Antikoncepcia YADINE

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Angelina

Antikoncepcia YADINE

Poslať od Angelina » 02 Jan 2008, 15:16

Kočky, chcem sa vás opýtať, tento týždeň začnem užívať antikoncepciu YADINE, je to najdrahšia čo na trhu je, je vraj výborná, lebo nezadržiava vodu a nepriberá sa z nej. Na nete som na ňu počula samé chválu. Tak sa chcem opýtať či ju niektorá užívate a aký vplyv má na vaše chudnutie. Niekto mi vravel, že vraj aj v chudnutí pomáha. Ja som mala napr. veľké problémy s predmenštruačným syndromom, asi týždeň pred som mávala psychické problémy a vždy som sa s jedlom spustila z brehu.

gabus22

Re: Antikoncepcia YADINE

Poslať od gabus22 » 02 Jan 2008, 16:09

Ja som ju brala a trocha mala vacsie chutky na jedlo - ale ustrazila som si to...pribrala som neskor z inych hormonov :-(
Co sa tyka predmenstruacnych syndromov -asi ziadne - alebo len take umerne k stavu - proste den max dva pred tym trocha chutky na sladke ale nic viac.... myslim, ze snad jedina HAK /a to som ich vyskusala vela/ co som s nou bola spokojna - keby som si mala vybrat, znova len tuto....

Angelina

Poslať od Angelina » 02 Jan 2008, 17:35

Gabus22: normálne mám strach, po tom čo si napísala. Ale asi každá HAK spôsobuje väčšiu chuť na jedlo. Niekedy vidím babu po pár mesiacoch takú pribratú a zo zákulia sa dozviem, že to preto lebo berie HAK. Ja som si myslela, že tým, že ju užíva, automaticky priberie. Ale nie je to tak. Len ked viac chutí, tak preto viac je. Energia sa nikde nemôže len tak vytvoriť ani len tak stratiť. Ale aj tak sa bojím, lebo ja mám chuť na sladké aj tak. Tak neviem. Ešte sa mi zdá, že ju užívala aj Ivaza, sa mi vidí, že to niekde písala.

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 02 Jan 2008, 17:43

angelina: ja užívam hormóny štítnej žľazy, nie HAK, ale je pravda, že som dávnejšie užívala aj HAK asi štyri roky, ale určite som priberala z toho chleba s maslom, ktoré som si pridávala ku každému jedlu, nie z HAK. :-)
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 02 Jan 2008, 18:37

Angelina, musis si urcite tu HAk nasadit? Ak ta nic netlaci, mozno by si to mohla odlozit na neskor (aj kvoli tym chutkam). Aj ked ja Ti v tomto asi dost tazko poradim, lebo som v principe proti pouzivaniu Hak z viacerych dovodov. Ale cisto z hladiska chudnutia, bude to asi skor problem s tou chutou do jedla. Preto si aj myslim, ze ak by si najskor nabehla na daky rezim a si ho zabehala, lepsie by si ich zvladla.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Angelina

Poslať od Angelina » 02 Jan 2008, 19:16

Tini: nechcem riešiť prečo takto verejne, ale musím. Uvidím ako telo bude reagovať.

gabus22

Poslať od gabus22 » 02 Jan 2008, 19:19

Angelina - ono mne sama gynekologicka onoho casu povedala, ze nepribera sa z HAK ale z toho, ze do tela dostanes hormon, ktory pekne dava impulzy do mozgu, ako keby si bola v druhom stave - ze mas jest za dvoch... ked si to dokazes ubrzdit a ustrazit, telo si zvykne, hormony sa "uskromia" a nepriberies.... Tie zeny, co brali HAK a pribrali, zvaluju to na hormony... je to jednoduchsie ako si priznat, ze namiesto jedneho salatu na veceru zjedli 5 knedlikov so segedinom......
Ani v druhom stave netreba jest za dvoch - i ked to casto robime a potom sa cudujeme, ked z porodnice si okrem krasneho uzlika vlacime zo sebou aj 10-15 kilovu nadvahu....

