Dnes začínam chudnúť

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Obrázok užívateľa
SomJanka

Dnes začínam chudnúť

Poslať od SomJanka » 26 Jún 2018, 10:37

Ahojte "spoluchudnucí" toothsmile . Volám sa Janka a túto skupinu som si založila nech sa mi chudne ľahšie alebo ak sa pridáte nám :bigradost: ...už ten názov vám prezrádza, že od dnes začínam chudnúť... thumb2 ale dnes je každý deň -anielik-
Naposledy upravil používateľ SomJanka dňa 27 Jún 2018, 08:08, celkovo upravené 1 krát.
štart...................... 81 kg

Obrázok užívateľa
SomJanka

Re: Dnes začínam chudnúť

Poslať od SomJanka » 26 Jún 2018, 10:50

Neviem ako vy, ale ja som začala čítaním kníh. A teeeda mám riadnu zbierku: Bukovský, Šipeky, Mačingová, Rášlová...áno aj Veselý toothsmile 90dňová dieta, oddelená strava, paleo, bezsacharidová, bezcholesterová....a možem tu písať aj do večera...Keď sa človek dostane do toho kolobehu tak to proste ide ako na kolotoči..vždy sa vrhnem do diety...lebo tento krát to už vyjde...toto je ta pravá dieta... a teraz budem citovať Júliu Rašlovú : „Čím viac som chcela byť chudšia, tým som bola obéznejšia.“ Konkrétne u mňa je to krásnych 20kg navyše -ajustnie- keď si predstavím 2x 10kg bieleho cukru...myslím tie 10kg balíky čo su v obchode v strede cestičky aby ste náhodou nepremeškali akciu je mi z toho tažko. Cukor mám nalepený na bokoch, bruchu, stehnách...no proste hruškovitý typ postavy. Niekedy si poviem, ako som sa k tomu dopracovala? Juj a tých odpovedí by bolooooo xnieniex tých prehreškov a lenivých dni, keď bol zadok prilepený k stoličke... A tak od dnes začínam chudnuť...ale tentokrát rozumne -rofl- -rofl- -rofl-

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 26 Jún 2018, 10:52

SomJanka to je ten skvelý prístup. Prvý deň to človek vždy robí najlepšie, ako sa dá. Takže každý deň daj perfektný, ako keby bol prvý a výsledky budú perfektné. Držíme palce.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2018: 78 až 82 kíl, ako kedy :roll: 54 rokov,191 centimetrov
---
Aktuálne stretnutia a výlety sa dajú dohodnúť aj tu.
---
Tipy ako schudnúť. Ak sa ale chcete len pobaviť, tak to skúste na webe SchudnutAKO.sk :-)

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 26 Jún 2018, 10:57

Takže deň č. 1

xchlastx xpapax Zamysieť sa nad stravou...je v poriadku???
bike1! Hoci prší najdi si na seba 1 športovú hodinku...zvyšných 23 ale neprejedz a "nepreleň" -anielik-
-beee- Vymysli blaznivé chudnúce a motivačné moto

Obrázok užívateľa
Lamonika

Poslať od Lamonika » 26 Jún 2018, 11:45

SomJanka pekny den zelam.To je uzasne, ked pises, ze od dnes zacinas, nie od zajtra, od pondelka a podobne. Ak ti to nevadi, budem sem chodievat na navstevu lebo ti velmi fandim a posielam dobro xstrechx
15. jún 2018: 77 kg / 84 cm pás
30. jún 2018: 76 kg
15. júl 2018: 74 kg
31. júl 2018: 73 kg / 81 cm pás
15. august 2018: 71,5 kg / 79 cm pás
Cieľ: 65kg

"Máš buď výsledky alebo výhovorky"

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 27 Jún 2018, 07:24

Ďakujem Vám krásne Lamonika aj Mirko...veľmi mi pomáha podpora xdancex xdancex xdancex

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 27 Jún 2018, 07:56

Takže máme tu dnes druhý deň...a samozrejme budem robiť všetko preto, aby aj tento bol perfektný... :bigradost:
Takže rekapitulácia včerajšia:

Chudnúce motto na dnes: " Ak ti je pred zeleninou lepšia saláma, tak ti už nepomôže ani Dalajláma... -beee- zamyslím sa nad tým...

