to niesom ja!!!

 50. Zdravím všetkých!
  Ja som schudla 5kg za tri mesiace, aj keď pôvodne som to nemala v úmysle. Zmeniť jedálniček ma donútili až zdravotné problémy, kvôli ktorým som sa musela zamyslieť nad tým, čo vlastne dávam do úst. Vylúčila som všetko sladké, presolené a plné „éčiek“. Zo začiatku to nebolo jednoduché, človek sa predovšetkým cíti veľmi unavený, keď telu zoberie cukor, na ktorý bolo zvyknuté. Asi po dvoch-troch týždňoch som si však na nové zloženie stravy zvykla, stala som sa vnímavejšia k naozajstnej chuti nedochutených potravín a v súčasnosti mi hocijaká müsli tyčinka, keksík či džús pripadajú nechutne presladené a napríklad šunka neskutočne presolená. Zo sladkostí som sa nevzdala jedine čokolády – ale kupujem si 90% a faktom je, že sa jej na jeden krát ani nedá zjesť viac než jedna malá kocka.
  Riadim sa heslom „Viem, čo jem“ – to znamená žiadne polotovary, ale nakúpiť si jednotlivé suroviny každú zvlášť a jedlo si uvariť doma, pričom vždy viem, z čoho pozostáva a čo som doň pridala. Mojím najbližším cieľom je naučiť sa piecť vlastný chlieb :) Keď sa naučíme počúvať samých seba, telo nám samo povie, čo potrebuje, jednoducho tým, že na to dostaneme chuť :) Ja mávam takto úplne prirodzene ráno chuť na ovsenú kašu s orieškami a večer zas na zeleninu alebo mäso.
  A ešte jedna dôležitá vec: jem pomaly a každé jedlo si vychutnávam, teším sa z neho :) Nemôžem povedať, že by som sa k dodržiavaniu zdravého jedálničku musela nútiť, práve naopak. Keď sa oslobodíme spod vplyvu cukru, soli, glutamanov a iných umelých dochucovadiel, objavíme, že zelenina, ovocie, mäso, obilniny, zemiaky atď. majú sami o sebe svoju vynikajúcu chuť, ktorú všetky vyššie uvedené látky len zabíjajú.
  Želám všetkým čitateľom týchto stránok, aby tiež objavili čaro zdravej a chutnej výživy bez „umelín“. Veľká vďaka autorovi Mirkovi Veselému za šírenie osvety!

 51. Ahojte, mam 27 rokov a pri vyske 190 cm mam okolo 125 kg. Dnesnym dnom som sa rozhodol, ze tento rok chcem schudnut minimalne o 20 kg. uz dlhsiu dobu nepijem presladene malinovky, pivo som obmedzil na minimum, radsej si dam dve deci bieleho. Vyprazane rezne a podobne lahodky vo forme hranolkov a langosov su pre mna minulostou uz asi rok. Snazim sa stravovat zdravo, jem vyhradne celozrnne pecivo, grahamove pecivo, ale efekt sa nedostavil, vaha je stale rovnaka, napriek tomu, ze sa snazim aspon raz do tyzdna sportovat.

  Na tejto stranke je spusta uzitocnych in formacii, tak vidim kde robim chybu. Za rok sa ozvem, ci sa tieto rady osvedcili.

 52. Neviem, či sa tu už o tom niekto zmienil (nestihla som si prečítať celú diskusiu:-)), ale podobný „ťah“ skúšajú na schudnutiachtivých aj reklamou na Alli. V prvej časti reklamy ukazujú figúrku na fotkách, kde má široké boky, neforemné brucho (dokonca obtiahnuté tričko) a v druhej časti sa už tá istá žena vyslovene ulízaná (aj to dosť opticky oblbuje) usmieva pred zrkadlom v nejakej ružovej tunike ale záber na ňu je len do polpása. Tak už kto tomuto uverí, musí byť naozaj zúfalý…

 53. Simona veľa tučných ľudí je zúfalých a spravia / zaplatia čokoľvek, len aby nemuseli čítať a podriadiť sa režimu…

 54. prosim vas poradte mi mam 160 cm takmer 70kg asi takych 66 alebo tak. teraz su 2 mesace letne prazniny zatedy musim schudnut poradte mi jako. prosim vsetkych o pomoc…….prosim

