Stránka 1 z 35

Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 05:24
od dodoriven
Škovránok mi poradila, a tak zakladám túto tému, ako spolok ľudí dobrej vôle, o zdravom životnom štýle a vzájomnej pomoci, aby sme raz nemuseli dumať a banovať nad premárneným časom.
V tejto téme sa môže baviť každý s každým o čomkoľvek, no do popredia budú dávané a pravidelne sa budú opakovať témy okolo duševného zdravia, spôsoboch čo a ako,behu, turistiky a vzájomnej pomoci.
Každý z nás má v sebe určitú mieru lenivosti, a preto prioritne budú zapisované práve týždenné výsledky behu, pretože kto dokáže behať, dokáže ísť aj na turistiku. No a ten čo cieľavedome behá za určitým cieľom a chodí na turistiku, zároveň posilňuje. Ak tieto aktivity aspoň raz za čas prevedieme spoločne (v rámci spolku ľudí dobrej vôle), potom je tam aj rozhovor s priateľmi, a tým všetkým sa zabezpečuje aj naše dobré duševné zdravie.

Prvým cieľom bude bežecká príprava, aby aj takí ako ja "gaučový špecialista" dokázali na jar v pokojnom tempe prebehnúť 15 až 20 kilometrovú rovinatú trasu (trebárs aj tú, ktorú pripravuje Dorka).
Zároveň chcem poprosiť nielen Dorku a Helku, ale všetkých tých, v behu skúsenejších a v turistike aktívnejších o podporu, ktorá by nespočívala len v tréningovo odborných radách, ale aj v popise pekných bežeckých a turistických trás v rámci celého Slovenska.
No a úplne najradšej budem ja, ale aj Škovránok, ak sa k nám pridáte, nielen v tomto vlákne, ale aj na spoločných bežeckých a turistických akciách.
Športu zdar.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 09:08
od maldi
Tento spolok znie nadejne, rada sa pridam.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 09:14
od misela
dodo, tak nech sa darí..

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 12:43
od Gringo
thumb2

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 17:26
od škovránok
Ahojte, Dodo, dobrá téma, ja som bola behať zatiaľ iba 2x, a môžem povedať, že sa cítim, úplne inak.
maldi, Gringo, thumb1 už sme štyria thumb2 ...páá

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 20:50
od dodoriven
Ahojte priatelia,
som veľmi rád, že existujú aktívny ľudia s pozitívnym prístupom k športu a k prírode. Ja som v mladosti tiež chodil často na turistiku, no neskôr to bolo stále menej a menej, takže vlastne so športom a turistikou opäť začínam. Momentálne som viazaný ešte svojím zdravotným stavom, no do jari by som chcel byť fit.
Ja sa budem snažiť byť aktívny a chodiť sem čo najčastejšie, no v tejto téme ste všetci doma, a tak prosím, ak budete mať akékoľvek nápady sem s nimi. Ak nás bude viac, verím, že sa nájdu ľudia, čo aj geograficky budú mať k sebe bližšie a spoločné akcie sa rozbehnú.
Tak isto ak hľadáte radu aj mimo oblasť chudnutia, tento spolok bol vlastne aj na to založený, (vzájomne si pomáhať).
Majte sa pekne.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 02 Nov 2018, 21:13
od dodoriven
Škovránok,
- ja spravím v nedeľu alebo v pondelok tabuľku a zapíšem do nej nejaké tie hodnoty a tabuľku budem dopĺňať potom každý týždeň,
- ja som bol dnes klusať už tretíkrát. Pri druhom raze som dokázal zabehnúť už 1500 m a zrýchlil som o cca 5 sekúnd na kilometer. Dnes to boli už 2 km a opäť cca 5 sekundové zrýchlenie na kilometer,
- s tým M.Š. to máš perfektné, je to eso medzi esami. U mužov bol známejší snáď už len Emil Zátopek. Najprv niečo nabehaj podľa tých jeho všeobecných plánov pre začiatočníkov a potom mu neskôr ukáž tie svoje výsledky (je dobré tam spraviť aj slovné poznámky, aké bolo počasie, a ako si sa cítila) a on TI poradí, lepšie ako ktokoľvek iný.
Drž sa.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 03 Nov 2018, 11:57
od dodoriven
Amanda v inom vlákne spomínala výstup na zrúcaniny Lietavského hradu. Sú to vskutku impozantné zrúcaniny, ktoré stojí zato navštíviť. Nie každý je tak zdatný, a preto chcem spomenúť, aj keď dlhšiu, no technicky a aj fyzicky najmenej náročnú cestu naň: Treba sa dostať do obce Lietavská Svinná. Najlepšie autom, no idú aj autobusy zo Žiliny (autobusová stanica, stanovište č.6. do Lietavská Svinná-Babkov,,OcÚ). Na výraznej križovatke, na ľavej strane výrazná zvonica odbočiť doprava. Najlepšie si najprv pozrieť mapu: https://mapy.hiking.sk/
Ide sa po zelenej značke, no neodbočí sa v pravo, ale sa pokračuje až na koniec dediny, kde sa cesta rozdvojuje. Treba ísť tou v pravo čo ide do kopca. Príde sa na cintorín, kde asfaltka končí a treba odstaviť auto. Pokračuje sa ďalej širokou cestičkou (krížová cesta) až ku krížu. Na križovatke ciest odbočiť vpravo, už na značenú modrú značku (na začiatku je veľký stôl s lavicami) čo je dobré využiť. Ďalej je to ešte menej náročné. Hradný bufet s malou hradnou expozíciou býva otvorený pravdepodobne podľa počasia a návštevnosti hradu. Po vystúpaní po drevených schodoch na najvyššie položenú vyhliadku, máte pred sebou maličký horský hrebeň, ktorého vrcholom sú Skalky, s toľko preslávenou adrenalínovou hojdačkou.
Pekný výlet a pekný deň prajem.

