Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 23 Aug 2018, 21:07

Co som to tresla za nezmysel, samozrejme, ze to boli arasidy (anglicky peanuts), uz som z toho zblbnuta.
Piniove oriesky neviem, ci sa vobec dosoluju, asi nie.
S tou kolou mas pravdu, som si toho vedoma, preto sa snazim odolavat, ale je to boj.
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Dora » 24 Aug 2018, 14:03

Ahoj Katka,
čo kby si sem dala jedálniček z jedného dňa. Len tak na ukážku. Teraz, keď si doma možno máš čas. Pekne všetko od rána do večera, a aj nápoje, ktoré piješ. Lebo dať si hrsť slaných arašidov a k tomu jeden kaleráb, to by tak mohla byť desiata. Som zvedavá xstrechx
Nech sa darí!
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 24 Aug 2018, 15:37

Ahoj Dorka, to mal byt len pamlsok k jedlu na zlepsenie chuti.
Ale skusim tak spriemerovat, co bezne za den zjem,
upozornujem, ze to nie je za dni, ked som na navsteve u rodicov, tam je to v uplne inych cislach.
Nebudu tam gramaze, k tomu som sa este nedokopala.
Na ranajky krajec chleba resp. rozok (obcas biely, obcas graham/viaczrnny, ako mam prave chut) s dvoma platkami syra,
poooomalicky sa ucim, dat k tomu aspon kusok zeleniny.
Na pitie rano 3-deci vody/mineralky, potom v robote:
bud kava s lyzickou medu a nejaky caj,
alebo cierny caj s citronom a lyzickou medu,
alebo 1 deci 100-percentneho dzusu rozriedeneho s 1,5 deci vody.
Ak si spomeniem (co je tak 1:1), tak este doobeda pohar vody/mineralky.
Na obed (cca po 3 a pol hodine od ranajok) menucko v restike, zjem celu porciu, aj ked zvacsa vynecham polievku.
Ked je moznost vybrat si z viacerych jedal ktore mozem jest,
snazim sa zvolit to lahsie: t.j. medzi vyprazanym reznom a zeleninovym rizotom so syrom, zvolim rizito.
Ako som napisala, snazim sa zvolit to lahsie, moja uspesnost je odhadom 80%.
Ale priznavam, ze za zdravsiu alternativu povazujem trebars aj zeleninovu alebo hribovu alebo tuniakovu pizzu,
ked si ostatne kolegyne daju kebab s hranolkami a majonezou.
Ak nie je zelenina v ramci obeda, tak poobede aspon kusok zeleniny, to som zaradila iba v poslednej dobe.
Poobede zase bud kava s lyzickou medu a nejaky nesladeny caj, alebo cierny caj s citronom a lyzickou medu,
alebo 1 deci 100-percentneho dzusu rozriedeneho s 1,5 deci vody.
Vodu/mineralku poobede pijem podla toho, ako si spomeniem v pracovnom kolobehu, niekedy za poobedie pohar, niekedy 3 pohare.
Poobede (cca po 3 a pol hodine po obede) bud to, co na ranajky, alebo vacsiu hrst orechov a suseneho ovocia + niekedy k tomu aj 1 kus ovocia, priznavam, ze najcastejsie banan.
Potom to zavisi, od toho, aky mam program, ak mimo domu, bud zjem v meste nieco male (ako druhy olovrant): pagac, keks, kusok cokolady alebo kofolu- kofcu pocitam tiez za jedlo :-), alebo nezjem nic a pridem domov uplne vyhladovana po 6 a viac hodinach nejedenia.
V tom pripade zjem vsetko, co nezje mna a netreba to pripravovat: orechy so susenym ovocim, potom este kusok cokolady, nedaj Boze, aby boli u mna doma chrumky/cipsy/tycinky a kedze som stale hladna pridam este normalne jedlo, napr. chlieb (vecer uz striktne celozrnny fitnes chlieb) s tuniakom.
V tom lepsom pripade, ze som na druhy olovrat nieco zobla, tak mam vecer viac zdraveho rozumu a zjem teda len normalne jedlo: napr. toho tuniaka s dvoma platkami fitnes chleba.
Vecer vypijem jeden alebo dva pohare vody, podla toho, kedy idem spat.
Ak stiham, tak vecer si dam tiez este caj, bud bylinkovy nesladeny, alebo ked som vycerpana (teraz uz to viem spravne pomenovat: ked mi prilis klesne cukor), zasa cierny s citronom a medom.
Asi tak.
A teraz cakam pucung :-)
Ale beriem to, ved preto som tu, ze sa chcem polepsit.
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 24 Aug 2018, 16:00

