Schudnem a zmúdriem

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
katuš

Re: Schudnem a zmúdriem

Poslať od katuš » 24 Dec 2016, 11:09

Jannina je mi to luto ...uprimnu sustrast .... xudivx
2.1. 2017 - 103,3 :roll:
8.1- 100,3
2.2 - 98,5
2.3 - 98,5
2.4 ????
2.5
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

bubina

Poslať od bubina » 26 Dec 2016, 12:14

Janina: Dodatocne uprimnu sustrast ! Ty vsak musis ostat silna. Pre TVojich najblizsich. Aj ked je to velmi, velmi tazke.

Obrázok užívateľa
Janiina

Poslať od Janiina » 01 Jan 2017, 21:44

Dakujem Vam vsetkym za pekne slova, vazim si to.
Zelam Vam aj sebe do noveho roka len a len zdravie a potom pride aj vsetko ostatne.Nech je 2017 lepsim rokom!
36 r, 164cm
7.1.2008: 67kg
7.9.2008: 53,7kg
11.1.2015: reštart 74 kg!
Obrázok

Obrázok užívateľa
Janiina

Poslať od Janiina » 11 Jan 2017, 11:26

Ahojte všetci.
Nedarí sa mi. V decembri som za 2 týždne kvôli stresu a smútku išla dole o 2,5 kila, nebola som schopná jesť, iba tak nasilu po troche. Po sviatkoch som 2.1. mala kilo späť, lebo síce som už jedla všetko, ale neprejedala som sa ani cez Vianoce. A teraz po ďalšom týždni plus dalšie kilo, aj ked sa snažím jesť normálne. V posledných dňoch ma to znervóznilo, tak som porobila pár blbostí a pojedla sladkosti a vela pečiva. Neviem nájsť vnútorný pokoj. Okrem toho že mi chýba mamina, a neustále sa k tomu v hlave vraciam, sklamal ma aj jeden človek, ktorý mi bol v poslednom roku dosť blízky a nejak to neviem prežuť.
Zisťujem, že neviem prekonať zaužívané stereotypy, nájsť si chuť a vôľu na prípravu zdravého jedla, nepojedať medzi jedlami, vzdať sa sladkého, cvičiť a uvedomiť si to čo tu mnohí teraz píšete - to naštartovanie, motiváciu. Myslela som, že to aj ked nútené schudnutie ma nakopne, bolo mi všetko volnejšie, aj ked síce som chodila ako vlastný tien, ale tie 2 kila boli cítiť a robilo mi to dobrý pocit, aj ked v medziach možností samozrejme. Ani neviem, ako sa na mna nalepili opäť.Znamená to, že schudnem len ked fakt že skoro nejem? Lebo akonáhle som sa vrátila k normálnemu jedeniu, som tam kde som bola.
Nemám vôľu sa do toho obuť. Ale cítim, že ak nie teraz, tak nikdy, ešte mám šancu vyzerať dobre a mladistvo, tie kilá len pridávajú na veku a nie na kráse, proste ak sa spustím a opustím, budem tu na jar nariekať, že mám 70 kilo a nemám si čo obliecť, keď vykukne zrazu slnko.
No neviem, asi som Vás veľmi nepovzbudila, ale fakt by som uvítala nejakú radu. Čítam Vás a v duchu sa snažím osvojiť si niečo z toho, čo tu koluje, taký nejaký reset, ale kedže všetko začína v hlave a ja tam mám úplne iné veci, tak nejako nie a nie to tam nasadiť. xudivx
36 r, 164cm
Obrázok

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 11 Jan 2017, 11:34

no...snaž sa aspoň udržiavať...keď nie si na tom dobre psychicky asi sa ťažšie dodržiava nejaký režim..časom sa to predsa trocha zmierni/smútok/ neviem teda koľko rokov mala mama ale predpokladám že ešte nie tak veľa tak nečudo že ťa to trápi najmä ak ste mali dobrý vzťah..
Naposledy upravil používateľ amanda.k. dňa 11 Jan 2017, 11:39, celkovo upravené 1 krát.

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 11 Jan 2017, 11:36

Janiina žiaľ, ako už asi tušíš, je to večný boj. Ak chudneš len keď ješ málo, tak to znamená že buď máš veľmi spomalený metabolizmus, alebo je iná chyba vo výžive. Žiaľ, ak sa na teba radi lepia kilá, tak niečo také ako normálna strava nemôže fungovať, vždy bude treba kontrolovať aby to bola strava vhodná vo vhodnom čase a množstve. K tomu treba pohyb.

