chcem novy zivot!

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
gemma

chcem novy zivot!

Poslať od gemma » 28 Feb 2010, 00:10

Ahojte vsetci, mam 25 rokov, 167 cm a cca 80 kg:( Uvedomujem si uz dlho, ze takto dalej nemozem. Blizi sa leto, ked postupne davam zo seba vsetky tie zimne vrstvy oblecenia je mi zle pri pohlade na to co vidim a ako sa citim, tie pneumatiky, ktore vlacim...
Najvacsi problem je asi ten, ze vzdy, ked si idem dat do ust nieco, co by som nemala, tak si to stale ospravedlnujem, ze len teraz... ale robim to stale.no uz musim sa rozhybat a pokusit sa o "mozne". Zamerne hovorim mozne, lebo som citala pribehy a videla foto tich, ktori to zvladli. Vidim, ze ked sa naozaj chce, sa sa.
Tak idem aj ja spolu s vami bojovat, lebo samej mi to nejde. Uz vopred dakujem za podporu a odpovede ci rady na pripadne otazky:)
chudnem uz dlho, ale vzdy som padla nazad. zacnem mensimi cielmi:)
novy zaciatok 7.1. 2016
vek: 31
vaha:102,2
ciel c.1.: 99

Obrázok užívateľa
kajka45

Re: chcem novy zivot!

Poslať od kajka45 » 28 Feb 2010, 08:56

gemma : VITAJ MEDZI NAMI a nech sa ti darí :D

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 28 Feb 2010, 09:04

Gemma vitaj!Správne je,že si sa rozhodla skončiť s kilami naviac.Si mladá a treba zabojovať,aby si sa mohla vo svojom tele cítiť dobre. toothsmile
vek:55 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

sanoma

Poslať od sanoma » 28 Feb 2010, 13:41

Ahoj Gemma,

pridavam sa k tebe, som o nieco mensia, o nieco tazsia, ale spolu to dokazeme. zacala som v pondelok, zajtra sa po tyzdni odvazim, tak som zvedava, ale verim, ze ma vaha potesi. Drzim palce!!!

Obrázok užívateľa
dika

Poslať od dika » 28 Feb 2010, 17:35

gemma,
vitaj medzi nami. vela uspechov ti prajem,
d.

Nia

Poslať od Nia » 28 Feb 2010, 19:13

Vitaj, želám všetko dobré do nového životného štýlu. ;)
Určite Ti radi pomôžeme.
Dalo by sa začať zrejme tým, že nám sem hodíš, čo a koľko toho spapáš. Skritizujeme, poradíme a spolu upravíme. Uvidíš, kilečká pôjdu bye-bye jedna radosť thumb1

Obrázok užívateľa
gemma

Poslať od gemma » 01 Mar 2010, 08:44

Dakujem za privitanie ;)

no, ide o to, ze viem, ze zle jem...ale je to ako vlak a neviem von.

na ranajky krajec alebo dva chleba, natierka a sunka, niekedy potom este aj smotanovy mnam.

desiata ako kedy, niekedy nie je. obed klasika v jedalni, polievka, dva krajce chleba, a druhe.

olovrant - to ked uz som hladna, tak si dam acidko, to vacsie, s rozkom, alebo musli tycinka...

a vecera bud klasika z jedalne - teda za posledne dva tyzdne jeden krat - to je ako cely obed. xnieniex viem, ze to tak nemozem...

ale klasicky opat chlieb s niecim.

zelenina skoro nic, lebo ked vidim tie paradajky, ktore ani nechutia ako paradajky a kg je za 2 eura, mam dost. teda zelenina mi chyba naozaj.

ovocie sem tam.

a niekedy mam take obdobie, ze sladkosti, kolace etc jedna radost. neviem si povedat nie, ale niekedy som vedela.

takze toto jem, ale je mi jasne, ze vlna kritiky bude, lebo jem zle, vela a malo sa hybem. no tesim sa, ze uz su prve naznaky jari a so sportom to bude lepsie xcinkax
novy zaciatok 7.1. 2016