este pre spresnenie dodavam, ze nemozem jest: mlieko, jogurty, smotanu, zakysanky, kefir ... nic mliecne okrem syrov a bryndze, malicko tvaroh
takisto nejem samostatne vajcia, iba zapracovane v ceste
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Dora » 24 Aug 2018, 16:38

Ahoj Katka, nuž teda, veľmi na chudnutie to nie je. Raňajky - ak dávaš nejakú zeleninu - môžu byť. Potom už sa mi nepozdáva skoro nič. Viem, že to môže byť časovo náročné, niečo si pripravi doma na obed, ale menučka zväčša veľmi vyvážené nebývajú. Vyzerá to tak, akoby si vôbec nejedla ovocie - vidím len sušené, a to je plné cukrov. Nemohla by mať doma nejaké čersvé ovocie a nahradiť ním to sušené? Nap. na desiatu kus ovocia, pár kúskov orechov a troška tvarohu je celkom fajn kombinácia. Alebo len ovocie a pár mandlí, či orieškov. Ja mám povolených denne maximálne 9ks mandlí či orieškov. Dávam si ich zvyčajne na raňajky. A sušené ovocie by si mohla vynechať aj na olovrant.
Ten "druhý" olovrant sa mi vidí celkom zlý: "pagac, keks, kusok cokolady alebo kofola". Toto sú veci, ktoré by mali byť mimoriadnymi výnimkami. Ak po menučku a olovrante do večere nevydržíš, spravil by to kúsok chutnej zeleniny (napr. kareláb, mrkva, niečo, čo si môžeš doma vopred očisiť a potom schrúmať).
A tuniak na včeru je fajn (vo vlastnej šťave), len by som Ti k nemu radila veľký šalát, alebo dusenú zeleninku. To je naozaj otázka pár minút. Ja mám v mrazáku vždy kopu mrazenej zeleniny, a keď mi nezostáva čas variť niečo normálne, tak si ju podusím (netrvá to nkdy viac ako 10 min). A milujem ju naprklad posypanú brandzou, keď bryndzu môžeš jesť. Ochutnaj, je to mňamka.
A ešte sa mi vidí, že zbytočne sladíš kávu a čaj.
Zatiaľ asi len toľko, veď sa ešte niekto isto pridá xstrechx Tak nech sa Ti darí Katka!
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by misela » 24 Aug 2018, 19:31

kejtinka, myslím že od nikoho pucung nepotrebujes...vieš, kde más rezervy...vieš kôli čomu sa obávaš pucungu...

zaradíš viac ovocia a zeleniny, vymeníš ,,sustáky,, za jedlo - všetko to, čo je v krásnom šuštavom obale za to čo rastie a má rodičov...miesto sladkých kofeinových a teinových nápojov dáš vodu a si zahojená...ono cukor ti robí tie nálady a návaly chutí, ak ich zrušíš, nebudeš sa musieť kontrolovať...

držkaj sa...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 24 Aug 2018, 21:07

Vdaka, kocky.
Je ine mat ten denny prijem napisany takto cierne na bielom,
vtedy aj lepsie vidim, kde su hlavne chyby.
S tym obedovym menuckom teraz asi nepohnem, nemam momentalne kapacitu a nervy na to, si cez tyzden varit,
ale do buducna to nevylucujem, ak sa mi podari lepsie si zorganizovat cas a rozlozit sily.
Ale budem teda este striktnejsia v tom, ze naozaj vzdy zvolim najprijatelnejsiu moznost z okolitych restik.
Co vladzem zmenit je, ze naozaj by nemal byt problem vymenit susene ovocie za cerstve a este pridat zeleninu.
Ale co s tym druhym olovrantom?
Nakrajana zelenina to vzhladom na okolnosti asi nebude, potrebovala by som nieco, co sa da pomerne rychlo a nenapadne zjest.
Juuuj Miselka, keby som si mala dat kavu bez medu, taku horku "zbrndu" teda nevypijem, to radsej ziadnu (plati aj pre cierny caj).
V tom pripade ale musim vymysliet, co namiesto toho, ako dodam energiu, ved nemozem zaspat za pracovnym stolom :-)
No, mam zopar nametov na rozmyslanie a googlovanie.
Majte sa zatial krasne, uzivajte vikend :-)
Katka
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
daka
Posts: 4551
Joined: 13 Jun 2015, 22:05

