Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
škovránok

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Poslať od škovránok » 09 Dec 2018, 08:45

Ahoj Dodo, prosím Ťa do tej našej tabulečky, zaznamenaj 2/20km, moje hodnotenie celotýždenné.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 09 Dec 2018, 12:40

Ahoj Škovránok,
už to chápem (aspoň si to myslím, že chápem toothsmile ), nedorozumenie nastalo tak, že v prvý týždeň Ty si udávala 4/5 a zároveň asi deň na to 2/25. Ja som to zobral tak, že si prevzala môj systém hodnotenia (ako som udával) a že 2/25 sú nachodené a nabehané km a 4/5 je hodnotenie, kde 4 je hodnotenie bežeckého výcviku (konkrétne úlohy splnené len dostatočne,) a 5 je hodnotenie ostatných osobných úloh (nedostatočné hodnotenie - nebola splnená ani polovica plánovaných úloh), kde ja z tých osobných úloh udávam len hmotnosť.
Teraz si myslím, že to 4/5 bolo dodatočne napísané hodnotenie z predchádzajúceho týždňa.

Keďže si sa rozhodla, že svoju hmotnosť budeš dávať 2x do mesiaca do spoločnej veľkej tabuľky tu na fóre (aj keď až po sviatkoch), a navyše si myslím, že Ty rovnako tajne trénuješ na ten Malokarpatský beh (ak som Ťa správne pochopil), tak by nebolo od veci, keby sme sa zjednotili (tu na strane 3 a potom som to viac menej zopakoval na str. 6) a udávali rovnaké ukazovatele. Samozrejmá vec, že akékoľvek Tvoje pripomienky rád zakonponujem do tabuľky (dokonca ju môžem aj zrušiť toothsmile ).
Mojím momentálne najväčším ťahúňom je Helka, s tým jej časom 40 minút na 4,5 km (po dlhšom čase nebehania) a výsledným priemerom 6,75 km/h. (Ja by som to v súčastnosti dokázal za nejakých 54 až 55 minút. A tá štvrť hodinová sekera, tá ma teda riadne ...poháňa dopredu.

Dnes mám výbornú náladu, :bigradost: (lebo sa vráti ženuška domov), a tak po dnešnom oddychovom dni, už sa neviem dočkať zajtrajšieho tréningu. xdancex xbehx xcinkax xdancex
Maj sa pekne.
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.

škovránok

Poslať od škovránok » 09 Dec 2018, 13:47

Ahoj Dodo, tak užívaj...
vieš čo tabuľku kľudne zruš, hodnotenia píšem k sebe..dík pááá

dodoriven

Poslať od dodoriven » 09 Dec 2018, 15:18

Ok

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 09 Dec 2018, 16:25

Dodo, to bol kratší beh a z väčšej časti po asfalte, teraz keď behám dlhšie trasy a v teréne tak to tempo je horšie, okolo 10min/km, zatiaľ najdlhší beh bol 9,2km. No a aj keď som mala pauzu v behaní, tak zasa som viac turistikovala /za 3 mesiace 280km/, takže som celkom nevyšla z cviku.
No a teraz cez zimu budem aj tak behať hlavne pomalé behy, na základnú vytrvalosť, /ha,ha,ha, ako keby som niekedy behala rýchlo/.
Ale behám hlavne pre radosť z pohybu, nie kvôli výkonom, ten pocit po behu je super. xbehx thumb2
vek: 63
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven

Poslať od dodoriven » 09 Dec 2018, 19:33

Veď práve 10 minút na kilometer si zatiaľ ja neviem ani predstaviť, nie to ešte zabehnúť. Pri mojom prvom behu som mal na kilometer 12:35. A po vyše mesiaci som veľmi šťastný, že zabehnem 5km s priemerom 12:05. Takže pre mňa úspech bude, ak sa mi podarí tento rok prekonať priemer 12:00 na 6 km. To by som bol veľmi rád.
Behá sa mi ale oveľa ľahšie ako na začiatku, tak to je fajn.
Maj sa pekne.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 21 Dec 2018, 19:26

Prajem všetkým krásne a požehnané sviatky.

Heslo týchto Vianoc: Menej koláčikov a viacej brušáčikov. Tak uvidím, či to dodržím. toothsmile

Nech zavládne vo Vašich dušiach pokoj a láska nech Vás všade sprevádza.