Obrázok užívateľa
gemma

sanona

Poslať od gemma » 01 Mar 2010, 08:49

Ahoj sanona,

dakujem a prajem aj tebe vsetko dobre.
novy zaciatok 7.1. 2016

ajamka

Poslať od ajamka » 01 Mar 2010, 11:30

gemma: vitaj v chudnúcom kolektíve thumb1
No pravdu povediac po prečítaní tvojho jedálnička som chcela vziať nohy na plecia toothsmile Sama to cítiš,že to ako sa stravuješ nie je dobré.Prečítaj si najprv články v zelenom políčku a napíš sem jedálniček,ktorý by bol podľa teba dobrý. Pošpekulujeme,poradíme.Ale musíš to chcieť hlavne ty sama.
K tej zelenine dá sa jesť v zimnom období aj kyslá aj hlávková kapusta, mrkva,kaleráb,kápia...
tiež nepíšeš nič o pitnom režime 2-3l tekutín nesladených je základ.
Tak sa pekne naštartuj na chudnutie a idéééééšš! xdancex xdancex
vek 43
výška 156cm
váha január 2012......73kg
váha 30.4..................69kg

Nia

Poslať od Nia » 01 Mar 2010, 16:36

gemma píše:Dakujem za privitanie ;)

no, ide o to, ze viem, ze zle jem...ale je to ako vlak a neviem von.
Fajn, ideme na to!
na ranajky krajec alebo dva chleba, natierka a sunka, niekedy potom este aj smotanovy mnam. Chlebík nahraď tmavým, ale najlepšie celozrnným. 50g na porciu. Asi to budú 1-2 krajce, podľa výrobcu. Dobrý má firma Penam alebo už k akému sa dostaneš. Cottage syr bude určite vhodná a chutná náhrada za nátierku. Šunka okolo 40g (4-5 plátkov), hydinová. A kopa zeleninky. Rajčina, paprika, príp. šalátik. Čo lúbiš, pokojne nakombinuj. Po takýchto raňajkách, uvidíš, chuť na akékoľvek ďalšie jedlo, či pochúťku sa nedostaví ;) Ak áno, tak sa jej pekne postav, zoči voči.

desiata ako kedy, niekedy nie je. To nie je dobré vynechať. Desiata sa síce javí ako nepodstatné jedlo ale je taktiež dôležitá! Čo tak si spapať nejaké ovocko, to je praktické. Alebo jogurt+ovocko+vločky, príp. oriešky. Ak sa Ti to zdá neprenosné, vymeň to z raňajkami a na desiatu ten chlebík s oblohou. thumb1

obed klasika v jedalni, polievka, dva krajce chleba, a druhe. Polievku a chlebík môžeš vynechať. Alebo len maličko vývaru. V jedálňach ale zvyknú zahusťovať, to nie je pri chudnutí práve najlepšie. Z druhého si síce moc nenavyberáš, ako píšeš ale určite môžeš urobiť nejaký "trik". Ak bude napríklad kuriatku, zjedz ho bez kože z, čo najmenším množstvom tuku. Zemiačky, asi nebudú čisté ale spapaj aspoň trochu a kopu zeleninky k tomu. Ak nemávate, nos si so sebou.

olovrant - to ked uz som hladna, tak si dam acidko, to vacsie, s rozkom, alebo musli tycinka... Acidko prehoď na večeru, rožok buď s oblohou, ako som písala vyššie, ale vzhľadom na bohatý obed, skôr niečo lahšie. Jogurt, vločky, oriešky. Musli tyčinky a iné sa síce tvária ako fitness ale v skutočnosti je to plné cukru. To sa dočítaš aj na fóre. Takže žiaľ, praktické - ale nevhodné. Možno, ak by si si pripravila rakvičky bolo by to super!

a vecera bud klasika z jedalne - teda za posledne dva tyzdne jeden krat - to je ako cely obed. xnieniex viem, ze to tak nemozem... Sem by som šupla to acidko. Ale to záleží kedy to všetko máš. Neuviedla si totiž, aspoň približný čas. Aj na tom záleží. ;)

ale klasicky opat chlieb s niecim.

