Co mam urobit - Mary

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
Stanka

Re: Co mam urobit - Mary

Poslať od Stanka » 17 Feb 2018, 23:45

ahoj Mary, držím ti palce, aby si rýchlo vyzdravela. Nech sa ti darí. thumb1
40.r./ 170cm
15.8 2016 110,7 kg Zadok 131cm /15.10.2017 127 cm / 26.6.2018 116cm
Pupok 6.10. 2017 105cm / 26.6. 2018 96 cm
1.1. 2018 102 kg / 4.11.2018 90,5 kg
Kto chce,hľadá spôsoby, kto je lenivý,hľadá dôvody...

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 22 Feb 2018, 20:50

Ahojte, zdravšia už som. Dakujem Stanka. Dúfam, že aj to ostatné sa spraví. Trocha som sa vrátila s váhou, dnes mám 100.3kg. Aj trávenie je nejaké rozhasene. V pondelok mám internistu, som zvedavá.
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 22 Mar 2018, 21:41

...no nič moc. Internista mi pridal jeden liek. Potom som zas ochorela, pri ATB sa mi objavila arytmia, tak si musím riediť krv a zas musím k internistovi... To je divný rok zatiaľ. Stravu úplne vypúšťam, cvičiť môžem len v sne. Rada by som, aby už bolo dobre. Pomaly sa spamätávam z prechladnutia. A rozmýšľam, čo so sebou... Držte sa.
51r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 22 Mar 2018, 23:27

mary, to ma mrzí, že sa točíš takto v takých zdravotných problémoch...prajem Ti, aby bolo už lepšie. Snáď aj príchod jari Ti rozjasní Tvoje dni. Skús pridať aj vitamín D, toho máme po zime málo. Alebo rybí olej, teraz dostať kúpiť aj taký, čo takmer nie je cítiť rybinou. My máme doma citrónový a aj deťom chutí celkom :). No a na stavu sa vykašľať nie je dobrý nápad, aj keď verím Ti, že nemáš silu veľmi to riešiť. Snáď si ale nezabudla, že strava je 80% chudnúceho úspechu, cvičenie 20%. Ale ja som teraz celkom slušne namotaná na kalorické tabuľky a tam to krásne vidno, koľko už som zjedla a koľko čoho ešte môžem :). Tak skús aspoň tie svoje bežné jedlá ponahadzovať, tak dlho si tie kilečká chudla, nepriber ich za pár týždňov naspäť! Dolu to pôjde znova len ťažšie... Prajem Ti veľa slniečka a úsmevu do Tvojich dní. xstrechx :D
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 63kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 23 Mar 2018, 14:13

Nechcem to vzdať, ale je to ťažké.... Som nervozna z upchateho nosa a hlienov. Som doma cez týždeň, no nezdá sa mi, aby sa to lepsilo. Chceli sme ísť na výlet cez veľkú noc, ale ja asi ostanem doma v posteli. A z toho som ešte nervóznejšia.
Snažím sa nejesť hlúposti. Keďže von nemôžem ísť, tak ich ani nemáme, ale nie všetko mi ide na chuť, čo máme doma.
Veľmi sa mi páči slniečkovy deň a verím v skorý obrat na lepšie.
Ďakujem strawberry za písmenká, pomáhajú.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
Vilma

Poslať od Vilma » 26 Mar 2018, 11:50

mary to mi je ľúto, že máš zdravotné problémy. neskúšala si koenzým Q 10 s vitamínom E? poradila mi to jedna dr. ja ho beriem dlhodobo a mám pocit, že mi pomáha. skús si o ňom dačo vygúgliť, či by ti to ako doplnok bolo vhodné. a ešte ma napadla jedna kniha, ja ju mám a je celkom fajn https://www.martinus.sk/?uItem=172038. možno ťa to osloví. niekedy, keď človek začne špekulovať o strave z tej zdravotnej stránky, nielen nad kalorickými hodnotami, tak aj váha sa pohne tým správnym smerom, ako pridaná hodnota toothsmile . držím palce, aby sa ti polepšilo a tiež prajem slniečko ;)
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 27 Mar 2018, 20:29

Ahoj Vilma,
možno mi táto choroba chce niečo povedať, len prísť na to, že čo... Najprv sa musím zžiť s novým stavom, potom pokukam aj koenzým. Uz som ho niekedy brala. Nejak nateraz nemám chuť na ďalšie tabletky(6-1-4 počty tbl za deň r o v) ...no nič moc... :roll:
Ale ukazuje sa (daaakujeeem strawberry), že to zle, je na niečo dobré. Hecla ma obyčajnou vetou, že skús, a nahadzujem do kalorickych tabuliek. Zdá sa, že to je celkom dobra cesta.
Moje chudnutie je priama úmera kľudu a nie stresu. Len to nie vždy viem zabezpečiť. Už si to plne uvedomujem, tak nech mi to vydrží čo najdlhšie.
Hurá, už mi je lepšie, už len dovykaslat a bude fajn. Trocha sice chorlaveju aj ostatní členovia rodiny, ale toto beriem ako bodku za prechladnutím v rodine pre tento rok.
Snažím sa, aby som najblizsie zahlásila mínus.
Ďakujem za slová podpory.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
Vilma

Poslať od Vilma » 27 Mar 2018, 21:27

mary thumb1 . jahôdka je dobrá hecátorka, aj mňa má na svedomí :-)))
Vilma ... vek 54
zapamätaj si, že tento deň je prvým dňom zvyšku tvojho života. uži ho a múdro s ním zachádzaj.