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 03 Nov 2018, 16:14
od amanda.k.
na lietavu sme chodili ako deti na branné čiže všetky deti povinne tam aj naspäť pešobusom ..a časovo zrejme tak že potom sme mali v škole obed toothsmile..aj sme boli tento rok tam čo bola či možno ešte je tá hojdačka ale sme sa nehojdali

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 03 Nov 2018, 17:16
od Helka
Dodo, a ešte zaujímavejšia, ale aj dlhšia a náročnejšia trasa je spojiť tri hrady: Hričovský, Súľovský a Lietavu, (tzv. beskydský hradný triangel).
Tuším, že žilinský KST každý rok niekedy v októbri organizuje akciu "Cez tri hrady".
Dokonca tam bolo aj stretko z tohto fóra, je to v "Stretnutia naživo" a téma:
"Cez tri hrady, kolo Brady".

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 03 Nov 2018, 17:44
od dodoriven
Amanda,
to Ti verím, len neviem z kadiaľ ste to chodili (Lietavská Lúčka? Žilina? - to je dosť podstatný rozdiel).
Hojdačka tam stále je (aspoň pred dvomi týždňami tam ešte bola, no na Slovensku nikdy nevieš. toothsmile ).

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 03 Nov 2018, 17:49
od dodoriven
Ďakujem Helka, pozriem si to, no dnes by sa mi mohlo asi len zdať o tom (myslím, prejsť tú trasu).

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 04 Nov 2018, 06:03
od amanda.k.
no neviem koľko to vychádza km cez 3 hrady ..chodíme po jednom/deň toothsmile teda na súľove sme možno dlhšie neboli ale ten je aj najmenej zachovaný..tie dva opravujú v rámci možností / a financií/ našla som z roku 2013 kst lietavská lúčka verziu aj cez 2 to by bolo stráviteľnejšie /lietava a hričov/..ja väčšinou poviem mužovi že som ochotná jeden deň -jeden kopec tak tak sa plánujú trasy...

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 04 Nov 2018, 06:13
od dodoriven
Dobré ránko.
Jeden deň - jeden kopec, nie je zlá taktika, ale iba potiaľ, pokiaľ si manžel nevyberie Mount Everest. toothsmile

Re: Spolok ľudí dobrej vôle.

Napísal: 04 Nov 2018, 06:24
od dodoriven
Amanda a aj teraz by si si trúfla ze Žiliny na Lietavský hrad a naspäť tak, aby si na obed bola doma?

Ja by som si napríklad trúfol, ...ale nešiel by som, lebo by som to neprešiel. toothsmile

3 hrady = cca 30 km, no pri mojich orientačných schopnostiach, tak 40. toothsmile