 55. no tabletkam sa nede verit..!!!vsetko je len chemia a reklama…ak ma niekto naozaj chut schudnut tak to ide…vsetko je len o psychike….len si treba verit….ja som schudla za 8 tyznou 2o kg…nebrala som ziadne lieky…strvovala som sa normalne,castejsie a davala som si pozor na kolhydrati…lebo tie su dovlezite…no a samozrejme ze tam bol aj sport…neprehanala som to az tak moc…myslela som si,ze ked zacnem normalne jest tak naberem dvojnasobok..ale nie!uz mam opät o dve kila menej..:-)a nepotrebujem ani TABLETKY na CHUDNUTIE:-DDD

 56. No, teraz vás možno trochu sklamem – MOŽNÉ TO JE – ALE… dvom mojim bratom sa podarilo schudnúť po 30 kíl za približne mesiac – mesiac a pol (prvý zo 135 na 100+, druhý zo 100 na 70) – má to ale háčik. Obidvaja chodia do školy, čiže so začiatkom prázdnin nahodili redukčnú diétu – doslova. V podstate iba pili :) (skutočne jedli životné minimum – nejaké to ovocie plus celozrnný chlieb, atď). Je to dané aj tým, že obaja sú v puberte – hormóny a metabolizmus sú na ich strane. Zároveň si to vyžadovalo ohromné sebazaprenie. A vyžaduje si ho doteraz. Nejde totiž len o schudnutie, váhu si treba udržať a to bol vraj väčší problém ako samotné schudnutie.

 57. ..taketo clanky odhali drviva vacsina z nas/vas a predsa si mnohe damy (vacsinou su to zeny ano) objednavaju pripravky odporucane v nich, bud pretoze na to skratka maju peniaze, teda „aj tak o nic nepridu“ alebo chcu oklamat same seba a sugeruju si ze „co ak predsa“ …. je to smutne, lebo sklamane su obe skupiny, no sklamanie nie je ten naj problem, ale to, ze obezita aj prip. zdr. problemy zostavaju…
  Samotna otazka, ci sa to da, takto schudnut, jasne, da sa. Poznam vela ludi z mojho okolia, ktori schudli za dva mesiace i viac. Ale pochybujem, ze by ste si to s nimi chceli vymenit. Kronova choroba, rakovina, vtacia chripka (ano zial aj takyto pripad poznam, moja znama v zahranici) a pod. priciny, ale verte, ani jeden z nich by si takto nezelal schudnut, akokolvek po tom predtym este tuzili. NECHCITE SCHUDNUT RYCHLO a uz vobec nie ZAZRACNE. co ste male deti? ani vyucny/maturitny list vam nedali za uplatok, ale roky driny v skole… nebudte rozmaznani a urobte pre seba aspon dva kroky, ktore ked prekonate, treti – chudnutie, sa dostavi svojim sposobom uz „sam“. CIZE: precitajte si dostupnu literaturu – staci aj tato od Mira, mne bohate stacila, a po druhe: zacnite aplikovat!
  drzim palce a prajem vela zdravia… :)

 58. * preklep v tej rychlosti prasaciu chripku mala, nastastie uz ju prekonala, ..ale rapidny ubytok na vahe, vypadok vlasov atd…dlhodobe nasledky, ktore by si neprial nikto z vas…verte tomu…

 59. to Gabriel: to nebola redukcna dieta, to bol pokus o samovrazdu. Stale su ludia, ktori taketo sebazaprenie maju, vid stovky anorektikov, vacsina z nich zacinala takto, ale toto su deti a neviem sice kolko mas rokov, ale ak mas stipku zdraveho rozumu, tak (kedze si to nezastavil predtym) nieco take urcite nedopust. a prave pretoze su este len v puberte, najkritickejsie obdobie uhnat si nespravnym stravovanim celozivotne problemy. vies vobec ako funguje metabolizmus? nieco si nastuduj. je vysoko pravdepodobne, ze tvoji bratia si tak spomalili metabolizmus, ze aj nizsi prijem nebude stacit, resp. staci par dni, tyzdnov vyssieho prijmu a vaha pojde nahor… (len dufajme ze neuhanli ziadne zdravotne problemy, niektore sa mozu prejavit aj po rokoch!