Jasné ak máme k tomuy všetkému rôzne smútky a osamelosť, človeka to vie dosť naleptať. Ale hľadaj cesty ako sa tomu vzoprieš. Poznám to, keď umiera rodič je vždy smutná vec a keď cestou z hospicu ideš okolo pekárne, osie hniezdo sa môže javiť útechou. Ostatne, prečo nie? Párkrát. Ale potom sa treba postaviť na vlastné nohy a ísť ďalej správnym smerom.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2017: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll:
53 rokov,191 centimetrov
---
Nakuknite na môj web miro-vesely.sk, prípadne aj sem schudnut-ako.sk. Alebo na ozvieženie si pozrite aké rady sa dávali k chudnutiu pred 50. rokmi schudnem.sk

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 11 Jan 2017, 11:42

mne niekedy pomôže prečítať si zloženie aby som niečo nezjedla kupované pečivo nejem a sladkosti postupne som sa odučila ..len typu sušené alebo čerstvé ovocie ..teraz cez vianoce aj svoje orechové tyčinky tie ale obsahujú len orechy vajcia a menší obsah cukru ako by bol recept maximálne dve na raňajky aj to nie každý deň ..ani napr. zmrzliny a pod. nejem/kolegyňa mi pár razy kúpila musel prísť muž a zjesť toothsmile čo s ňou ona akosi nechce jesť sama nanuk ..tak kúpi aj mne...no už tuším sa naučila že hádže perly sviniam/..najradšej nemaj "nebezpečné" veci doma...a ako muž má už nejakú súcu prácu ?

Obrázok užívateľa
maldi

Poslať od maldi » 11 Jan 2017, 12:27

Jani, ver mi, ze ty uz teraz vyzeras dobre a mladistvo, co dobre, VELMI DOBRE. Chapem, ze mozno tebe samej sa zda, ze treba par kileciek doladit, ale je to fakt minimum oproti ostatnym. Je len prirodzene, ze sa ti vratili kila, co sa stratili nejedenim, neznamena to vsak, ze budes naberat dalej, ved ty sa neprejedas. Hlavne sa nestresuj a ono to pojde tak, ako ti to islo predtym. Dobra rada je aj od amandy, ze skus najprv udrziavat a ked sa zastabilizujess, potom skus chudnut. Mne sa to teraz pred vianocami velmi osvedcilo, dala som si ciel aspon udrzat, keby som chcela chudnut, isto by som iba pribrala z tej paniky, ze nechudnem - uz sa mi to takto viackrat stalo. Drz sa thumb2
Obrázok

Obrázok užívateľa
daka

Poslať od daka » 11 Jan 2017, 16:33

Janinka moja, ono zas 65 nie je ziadna tragedia, si krasna MLADA ZENA, KOCKA.
Janinka, mne je velmi luto tych tazkych veci v tvojom zivote.. myslim ze to zacalo tou stratou prace u manzela a teraz maminka.. sama si to neviem ani predstavit, ake velmi bolave to je..
Mozno prave teraz by si mala vyhodit vyhybku a najst si relax a oddych a ako sa hovori prist na ine myslienky.. moj napad .. a co tak niekde vo fitku?
Alebo ak rada tancujes, co tak urobit si nejaky kurz tanca?
alebo.. ist na nejaky kurz varenia, nieco nove, moderne, co by ta nakoplo..
Tak myslim ze by sa ti ulavilo, nasla by si radost v niecom novom.
A mozno aj to chudnutie by islo lahsie thumb1
aspon tolko odo mna
Vela sily ti posielam dievca zlate :brechmajster:
Obrázok

vyska 165cm, vek 52
ciel vsetko pod 70 ale idealne 62-65 toothsmile
1. maj 2015 - 84 kg
1. maj 2016 - 69 kg
1. januar 2017 - 72 kg

Obrázok užívateľa
Janiina

Poslať od Janiina » 11 Jan 2017, 19:06

Amandi, Miro, Maldi a Daka..dakujem Vam..Za dobre mienene rady aj slova povzbudenia.Ani neviete ako mi pomahaju.Najma ked o tom s nikym skoro nehovorim.
Musim to nejako spracovat..Ono je to urcite vzdy tazke prist o niekoho blizkeho.. ja som zazila vlastne iba babkinu smrt predtym.Co bolo tiez hrozne, smutne..ale mala 84 rokov.A mamina len 64 mala.Boli sme si velmi blizke, ja som bola jedine decko.A vlastne nemala nikoho okrem mna a mojho maleho, s ocom moc nevychadzali.
Ale co je na tom najhorsie asi...co ma najviac tazi a vahala som ci to napisat.. je to o to tazsie, ze posledne roky ju mucili hlboke depresie..a napokon to neuniesla.
Ostali len otazky a vycitky, ze som mohla nieco spravit, ze som to mala vytusit..ze som mala inak veci povedat..urobit..kym som este mohla..v poslednej dobe bolo vela zbytocnych konfliktov a nedorozumeni..Ale uz nic nenapravim.
36 r, 164cm
Obrázok