Takže včera: Strava na 1*

......a ten pohyyyyyb...no takže pekne od začiatku mojej výhovorky: -rofl-
O štvrtej som doviezla deti z krúžku, posadila pred telku (ach tie dnešné maminy - občas to aj ja spravím) a vravím odhodlane môjmu milému...pozor tvoja manželka ide cvičiť xbehx. Obliekla som si nový cvičebný dres z Lidlu a na hlavu dala čelenku...samozrejme, aby mi pot nestekal do očí...a zrazu telefón. Kamarátka mi volá: pozri deťom hlavy v triede sú vši. S pokojom angličana som položila telefón. Ja čo som pedant na čistotu a chodiaca reklama na čistiace prostriedky...neexistuje mňa sa to netýka. Prvá dcérka sa síce chvíľu čudovala, čo jej hrabem v hlave, ale rozprávka bola zaujímavejšia. STRIH...ja v aute letím do lekárne po šampón na vši...Pomoooooooooooooc...predstavte si v dome 3 baby (a to nepreháňam) s vlasmi po pás...ešte, že môj manžel mal prácu vonku a nevidel ten poplach, ktorý sa konal v našom dome....ten kolotoč sa zastavil o štvrť na 10, keď som dávala do sušičky poslednú perinu a dovysávala som špajzu...áno aj tam sa mi zdalo, že vidím vši :roll: ...ja som ich včera videla všade...najradšej by som zavolala deratizéra a dala všetko v dome vystriekať, vydymiť a vydenzifikovať. Takže môj tréning sa z jednej hodiny zvrtol na 5 hodín...dúfam, že to môžem započítať do môjho denného plánu xpckx

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 27 Jún 2018, 10:09

jani...nechcem ťa vystrašiť...týmto istým som si prešla začiatkom mája...

horšie bolo, že som na to prišla sama...sadla som si pred firmou do auta a pozeram v zrkadielku chrobáčik, lezie mi po hlave...chytila som ho a zlikvidovala...na to druhy a rovnaky...začala som tušiť, že je zle...že to nie je zo stromu pod ktorým parkujem...v panike som sa nevedela sústrediť na 50 km štreku domov...cestou som volala drahému, nech kúpi niečo v lekárni, že mám asi vši...nepoznala som to...naposledy som ich mala z posledného tábora v 8r...neverím, v 40tke vši...

prídem domov, drahy mi pozerá hlavu, že čistá...ja zatial hladám v mobile, nedá mi to...a je to decká vša podla foto...vedela som, že ked uz sa prehánajú po hlave, je ich vela...čo sa týka svrbenia, nemala som pocit, že sa nejak obzvlásť škrabem, nakolko mám exémy, nepostrehla som zmenu...tak davaj pozerať všetkých...chlapi ani staršia nič...u prváčky som našla 2 živé a pár hníd...

ono ich stále v škole hlásia, no baby chodia plávať a po skúsenosti zo staršou, ešte ako 3tiacke som nasla vela odrastených hníd...proste živé to pod plaveckou čiapkou v chlore nedajú...ibaže ja plávať nechodím a malá je na mna stále nalepená...a aj týdeň pred, vynechala plávanie, čo mohli byť tie dve prežité potvory...

takže šampon na hlavu a zmyť po 3 minutách...stále som mala živé...drahý doniesol ten čo reklamujú s hrebenom...druhy pokus...smrdel a vlasy po nom mastné...no na návode ma zaujalo, poriadne vyčesať po aplikácii...asi pol hodinu na hlave pod igelitom...vytriasla som do vane len podochnuté...no pokial som porobila poriadky a vrátila sa o pol hodinku do kupelne, 4 sa nehýbali, 5tá si veselo lozila...ja paniku...tak preto vyčesať...ono to nezabíja, ono to len paralizuje...

idem na net...tam sa moje obavy potvrdili...v diskusiach boli baby, čo s tým 2-3 roky neustále bojuju...jediná úcinna zložka carbaryl aj v psích šamponoch a pred tým aj v ľudských bola v 2009 zakazana ako karcinogénna, takže aktuálne nič účinne neexistuje...len zbytočné vyhodíš peniaze za rôzne prípravky s ,,okamžitým,, úcinkom...bolo by fér, keby v návode napísali, že nezabíja, len pridusí...ale to by som vela chcela...

po tomto šoku, som sa chytila toho vyčesávania a oleja v paranite...kedže vlasy boli mastné...takže som začala prvé tri dni s maskou - dala som si hodinu olejový zábal a potom vyčesať...isli krásne dole aj hnidy...po troch dnoch ma to prestalo baviť, aj ked to vlasom aj pokožke prospieva...hodina s igelitom na hlave ma obmedzovala...tak len navlhciť vlasy, vmasírovať do nich olej, len tolko aby neboli mastné a dobre sa cesali a vyčesať - mam kučeravé nečesatelné dlhé vlasy, užasné prostredie pre vši...

malej som už druhy den nič živé nenašla, len hnidy...u mna vyčesávanie trvalo 12+3 dni...posledná živá bola 11 den a od 12teho prvého čistého dna som si dala 3 dni prevenciu...dnes máme raz týzdenne preventívne vyčesávanie a do šamponá si namiesavame 10 kvapiek teethree oleja na dávku, malej len 5 kvapiek, mal by ich odpudzovať...

tak prajem úspešný boj...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
6/18 99kg, 97cm
7/18 96kg, 95cm
8/18 93kg, 93cm
9/18 91kg, 92cm
10/18 89kg, 90cm
11/18 87kg, 89cm
3/19 86kg, 87cm

