Co mam urobit - Mary

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
mary

Co mam urobit - Mary

Poslať od mary » 12 Dec 2008, 09:47

Ahojte, po jednej zhode divnych nahod som zacala jest tymto sposobom. Presnejsie, od 17.11. Prvy tyzden zo mna zliezlo 1.5kg a od vtedy sa pohybujem okolo 89.8 - 90.2 . A neviem ako dalej... Co som si pozerala svoje prijmy, tak som v rozmedzi 6-7000kJ. Nemam na 100% dodrzane pozadovane hodnoty BST, ale priblizne hej... studujem dalej stranky a neviem.... jedalnicek momentalne nemam pri sebe, mam ich doma na PC, ale priblizne je to takto:
R:Mirov chlieb 80g
tvrdy syr do 30g
sunka hydinova 50g
zelenina okolo 120g
D: jogurt activia biela 120g
ovsene vlocky 30g
bud ovocie 100g alebo oriesky 20-30g
O:ten je rozne...kuracie prsia 100g, zemiaky 100g, 120 zelenina
alebo pangas 100g, zemiaky 100g, dusena zelenina 200g
alebo ryza 100g, dusena zelenina 200g(zmes aj s hribmi)
sosovica asi 120 uvarenej-30suchej? a volske oko 50, zelenina a obas 50 chleba k tomu
Ol: vacsinou acidko250ml alebo kefirove mlieko a 250 a kalerab do 150g
V: najcastejsie cottage cheese 180g zelenina 120g alebo maly tuniak 80g...a som zufala...

Nie je problem v tom, ze uz treti tyzden mam skoro to iste? Obcas mam namiesto papriky uhorku, paradajky nezjem-mam z nich divny pocit. Jasne, ze obcas zhresim, ked ideme na navstevu k svokre, ale snazim sa vybrat si z toho co sa da, len to najlepsie...na treti den rano som na povodnej vahe. Ale ako zbehne dole, tak vyskoci hore... Pijem najmenej dva litre vody, ale snazim sa viac, tak do 3 litrov...

Tak ako dalej, poradite prosim??? Aj ja chcem byt krasna... :)
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
dafe

Re: Co mam urobit - Mary

Poslať od dafe » 12 Dec 2008, 10:40

Mary: Podľa mňa máš jedálniček OK, takže : prvý týždeň myslím zliezla z teba iba vodička, odvodnila si sa, a teda neviem celé pozadie z Tvojho predošlého stravovania, keď si držala nejaké diéty, je možné , že si si spomalila veľmi metabolizmus a teraz, jemu trošku trvá, kým sa rozbehne, a teda vyčkaj trošku viac času, nechaj ho rozbehnúť, ono by to malo ísť dole, ale u každého to trvá rôzne. A tiež snaž sa piť viac, hoci zo skúsenosti viem, že časom nabehneš na vačší príjem tekutín, ono si to telo samo aj vyžiada. Inak spomínaš aj nejaké výnimky, tak napríklad keď si mala nejaké presolené, alebo mastné jedlo u svokry, aj to sa môže odraziť a zadržať vodu v tele, výnimkám sa treba vyvarovať.
To je môj názor, ale ja nie som odborník, určite tu zablúdi aj Tini, alebo staršie harcovníčky v chudnutí, oni TI určite niečo poradia.
vek:36 rokov

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 12 Dec 2008, 10:55

Dafe, aj ja predpokladam, ze ten prvy tyzden to bola voda... mam co robit, viem... napr. obcas mi zjedia moju sunku a ostane iba bravcova, tak si dam, ale menej-asi polovicne mnozstvo. Dietovala som aj predtym,90 dnovku som robila a tam paradoxne som najviac dala dole po sacharidovom dni. Schudla som asi 6 kil, ale vsetky sa potvory vratili. Skusala som aj ine, napr. poryzovej kure som zhodenych 7 kil udrzala dva roky...potom som si dala tabletky na vylepsenie vlasov a vseky som za mesiac najedla spat...
Co sa tyka vynimiek, tak tie si ani nezapisujem a viem, ze vaha pojde hore, az den, ked uz jem normalne si spocitavam. Ale mne to robi aj ked nehresim a som doma.... Dokonca som zvladla aj den, ked chodim na pracovisko, vtedy si vymenim ranajky s desiatou a cestou tam si kupim flasu mineralky 0.5-7.5l na dve hodiny.
Mala som pocit, ze sa to fajn rozbehlo, ale uz ma to troska trapi...nechcem vela, ale aspon nieco...
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 12 Dec 2008, 16:35