zelenina skoro nic, lebo ked vidim tie paradajky, ktore ani nechutia ako paradajky a kg je za 2 eura, mam dost. teda zelenina mi chyba naozaj. S týmto už asi nič nenarobíme. Musíš hľadať dobrú predajňu alebo si vystihnúť, kedy majú čerstvé. Niekde ale určite nájdeš fajnú zeleninku. Papriky, šalát (ja si dávam ľadový) by mala byť Tvoja denná "výzbroj", ale samozrejme môžeš, ak máš rada aj mrkvu, uhorku šalátovú, čokoľvek. xmrkvax

ovocie sem tam. Dobre, tak doobeda občas šupni (najlepšie k jogurtu); jablko, mandarinku. Banán zriedka, ten má dosť cukru.

a niekedy mam take obdobie, ze sladkosti, kolace etc jedna radost. neviem si povedat nie, ale niekedy som vedela. To je všetko tréning, tréning a ešte raz tréning. Pomaličky uberaj a uvidíš, pôjde to. Pri vyváženom a pravidelnom jedálničku nebudeš mať ani chuť, ani pomyslenie na maškrty. A hlavne mysli na svoj cieľ, to pomáha najviac! thumb1

takze toto jem, ale je mi jasne, ze vlna kritiky bude, lebo jem zle, vela a malo sa hybem. no tesim sa, ze uz su prve naznaky jari a so sportom to bude lepsie xcinkax
Neboj sa, určite sa k niečomu "dokopeš". Korčule, bicykel to všetko je super. Pokiaľ Ťa to nebaví, tak sa prejdi. Aj pri tom spaluješ. Samozrejme nasadiť rýchlejšie tempo, nie si predsa žiadny slimák. :lol: Vnútri si môžeš zaskákať xsvihx alebo si naťukaj stránočku ohľadne cvičenie. Určite Ťa to "nakopne".
Pamätaj, prvý krok máš za sebou, prišla si sem a odhodlala sa. Chválihodné. Teraz už je na Tebe, či to zvládneš. Ja verím, že áno. Všetko sa dá, keď sa chce! thumb1

Obrázok užívateľa
gemma

Poslať od gemma » 02 Mar 2010, 09:17

zdravim vas,

dakujem za rady na zaciatok.

napisem co som vcera jedla - az vecera bola taka pravidlova: 50 g tmavy chlieb, 40 g cottage cheese biely nizkotucny, salat z rucoly a paradajky s lyzickou olivoveho oleja.

salatu bolo tak na tanier. nebola som hladna po tom.

na rano som si dala 80 g chleba (piekla som ten tzv. Ivov chlieb), trosku struhanej mrkvy, struhany kalerab, uhorka a paradajka. tak mnozstvom asi na 1/2 velkeho taniera. s kvapkou olivoveho oleja. no asi to bolo slabe, lebo som hladna. jedla som pred 45 min.

ja si citam clanky etc. ale aj tak neviem ako to vy robite, ze viete tie pomery BTS.
novy zaciatok 7.1. 2016

Nia

Poslať od Nia » 02 Mar 2010, 10:18

gemma píše:zdravim vas,

dakujem za rady na zaciatok.

napisem co som vcera jedla - az vecera bola taka pravidlova: 50 g tmavy chlieb, 40 g cottage cheese biely nizkotucny, salat z rucoly a paradajky s lyzickou olivoveho oleja.
Cottage pokojne pridaj aj viac, chlebik - dobre, veľa zeleninky - fajn!
salatu bolo tak na tanier. nebola som hladna po tom.

na rano som si dala 80 g chleba (piekla som ten tzv. Ivov chlieb), trosku struhanej mrkvy, struhany kalerab, uhorka a paradajka. tak mnozstvom asi na 1/2 velkeho taniera. s kvapkou olivoveho oleja. no asi to bolo slabe, lebo som hladna. jedla som pred 45 min. Nevadí, je to super. Aj že si si napiekla. Ešte prihoď bielkovinu - cottage, tvaroh...

ja si citam clanky etc. ale aj tak neviem ako to vy robite, ze viete tie pomery BTS. To je jednoduché. E.kalkulačka! Skús napr. flora.cz Nahádžeš gramáž vybraných potravín, čo sa chystáš zbaštiť a ono Ti to vyhodí hodnoty. Spočítaš a máš svoj príjem. ;) Najlepšie je si to pripravovať deň dopredu. Niektoré veci, môžeš aj každý deň. Ja napr. nezačnem bez ranného jogurt s vločkami. To je už u mňa nemenné. :D
Neviem, nejak si zabudla na ostatné chody, nie je sa čím chváliť? Nevadí...Na začiatok fajn, pomaličky sa do toho dostaneš. Ešte to chce ale hodne študovať článočky, tak šup šup do toho! thumb1