 60. zaklad pri chudnuti je samozrejme vydat viac energie ako prijat. Ale niekedy je vhodne pouzit doplnky ktore pomahaju..clovek s nadvahou sa pomalsie rozbieha do cvicenia..hlavne ak niekolko rokov uz nic nerobil.ja ked som chcel schudnut na zaciatok som sa precistoval tzv neera kurou s javorovym sirupom a po par dnoch som sa citil lepsie tak som sa neskor pustil do cvicenia a postupneho behania..tak sa mi vaha po znizeni kurou ustalila a este trocha klesa.

 61. Marek ako ilustrácia článku sľubujúceho zázrak je aj táto kúra určite vhodným príkladom. Ďalší produkt sľubujúci za úbohých 20€ riešenie problému, ktorý trápi polovicu planéty. Skôr by som na tom ocenil, ako invenčne sa dá predať fľaštička javorového sirupu za niekoľkonásobok. Výborný marketing! Výrobca sa pomaly až ospravedlňuje, že vedľajším produktom je chudnutie. A verím tomu, že pár ľudí im na to skočí.

  Na druhej strane ak človek začne cvičiť, tak určite schudne. a ak na začiatku stojí viera a 20€ tak to stojí za to. každá forma motivácie je dobrá

 62. to JA :) že to bolo na samovraždu, to v žiadnom prípade nepopieram, ja osobne by som sa do niečoho takého nepustil :) ako funguje metabolizmus, viem veľmi dobre, pojmy ako Krebsov cyklus mi nie sú cudzie (rád zbieram informácie z rôznych oblastí, je to môj koníček). Faktom je, že rovnako, ako ich nikto nemohol predtým donútiť schudnúť (ani rodičia), určite uznáš, že ak bolo komplikované zabrániť im jesť, donútiť ich k tomu by bolo nemožné ;) faktom je, že to zabralo. Mladší brat má teraz 15 rokov a takmer rok má stabilných 55 kíl s drobnými odchýlkami. Netvrdím, že je to správny prístup, ale extrémne prípady – extrémne riešenia. Iste uznáš, že mať v trinástich metrák a nejaké drobné je dosť… tú diétu by som prirovnal k tomu, ako keď najstarší súrodenec fajčil 2-3 krabičky denne. Postupné odúčanie nepomáhalo, žuvačky a iné sprostosti tiež nie. Pomohol jedine radikálny sek – jedného rána sa zobudil, rozfajčenú krabičku zahodil a odvtedy nefajčí (akurát bol mesiac na nevydržanie, navyše nemohol ísť ani na pivo… :D ).

 63. toto su totálne somariny,ako okradnuť ľudí o peniaze a viem čo hovorím. Moja mama je trochu pri sebe a chce schudnuť tiež si kupuje tie kraviny na schudnutie,ale nikdy po nich ešte neschudla naopak ešte po nich aj viac pribrala a nadarmo vychodila tolko penazi zato,ked to ani vobec nepomohlo….nemám rada také veci,kde oblbuju ludí o peniaze !!!

 64. Jarka Prašíková

  Lepsiu rozpravku som nepocul … tolko kg za taku dobu ? :D je to velmi smiesne čo dakazu spravit peniaze z ludmi … ja som schudol za rok 13 kg pomaly chudnem teraz idem zas .. ale 38 kg za taku dobu heheheheheheheheheheheheheh len hlupak tomu bude verit .. konecne som sa zasmial s chutou …

 65. Mojej sesternici oco schudol za mesiac 10 kg že jedol za den iba jeden rožok ale uz sa mu vahanezvišila nidky

 66. Ja som schudla 35 kil za 3 mesiace, bolo to po porode, ked babo stale plakalo, v noci som vstavala 12 aj 16krat, takze minimum spanku a strava, same sladkosti, chybala mi energia… NO ale tento uby tok vahy mal za nasledok hrozne psychicke stavy, aritmie, zavrate. Nakoniec som skoncila v psychiatrickej ambulancii s panickou poruchou… Je tomu uz 14 rokov, dodnes uzivam lieky ale uz dokazem zvladat a predchadzat tymto stavom. Nikomu to neprajem.

