Zrýchlenie metabolizmu

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Obrázok užívateľa
mobius
Kontakt:

Re: Zrýchlenie metabolizmu

Poslať od mobius » 04 Jan 2019, 15:44

PawolS, prekvapujúce je, že sa pýtaš na veci, ktoré sú popísané v textoch od nášho, myslím že sa dá napísať"GURU" na chudnutie, Mira Veselého. xudivx
Ja som sa na začiatok držal toho a nepochybujem, že správne.
Z pôvodnej, mojej maximálnej váhy 105 kg sa mi podarilo dosiahnuť 83kg. :-)
Potom som už poľavil a teraz mám 90,5kg.
Z toho mi vychádza, že Miro to popísal správne a treba z toho vychádzať.
Nehľadaj skratky, ale trpezlivo a dôsledne skús čítať a používať rady M.V.

Vek, výška, váha, to tu ľudia píšu a riešia, niekto sa nahlasuje aj do tabuľky. ;-)

dodoriven

Poslať od dodoriven » 05 Jan 2019, 11:33

Pre mobiusa:

Včera som Ti nestihol odpovedať na Tvoj predchádzajúci článok, čo sa týkalo veľmi zvláštnych poznámok na moju osobu. Dnes som zistil, že si tú časť zmazal. Chcem sa Ťa preto opýtať, mám Ti odpovedať na všetko čo sa týkalo mojej osoby, alebo to zobrať ako že si mal zrovna zlý deň a nechať to celé tak ?

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 05 Jan 2019, 12:00

dodo, aj tak niekde bude pes zakopaný, lebo pri príjme cez 10 000 kj sa po nahodení len ,,športu,, aj keď pilates a palice zrovna za šport nepovažujem, čím nerátam nákupy, upratovačky, čas trávený v kuchyni, dostávam k, alebo pod úroveň bazálneho metabolizmu...o mesiac budem múdrejšia...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
6/18 99kg, 97cm
7/18 96kg, 95cm
8/18 93kg, 93cm
9/18 91kg, 92cm
10/18 89kg, 90cm
11/18 87kg, 89cm
3/19 86kg, 87cm

Obrázok užívateľa
mobius
Kontakt:

Poslať od mobius » 05 Jan 2019, 12:21

dodoriven píše:
05 Jan 2019, 11:33
Pre mobiusa:

Včera som Ti nestihol odpovedať na Tvoj predchádzajúci článok, čo sa týkalo veľmi zvláštnych poznámok na moju osobu. Dnes som zistil, že si tú časť zmazal. Chcem sa Ťa preto opýtať, mám Ti odpovedať na všetko čo sa týkalo mojej osoby, alebo to zobrať ako že si mal zrovna zlý deň a nechať to celé tak ?
Dodo, myslím, že čo som napísal, nie je nijako zvláštne.
Čakal som, že keď si sa prihlásil do tohoto fóra, tiež napíšeš niečo o tvojom chudnutí.
Ale doteraz som nečítal nič podobné.
Zmazal som nakoniec túto poznámku, že rob, ako chceš, tak aj teraz, ak chceš, napíš aj niečo o sebe.

škovránok

Poslať od škovránok » 05 Jan 2019, 12:44

Ahojte, chlopi mier xstrechx .
Dodo, hm, inak aj mňa by zaujímal Tvoj priebeh chudnutia. Ale na tomto fóre nič nie je povinné, každý o sebe napíše čo uzná za vhodné.
Mobius, ja som sa stotožnila s Tvojim priebehom chudnutia, u mňa to bolo tiež tak podobne, -22kg, potom povolenie, nárast váhy, mrnčanie na fóre, prečo nie...nárast váhy. Ale som sa zaťala, že teraz to už chcem konečne dať. pekný ešte sviatočný deň chlapi toothsmile

dodoriven

Poslať od dodoriven » 05 Jan 2019, 13:41

Pre Mišelku : Pozriem sa na ženské tabuľky - extra sa v nich nevyznám, no u Teba bude treba kontrolovať aj porušenú hormonálnu rovnováhu, v dôsledku vysoko vystreľujúceho inzulínu po užívaní príliš sladkých jedál. Daj mi ale trošička času, pretože zrovna som v riadnom časovom sklze.

