Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
janica

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Poslať od janica » 25 Mar 2019, 12:25

misela.....tak super ,ze bez liekov. Ja som mala v piatok hypert.krizu, ale asi aj zo stresu (malu operovali), strastne vysoky tlak ,tocaky a vracacky. Niekedy si myslim ,ze mam nador na mozgu, teda tie tocaky som mala druhy krat v zivote. Potom ma prepadol strach , ze ja este nechcem zomriet a tlak opat vyskoci. Cely vikend som prezila z alkoholom(vino) lebo som mala strach,ze co ak. Viem ,ze sa to takto neriesi, viam,ze mam radikalne sa zamerat na ratanie kalorii.Len som totalne bez energie a potom este aj kadejake sproste myslienky ma napadaju. xbeex
42 rokov
166 cm / 80 kg
-------------------------------------------------------------------------

dodoriven

Poslať od dodoriven » 25 Mar 2019, 14:32

Ahoj Škovránok,
skôr som Ti nemohol odpísať, pretože som mal po štyroch mesiacoch prvý voľný víkend a to dokonca aj so svojou žienkou, a tak sme si každú spoločnú chvíľku podčiarknutú nádherným počasím poriadne užili. Za 2 a 1/2 dňa som na kúpeľnej strave dokázal navýšiť hmotnosť o 2 kg (no bola v tom aj oslava mojich menín s priateľmi), no absolútne to neľutujem, stálo to zato.

Každý kto v našom veku beháva, to robí pre radosť (pre dobrý pocit, pre celkové zdravie atp), no aj u týchto ľudí sa vyskytne raz za čas určitá nechuť - lenivosť, že sa im jednoducho nechce ísť bežať, no väčšinou sa premôžu a idú (napr. že mrholí atp). Takto som to mal na mysli, nie beh predstavovaný ako obrovskú drinu, ktorú musím znášať, lebo...

Čo sa toho posudzovania Tvojho výkonu týka, po týchto doplňujúcich údajoch to vyzerá ešte lepšie. Je to výsledok, ktorý mnohí z nás (cca v rovnakom veku) už ani nikdy nedosiahnu (beh 10 km/h). Spomínala si ale, že si "znovu začiatočníčka". Ty si v minulosti behávala? To by vysvetľovalo ten dobrý výsledok. Alebo len jednoducho po prerušení začínaš druhý krát? Ak zoberiem v úvahu, že Tvoj tréningový plán má pred sebou ešte cca 3/4 roka, je to vynikajúci stav a dáva tušiť, že ak Ty nespravíš nejakú chybu, (napríklad vedúcu k zraneniu z pretrénovania atp), potom tam bude na záver ten výsledok naozaj vynikajúci.

Ja keď som sa vlani pozeral na svoju hmotnosť, tak zrovna na druhý decembrový týždeň by som mal dosiahnuť svoju ideálnu hmotnosť.
Tréningy obdeň sú veľmi dobrým, no už aj celkom náročným systémom tréningov začiatočníka.
Zlepšenie vytrvalosti je vcelku najprirodzenejšie pre našu vekovú kategóriu. Vo všeobecnosti ale platí, že pokiaľ postupne navyšuješ týždennú kilometráž, tak sa zároveň zlepšuješ vo všetkých oblastiach behu, nielen vo vytrvalosti. Keď sa dostaneš na týždennú kilometráž nad 24(cca) km, potom toto tvrdenie prestáva platiť a všetky ostatné ukazovatele (ako rýchlosť atď) treba rozvýjať v špecificky zameraných tréningoch (napr.úseky aď).
Pri zameraní na vytrvalosť veľmi pomaličky treba zvyšovať danú kilometráž, jednak celkovú a jednak v predĺžených tréningoch raz za týždeň (prípadne raz za dva týždne), kedy tento tréning (zvyčajne posledný tréning v týždni (v So alebo v Ne) by mal byť v pomalšom tempe (bez špecifických prvkov, napr fartlek) a našou snahou je jeho neustále predlžovanie (aj keď sa už týždenná kilometráž prestane navyšovať). Tak isto tento "dlhý beh" závisí od dĺžky behov na ktoré sa zameriavame.
Na začiatok to určite stačí, a keďže ideš podľa M.Š., nemá význam to akokoľvek ďalej rozoberať, pretože on už so všetkým počítal (napríklad "odľahčovací" týždeň cca 1 x za mesiac atď atď).