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 28 Jún 2018, 07:35

Si ma vydesila Misela -ajustnie- -ajustnie- -ajustnie- Včera pokračoval náš boj s olivovým a teatre olejom...stravila som vyčesavaním 3 hodiny. xmurx toothsmile

Obrázok užívateľa
SomJanka

Dnes začínam chudnúť

Poslať od SomJanka » 28 Jún 2018, 08:21

Pri chudnutí je dobre to ak človek na to neustále myslí...včera som robila palacinky...deťom a manželovi...už pri ich výrobe som vedelala, že nie sú pre mňa. A naozaj to nebolo také zlé, že som si musela hlavu trepať o strenu xmurx ...proste viem, že nechcem...nie, že nemôžem...Deti sú štíhle :bigradost: , manžel športovec bike1! ...oni to vybehaju ale ja???? Koľko usilia musím dať do toho, aby som odlepila tuk z palacinky na zadku plus pridať ešte nejaké tie gramiky zo zásoby??? A tak som si urobila mätový čajík a dumala. Napadlo ma, že na chudnutie sme sami. V tom zmysle, že všetko je na nás...ako nás nik nenútil, že máme pribrať...tak nás nik nenúti...vo vačšine príkladov, že máme chudnúť. Je to naše rozhodnutie. Samozrejme možme si zaplatiť vyživových poradcov, ktorí nám urobia jdálniček...plus bonus v cene aj cviky aké máme cvičiť...ano, na jeden taký som sa aj ja ulakomila...stálo ma to 70€... dnes viem, že som mohla ísť radšej na manikúru a ešte by mi vyšiel aj melír. -rofl- Alebo si zaplatiť trenéra, ktorý bude nad nami stáť s bičom...áno aj toto som praktizovala a nie raz.... xbicikx Proste len na nás je to čo dáme do úst (aj čo z nich vypustíme) a čo urobíme pre to, aby sme ráno vstávali s odhodlaním a večer si išli ľahnúť spokojní s tým, čo sme pre seba urobili...Jeným slovom, byť na seba hrdý xdancex každý deň.

dona

Poslať od dona » 28 Jún 2018, 14:51

Ahoj Somjanka.Mooc ta zdravim!Ja som tiez teraz zacala "zniva"snad po tisici krat chudnut,ale myslim si,ze teraz to uz mam v hlave tak nastavene,ze to dam!Zacala som dokonca cvicit na rotopede,ja leniva:) Mozme si pisat a podporovat sa?Budem mooc rada.Pred dlhsim casom som tu chudla a aj som schudla a to cca 11kil,ale to bolo stale malo a uz z nich mam i dajake nazad:( Momentalne mam 165cm a asi 73-74kil a som tridsiatnicka.Drz sa! thumb1 xdancex thumb2
Novy zaciatok-chudnutie podla Mira.
21.9.2017-74,2kg
26.9.2017-72kg

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 28 Jún 2018, 18:03

Teším sa Dona. Vitaj. Budem veľmi rada ak sa budeme spolu podporovať. Tak chudnutiu zdar 😋 Ja mám 35 a 80kg/162cm.

Obrázok užívateľa
Lamonika

Poslať od Lamonika » 28 Jún 2018, 19:03

SomJanka vystihla si to: sme na to same - ako si to zariadime, tak budeme mat. V rodine je super mat podporu, ale clovek sa nato nemoze spoliehat. V opacnom pripade uz mala nevhodna poznamka od blizkych moze pochovat ciel. Pochopila som, ze vonkajsia motivacia je naozaj trochu ako smrad. Vyvetras a je prec. Preto pestujem hlavne vnutorny motor-ten len tak nevyvetras, nestratis, ked si veris.Sikulka SomJanka napreduje a ja z nej velmi tesim xstrechx

Obrázok užívateľa
Lamonika

Poslať od Lamonika » 28 Jún 2018, 19:16

Donka pekne pracuj na rotopede, ja podobne na orbitreku. Na zaciatku sme sa s tymto strojom neznasali, teraz sme na sebe zavisli. Zotrvaj a caka to aj teba, tomu ver! K tomu ked rozumne jeme, vysledky sa urcite dostavia. Co sa tyka lenivosti, musela som si prestavit hlavu. Dlho som verila tomu, ze cvicenie ma musi bavit. Uz tento postoj trochu korigujem. Ani umyvanie zubov ma rano nebavi a kopec inych veci tiez, no napriek tomu ich pre zdravie robim. Proste som sa nastavila, ze tak ako si rano cistim zuby a nevymyslam, tak isto aj potrebujem cvicit. To je vsak len moj nazor. Zjednodusilo mi to zivot. Silno ti fandim thumb2

Obrázok užívateľa
SomJanka

Poslať od SomJanka » 29 Jún 2018, 08:11

Lamonika a Donka ako vždy aj dnes to dame na jedničkuuuuuu...pekný piatoček vám kočky xdancex xdancex xdancex
Naposledy upravil používateľ SomJanka dňa 29 Jún 2018, 09:03, celkovo upravené 1 krát.

Napíšte v tejto téme