Pre Mobiusa : Ja som čítal niečo iné -inak ladené slová (pozriem sa na stolnom PC či mi neostal screen). Vrátim sa k tomu ešte večer.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 05 Jan 2019, 14:30

Inak nemám problém ani napísať o mojom chudnutí: (ale veľa vecí som už písal, odpovedal na vek, uverejňoval svoju hmotnosť atď).

Takže: Volám sa Dodo a budem mať tento rok 57. Po reťazovej zlomenine chrbtice (v zmysle ako reťazový pôrod.-posledná zlomenina pred 13-timi mesiacmi) som po niekoľko mesačnom ležaní na chrbte prijímal stravu aká mi bola dávaná a pribral som až na hranicu morbídnej tučnoty 132 kg. Začal som pomáličky chudnúť a všetko išlo dobre, až sa mi v lete v mieste poškodeného stavca posunula platnička a tlačila na miechu (a mám s tým aj keď oveľa menšie, ale problémy až doteraz). Okrem tejto komplikácie som tu už na fóre spomínal, že mám množstvo rôznych chudnutie šťažujúcich chorôb (metabolický syndróm som spomínal, no je toho oveľa viac a komplikovanejšie). Idem pomáličky hmotnosťou dole (okrem pár týždňov strávených v bolestiach v lete a teraz cez sviatky sa to tiež na 2 týždne zastavilo (skôr zvrtlo - zvrhlo: +1,7kg). Momentálne mám 117,9 kg (vždy sa vážim ráno po zobudení, bez šiat a po vykonaní oboch potrieb- takže cez deň mám vždy o niečo viac).
Záujmy mám rôzne, no z tých bežných koníčkov sa najviac zaujímam o beh, turistiku a otužovanie (aj keď už viac ako 2 mesiace mám veľmi obmedzený voľný čas.
Môj kalorický príjem som tiež už spomínal: okolo 5000 kcal, v súčastnosti 4800 a od budúceho týždňa pôjdem na 4700.

Pawol prepáč, že som to písal do Tvojej zložky, ale chcel som to napísať pod otázky, kde sa ma na to pýtali.

PawolS

Poslať od PawolS » 09 Jan 2019, 07:58

Dodorievan, nevadí.
Teraz zasa riešim zvýšenie príjmu energie a B/S/T.
Príjem mi vychádza na 9.000 kJ (cca 120 g B, 300 g S, 50 g T).

Väčšinou ale chodím do práce a z práce pešo (5 km). - nejaká energia.
Potom nejaké HIIT a kardio (časom chcem znova zaradiť cvičenie s vlastnou váhou - skúšam aký vplyv bude mať na telo čisto HIIT a kardio a posilňovanie).
V nedeľu hrávame florball (cca 2 hodiny, dosť aktívne).

S mojimi aktivitami sa dostávam na hranicu 7.000 kJ.

Ako by som mohol zdravo zvýšiť energetický príjem?

Momentálne jedálniček:
Raňajky: 100 g ovsené vločky, 5 g škorica, 30 g protein.
Desiata: 150 g jablko.
Obed: 150 g kuracie mäso, 250 g ryža (občas zemiaky)
Večera: 100 g kuracie mäso, 150 g ryža.
2. večera: 250 ml mlieko polotučné, 30 g protein.
Pitný režim: 2 litre vody (pil som viacej, ale telo s tým malo problém, veľmi často som sedel na WC).

Sladkostiam sa vyhýbam, ako sa dá. Alkoholu tiež.

Toto je tento týždeň, čo testujem, aký to bude mať vplyv na váhu. V sobotu sa pomeriam a ak bude úbytok na váhe viac ako 1 kg, budem musieť riešiť zvýšenie príjmu energie. Cieľ je chudnúť 0,5 kg za týždeň.
Výška: 185 cm.
Váha: 92,8 kg.
Obvod pása: 101 cm.

Napíšte v tejto téme