Co mam urobit - Mary

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Post Reply
User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 29 Mar 2018, 09:00

ad Gringo

S tym emmentalerom - nebol to presne ten, co som v skutocnosti jedla. Musim jest bezlaktozove a to poznam len goldstein a minusL a tak sa ich snazim nie vela-vacsinou len jeden platok. Na veceru zvyknem jednu kocku 81% cokolady, obcas uletim. Na ranajky si davam odmerku proteinu, lebo kasu si robim na vode a chybaju mi potom bielkoviny. Urcite mozem vyhodit javorovy sirup.
Este neviem, co so mnou urobi, ked sa zaradim do pracovneho procesu, ci bude stacit takyto prijem.
Dakujem za koment.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 29 Mar 2018, 09:06

ad amanda.k.

No veru, hadam aj viac ako 10 rokov... :roll: Jem to, co mame doma a som este chora, takze len obmedzene zasoby. Lepsie banan ako cokolada Milka. Zaradim aj mliecne vyrobky, len ma bolelo hrdlo a tak mi jogurty nesli dole krkom a boli mi studene, preto som zacala teplu kasu.
Vidim, ze mam co robit. Dik.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Co mam urobit - Mary

Post by amanda.k. » 29 Mar 2018, 09:36

ja ti poviem čo robím keď ma bolí hrdlo ale neberte to ako návod toothsmile volám to homeopatická liečba ... xkrcx dobre vychladené bublinky.../už keby moc bolo zapálené asi by som dala zázvorový čaj cesnak med a podobne prípadne ešte septofort cmúľať..no ja chudnem 40 rokov prípadne viac.. toothsmile no ja žiadne obmedzenia zdravotné nemám aspoň o nich neviem..a ináč pre mira : pri marodke sa mi nezdá 8000kj málo...predpokladám že nelieta mary ako srnka ale leží v posteli ?...

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 29 Mar 2018, 13:06

Rátala som si príjem podľa tunajšej kalkulačky a vyhodilo mi, že nám jesť 8275kJ, pritom kalorické mi ukazujú len 7735kJ.
A bohužiaľ áno, ležím - teda už chodím a posedavam, ale som PN.
Bola som prechladnuta, teplota, nádcha kašeľ a ešte nejaké iné veci k tomu. Kašeľ ostal, dúfam, že sa ho cajíčkami a sirupom zbavim.
Last edited by mary on 29 Mar 2018, 13:20, edited 1 time in total.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Miro Veselý » 29 Mar 2018, 13:12

Na mojej kalkulačke dúfam nevyšlo 200 gramov sacháčov? Ak áno, prosím o vstupné čísla, bola by tam chyba ktorú musím riešiť. 200 sacháče a 70 tuk to sa mi nepozdáva.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 29 Mar 2018, 13:27

...vstupne udaje zadane pred par minutami:
vek 50, vyska 167, vaha 100 :roll: , pas 117, boky 122, mohutna postava, lahka fyzicka aktivita, zena,
*******************************************************
normálna strava. Teda nie strava nejako obmedzená, či diétna.

59 g bielkoviny
322 g sacharidy
62 g tuk
8 898 kJ (2 127 kcal)
*****************************
Pre mierne urýchlenie chudnutia...
66 g bielkoviny
293 g sacharidy
55 g tuk
8 275 kJ (1 978 kcal)
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Miro Veselý » 29 Mar 2018, 13:31

Ďakujem, odľahlo mi. 209 nerovná sa 293. Odporúčam sacharidy navýšiť, ale komplexné. Nie sirup a banán. Jednoduché sacharidy na minimum čo to dá.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 29 Mar 2018, 13:42

ale v tych kalorickych mi zratalo iba moje zjedene, to nebol ciel jedenia....
Ved ja viem, skusim ist podla Tvojej knihy jedalnicek na chudnutie, len teraz este lezim a dojedam, co je doma. Po velkej noci budem hadam fit a to si uz budem planovat co zjem. Teraz je to hadam nemozne. Ale zas je to casovo narocnejsie, tak som niekedy robila tak, ze dva dni po sebe som jedla to iste. Najistejsie su ranajky z prveho dna. toothsmile Ono sa vzdy najde nieco, co cloveka odvedie z planovanej cesty: zle sa mi melu lanove semiacka, lebo medzi kuchybou a izbou je tenka stena a dieta o 7:00 este spi. Tak chodim do inej miestnosti, ale zhodou nahod sa mi pokazil tycovy mixer, na ktorom to meliem, .... ale ja to dokazem zvladnut.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Co mam urobit - Mary