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by daka » 24 Aug 2018, 21:56

Katka
Cukor do kavy urcite nie.. skus steviu ale aj toho by som ti radila casom sa zbavit. A skus si dat dni bez kavy, lebo ak nemas energiu bez kavy, vyzera ze si na nej zavisla. Nech si telo nezvyka toothsmile Take tie jedla ked nemam cas ako je u teba spominany olovrant som riesila proteinovou tycinkou (Miro ma fajn recept) alebo proteinovym napojom. To mas vypite za par sekund. Staci si doniest zarobeny z domu.
Obed menu sa neda najst v zdravsej forme? Nemas na vyber viac restauracii? Ja mam velke stastie ze mam na vyber zdrave menucka.
Zmen aspon nieco a ked to uvedies do praxe zmen dalsi krok.
Drzim palceee
vyska 165cm, vek 57


Je to cesta..

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by amanda.k. » 25 Aug 2018, 06:00

nemáš kapacitu a nervy si variť ? dobre si myslím že si ešte slobodná bezdetná ? druhá vec ak robíš viac ako normálny pracovný čas..no ja varím väčšinou na viac dní povedzme vývar mužovi a riadne koncentrovaný zavriem vriaci do pohára aby chytil vrchnák. a pre istotu to držíme v chladničke .a takto povedzme guláš..segedín..morčie stehno na dubákoch...vždy aspoň 4 poháre aby bolo niečo čo sa dá hneď jesť..prípadne niečoho navariť veľa a zmraziť

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 25 Aug 2018, 11:59

Vies Amanda, slobodna bezdetna neznamena automaticky s dostatkom casu, energie a bez starosti,
nielen manzel a deti dokazu cloveka zamestnat a vycerpat, ale to tu riesit nechcem ...
Momentalne, nehovorim ze navzdy, to na varenie nevidim, ak mam volny cas, vyuzivam ho na aktivity,
ktore mi dodavaju energiu, vo vareni som zatial nenasla plezir.
Daka, vdaka za odporucenie, presne o tom som uvazovala, ze keby som chcela vsetko naraz, dlhodobo to neustojim,
ale treba zacat po krockoch.
Krasny cas zelam vsetkym, aj ked sa nam zhorsilo pocasie.
Katka
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 02 Sep 2018, 21:04

Report:
Kolu/kofolu som nemala už asi mesiac, asi dva tyzdne ani ziadnu tycinku, keksik.
Solene arasidy som ponukla navsteve, co nezjedli, som umyla od soli a až potom zjedla ... ale inak som normalna :-)
Med do caju a kavy si nechavam, nateraz necitim potrebu ho vyradovať,
kedze, odhliadnuc od toho, ze su to jednoduche cukry, ma zdravotne benefity a nezjem ho vela.
Zeleninu jem, hoci sa neviem zatial prinutit na viac ako 3-4 kusy za den, ovocia menej, tak jeden kus, viac do seba nenatlacim.
V strave bolo niekolko prehreskov, ale len z hladiska dietnosti, mnozstvo som prisne strazila.
Tie dni, ked ma kvoli chorobe velmi bolelo hrdlo pri prehltani, som sa musela priam nutit jest,
ale mnostva boli asi aj tak trochu podstrelene, mozno aj preto mi kilo ubudlo.
Pohyb som mala kvoli chorobe len vo forme beznej chodze, schodov, max. par brusakov a polodrepov.
Pitny rezim- striedavo oblacno, musim este zlepsit!!!
Krasny nadchadzajuci tyzden zelam :-)
Katka
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by misela » 02 Sep 2018, 21:08

kati za kolové nápoje a stužené tuky vo forme kexíkov máš klobúk dole...to sú naj...sr...y, ktoré naozaj nik z nás nepotrebuje...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

amanda.k.
Posts: 4479
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by amanda.k. » 09 Sep 2018, 15:09

kejtinka veď nemusíš svoj mladý život obetovať vareniu keď ťa to nebaví .. možno by ti nejakú zdravú verziu vedela navariť do zásoby mamina..aj ja radšej varím tak že sa varí alebo pečie "samo"