Obrázok užívateľa
Ayleen

Poslať od Ayleen » 02 Jan 2008, 21:17

angelina: Ja som brala viac novších druhov a medzi nimi aj yadine. Nemalažiadny vplyv na chudnutie a ani chute. Podľa mňa sú to problémy skôr psychického charakteru, ak čakáš chute tak budú. Moderná antikoncepcia nespôsobuje priberanie. PMS som nemala.

Angelina

Poslať od Angelina » 03 Jan 2008, 10:33

Ayleen: super. Tak dúfam, že sa mi osvedčí. Ked ju začnem brať, budem sa viac sledovať a dávať si pozor na jedlo. Napr. v poslednom čase si zvyknem zapisovať dôvody zvášenej chuti do jedla. Zistila som, že u mňa je to tak, že jem a priberám vtedy, ked sa mi niečo podarí, alebo ked cítim psychickú úľavu. Naopak, keď mám stres, tak moc nejem, lebo mi nechutí.

lubicavidli

Poslať od lubicavidli » 04 Jan 2008, 01:43

Ahojky Angelina, z vlastnej skúsenosti Ti môžem napísať, že je som HAK brala 9 rokov, a moja váha bola nezmenená. Sestra momentálne užíva Yadine, a je veeeľmi spokojná, dokonca i pleť ma lepšiu. Vieš, myslím si to isté čo holky, je to len v hlave, beriem HAK,priberiem!!! ANO, priberieš, keď budeš ŽRA.....,vieš koľko krááásnych žien berie HAK????, a Ty budeš určite patriť medzi ne!!!!papapapa

Angelina

Poslať od Angelina » 04 Jan 2008, 08:47

lubicavidli: ďakujem za dobré referencie, aspoň nebudem mať v hlave žiadny psychický blok, že z HAK priberám.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 04 Jan 2008, 09:32

angelina, ja som bola prave opacny typ. Jedla som v strese, depke a smutku. Ale aj ked sa mi daco podarilo a bola som stastna;-)) Takze som vlastne jedla furt, sa nedivim, ze som len priberala;-))
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Angelina

Poslať od Angelina » 04 Jan 2008, 14:22

Tini: ja tiež niekedy jem, ked mám stres alebo ma niečo ťaží, vtedy strácam sebakontrolu a prestáva mi "na sebe záležať", napr. ked som sa učila na štátnice, bola som v takom strese, že som len jedla a ked mi pripomínali všetci naokolo, že priberám, ja som len povedala, že mi to je jedno.

scarlet

Poslať od scarlet » 05 Jan 2008, 15:24

Ahoj angelina YADINE už beriem asi pol roka a vôbec nemám pocit, že by mi pri chudnuti pomohla. Je to len o tom, že nezadržiava vodu inak žiadna výhoda.

cindi

Poslať od cindi » 07 Jan 2008, 07:08

angelina: ja som zacala brat yadine zaciatkom minuleho roka, sice z inych dovodov, ako antikoncepcnych, ale to je jedno. Ja som si predtym vela studovala o HAK na nete a tento yadine bol najviac odporucany zenami. Tak som sa rozhodla dat si predpisat ten, lekar aj sestricka sa cudovali a dodnes sa cuduju, preco som si vybrala tento najdrahsi. Vtedy som im nevysvetlovala, ze preto, lebo chcem schudnut a nechcem, aby mi HAK zadrziavala vodu. Brala som ju cely rok, zacala som presne vtedy, ako som zacala chudnut a stale beriem a mozem Ti povedat, ze mi to neovplyvnilo chudnutie. Schudla som 30 kg. Nikdy sa nepriberie od samotnej tabletky, ale od nasich neovladatelnych chutok. Ja som mala problemy s nechudnutim skor pri uzivani inych liekov, ktore mi zadrziavali vodu. Takze, ak nemas na vyber, ako ja a musis pouzivat hormony, ja Ti mozem yadine leb odporucit.

Napíšte v tejto téme