Post by Miro Veselý » 29 Mar 2018, 13:55

V pohode, prosím, neber to ako útok, ale ako tipy. Ja viem, že si zjedla menej ako plán, ale práve to je zle. Ten plán má určitý dôvod a odporúčam dodržiavať aj počas choroby. Horúčka to je ako keby si cvičila a imunita bojuje s chorobou. Takže žiadne lynčovanie tela typu dáme menej jedla, viac schudneme.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
strawberry
Posts: 2215
Joined: 28 Nov 2008, 18:26

Re: Co mam urobit - Mary

Post by strawberry » 02 Apr 2018, 11:12

mary, super je, že sa nanovo zamýšľaš nad jedálničkom, znova prekopávaš svoje zvyky. My, čo máme určité obmedzenia v stravovaní to zas nemáme také jednoduché, lebo sa dosť vecí z toho jedálnička vyblokuje, alebo ak si chceme dať nejakú potravinu, tak nepripadá do úvahy tá ľahšia alternatíva. Aj preto sú super tie tabuľky, aby si vedela, že napríklad ten syr keď si raz za čas dáš, tak už si po zvyšok dňa musíš dať viac pozor na tie tuky ;-). Ono ak už človek niekedy nahadzoval do tabuliek, tak si myslí, že to má v oku...ale pri dlhodobej stagnácii nie je odveci si to prejsť nanovo. Verím, že to bude mať u Teba želaný výsledok thumb1
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 12 Apr 2018, 15:05

Sakra :roll: dalsie obmedzenie... musim brat warfarin. Neviem, co mam jest... Snad to cez vikend vydumam. Posledne dva tyzdne sme boli rozlietani a ani sa nedalo oddychovat, som unavena. Skusim to nevzdat.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

User avatar
strawberry
Posts: 2215
Joined: 28 Nov 2008, 18:26

Re: Co mam urobit - Mary

Post by strawberry » 13 Apr 2018, 14:32

mary, no veru nič moc, ďalšie lieky...ale pozerala som ten warfarín, a v súvislosti so zdravou stravou nemá príliš veľké obmedzenia...inak ja dnes cuketové placky ;-). Ono je fajn napísať si na papier, čo môžeš a čomu sa máš vyhýbať. Potom sa lepšie urobí aj nákupný zoznam a niečo vyčaruješ. A stránok so zdravými receptami je dnes už celkom dosť ;-). Drž sa a nepoľavuj, nezabúdaj, že nižšia váha prospeje zdraviu thumb1
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 13 Apr 2018, 17:44

...no, len vsetku zelenu zeleninu. Teda vsetky salaty, rukola, larfiol, kapusta a brokolica. Uhorka iba osupana... S liekmi ma interakcii habadej. Troska je problem, ze som teraz jedla uplne inak ako inokedy(bolo malo zeleniny) a lekar mi po druhej kontrole nastavil lieky. Ked som si v robote dala zavodnu brokolicovu polievku, tak mi to uplne zrusilo ucinok lieku. Nariadil mi dat si dve tbl, ale to sa mi uz pustila krv z nosa - to bolo vela. Mozem ju jest rovnomerne cely cas. Kontrolu mam az za mesiac. Musim sa vysomarit, ale zas nechcem doplatit na slabe riedenie krvi.
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Co mam urobit - Mary

Post by amanda.k. » 14 Apr 2018, 05:08

to je isto nepríjemné a obmedzujúce ale snáď sa ti dá vyskladať jediteľný jedálny lístok z toho čo môžeš....môj muž bol spočiatku zdeptaný z toho čo "nesmie" keď mu zistili cukrovku ale prispôsobil sa a konieckoncov schudol len tým že vypustil cukor a biele pečivo..

User avatar
mary
Posts: 1270
Joined: 16 Nov 2006, 10:49

Re: Co mam urobit - Mary

Post by mary » 16 Apr 2018, 15:00

Amandi, ano, este som v soku a zdeptana... Warfarin je teda dost obmedzujuci. Zatial som si hladala informacie co mozem, co nie a v Mirovom jedalnicku z knihy som si odskrtala nejake dni, ktore su uplne vhodne a niektore musim nahradzat inou zeleninou. Dnes som uz po milionkrat zacala pondelkom. A cuduj sa svete, tycovy mixer ozil... Aspon nieco. Asi to zatial nebude uplne vysperkovane, ale dam do toho co najviac. Pacilo sa mi byt dvojciferna. Idem na to. xbehx
55r/167cm

"Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. "

cieľ 70kg

Image

Post Reply