mary: vitaj. Určite to nie je tým, že máš tretí týždeň rovnakú stravu. Ja sa takto stravujem takmer dva roky. Treba len vytrvať, pokračovať. Jedálniček máš dobrý. Drž sa.
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
Agáta

Poslať od Agáta » 12 Dec 2008, 20:55

Ahoj, Mary. Vydrž, vydrž, vydrž, jedálniček máš dobrý tak to sa určite poddá!!! Od 26.11. zasa neuplynulo až tak veľa času, mne váha stagnovala dlho a potom sa to "spustilo", paradoxne, keď som mala pocit, že som sa držala, tak išla hore, resp. stagnovala a mala som z toho "nervy" tak viem ako sa cítiš, ale odhliadnuc od kilogramov musíš mať aspoň dobrý pocit, že vydržíš. Ja som mávala záchvaty žravosti poobede z práce a to chvíľkové "blaho" potom vystriedala ťažoba v žalúdku a tiež na duši. Idú sviatky tak to bude ťažšie, ale možno to preverí tvoju vôľu. aj moja sa ide preverovať, pretože sú predo mnou prvé vianoce , ktoré sa nemienim obžierať, som oproti "vlaňajšku" o 10 kg ľahšia,a le trvalo mi to 4-5 mesiacov a veru nechcem ich späť! Takže neboj, ono sa to poddá a váha bude klesať, ale pokračuj v jedálničku, veľmi Ti držím palce!!! :D
43 rokov, 172 cm, schudla som 13,5 kg
max: 72,5kg
min: 58kg
teraz: 61kg cieľ: 60kg
"Sme zodpovední za väčšinu toho čo sa nám prihodí..."

