Spolok ľudí dobrej vôle.

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
amanda.k.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Poslať od amanda.k. » 17 Nov 2018, 16:31

jej dorka do brna..a ja čakám návštevu z brna toothsmile

dodoriven

Poslať od dodoriven » 17 Nov 2018, 17:37

Dorka ďakujeme za povzbudivé slová. Som rád, že si sa ozvala, pretože Ty si taký náš bežecký guru. Síce Ťa nepoznáme, (aspoň ja nie), no od prvého dňa špekuľujeme, (aspoň ja áno), ako zmenšiť rozdiel v zabehnutých časoch (Tvojich a mojich). (Momentálne sa mi najviac pozdáva nápad, že by Ťa nejaký uznávaný človek - usporiadateľ, alebo tréner presvedčil, že raz za čas je dobré bežať aj pospiatky (chrbtom k cieľu) a že by to zrovna malo byť v ten spoločný beh. Nechcem Ťa v žiadnom prípade podceňovať, ale si myslím, že by som Ti bol viac ako vyrovnaným partnerom (teda ja by som bežal normálnym spôsobom. toothsmile ).

Ťeším sa na stretnutie.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 17 Nov 2018, 17:44

..to je náhoda, jedna ide do Brna, druhá čaká návštevu z Brna a ja mám zrovna doma v chladničke Starobrno (Lobkowic im došiel). toothsmile

dodoriven

Poslať od dodoriven » 17 Nov 2018, 17:48

Helka a Ty budeš zastupovať dlhodobo, alebo to bol len tento týždeň? (U nás bola ráno síce už pekná kosa, no slniečko potom svietilo nádherne).

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 17 Nov 2018, 22:30

Dodo, zatiaľ asi 3 mesiace, potom sa uvidí.
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven

Poslať od dodoriven » 19 Nov 2018, 06:09

Helka: takže to budeš mať ťažšie a na turistiku zostane len víkend.
Držím palce, aby si to zvládala.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 19 Nov 2018, 06:49

Škovránok prosím Ťa ešte raz a podrobnejšie mi vysvetli ako Ti mám zapisovať tie týždenné výsledky.
Teraz by som to zapísal tak, že: 17. si nahlásila za celý týždeň 2/25, lenže 18. si pridala 5,2 + 3
Ja by som to potom spočítal takto 2+5/ 25+3 a to hodnotenie 4/5 si udávala niekde na začiatku týždňa
No už teraz viem, že by to nebolo dobre. Popíš mi to o niečo podrobnejšie.

Ja to robím tak, že do druhého riadku napíšem sumu nabehaných kilometrov (vrátane rýchlej chôdze v rámci trénngu). Potom je pomlčka a nejaký zlomok.
To prvé číslo pred lomítkom je hodnotenie mojich celotýžňových bežeckých aktivít (vrátane tej chôdze).
To druhé číslo za lomítkom je tak isto celotýždňové komplexné (a vysoko subjektívne) hodnotenie mojich ostatných osobných aktivít, ktoré tu ani nespomínam (okrem hmotnosti v prvom riadku,ktorá je toho hodnotenia súčasťou).

Systém hodnotenia pre obe veličiny (beh a ostatné úlohy) je rovnaký:
1- výborné hodnotenie si dávam len vtedy ak niečo splním nad stanovený plán
2- veľmi dobré hodnotenie, ak splním týždenný plán na 100%
3 - dobré hodnotenie ak splním 75 až 99% plánu
4- dostatočne si píšem ak je to od 50 do 74%
5- nedostatočne ak je to menej ako 50% plánu (0 až 49)

Ahoj a nezabudni, že aj v chladnom týždni sa dá trénovať. V najhoršom prípade schody, švihadlo atp.
Pekný deň.
P.S.: Tabuľku uverejním zajtra, alebo až keď dodáš to, čo mám uverejniť.

škovránok

Poslať od škovránok » 20 Nov 2018, 16:10

Ahojte som mimo net dodo 2/25 to je správnene zajtra viac 💮

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Nov 2018, 14:39

Ahoj Škovránok,
ja teraz píšem na takom malom tablete, že vetu mám v troch riadkoch, a tak sa ani o tabuľku napokúšam, lebo to už je nad moje sily.
Ale usilovne trénujem. Už v pondelok som sa rozhodol, a teraz to verejne odkrývam, že nebudem čakať pokiaľ Dorka čosi vymyslí, ale som si stanovil vlastný cieľ a to, že 28.4. 2019 (predpokladám podľa vľaňajšieho ročníka, ktorý som si vyhľadal na nete), sa zúčastním trailového behu Pezinská Baba - Kamzík. Sú tam tri vzdialenosti: 53 km (Kamzík - Baba - Kamzík), potom 26 km (Baba - Kamzík) a 16 km (Rača - Kamzík). Najprv som jednoznačne myslel na tú šestnásku, lebo tá sa dá bežať tromi spôsobmi:
1, normálny registrovaný beh,
2, EASY kategória (môžeš používať paličky, nevyhlasujú sa víťazi a čas Tebe dajú, no neuverejnia ho,
3, beh so psíkom (psík nesmie byť navoľno).

