Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
Ľubka S

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Poslať od Ľubka S » 23 Nov 2020, 13:42

thumb2
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

Obrázok užívateľa
Houmi

Poslať od Houmi » 24 Nov 2020, 06:54

toothsmile veru, za Mečiara to lepšie fungovalo -rofl-

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 24 Nov 2020, 09:19

Ak mám byť úprimný, najlepšie to bolo za Colotku. xudivx A vraj sku...ní komunisti. toothsmile

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 27 Nov 2020, 07:07

Houmi, keď spomínaš vychladenú 12-ku:

Stretnú sa v jednej cele: zoofil, pedofil, sadista, nekrofil a vyznávač adrenalínových športov.
O cvíľu:
zoofil: ,,Chcelo by to nejakú mačku. "
pedofil: ,,Radšej úplne malé mačiatko."
sadista: ,,Všetky kosti by som mu polámal !"
nekrofil: ,, Potom stačí už len počkať na smrť..."
vyznávač adrenalínových športov: Pozrie sa po prítomných, po cele, olízne si pery a tenučkým hlasom povie: ,,Mňauu".

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 27 Nov 2020, 07:12

Dobrý deň všetkým prajem.
Dnes som počul v televízii vetu, ktorá ma zaujala (poviem ju neskôr) a na jej základe sa chcem opýtať, aké panvice (ale aj hrnce atp) používate v kuchyni (z čoho vyrobené - najmä povrch).
Napíšte prosím.

Obrázok užívateľa
Houmi

Poslať od Houmi » 27 Nov 2020, 07:32

Ja používam najčastejšie liatinové a nerezové hrnce. A rád používam wok, ten mám s kameninovým povrchom... :-)
Ale napríklad som bol sklamatý, čo ma Tescoma taky biely povrch na panviciach, žed nelepivý... ano, chvilku bol nelepivý, ale ináč je úplne na ho...o :-)

Ono vlastne nemám problém uvariť v hocičom... :-)

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 27 Nov 2020, 08:09

Nejde mi v tomto malom prieskume ani tak o to, že v čom -s čím sa dobre pracuje, ale o to ako sú dané povrchy nebezpečné ľudskému zdraviu.
Iste prešlo to nejakými atestami, a tak je to pre priemerného človeka ,,bezpečné". No existujú aj chorí, vysoko citliví ľudia, ktorím to jednoducho vadí. Hladám teda niečo, čo by aspoň teoreticky malo byť čo najbezpečnejšie.

Obrázok užívateľa
Houmi

Poslať od Houmi » 27 Nov 2020, 08:33

No, podľa mňa sú najbezpečnejšie povrchy také, z ktorých sa nevie nič odlupnúť, rozpustiť, ošúpať....
Takže z tohto hladiska jednoznačne nerez.... a ak sa s tým naučíš dobre robiť, tak sa dá aj variť, smažiť, škavriť tak, aby sa ti jedlo neprilepovalo... :-)
Nerez nepúšťa zo seba nič, používa sa aj v medicíne.... :-)
Jasne, že výrobcovia všelijakých hrncov ťa budú presviedčať, že ten a ten výrobok je najkvalitnejší... :-) treba použiť sedliacky rozum....
Všetky nelepivé povrchy sú len nástreky, ktoré sa veru za určitých podmienok olupnúť možu...
dokonca aj smaltované hrnce, ked buchneš, sa odlupnú... ale nerez je kompaktný kov, nemá sa čo odlupnúť, rozpustiť.... :-)

Obrázok užívateľa
renchuuu

Poslať od renchuuu » 27 Nov 2020, 09:34

Jednoznacne nerez. Treba ho len dobre nahriat. Chce to cvik, ale casom sa naucis kedy sa jedlo uz nelepi a este neprihara. thumb1

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 27 Nov 2020, 10:54

O teflóne a jeho novodobých vylepšeniach som vedel, zarazila ma dnes ráno jedna veta z tv (neviem ani názov programu, ani televíziu, započul som len pár viet). Vravel tam nejaký pán, že kanáriky a papagáje atp, by sa nemali chovať v prievane a tiež v kuchyni, lebo im škodia výpary z teflónu.

To ma zarazilo. Rovnako viem, že príslušné prvky sa odlučujú z čohokoľvek (ide len o množstvo). V jednom čase, okolo dospievania, bola moja neter alergická na nejaký prvok, ktorý sa nachádza aj v chirurgickej oceli (buď chróm, alebo nikel to bol - skôr asi ten nikel). Stačilo jej zjesť pár súst s takýmto príborom a celá napuchla, mala problémy (už si nepamätám, s dychom?) a zlúpala sa jej koža.

No a ja sa stále neviem vymotať z určitých zdravotných problémov, tak hľadám všemožné spôsoby ako telu odľahšiť, aby dokázalo lepšie bojovať s problémami. xcinkax

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 27 Nov 2020, 11:04

no ó ako sa mám ja dobre ak dožijem nedele budem mať 60 a nemám v podstate žiadne zdravotné problémy/ no hej pribrala som nejaký vnútrobrušný tuk /a neviem o ničom čo by som bola alergická ak teda nehovorím o niektorých zákazníkoch napr. bezďákoch...