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 11 Jan 2017, 20:57

Janiina nie, nie je miesto na sebavýčitky, depresia je zákerná v tom, že ľudia často nevedia čo sa deje kým nie je neskoro. A pri niektorých druhoch depresie na situáciu nemá nijaký vplyv čo okolie urobí. Inými slovami vy môžete spraviť niečo čo poteší druhého len do chvíle, kedy ten druhý nemá depresiu. Potom je nepotešiteľný, nedá sa s tým nič spraviť. Preto nejaké úvahy o tom, čo by bolo keby bolo nemajú zmysel. Ak máš pocit nevyriešenej situácie, zájdi za jej lekárom, môže pomôcť zorientovať sa v tom, čo sa vlastne dialo.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2017: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll:
53 rokov,191 centimetrov
---
Nakuknite na môj web miro-vesely.sk, prípadne aj sem schudnut-ako.sk. Alebo na ozvieženie si pozrite aké rady sa dávali k chudnutiu pred 50. rokmi schudnem.sk

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 12 Jan 2017, 06:58

jani no možno by ti pomohlo keby si o tom s niekým hovorila ..to ozaj tvoja mamina bola "mladá" len o 8 rokov viac ako ja..človek máva niekedy depresívne obdobia -až tak depresívne že uvažuje to skončiť- a nechce tým zaťažovať druhých..najmä keď videla že máš starosti kvôli mužovej práci...a ako sama píšeš už nič nenapravíš tak sa pokús tým neumárať..radšej skús s láskou spomínať na šťastné a dobré chvíle..ak by ti to pomohlo..možno by si mohla navštíviť psychologa alebo sa vyrozprávať niekomu komu dôveruješ..a ako otec - nemá nejaké výčitky alebo o tom nehovorí ?.. a že ťa sklamal niekto...to sa asi v živote už tak stane...môžeš sa s tým človekom "rozísť " ,či ? aj ak by to bol niekto z rodiny ..že proste sa nebudete stretávať...ťažko ti niečo radiť v jednom aj v druhom keď človek nevie podrobne o čo ide -dúfam že som ti mojimi slovami neurobila viac škody ako úžitku...

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 12 Jan 2017, 12:03

Janiina, tazko je radit... Ja som mala 27 rokov, ked mi zomrela mama, mala iba 58 rokov, bola asi 2-3 roky na dochodku. Otec ju prezil o 18 rokov, pre 3 rokmi nam odisiel... A bolo to tazke. Pomohla mi nahoda, ked sa ma na neho opytala kamoska asi po dvoch rokoch... Vtedy som sa tak inak rozplakala, povedala jej svoj bol (umrel necakane) a uz sa mi pomaly zacalo dychat lepsie. Sice som nemohla asi pol roka poriadne jest, ale pomaly sa to poddalo. Este aj teraz mi napadne v piatok, ked idem domov z prace, ze mu zavolam... v duchu sa s nim bavim... alebo mi napadne, ze ked ho bolia kolena, kupim mu kolagen... je to este cerstve, este sa neda tak skoro byt ok. Prvy rok bude iny, je to prvyraz bez nej, az potom to pojde lepsie. Ty sa hlavne netrap teraz, ked si nechcela nechat pomoct alebo o tom nehovorila, je to jej rozhodnutie. Nevidime do hlav inych. Pride cas a pochopis to.
Dufam,ze som Ti nerozjatrila rany a ani sa Ta nijak nedotkla.
Pozri sa vonku na slniecko, hoc aj cez slzy, je tam. Vyslo. Usmieva sa na Teba. Treba ist dalej.
49r/167cm
"Obrat svoju tvar k slnku a vsetky tiene padnu za teba"
cieľ 68kg