škovránok

Poslať od škovránok » 23 Dec 2018, 06:43

Ahoj Dodo, ďakujeme za prianie toothsmile ,
p.s. ako si pochodil u ortopéda? pááá

dodoriven

Poslať od dodoriven » 23 Dec 2018, 10:57

Ahoj Škovránok,
no nie práve najlepšie. Vyzerá to na nejaký patologický stav spôsobený viacerými príčinami, a podľa všetkého ma čaká maratón vyšetrení. Rtg snímky neukázali nič a tak isto aj palpačné vyšetrenie. Lenže vyzerá to na to, že po poslednej zlomenine mi niečo (odlomená časť kosti, platnička, či čo) tlačí na nerv, alebo priamo na miechu a z toho by mohol byť jeden druh poškodenia (popísaných prejavov "prepadávania-podlamovania"a bolesti). Takže mám ísť k neurológovi. Zohnať dobrého neurológa sa dá, ale až po sviatkoch v novom roku. Ten ma najpravdepodobnejšie pošle na CT chrbtice. Z výsledkom (nezávisle na riešení neurológa) idem späť k ortopédovi a ten ma podľa výsledkov pošle na MR (s podozrením na poškodenie vnútorného bočného väzu, prípadne menisku). No a nakoniec je tam v hre ešte športový lekár a laparoskopické vyšetrenie.

Jediné čo viem je, že pri extrémne pomalom behu (a občasnom veľmi pomalom behu) problémy nemám, a tak pokračujem v nich a postupne pridávam po týždňoch cca 10% objemu. (Terén bez následnej bolesti, ani rýchlo behať zatiaľ neviem).

No nijako to nevzdávam a nevzdávaj ani Ty. Vždy sa dá nájsť niečo, čo môžeš na sebe vylepšovať. Ešte raz prajem príjemné sviatky.

A ak by Ti to nejak nevyšlo, tak nesmúť, mám perfektnú, veľmi jednoduchú, naozaj fungujúcu kakaovú diétu. toothsmile
Ahoj

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 26 Dec 2018, 19:15

Ahoj Dodo, ako užívaš sviatky? A je super, že pomalý beh Ti nevadí. Ten je super. Tak držím palce, aby to bolo len lepšie xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven

Poslať od dodoriven » 27 Dec 2018, 09:22

Ahoj Dorka,
ďakujem za opýtanie aj za prianie. Tieto sviatky boli také smutnejšie, no aj to patrí k životu. Čo sa týka pomalého behu, ten je teraz mojím hlavným pomocníkom. Veľmi mi pomáha, najmä vyvetrať si hlavu. Po dvoch mesiacoch sú aj v tejto kategórii o niečo lepšie výsledky. Momentálne behám o cca 40 sekúnd rýchlejšie na kilometer ako na začiatku a behávam 4x do týždňa. 2x bežím 40 až 45 minút a 2x hodinu až 1:20 . Ako to bude v novom roku, to ešte neviem, no snažím sa ako sa len dá.
Prajem Ti, aby Ti to nielen dobre behalo, ale aj aby sa Ti darilo podľa Tvojich vlastných predstáv.
Maj sa pekne.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 28 Dec 2018, 08:56

Na zamyslenie pre všetkých, ktorým počas sviatkov pribudlo nejaké to kilečko:

Objavil som pred sviatkami diétu s vynikajúcimi výsledkami. Iste, ako každá diéta má určité zádrhele, a to, že ako jediná tekutina je tam iba kakao. Výsledky to ale jednoznačne vyvážia.

Takže: Pondelok až nedeľa:

Raňajky : Sex, kakao a keks

Obed : Kakao, sex a keks

Večera : Iba sex

Ak by ani po týždni neboli požadované výsledky uspokojivé, druhý týždeň sa vynecháva kakao a keks. toothsmile

Prajem všetkým príjemnú Silvestrovskú zábavu. Ja si ešte skočím do obchodu po šampanské a vodku (aspoň na chvíľu budem mať niečo spoločné s ľadovými medveďmi toothsmile ). Ja sa samozrejmá vec viem baviť aj bez alkoholu, no ako opatrný človek hovorím, že istota je istota.

Na zdravie priatelia xchlastx

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 30 Dec 2018, 06:17

pekne sa to rýmuje ale ja keks by som ne xpapax a kakao asi tiež nie ...budem si musieť vlastnú verziu vymyslieť -rofl-

dodoriven

Poslať od dodoriven » 01 Jan 2019, 19:38

Šťastný nový rok všetkým prajem, aby ste na jeho konci nemuseli ľutovať ani jeden svoj čin, ani jedno svoje rozhodnutie.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 09 Jan 2019, 09:54

Ahoj Škovránok.
Tak ako nevyprchala ešte chuť z Novoročných predsavzatí?
Ak nie, tak gratulujem, a ak pomáličky tá para uniká, tak to nevzdávaj a mysli na výsledný efekt a chuť znova príde. Vždy sa dá niečo niečím nahradiť a aj keď to nie je ideálne, vždy je to lepšie než to pomáličky vzdávať.

Ty si ale veľká bojovníčka a určite to nevzdáš. Pamätaj, Ty ťaháš mňa xbehx a ja Teba xcinkax a spolu to obaja zvládneme.
Drž sa. xdancex

Napíšte v tejto téme