User avatar
Kejtinka
Posts: 63
Joined: 31 Jul 2018, 15:29

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Kejtinka » 18 Sep 2018, 22:55

Ahojte, report za uplynule dva tyzdne:
Kola/kofola neboli, ani sladke tycinky, keksiky (nepocitam cokoladu, ale to nie su velke mnozstva), ale zato slaneee ...
Aspon mam poucenie do buducnosti, ze kym "spucim" na posedenie 200 gramovy balicek cesnakoveho peciva,
mam sa najprv pozriet na zlozenie, ci tym nahodou neskonzumujem celodennu davku tuku.
Dnes som si sice kupila zase 200 gramove balenie, tento raz oskvarkovych pagacikov, ale najprv som poponukala kolegyne, zobrali si :-) a zjedla len zvysok.
Sobotne vinobranie som zvladla vcelku v pohode, len poharik ribezloveho vina a jedna kuracia ciganska v zemli,
ale hned na dalsi den som schrumala u mamy vsetky syrove tycinky z listkoveho cesta (mama len pozerala a nechapala, kedze vie, ze chudnem)
a potom este rezen (to uz nastastie nevidela, kedze som minule vyhlasila, ze rezne uz nejem, nech ich kvoli mne nerobi).
A potom sa cudujem, ze mam brucho, ako by som bola v stvrtom mesiaci.
Ovocie sa snazim zjest aspon jeden kus za den (uspesnost odhadom 80-90%), zeleniny aspon 2-3 kusy, chcelo by to viac.
Pitny rezim- stale rovnako, striedavo lepsie a horsie dni.
Zo sportu som sa dostala len zoparkrat k rychlej chodzi, nie tak casto, ako by som chcela,
najlepsie by bolo aspon kazdy druhy den hodinku, viac asi momentalne nevmestim do programu.
Posilnovacky len minimalne, max. zopar cvikov za den, ale dost sa teraz v robote nachodim po schodoch.
Takze tak, nie som prave vzorovy priklad, urcite by sa to dalo aj lepsie, ale idem dalej.
Predsavzatie: menej slaneho, viac ovocia a zeleniny, najst si viac casu na planovany pohyb + pridat posilnovacky a hlavne pitny rezim!
Krasny cas zelam vsetkym, drzte sa :-)
Katka
37 rokov, 159 cm, aktualne 54 kg, 70 cm na najuzsom mieste v pase
do r. 2009: 47 kg, 62 cm
max. vaha (feb. 2017): 65 kg, 81 cm
po schudnuti (dec. 2017): 55 kg, 70 cm
strednodoby ciel: 52-53 kg, 67-68 cm, ale hlavne zlepsit zivotospravu!

User avatar
Fanatic
Posts: 7770
Joined: 10 May 2009, 22:44
Location: Rovinka work,Ružomberok home

Re: Ahojte, som Katka a tymto idem pod verejnu kontrolu

Post by Fanatic » 19 Sep 2018, 05:55

Katka super.Nejde vždy všetko zo dňa na deň.Dôležité je,že si začala a zmenila nejaké návyky.Nikto nie je dokonalý.Len sem prosím Ťa stále chodievaj a čítaj to Ťa bude posúvať ďalej.Časom si zvykneš.Spolu to dáme thumb1
Držím palčeky, nech sa Ti darí a ten pohyb pridaj, kým je ako tak teplo potom v zime nebudú také možnosti.
Pa, prajem Ti krásny dník, samozrejme všetkým na webe xclapx

Image

47-177 1.1.09-110 1.10.09-94 6.5.10-90 2011-97 2012-90 2013-100 2014-102 2015-102 29.10.16-86 2017-81 2018-83 2019-81,5

Post Reply