Obrázok

Obrázok užívateľa
Janiina

Poslať od Janiina » 12 Jan 2017, 12:14

Amandi, Mirko.. dakujem.
Porozprávať sa s jej lekárom? Nevedel o nej viac ako ja... Ak som tam nešla, ešte kým žila, upozorniť na to, čo možno ani sám netušil, tak teraz to už nemá zmysel.. Viem o tej chorobe toho dosť, z prvej ruky, od nej a ako som ju sledovala po tie roky.. Koľko som sa nabála o ňu. Raz sa mi podarilo ešte ju zachrániť, pred 8 rokmi. Odvtedy som nemala pokoja, aj ked bolo ešte pár pekných rokov. A potom to šlo už len k horšiemu, sezónne- jar-jeseň zle a tie obdobia sa predlžovali a prehlbovali. A aj ked som si myslela, že viem, vedela som, predsa ma v závere dokázala oklamať. Ach.
Viem, že možno by to chcelo porozprávať sa. Vedia to asi 2 blízke kamošky, muž a jeho rodina.Pred ostatnými sa tvárim len, že prišlo to náhle a čo sa dá robiť. Ale pravdu povediac, to by museli byť neviem aké kamarátky, aby sa im chcelo rozpitvávať so mnou takúto tému. To nikto nemá záujem, aj v záujme vlastnej sebaobrany..jednak nevie čo povedať... jednak do toho tak moc nevidí. A každý má hlavne svojich starostí dosť.To by ked tak sestra/brat dokázali pochopiť, ktorých nemám.
Amandi, nie nenarobila si mi škody, neblázni, práve naopak. Otec môj, je celkom iná povaha, než bola ona - možno našťastie a pre neho určite, len z toho aj veľa tých nezhôd plynulo. Určite ho to zobralo, najmä ked on ju našiel.. Ale vyzerá teraz celkom vyrovnane, aj ked tiež má svoj vek už a kto vie čo sa mu víri hlavou, upol sa na vnuka a chodí po neho do škôlky a s ním von, to je pre neho teraz hlavná téma.O tom čo sa stalo, sa už nebavíme spolu. Jednak neni kedy, jednak on toho moc nenahovorí a už ani niet čo povedať na to.
Je treba to uzavrieť v sebe, ale potrvá to asi ešte. Aj ked podivuhodne fungujem lepšie, než by som bola čakala, asi človek bol na to nejako podvedome pripravený, neviem, bolí to, ale snažím sa nezamýšlať sa velmi nad tým, pretože výčitky a pocit viny ma môžu doviesť tam, kde bola ona, do bludného kruhu. Najviac mi chýba jej podpora, lebo akokolvek zle na tom bola, vždy ma dokázala podporiť, spraviť si srandu aj cez slzy, jej silu niekde v sebe musím objaviť. Ale neviem, či ju mám.
No ale musím tu byť pre malého, on ma potrebuje a nemôžem sa zničiť ani ochorieť, stres je mocný zloduch, chcem sa tomu vyhnúť, ak sa trošku aspoň dá. Odpútať sa a zabudnúť (spomínať len na to pekné). No ale to je ťažko, ked ju všade vidím, vždy ma napadne, trikrát denne som jej volávala. U nás má nejaké svoje veci, do jej bytu sa neodvážim ani vstúpiť. Ach jo, nebudem Vás tu trýzniť týmto, ved tu má byť debata o inom.
Čo mi písala daka, aj som uvažovala začať chodiť opäť do fitka, alebo na nejaký tanec, dobré nápady, ale nejako nevychádza to, 2 x do týždňa chodím na 18 s malým na tréning, raz tiež na 18 mám ja jednu povinnosť hodinkovú, kam musím chodiť a ostáva iba streda a piatok.. No neviem, ako na to ešte. Ale chcelo by to nejaký podnet. Lebo to čo som písala s tým človekom čo ma sklamal, nie je to rodina, ale boli sme v dosť intenzívnom kontakte a on to zrazu uťal a mne to chýba, len kukám do mobilu, či nenapíše, už mi z toho šibe, chcem to vypustiť a nájsť si dačo zmysluplné, čo by mi nedovolilo dumať a čakať na nejakú sprostú správu.Okrem toho že ma kolkokrát tiež napadne zavolať mame.. Proste zamestnať sa mi treba niečim.
Pouvažujem nad tým, nejak sa postaviť a vykročiť, ako píše Miro. A nie na cestu k pekárni po osie hniezdo. :)
36 r, 164cm
Obrázok

Obrázok užívateľa
maldi

Poslať od maldi » 12 Jan 2017, 12:20

Jani, nema zmysel trapit sa, co si mohla inak. Nie si dokonala, nikto z nas nie je, preto sme len ludia s chybami. Urcite si robila, co bolo v tvojich silach. Riesenim je iba prijat veci tak, ako su, uz ich nezmenis, takze trapenie ti nepomoze, iba vsetko este zhorsi. Mamicka by isto nechcela, aby si si cokolvek vycitala, ci sa trapila. Mysli aj na svoju rodinu, ktoru mas doma, nieze si privodis este dake zdravotne problemy z toho. Mysel a telo spolu uzko suvisia, nezabudaj na to. Viem, ze sa lahko radi, ked to nezazivam, iba mozem drzat palce, aby si toto tazke obdobie zvladla co najlepsie.
Obrázok

Napíšte v tejto téme