 67. Podobná reklama je z prvého pohľadu bluf. Ja som zhodil 42 kg za 10 mesiacov a už to je šialené tempo! Nepoužil som žiadne podporné látky ani „zázračné metódy“. Jaednoducho som začal veľa športovať a strážil som si kalórie. Je to drina a naviac po takomto ráznom kroku je nutné sa ešte niekoľko mesiacov (ak nie rokov) kontrolovať, aby sa neprejavil jojo efekt. K schudnutiu však nevedú žiadne čary a treba si uvedomiť, že je len na každom z nás či sa rozhodne na sebe pracovať, alebo len sám seba klamať! Je to zdĺhavá cesta ale výsledok za to stojí. Verte mi!

 68. dobry den mam taky problem chcela by som schudnut 40 kg a neviem

 69. Ahojte, cely zivot bojujem s 5 kilami navyse, verili by ste tomu:(?? Kazda v mojej blizkosti bola chuda a tensia nez som ja, ja mam 171cm a 70kg. Odkedy som sa dostala do puberty netuzim po NICOM inom. Hmm, od puberty sa neuspesne snazim schudnut tych 5 kilo – neviem, ci sa smiat alebo plakat:). Tymi neuspesnymi dietami som pribrala na neuveritelnych 86 kilo!!! A teraz na margo chudnucich prostriedkov – DA SA TO – ale stoji to vela penazi a vyzaduje si to pevnu volu, aby ste dodrziavali to, ako sa co ma kedy jest, ja som tak z 86kg schudla na povodnych 70kg. Cele 2 tyzdne jete iba „sackove pokrmy“ a ste pod lekarskym dohladom.Ja som za prve 2 tyzdne schudla „iba“ 6kg nakolko som nedodrziavala tie pravidla, a za dalsie 2 tyzdne zvysne 10 kg. A ja som dokazom toho, ze NEpriberiete spat. Pritom som sa citila skutocne dobre a vobec som nebola hladna a ze vraj pocas tej diety som bola velmi prijemna:). Stale mi ale chybuju tie 5 kg:) – uz to zacinam brat s nadhladom a uz nikdy viac nebudem drzat ZIADNE diety fomou odopierania si jedla, tie nefunguju , ja viem velmi vela o zdravej vyzive a o tom,ze sa k tomu patri aj pohyb, studujem na lek.f. a tych prednasok o zdravom zivotnom style je neurekom:). Zaver: 1. ziadne skusanie novych diet. 2. jem 5 x denne.3. pohyb. 4. jest vyvazenu stravu. 6. kazdy den 1 kocku cokoladky:). 7. chudnutie zacina v hlave. 8. ak chcete schudnut, musite to UPRIMNE chciet – inac to nejde..my sami musime „chciet schudnut“, konať a nie iba o tom snivat. Takto som sa poucila ja z tych nekonecnych diet a hladovania.

 70. ja som za 3 mesiace zhodila -25kg, davala som si extremny pozor na jedlo, kazdym tyzdnom som si uberala cca -1hod na veceru.nakoniec to skoncilo pri 9hod rano prve a posledne jedlo…pomohlo ale vzdy je tam to ale… kedze som chcela mat babatko,bola som nutena rychlo schudnut… asi po pol roku udrznia vahy som otehotnela… ked som isla rodit mala som o 40kg viac.. :( a pritom som po 16hod vecer nejedavala… uz 2 roky som po porode a akosi tie kila nechcu ist dole..skusala som selijake vitaminy,lieky az z USA v prvom mesiaci som z niech zhodila 7kg ale uz mam 5kg znova naspat…takze treba si asi davat pozor co papame a pocitat kJ na potravinach… ja som sa snazila vopchat denne do cca 2000kJ. :)

 71. wejuska no ísť pod 2000 kJ na deň… Hmm. Sú aj rýchlejšie formy samovraždy.