Kapsch

Poslať od Kapsch » 14 Dec 2008, 13:38

mary píše:Ahojte, po jednej zhode divnych nahod som zacala jest tymto sposobom. Presnejsie, od 17.11. Prvy tyzden zo mna zliezlo 1.5kg a od vtedy sa pohybujem okolo 89.8 - 90.2 . A neviem ako dalej... Co som si pozerala svoje prijmy, tak som v rozmedzi 6-7000kJ. Nemam na 100% dodrzane pozadovane hodnoty BST, ale priblizne hej... studujem dalej stranky a neviem.... jedalnicek momentalne nemam pri sebe, mam ich doma na PC, ale priblizne je to takto:
ahojky. no neviem, s tym, co pises, to moze byt aj viacej, nez tych 7000kj, aspon mne sa zda. ja mam pri 6500kj gramaze taketo:
R:Mirov chlieb 80g 70g
tvrdy syr do 30g to je vela bielkovin, bud sunka 50-60g, alebo 30-50g syra (podla obsahu tuku), ale naraz obidve je to vela bielkovin
sunka hydinova 50g
zelenina okolo 120g
D: jogurt activia biela 120g
ovsene vlocky 30g
bud ovocie 100g alebo oriesky 20-30g 20g orechov je dost... a 30g uz uplne veeela. ja si do takejto porcie davam len 10g. 20g mavam len ked je to samotne k acidku alebo kalerabu...
O:ten je rozne...kuracie prsia 100g, zemiaky 100g, 120 zelenina
alebo pangas 100g, zemiaky 100g, dusena zelenina 200g zeleniny naraz len 150g, inak si roztahujes zaludok...
alebo ryza 100g, dusena zelenina 200g(zmes aj s hribmi)
sosovica asi 120 uvarenej-30suchej? a volske oko 50, zelenina a obas 50 chleba k tomu
Ol: vacsinou acidko250ml alebo kefirove mlieko a 250 a kalerab do 150g
V: najcastejsie cottage cheese 180g zelenina 120g alebo maly tuniak 80g...a som zufala...
180g cottage naraz je vela. 100g uplne staci. aj tuniaka max do tych 80g, viac rozhodne nie... ja jem len 50g.
Nie je problem v tom, ze uz treti tyzden mam skoro to iste? Obcas mam namiesto papriky uhorku, paradajky nezjem-mam z nich divny pocit. Jasne, ze obcas zhresim, ked ideme na navstevu k svokre, ale snazim sa vybrat si z toho co sa da, len to najlepsie...na treti den rano som na povodnej vahe. Ale ako zbehne dole, tak vyskoci hore... Pijem najmenej dva litre vody, ale snazim sa viac, tak do 3 litrov...
a preco nezaradis aj tvaroh, tofu (no ja ho nejem), krabie tycinky?
Tak ako dalej, poradite prosim??? Aj ja chcem byt krasna... :)
ale inak co sa tyka zlozenia je ten jedalnicek dobry. mozno sa len tvoje telo dlhsie odhodlava. skus pripadne pridat nejaky pohyb. hodinove prechadzky so psom, alebo len tak. chodit viacej peso a menej autom. obcas zist aspon po schodoch dolu a nie vytahom...
ale urcite sa to pohne... nestracaj nadej... :wink: drzim palce...
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
1.=júl´08: 58kg-splnený
2.=okt.´08: 56kg-splnený
3.=máj´09: 54kg-splnený
SEN-pevna vypracovana stihla postavicka,vaha cca 52kg
+udržať nafurt

Obrázok užívateľa
michallaj
Kontakt:

Poslať od michallaj » 14 Dec 2008, 14:01

Baby pisete ze sunka a syr je vela bielkovin... hmmm zaujivame ze presne sunku a tvrdy syr ste radili aj na zaciatku mne a to v mnozstvach cca 50g sunky a 20- max 30g tvrdeho syra do 30%
Cize mne sa to tak strasne vela bielkovin az nevidi a dalsia vec je po konzultacii so Setom, viem ze ked clovek je viac bielkovin nic sa nedeje - len sa jednoducho vyplavia von a bielkoviny su zlym zdrojom energie, cize ja v bielkovinach takeho certa nevidim ako v sacharidoch
Ja skor sacharidy skrtim no nie zas tak ako Seto =o)
Mimochodom ten sa tu uz dlho neukazal, ze =o)
ObrázokObrázok

Kapsch

Poslať od Kapsch » 14 Dec 2008, 14:51

michallaj: ja som to myslela tak, ze by sme sa mali zmestit do tych 20-max25g bielkovin na jedno jedlo. ale tiez to niekedy nedodrziavam - niekedy. ale kazdodenne to asi nie je dobre. neviem... a hlavne na ranajky sa mi tolko bielkovin zda aj zbytocne vela, skor cast treba prihodit do poobedia... ale kazdy si tie pravidla vzdy prisposobi, ako mu to najviac vyhovuje...
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
+udržať nafurt

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 14 Dec 2008, 15:26

Kapsch, ale 50g šunky a 30g syra má spolu cca 18g bielkovín (to som rátala tu na stránke). No a keď si vezmeš, že na desiatu väčšinou papáme len jogurt, čo má asi 5g bielkovín, tak potom by sme museli poobede šalieť s bielkovinami. Myslím, že tie raňajky sú OK. Inak závisí aj od toho, koľko kJ máš mary v pláne spapať. Ja si síce nepočítam, len občas hodím tu na stránke (oranžové tlačidlo) niektoré jedlá, aby som mala predstavu...skús si prerátať 2-3 dni, kalkulačka ráta aj BTS.
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
cieľ = cesta: dosiahnuť a udržať 60kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Kapsch