Nech sa dobre behá. Ahoj

dodoriven

Poslať od dodoriven » 25 Mar 2019, 14:45

Janica strach je veľmi zlý pán, dokonca aj strach o inú osobu (tak isto ako aj keď niekoho nadmerne ľutujeme).

Pri týchto problémoch sa ale veľmi ťažko radí, lebo každý sme iný a každý to rieši inak. Píšem len preto, aby si vedela, že je to ľudské, že aj keď vieme o niečom, že to určite nepomôže, že aj napriek tomu tak veľakrát konáme.

Sú veci, ktoré Ty neovplyvníš, a tam sa treba učiť len pokory, aby si to vedela prijať také, aké to je. Miesto toho sa treba zamerať na veci, ktoré Ty sama vieš, či už priamo, alebo nepriamo ovplyvniť.

Držím palce aby sa to zlepšilo.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 26 Mar 2019, 08:04

Janka, dúfam že vám to dopadlo dobra...nie je ľahké, zachovať si v situácii, ktorú nemôžeš ovplyvniť chladnú hlavu a odstup...nie sme stroje...držkajte sa
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 82kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 06 Apr 2019, 13:08

Pre Rony444:
Píšeš, že cvičíš, cvičíš a cvičíš a aj tak si pribrala. Tu ale zúfalosť , panika a nahnevanosť nepomôžu, ale uškodia. Navyše:
a, Rozdiel v hmotnosti ženy podľa jej mesačného cyklu môže byť až 2 kg.
b, Strava je základ chudnutia, a cvičenie, iba ako užitočný doplnok. Dokonca môžu nastať prípady, že pri nevhodnej strave, bude šport bazálny metabolizmus iba znižovať.
c, Pri vhodnej strave šport výrazne napomáha (priamo aj nepriamo) chudnutiu. Platí tu zásada, že čím viac, tým lepšie, no iba po určitú hranicu, ktorú máme každý výrazne inú (navyše ženy ju majú o niečo nižšiu ako muži). No a od tejto hranice, je telo športom trvalo vysilé tak, že je trvalo v strese. Vtedy vyrába stresové hormóny, ktoré sú výrazne proti chudnutiu pôsobiace. Poznámka: Tvoje vnútorné pocity nemusia vnímať stres tak, ako ho vníma Tvoje telo ako celok. Jednoducho povedané, Ty si môžeš myslieť, že ešte je to v pohode, ešte to zvládam, no Tvoje telo to môže ponímať úplne inak.

Takže sa sústreď na stravu a cvič s radosťou. Ak Ťa cvičenie baví, tak cvič a cvič. No cvičiť, cvičiť a cvičiť neodporúčam toothsmile (aspoň dovtedy, pokiaľ nebude v poriadku strava). Pokiaľ si so stravou nevieš poradiť, požiadaj o pomoc baby tu na fóre a pokiaľ by ani to dlhodobo nepomohlo, obráť sa na M.V. Písala si, že si tu v minulosti už bola, tak vieš ako to chodí.
Prajem pekný deň.

nika72

Poslať od nika72 » 07 Apr 2019, 21:19

ahojte neviete mi niekto poradit mam naramok mi band3 a nerozumiem cal na naramnku mi ukazuje napr spalenych 200cal za den ale ked si dam chodzu tak priblizne za 1hod rychlejsej chodze 5,15km mi ukaze spalenych 411cal ktora hodnota je spravna? dakujem

dodoriven

Poslať od dodoriven » 08 Apr 2019, 06:04

Žiaľ, čo ten Tvoj náramok ukazuje Ti poradiť neviem. Tak isto Ťa asi sklamem, keď napíšem, že ani ten náramok to nevie správne odčítať, takže sa to dá brať s veľkou rezervou iba ako akýsi pomerový údaj (napr. dnes som spálila viac ako včera). Takže nejaký význam to predsa len má.

Pri tej chôdzi za hodinu (niečo vyše 5km, pri cca 82 kg) je tých cca 411 cal celkom reálne. Niekedy sa zamieňajú cal s kcal, takže tam problém nie je, a treba to tak brať. Tých 200 cal by mohlo byť nejaké to hodinové domáce posedávanie (sem tam na wc, alebo do chladničky toothsmile ).