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 04 Dec 2020, 19:03

Dodo, ty už máš z tých tém úplný guláš, ja som o vege písala u Lenky a ty si ten svoj traktát dal do Tabuľky o chudnutí. :roll: toothsmile
No veď neva, hlavne, že si rozumieme, a že sme zdraví. -rofl-
No ja som práve na tej vege strave nejako veľa neschudla, to som už mala predtým celkom dobrú váhu, práveže keď som s ňou prestala šla váha hore.
Ale ja som ani nechcela poukázať na úbytok váhy, ale hlavne na zdravotné benefity vege stravy, a tie boli u mňa neodškriepiteľné. A to som ani nebola úplný vegan, asi tak na 90%.
Ono by stálo za to, znova na to nabehnúť, aspoň na tých 75%, mne by to vyriešilo aj nejaké potravinové obmedzenia (mám histamínovú intoleranciu), len sa k tomu akosi stále neviem dokopať.
65 rokov, 163cm
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 04 Dec 2020, 19:15

Ako sa mi to podarilo to neviem, ale ako vraví staré čínske príslovie, ani vedieť nebudem.

Prepísal som to sem, lebo do tabuľky sa to nehodí. Aspoň si za vešticu, že mi odpovedáš skôr, ako sa ja pýtam. toothsmile

Helka,
len chcem podotknúť, že tá váha ,,-15kg", vôbec nemusela súvisieť so stravou , ktorú si práve jedla (mohla si mať viacej tuku a menej svalov). Aj keď najpravdepodobnejšie súvisela, no nie tým, že to bola vegánska strava, ale tým, že si pravdepodobne menej jedla.

Spomínal som na Súľove, že manželka sa dala na vegánstvo. Tiež vtedy schudla. Dnes , keď je v tom úplne zbehlá, tak už je to iné. Rovnako tak bolo s množstvom ľudí čo som si takto zapamätal čo začínali s vegánstvom, (alebo s delenou stravou). V drvivej väčšine to počiatočné chudnutie bolo spôsobené tým, že nie je začiatočníkovi vôbec jednoduché pripravovať nové a nové a hlavne chutné jedlá. Potom človek veľakrát zoberie kuchárku (recept z internetu a ide podľa neho), no a keďže tie ingrediencie nie sú práve najlacnejšie, uvarí presne podľa receptu a dosť. Darmo by si si ešte lyžičku pridala; už sa zjedlo, už nie je čo pridať. No a stačilo to. (Pri normálnom varení sa vždy uvarilo na 105 % (o kulilínček viac). Telo si na to menšie množstvo zvyklo a bolo dobre. Teda výborne, lebo človek bol v miernom kalorickom deficite a schudol. Navyše tým, že sa človek na to dal, tak má spočiatku veľmi veľkú motiváciu ,,nezobať" pomedzi jedlá a nekaziť si to (nehovoriac o tom, že tých vegánskych sladkostí- rôznych tyčiniek atp, nie je až toľko ako tých druhých).

Týmto som vôbec nehodnotil vegánsku stravu. Veď už za socializmu sa písalo, že 2/3 bielkovín by malo pochádzať z rastlinnej stravy a ako sa ukazuje zdravotne to môže byť aj väčší pomer.

Pekný deň všetkým prajem.

dodoriven3

Poslať od dodoriven3 » 04 Dec 2020, 19:31

O histamíne neviem skoro nič, no viem, že na zdravotné účely vo všeobecnosti je jednoznačne rastlinná strava oveľa vhodnejšia.
Aj ja som už začal pracovať na tom, aby mi ten podiel rastlinnej stravy o niečo stúpol.

Manželka tiež nie je 100%- tná vegánka (jedáva med ako súčasť domácich liekov na pečeň a klasické lieky aj keď nie sú vegánske).

P.S.: Ale vlastne aj vegánkou sa stala tak, že na vlastnej koži z istých dôvodov (cca 2 týždne) jedla čisto vegánsku stravu a zistila, že ju prešli kŕčovité bolesti brucha a nafukovanie (presnejšie, že u nej za tie dva týždne nenastali, hoci mávala ich cca 2 x do týždňa).

Obrázok užívateľa
Houmi

Poslať od Houmi » 07 Dec 2020, 07:19

Helka, tiež som si všimol, že Dodo dáva často odpoved na príspevok do úplne inej témy.... :-)
ale zvykol som si.... :-) Nevadí.... :-)
50 rokov, 181cm, aktuálne 156,2kg (max. váha 180,1kg 26.12.2017),
27.7.2020 - 171,2kg * 26.10.2020 - 158,4kg * 21.12.2020 - 157,0kg

Už som schudol 23,9kg.
Cieľ: Nebáť sa sadnúť si na plastovú stoličku. :-)

Napíšte v tejto téme