Poslať od Kapsch » 14 Dec 2008, 15:46

ok. :roll: ved kazdy je nauceny na ine ranajky. chlieb 800kj, sunka 500kj a syr okolo 300kj, plus maslo okolo 150kj a kopec zeleniny, to vychadza na ranajky okolo 2000kj. :shock: a 18g bielkovin je skor podla mna na poobedie.
ale pokial viem, tak tusim miro toto ani neriesi (ze doobeda sacharidy a poobede obmedzovat a viac bielkovin) - on skor sa mi zda preferoval rovnake pomery zivin pocas dna. takze to zavisi aj dost indidualne od chute, navykov,... :wink:
ale ak mary nechudne, mozno treba nieco poprehadzovat a ono sa to rozbehne.
niektori ludia zas nemaju problem na olovrant jest ovsaky a na veceru 40g chleba (ako napr. ja ci betina), a ini zase po obede uz sacharidy nejedia ziadne.
treba si najst svoj system, ktory na cloveku funguje a tym sa riadit. ale ak to viazne, treba daco pomenit, mozno pridat pohyb a malo by sa to rozbehnut. :mrgreen:
Obrázok
24r
164cm
max68kg(jan´07)
min52kg(leto´04)
ciele:
+udržať nafurt

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 14 Dec 2008, 17:18

strawberry: s tým syrom a šunkou máš síce pravdu, ale.... kde máš potom započítaný celozrnný chlebík, ktorý má tiež bielkoviny? Nemôžeš rátať len vyložene bielkovinové jedlá. Lebo trebárs bielkoviny obsahujú aj vločky, strukoviny, brokolica....
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

anna

Poslať od anna » 14 Dec 2008, 18:28

mary: ahoj, jedálniček máš zhruba dobrý, množstvo jedla si vážiš, alebo iba odhaduješ? Mäsko, ryby robíš na pare, alebo na oleji? Chýba v popise. Nahodila som to do papu, príjem cca sedí, ale vyšlo mi dosť veľa tukov a málo sacharidov. Zradné môžu byť aj výnimky, iba ty vieš koľko ich zješ, započítaj si ich korektne do príjmu, budeš vedieť na čom si. Ono sa to nezdá, ale stačí naozaj málo zobkania a tisícku máš v priebehu dňa navyše ani sa nenazdáš. Možno máš ten príjem naozaj vyšší ako sa ti zdá.

A neváž sa každý deň, stačí raz do týždňa, nekalkuluj s tým, kedy váha ukáže viac a kedy menej :wink: Iba pravidelne jedz ako máš a to čo máš, o váhu sa nestaraj, však sa ti ona o týždeň odmení, ver že to tak bude. Prvé týždňe sa naopak, chudne veľmi dobre, preto ti radím, zapri sa trochu a skús aspoň dva-tri týždne presne vážiť, písať a počítať. Potom budeš mať reálny prehľad či to funguje a možno prídeš aj na problém, v čom je pes zakopaný.

Nezúfaj, nemáš prečo, podarí sa ti schudnúť, nechaj si na to čas. A nebuď skromná, chci schudnúť toľko, koľko máš v pláne, neboj sa, iba do cieľa choď s malými krôčikmi, každý týždeň, napríklad pol kila. Trochu som ťa asi mentorovala, však, ale s dobrým úmyslom :) a o to viac ti budem držať palce a želať, aby sa ti darilo, daj vedieť ako to pôjde :)

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 14 Dec 2008, 19:21

Ahojte, az dnes som na internete...dakujem vsetkym za reakcie... Pozerala som si jednotlive stare tyzdne, najviac mi to slo dole v tie prve tyzdne, ale tam som jedla len 4 jedla na den a bola chora doma. V tej praci je to predsa len o nieco viac stresov. Ako som zistila, obcas mi skacu B,S alebo T, ale energia priblizne sedi...takze si to musim viac ustrazit. Mozno to bude ten zakopany pes. Jedlo si vazim, odkedy som tak zacala jest. Aj seba vazim kazdy den, lebo niekedy davno som dostala digi vahu...nestresujem sa, ze zo dna na den to neklesa, ale ze po tyzdni to nejde dole... Rybu si robim vylucne na pare a kuracie prsia vacsinou na oleji pre vsetkych a odoberam si (1 velke rodinne balenie plus jedno male, toto tak na pol az deci oleja a zalievam to asi litrom vody)...obcas aj len uvarim vo vode pre seba...