Skús sa obrátiť na Miselku (misela) do jej vlákna, tá sa vyzná v tabuľkách veľmi dobre a v elektronických hračkách, tak isto oveľa lepšie než ja. Ja som sa tentoraz ohlásil len preto, že si to napísala do tohto vlákna a ešte aby som Ťa upozornil, že asi najlepšia funkcia týchto náramkov je, (neviem, či to dokáže aj ten Tvoj), že Ťa po hodine gaučingovania upozornia, že by si mala sa ísť začať hýbať.
Ahoj

dodoriven

Poslať od dodoriven » 08 Apr 2019, 07:03

Vidíš Nika,
čo som to ja za hulváta, ani som Ti nepoďakoval za prejavenú dôveru, (ktorú som v zápetí sklamal). No chcem vzyvať nielen Helku, Dorku a Škovránok, pomôžte! Veď pomáhať a chrániť! Či to je iné heslo?

Nech je tak či onak, iné heslo neviem, (asi som požil včera veľa červených krviniek, či červeného vína to bolo?), Vám všetkým dnes prajem krásny slnečný deň, a to nielen vonku, ale hlavne vo Vašich dušiach nech je svetlo a pokoj.

Krásny deň prajem.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 08 Apr 2019, 10:23

nika, presne ako dodo napísal...nie je podstatné, koľko ti náramok, či kalorické tabuľky ukazujú spotrebu (rovnako ako príjem, ani výdaj je len orientačný), zbytočne si to nekomplikuj, lebo ťa to len odradí...podstatné je, čo na základe odsledovaných údajov zmeníš smerom k štíhlejšiemu a zdravšiemu životnému štýlu...

napr. u mna bolo smerodajné, že som podľa kalorických tabuliek jedla cca polovicu až tretinu víkendového a sviatkovéhu kalorického príjmu cez bežný pracovný deň...t. j. dni som si zrovnala a nastavila príjem podľa vzorca...čo sa týka náramku, tam som sa odrazila od cca 1500 krokov/denne a za 3/4 roka dostala na dnešný cieľ 8000krokov/denne...je pravda, že ho pravidelne daleko prekročím napr. včera 11195 krokov...ale v konečnom dôsledku viem, že jem cca rovnako deň, čo deň a v priebehu dňa som ďaleko aktívnejšia (ked už cítim nekomfortne za pc, vstanem a bud niečo malé porobím doma, alebo vybehnem na pár minút von k psovi, k vode, do záhrady, k sliepkam,...) a potom sa vrátim k pc a práca mi ide opať od ruky ...ono základ je, aby si pridávala postupne na zdravú úroven a denne...nemá význam jeden deň sa zničiť, či jesť ,,čisto,, a daľsích pár dní oddychovať a tlačiť sa...

držkaj sa...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 82kg

nika72

Poslať od nika72 » 08 Apr 2019, 20:31

dakujem Dodo a Miselka ja som si to zo zaciatku ani nevsimla len vcera ma to zarazilo ked som si vsimla ze mam na naramku take rozdiely ale pravda je taka ze ten naramok je pre mna motivacny nastavila som si ako ciel 8000 krokov a tak skoro pravidelne kazdy vecer idem na taku dlhsiu prechadzku a len malokedy mam pod 8000 krokov napr dnes 11901 a aj na stravu sa snazim davat pozor len dnes som to pokaslala na celej ciare. Este raz vam dakujem a prajem pekny vecer

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 15 Apr 2019, 09:11

nika, tak to máš parádnu aktivitu...len tak dalej
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 82kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 19 Apr 2019, 09:16

Prajem všetkým krásne a ničím nerušené sviatky jari.

Lenka6

Poslať od Lenka6 » 20 Apr 2019, 05:41

DAKUJEME A prajem aj ja vsetkym veselu velku noc:)
35 rokov, 166 cm
1.1.2019 - 112,5 kg (max)
1.4.2019 - 112,4 kg
1.5.2019 - 110,7 kg
1.6.2019 - 108,7 kg
1.7.2019 - 109,2 kg
1.8.2019 - 106,7 kg
1.9.2019 - 106,4 kg

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 20 Apr 2019, 12:42

Pripájam sa,všetkým krásne sviatky! toothsmile toothsmile
vek:56 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Apr 2019, 08:10

Pre všetky ženy a dievčatá na tomto fóre:

Aspoň takto v duchu:

Vyšibem a oblejem Vás v tento deň
aby prúty dali silu
voda sviežu šťastnú chvíľu
aby láska trvalá
vo Vašom srdci ostala.

Prajem Vám veľa zdravia, šťastia a lásky, aby ste dosiahli takú postavu po akej túžite, a aby ste sa vždy páčili tým svojim....
Nazdravie xchlastx

Napíšte v tejto téme