Merci

Poslať od Merci » 02 Mar 2010, 10:30

Ahoj Gemma :)
Je fajn, ze si sem prisla a nedaj sa odradit tym, ze sa ti trosku zmeni jedalnicek.. Ono vsetko sa da doladit podla Tvojej chuti. Ale pre mna osobne bola zaklad VODA. Ak sa aj najes a citis v sebe taky pocit, ze este nie je dost a chcelo by to nieco sladke-daj si pohar vody a uvidis, ze budes znovu plna a chut na sladke prejde. Dolezite je casto papat a nevynechavat desiaty a olovranty. Ale aj ked ich vynechas- neprehanaj to s tym sladkym. Mna ak chyti nejaka zravka a chut na cokoladu-dam si tablicku, dve ale viac si nedam a znovu sa napijem.Pomaha mi aj to, ze ked si pozriem , kolko KJ ma taka cokolada v porovnani s acidkom alebo nizkotucnym jogurtom.. :)
Zelam vela uspechov thumb3
8.4.2009-74,3kg
19.4.2009-73,0kg
24.4.2009-72,8KG
13.5.2009-72,6 KG
17.5.2009-71,9kg
13.6.2009-70,8kg
...................
5.1.2010-74kg
16.1.2010-72kg
22.1.2010-70,5kg

2.3.2010-68.2kg
1.4.2010-67,3kg
20.4.2010-66,2kg
Obrázok
1.3.2013-73,2 kg

Obrázok užívateľa
gemma

Poslať od gemma » 02 Mar 2010, 18:09

tak citam clanky a snazim sa co-to nakombinovat. na desiatu som mala 120 g jogobelly s cerealiami, a jablko.

na obed-zelerova poievka (zeler na olivovom oleji, ovsene vlocky)
kuracie prsia na vode, s koreninami a trosku ryze a vela salatu z kapusty bielej a mrkvy.
olovrant jeden krajec ivov chlieb, salat ako na obed, platok syra 30%, nemali s mensim obsahom tuku a dve lyzicky cottage biely light.

okrem toho veeela pijem. a snazim sa akosi....

nasla som si tie flora stranky, ale velmi dlho trva, kym to poratam etc. a aj vo vseobecnosti mi teraz vsetko dlho trva - cistenie zeleniny, mixovat, umyt mixer etc...ale to chce asi zvyk.
novy zaciatok 7.1. 2016

Obrázok užívateľa
Lucia1982

Poslať od Lucia1982 » 02 Mar 2010, 18:31

no baby tu robia tak ze si sadnu jedno pekne poobedie (doobedie, co len chces) a nacistia si kopu kopu zeleniny, pozatvaraju do misticiek a daju do mraznicky, alebo chladnicky (zalezi od zeleninky, ktora kolko vydrzi aby nebola nejedla). Ja akosi na salaty a tak nie som, takze povacsine zeleninku necistim.

inak pozri na mna, sme podobne, vyskovo, vahovo i vekovo...a ide to, keby neboli zravky, tak uz som davno stihla :lol: no proste, treba bojovat ked ta chyti chut. ked si zvyknuta spapat tvarohovu mnamku na desiatu a zrazu ju nemas, tak mas na nu chut...je to pochopitelne. treba proste nejak prepnut v hlave a vychutnavat si take mnamky, ktore mozme...ja napriklad som objavila ze mi strasne chuti acidko (ak je kvalitne)...ja to mam ako moju mnamku na vecer :D

musis si najst nahrazky mnamiek aby ti dobre bolo a aj aby si jedla zdravo.

tak drzim prsty pri vyrabani jedalnickov a zdravom stravovani thumb1
zabudnime na najvyssiu vahu, teraz ide o tu najnizsiu.
Ale zacinam na 85.1 kb :(
az oslavim znovu nadobudnutu 80tku,tak sem pridam datum :D

Obrázok

Napíšte v tejto téme