 72. no ľudkovia, len aby ste vedeli, ja som schudla za 3mesiace 36 kíl a veru bez problémov. Ani kožu som nemala ovisnutú. Vyskúšala som dietu a som spokojná. Reklamné chudnutie nemusím, nikdy som tomu neverila.

 73. ahoj majka, aj ja mám dosť veľku nadváhu potrebujem schudnuť o niečo viac ako ty ale aj 36 kíl a tri mesiace by bol pre mna veľmi veľký úspech prosím ťa aby si mi prezradila tajomstvo tvojho chudnutia.

 74. Je celkom vtipné, keď niekto napíše, že má 170 cm a 70kg a má nadváhu…ja po takej váhe túžim…pre rokom som mala hrozivých 90 kg a teraz mám 77 a v pláne zhodiť tých zvyšných 7 kíl. Ak to pôjde ďalej, tak by som chcela ísť potom ešte váhu na 65, ale nebudem to siliť. Naďalej sa plánujem zdravo stravovať a hýbať a za všetko vďačím jedine tejto stránke, je tu všetko, treba len čítať. A všetko chce čas a všetko sa dá robiť len postupne, nejde to lusknutím prstov…takže držím všetkým chudnúcim palce! :-)

 75. Pán Veselý, ste idiot. Rozprávate tu o veciach, ktoré nepoznáte, prípadne neveríte referenciám. Skúšal som Vaše odporné stravovanie so semenami a podobnými kravinami. Absolútne nepoužiteľné. Potom som vyskúšal [reklama odstránená], prvý krýt som zhodil 20 kilogramov, síce nie naraz ale po ukončení kúry, a to som jedol to isté čo pred tým. Nikdy som necvičil a ani nebudem, nechcem sa potiť ako prasa a ešte sa tým aj chváliť. Teraz mám opäť za sebou [reklama odstránená] a už je 10 kilogramov dole. Obyčajný [reklama odstránená] ako vravíte tiež nestojí málo, takže nezavádzajte – njavyše v [reklama odstránená] nie je len [reklama odstránená], to len dokazuje ako múdro sa tvárite a pritom hovno o tom viete. Že niekto je šikovný a urobí si dobrý marketing neznamená automaticky podvod. Ich diéta funguje, Vaša nie. Najprv sa zamyslite nad svojimi vyjadreniami, až potom píšte názory, lebo takto ste sa už zosmiešnili pred radmi ľudí, ktorí [reklama odstránená] už vyskúšali a fungovalo to u nich. Vy a vaše semiačka. Pche!

 76. Ivan ako správny idiot som si dovolil z vášho príspevku odstrániť všetky odkazy na diétu, ktorej robíte reklamu.

 77. Ja z osobnej skusenosti Vam mozem povedat ze sa to da schudnut,staci cvicit len 5 krat do tyzdna po hodinke a pol-90 minut ,ktore si rozdelite na 2 krat na steperi,rano a vecer. A jest mozes vsetko aj troche sladke ja som jedol kazdy den 2 horalky ale v malom mnozstve,akurat tak ze zazenies hlad.skusal som predtym vselijake tabletky ,a nic nepomahalo,tak som skusil cvicenie a prazdnu chladnicku.Neverim na nijake tabletky .Vsetko co slubuju ako sa da schudnut to dokaze kazdy ked dodrziava svoj harmonogram.Hlavne vela polievky treba jest to je jedno jaku ze Vas zasitia a nepocitujete hlad. Bez toho to nejde ale ked tak rychlo chudnete zacina Vam previsovat koza ,preto som tu dietu ukoncil.Normalne citite ako Vam hori vecer cele telo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Motivačný kurz chudnutia

Prihláste sa na rýchlokurz chudnutia. E-mailom vám pripomeniem váš zámer a navrhnem, čo robiť. Dostanete aj e-knihu 100 tipov ako schudnúť. Kurz je zadarmo.  

Zasielanie kurzu sa dá kedykoľvek zrušiť. Podrobnosti o kurze sú tu… Informácie o ochrane osobných údajov nájdete tu.

Ak vás nezmotivuje tento kurz, ani kniha, tak sa pozrite do zrkadla. Niekedy to stačí.