Nakoniec keď som si pozeral trať, tak 16-ka začína po akejsi ceste a nástup je dosť strmí, čo nie je pre mňa. Rozhodol som sa pre 26-ku.
Tá je v dvoch variantách:
1, normálny registrovaný beh (vekovo 5 mužských kategórií a 4 ženské) - časovú normu mali vlani 4.45 h (a /asi/ dvom posledným ešte zapísali cca 4.55 h.
2, EASY kategória (jedna kategória bez rozdielu veku) - časovú normu mali vlani 6 h

Ak nevydrží moje koleno, tak zdravie mi je prednejšie, ale ak áno, tak som rozhodnutý (po vzore "Mišelkinho medvieďatka") bojovať a zabehnúť to v čase do 4:30 h. Howgh

škovránok

Poslať od škovránok » 22 Nov 2018, 17:41

Ahoj Dodo, držím palce, nech koleno vydržííí thumb1

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Nov 2018, 18:25

Ahoj Škovránok:
a, dík, urobím všetko pre koleno a aj pre ten čas 4:30,
b, žiaľ nemáš pravdu, neúplné výsledky nie sú všetko, no keby mi na tom chlapovi nezáležalo, nepísal by som mu (a neodpovedal ani teraz Tebe -ani nevieš ako mu fandím, aby mu to vyšlo).

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 22 Nov 2018, 19:29

Dodo, no cieľ je to skvelý, tak ti držím všetky palce nech ti to vyjde. thumb2
Ono je to pekná štreka, dá to zabrať aj len to celé prejsť, na stránke pretekov píšu celkové prevýšenie 800m. Ja som si tú trasu hodila do Hikeplanneru a vyhodilo mi to stúpanie: 695m a klesanie: 830m a čas: 6.45.
Tak na taký dlhý a hlavne na prevýšenie náročný beh si ešte netrúfnem, ale určite si to skúsim celé aspoň prejsť. Aj tak som plánovala nejakú dlhšiu hrebeňovku v Malých Karpatoch a toto vyzerá byť celkom zaujímavá trasa.
Ale niekedy v budúcnosti si určite niečo podobné skúsim, beh a hory je skvelá kombinácia. thumb2 toothsmile
Ináč tiež som sa už hecla a tento týždeň som opäť začala s behom, /3x/, 4,5km/40min, priemerné tempo: 8,53/km. No nič moc, ale keďže som poriadne nebehala skoro 3 mesiace, mohlo to byť aj horšie.
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Nov 2018, 21:35

Ďakujem Helka.
Ak to úplnou náhodou prejdeš skôr ako ja pobežím, daj vedieť. Ja som tú trasu ešte nikdy nešiel.
Inak tú vzdialenosť a ten čas Ti momentálne závidím, no makám ako sa dá. Najväčší problém je neustále nová a nová svalová horúčka. Dúfam, že za nejaké 3 týždne to už bude lepšie.

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 23 Nov 2018, 15:52

Ahoj Dodo, chodím sem teraz pomenej, mám dosť málo času, vidím, že si nelenil a rozmýšľaš rovno nad 26km. Nie je to jednoduchá trasa, viackrát som to prešla pešo, ale ak sa zaregistruješ, pôjdem aj ja :)
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven

Poslať od dodoriven » 23 Nov 2018, 19:03

Dorka, to by bolo fajn. Inak 26 bola z núdze cnosť, bo 16-ka sa mi zdala byť pre mňa ešte ťažšia.
Neskôr by som sa Ťa na pár vecí opýtal, lebo ja som videl trasu len podľa mapy.
Dnes som už zabehol v kuse 4 km a dokonca som predbehol paličkárov. V pondelok by som mal mať rýchly beh na 5km (a zvyšok týždňa bude mať klesajúcu kilometráž a výkon).
Ahoj. xbehx xdancex xbehx

Napíšte v tejto téme