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 28 Mar 2018, 15:09

ahoj mary, no náááramne sa teším, že si sa na to dala :bigradost: a že aj vidíš efekt thumb2 . Ono aj ja si teraz rátam a veru s vekom (aj ja nejaký mám :-))) ) nám už to telo nedovolí toľko, čo kedysi. Keď som pred rokom a pol išla podľa tabuliek, tak som mohla ísť plus-mínus - skôr plus a išlo to pekne dolu...teraz musím dodržať príjem, resp. niekedy sa mi podarí aj o trošku menej zjesť, aby to ubúdalo. Ale teda s tabuľkami mi to ide lepšie, ako bez nich, takže aj ja si rátam. Ak zaradíš pohyb, nezabudni to zohľadniť v príjme. Nech sa nám darí a ubúda z nás :)

Vilmuška, teším sa aj z Teba xdancex
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 63kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 28 Mar 2018, 22:44

...a my sa tešíme, že Ťa máme...
Môžte mi skritizovať jedálniček pls, nie je to uplne ono zatiaľ... Dik.
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 28 Mar 2018, 23:13

mary poďme na to naopak. Skús ten jedániček skrtitizovať ty. Čo myslíš, že by som ti na ňom vytkol, za čo by som pochválil a prečo. Tak sa naučíš viac. Ale hlavne - ak nie si unavená, ak si vitálna, ak ti padá pás, je to dobrý znak.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Gringo

Poslať od Gringo » 29 Mar 2018, 01:54

Zo zvedavosti som to všetko nahádzal do kalorických tabuliek -
Približne je to 8130 kj
Bielkoviny 112 g
Sacharidy 207 g
Tuky 68 g
Vláknina 43 g
Pripadá mi tam veľa zbytočných nasýtených mastných kyselín ( zlé tuky ) , čokoláda + emmentaler 17,2 g
A taktiež sa mi tam zdá tiež veľa zbytočného cukru cel.sušienka + banány + javorový sirup 56,65 g
Z bielkovín by som ubral ( ISO WHEY ZERO caffé ) aj z tuku by som ubral ( čokoláda + emmentaler ) sacharidy mierne pridať
Na môj vkus veľa položiek a určite by to nebolo lacné stravovanie.

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 29 Mar 2018, 07:00

čo som len tak zbežne nakukla na tvoj začiatok tak usiluješ sa chudnúť asi 10 rokov to už asi nepôjde tak ako keď niekto doteraz chudnúť neskúšal..ja by som išla asi tak ako si jedla vtedy teraz sa mi zdá príliš veľa banán ešte za obedom ? sušienka ? čokoláda ? nepozerala som teda tvoje miery možno môžeš zjesť viac ako ja ale nezabúdaj že aj vekom aj dlhodobým diétovaním metabolizmus sa znižuje...neviem koľko máš pohybu máš aj nejaké zdravotné problémy...ja osobne idem dnes mať /raňajky už sú v bruchu/ jahody miska veľká + jogurt 3,7% a trocha tvarohu nízkotučného /250g a 120g/ obed losos na pare a špenát /bude obsahovať cibuľu na oleji múku medvedí cesnak ..no nakoniec aj kondenzované mlieko/ večera v robote mozarella di bufalla 1/2 čiže 120g a niečo ešte neviem ale asi nejaké ovocie...lososa a špenátu asi bude viac než si myslíte toothsmile

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 29 Mar 2018, 08:51

ad Miro

Co by si mi vytkol asi - privela bananov a ovocia, staci menej kusov za den a nie javorovy sirup. Urcite nie susienku cakanka a na veceru chyba zelenina uplne. Asi troska viac bielkovin a tuku a menej sacharidov.
Snad by si pochvalil: ze sa snazim vseobecne toothsmile , doobeda ovocie - inak zelenina skoro ku kazdemu jedlu, ze tam nebol vyprazany rezen-ale len dusene maso, ze som na prijme okolo 8000kJ a nie nizko.
No, ja som vlastne na PN-ke a len zacinam uz po 3658-krat, ale chcem to dat. Dovodov na to mam viac nez dost. Kym vyzdraviem, dovtedy to chcem zlepsit. Pas mi skace raz hore, raz dole. Do konca minuleho roka som mala raz za tyzden ovocno-zeleninovy den a pekne to slo dole, ale tento rok sa to cele kazi, aj zdravotne troska.
V ine dni som mala lepsiu veceru: 60g celozrnneho kuskusu, malu konzervu tuniaka v oleji a cez 170g zeleniny. Ako bodku si davam stvorcek 81percentnej cokolady, sem-tam uletim.
Zacala som byt hladna a nevedela som dohnat sacharidy. Inak dik.
51r/167cm
cieľ 70kg

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 29 Mar 2018, 08:59

mary nuž, asi viac pozri články. ja by som riadne navýšil sacharidy, toto je na podvýživu. ale komplexné, nie banány. obávam sa že to je prakticky bez vlákniny.

tuk je živočíšny, tam treba viac zapracovať a zrušiť tie šunčičky a syrčeky.

v podstate to Gringo veľmi presne popísal.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Napíšte v tejto téme