Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
dodoriven

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Poslať od dodoriven » 29 Apr 2019, 06:42

Ľubka S gratulujem, že Ti to vyšlo. 75 minútová chôdza prekladaná klusom je výborná.

Ja som si včera naordinoval len polovičnú aktivitu z tej Tvojej. Nie, nešlo o 37 a 1/2 minútovú aktivitu, ale len o 50% aktivít z tých Tvojich. Išlo o chôdzu. Presnejšie, chôdzu som preložil sedením. Čudujem sa xudivx ale, že napriek tomu, že som mal 50 % aktivitu z Tvojej, som za 75 minút došiel len 200 metrov do šenku a späť. Inu, asi budem musieť nabudúce predĺžiť aktivitu aspoň na 90 minút.

Prajem pekný deň.

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 29 Apr 2019, 07:07

Dodo pekný deň aj tebe!Si ma na ráno pobavil toothsmile toothsmile toothsmile
vek:56 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 29 Apr 2019, 08:09

Škovránok, dlhšie sa neozvem, tak som chcel, aby si vedila, že si jedinečná. Si jeden jediný originál na celej tejto zemi, tak ako každý z nás. Všetci sme jedineční a z toho vychádzaj, pretože len Ty sama najlepšie vieš, ako sa cítiš, čo potrebuješ, čo a ako chceš dosiahnuť.
Tak ako každý maratón sa skladá zo 42195 metrov, a ak ho chceš zabehnúť, musíš prebehnúť každý z nich, tak na tom sú aj Tvoje ciele a sny. Skladajú sa z množstva úkonov, ktoré musíš učiniť, aby si ich naplnila. Tak ako v maratónskom behu, tak aj pri každej svojej životnej úlohe musíš spraviť prvý krok, no ten už máš za sebou, tak ako aj množstvo ďaľších.
Neuzatváraj sa teda do svojich predstáv a snov, ale ich ži.
Neporavnávaj sa s tými cieľmi, kde už si dokonalá, pretože potom vždy zosmutnieš a prehrávaš, ale si užívaj každý meter toho maratónu, každú sekundu svojho životného sna a Tvoje sebavedomie bude potom rásť, rovnako ako aj napĺňanie Tvojich predstáv a snov.
Drž sa.

P.S.: Nabudúce sa pomeriam na to tričko.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 29 Apr 2019, 08:12

Ľubka, tak isto prajem pekný deň. Nech Ti slniečko svieti na všetky Tvoje aktivity.
Maj sa pekne.

škovránok

Poslať od škovránok » 29 Apr 2019, 16:04

Ahoj Dodo, krásne si to napísal, ďakujem Ti -anielik- pááá

dodoriven

Poslať od dodoriven » 01 Jún 2019, 18:27

Škovránok nič nové ani vo svete nenájdeš (to čo je v zahraničí najneskôr do dvoch rokov je aj u nás). Všetko podstatné sa už vynašlo a teraz sa to len rôzne kombinuje a všakovako vylepšuje.
Ako som už v minulosti písal, všetky tieto stravovacie systémy samé o sebe vychádzajú z nejakého navonok logického predpokladu (napríklad krvné skupiny, delená strava,rôzne druhy keto diét, paleo strava (aj primal), prerušované hladovanie, alkalické stravovanie, špeciálne sacharidové stravovanie, stravovanie založené na vzájomnej interakcii jedál, atď, atď). No keď sa na to pozrieš do hĺbky, tak niektoré z nich budú odporovať svojim vlastným prvotným systémom, no hlavne navzájom si budú úplne všetky odporovať. Tak kde je pravda? Zostáva Ti iba vlastný rozum a skúšanie. Je tam určite veľa dobrých vecí, veľacé z nich pôsobia na chudnutie rýchlejšie (niektoré aj na zdravie), no žiaden zázrak nečakaj. No hlavne je otázny zdravotný prínos pri dlhodobom stravovaní.
Mohli by sme sa o rozdieloch dlho rozprávať (napr. prečo majú oproti nám napr. v GB posunuté BMI atď, atď). Najideálnejšie by ale bolo v lete spraviť nejaké turisticko- spoznávacie a edukačné stretnutie v rámci tohto fóra.
Maj sa pekne.

škovránok

Poslať od škovránok » 01 Jún 2019, 20:40

Ahoj Dodo, hm, myslíš, že by sme sa zozbierali? a kde? brxe

dodoriven

Poslať od dodoriven » 02 Jún 2019, 06:39

Ak mám povedať pravdu, tak neviem či sa dokážeme zozbierať, no je to na každom jednom z nás (a na jeho vlastných okolnostiach), že aký prístup bude k tomu mať, (najmä aký prístup má k sebe a k svojmu zdraviu).

Tento návrh nie je len môj, vyjadrila sa tak aj Dorka. A kde? To je ešte dosť skoro určovať. Závisí to najmä od konkrétnych záujemcov a ich možností. Buď sa spraví akýsi geografický stred podľa miest pobytov, alebo to budú Tatry (prípadne to bude nejaký iný návrh od samotných záujemcov).

Želám pekný deň.

škovránok

Poslať od škovránok » 02 Jún 2019, 07:46

Ahoj Dodo, ideš na to geograficky toothsmile , super, som zvedavá na návrhy. pááááá

dodoriven

Poslať od dodoriven » 06 Jún 2019, 09:59

Škovránok,
na návrhy som zvedavý aj ja. (Určite nejaký návrh dám, no pokojne navrhni aj Ty niečo, ak máš nejakú dobrú predstavu).

No chcem Ti napísať niečo iné:
"Čožeee, to je bomba....ešte tieto vyskúšam.... teraz tieto....jej vraj pomohlo toto....no ale toto by mohlo....ale tentoraz to výjde.....no ja im ukážem.....a predsa sa našlo riešenie......Čožeeeéé už prešlo 10 rokov????"

Čo myslíš, z čoho je to výňatok?

Prajem pekný deň.

škovránok

Poslať od škovránok » 06 Jún 2019, 12:06

Dodo😁,žeby z mojich príspevkov? 😎

dodoriven

Poslať od dodoriven » 16 Jún 2019, 13:23

Dorka, už ani neviem aké je Tvoje vlákno a kým by som to našiel, bol by aj koniec roka. Som rád, že si živá a zdravá (aj keď máš viacej práce).
Nech sa Ti darí.

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 16 Jún 2019, 14:22

Ahojček Dodo, ja som tiež hľadala to svoje. A Ty ako poračuješ s pohybom?Napíšem aj k sebe a aj Tebe do mailíky.
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven

Poslať od dodoriven » 24 Jún 2019, 10:36

Ahoj Škovránok,
ako sa Ti darí, už dlhšie som od Teba a o Tebe nepočul.
Krásny deň prajem. xdancex

Napíšte v tejto téme