anna, vobec to neberiem ako mentorovanie. Aspon si to pripomeniem, ak by som pozabudla... prehresky mam vacsinou, ked niekam idem na navstevu a nevidim zmysel si ich zapisovat, lebo su velke... ak je to za den nejaka tycinka, tu si zapocitavam... ale klop-klop dari sa mi nejest blbosti, co som rada...

no, mozem ist dalej spekulovat nad spravnym pomerom zivin...
51r/167cm
cieľ 70kg

bledula

Poslať od bledula » 15 Dec 2008, 13:48

michallaj píše:Baby pisete ze sunka a syr je vela bielkovin... hmmm zaujivame ze presne sunku a tvrdy syr ste radili aj na zaciatku mne a to v mnozstvach cca 50g sunky a 20- max 30g tvrdeho syra do 30%
Cize mne sa to tak strasne vela bielkovin az nevidi a dalsia vec je po konzultacii so Setom, viem ze ked clovek je viac bielkovin nic sa nedeje - len sa jednoducho vyplavia von a bielkoviny su zlym zdrojom energie, cize ja v bielkovinach takeho certa nevidim ako v sacharidoch
Ja skor sacharidy skrtim no nie zas tak ako Seto =o)
Mimochodom ten sa tu uz dlho neukazal, ze =o)
No aj ja som citala tu Setovu poradnu a tiez som z toho pochopila, ze viac bielkovin neublizi (teda nepriberiem) a chcem sa aj ostatnych opytat co si o tom myslia? Ako to je s tymi bielkovinami, ked ich prijmem viac? Ak niesu v kombinacii so sacharidmi (velkym mnozstvom) ale len so sacharidmi obsiahnutych v zeleninke (uhorka, ladovy salat, paradajka)...
Drzim sa tiez toho, ze popoludni sacharidy obmedzujem (posledne su na olovrnat - ovsaky asi 30g ovsakov), potom uz len troska v zeleninke, ktoru davam k bielkovine na veceru 1 a 2.
tak ako? :?:
31r., 171cm, max. vaha (jun 2008) - 74 kg, na zaciatku (20.11.) 69,9 kg, CIEL: 58 kg a udrzat,
9.12. - 66,3 kg,
11.12. - 65,3 kg
15.12. - 66,2 kg :(
17.12. - 65,5 kg (sme na dobrej ceste) :)
31.12. - 64,5 kg :) cez vianoce som bola vzorna

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 16 Dec 2008, 11:19

OK apolenka, na to som zabudla... :roll: aspoň vidno, že nerátam. Mám približný odhad. Pár krát som si denné jedlo prerátala a zistila som, že v jednej porcii som mala tuším 33g bielkovín :!: Ale nič takého závažného sa nestalo - povedala tini. Dokonca aj betina písala, že jej to často vyskočí dosť nad 20 a musím povedať, že jej to chudnutie ide výborne.

Takže mary, dúfam, že sme Ťa príliš nezmiatli. Ale ak Ti občas skáče pomer BST, daj hlavne pozor na tie B, aby neklesli príliš nízko, lebo pre chudnutie je práve podstatný ten vyšší príjem B, v udržiavačke sa papá tuším okolo 70g B. A vydrž, mne prvý týždeň išlo pol kila dole, druhý nič a tretí zliezlo kilo. Ale ja som predtým nedržala žiadne diéty, ani som nemala hmotnostné výkyvy. Takže neboj, pohne sa to, možno na Štedrý deň budeš mať ráno príjemné prekvapko - to by mohla byť taká motivácia ku sviatkom. :wink:
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
cieľ = cesta: dosiahnuť a udržať 60kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Napíšte v tejto téme