SCD diéta

Vaše názory, skúsenosti, tipy, otázky na tému chudnutie. Tu sa môžete poradiť o veciach, s ktorými si nie ste istí. Alebo, ak viete, môžete poradiť ostatným, čo sa osvedčilo vám...
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
renataj

SCD diéta

Poslať od renataj » 11 Mar 2019, 21:48

Ahojte
Možno som zle hľadala vo fóre...ale ohľadom SCD diéty som tu nič nenašla.
Je tu niekto,kto má s touto diétou skúsenosti?
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg
1.7.2019...ciel..78 kg !! 🤣

dodoriven

Re: SCD diéta

Poslať od dodoriven » 12 Mar 2019, 07:59

Ja osobne nemám, ale manželka sa v práci (denne) stretáva s klientmi, ktorí majú Crohnovu chorobu, celiakiu atp.

Keďže nie som lekár, ani nemám žiadnu z uvedených, alebo obdobných chorôb, vyjadrovať sa k tomu z pohľadu danej nemoci nebudem, no chcem povedať len to, že SCD diéta pre zdravého človeka len ako prostriedok na chudnutie nie je vhodná.

Obrázok užívateľa
renataj

Poslať od renataj » 13 Mar 2019, 08:12

Pýtam sa kôli tomu,že som na jednej stránke ( asi jej názov nemôžem napísať) pozrela niekoľko videí..kde jeden pán...z Čiech..veľmi chváli túto diétu...vyliečil si ňou závažnú chorobu hrubého čreva. S touto diétou si údajne napomôžete vyliečiť rôzne diagnózy...a povedzme si úprimne...kto je v dnešnej dobe zdravý...asi nikto...vysoký tlak... cholesterol..to sú všetko skryté choroby...
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 13 Mar 2019, 12:09

renataj, len trvalá zmena má význam a želané výsledky...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 13 Mar 2019, 13:58

Renataj pozri si podrobnejšie internetové stránky zamerané na zdravú výživu a chudnutie a sama zistíš, že to samé budú tvrdiť zástancovia všetkých tých princípov. Problém ale je, že tie princípy si radikálne odporujú. No a potom si na to sama. Zostane Ti už len stará známa príprava chudnutia, tzn pozorovať čo s čím, ako a kedy je pre Teba dobré.

Ako základ skade vychádzať by mohlo byť to, že si zoberieš zo všetkých tých stravovacích smerov (ja sám viem o cca 6. až 8., čo stoja za úvahu študovať, - je v tom aj SCD), to čo má väčšina z nich spoločné.

Pýtaš sa čo to je? Odmietanie priemyselne spracovaných potravín. Však ten sajrajt podľa mňa už prestáva jesť každý, komu čo len trocha záleží na svojom zdraví.

Ako ďalší krok je vynechať cukor, cukrovinky a sladené nápoje. Toto tak isto nieje požiadavka len SCD, ale to tu máš na fóre od samého počiatku založenia. (Pridaj aj bielu múku).

Ďalej jesť vo všeobecnosti menej príloh (ako sme boli v dávnej minulosti naučení) a viacej zeleniny. Ale to všetko už vieš už z tohto fóra

Hovoríš, že kto už je v dnešnej dobe zdravý. No nič proti tomu výroku, no najlepšie čo môžeš spraviť Ty, je schudnúť na optimálnu hmotnosť. To je najlepší detox a základ, ktorý existuje. No a keď budeš na optimálnej hmotnosti, potom môžeš robiť pokusy ďalej a sama uvidíš čo Ti bude vyhovovať.

Ja sa roky riadim jednou takou zásadou, a to, že stravu čo mením (okrem nejakého týždňa na dovolenke) by som bol ochotný jesť do konca života.

Pozn. Neviem či máš problémy s vysokým tlakom, alebo si ho len spomínala ako príklad, no ak chceš poradiť s ním, tak mi napíš na email. (mám ho uvedený 2x vo svojom vlákne)

Ahoj

Obrázok užívateľa
renataj

Poslať od renataj » 13 Mar 2019, 22:35

Dodoriven...
To..čo píšeš všetko ovládam...písala som v inej téme o tom...dala som dolu 27kg...
Ale odkedy má trápi menopauza ...tak to nejak nefunguje xbeex
Nie je to len o tom,že kg nejdú dolu...ale pridružuju sa aj rôzne zdr.tazkosti.
Na jeseň som konečne dostala návaly pod kontrolou... čisto prírodnými produktami...chodila som plávať...už sa zdalo,že sa celý proces naštartovania pohol...dokonca som dokázal nepribrat počas Vianoc.
No ale prečo nie...som už druhý mesiac PN.. s chrbticou..( nikdy som s ňou nič nemala) ..napchali do mňa množstvo liekov... infúzií...žiadny pohyb...a kg sú späť a ešte aj niečo doplusu ...ešte chodím na rehabilitáciu...zistili mi vychýlenie panvy...a svalovú skoliozu..😔
Bolia ma nohy.. päty..preto ma zaujalo SCD..
Vysoký tlak nemám...ani cholesterol..ani žiadne iné problémy...jedine tie...o ktorých som písala ..😃
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 14 Mar 2019, 06:16

...veď som aj písal, že to vieš..(len to treba dodržiavať -nie je to ale len Tvoj problém, väčšina z nás ((a nielen na tomto fóre)) vie čo má robiť a predsa vo väčšej, alebo menšej miere tak nerobí).

Pokiaľ máš posunutú panvu a skoliózu chrbtice, tak tam žiaľ žiadna strava na svete na to priamy vplyv nemá, ale treba nájsť veľmi skúseného fyzioterapeuta a začať cieľavedome cvičiť, a tak posilňovaním a naťahovaním (príslušných) svalov eliminovať túto vadu.

Ja tak isto už vyše dvoch mesiacov mám problémy s posunutou platničkou a postup doktorov je zhruba rovnaký. Neviem či máte u Vás (NZ ?) lepšie rehabilitačné oddelenie, no moje skúsenosti žiaľ sú také, že táto "nemocničná" rehabilitácia je nedostatočná (nevravím, že zbytočná).

Tou skoliózou svalov neviem čo si chcela napísať. Ak to mala byť atrofia svalstva, potom tam chýba práve to vyššie spomínané cvičenie. Pokiaľ by atrofia bola chorobná, (dystrofia svalstva) potom tam by určitý detox podľa mňa mohol mať význam, no je to tak vážna choroba, že viacej o tom ani sa nebudem zmieňovať, aby som náhodou nezavádzal.

Nohy -päty môžu bolieť z viacerých dôvodov, no jeden veľmi častý, je skrátená achillova šľacha a príslušné svalstvo, čo je najčastejší dôvod vzniku výrastkov spolu s nadmerným tlakom na päty (napr. nevhodná obuv, nevhodná technika behu atď, (zrovna tým tak isto akútne trpím). No druhým najčastejším problémom je nadmerný tlak na príslušné nervy v chrbtici, čomu posunutá panva a skolióza priamo vytvára podmienky.

Ak ale Ty si už presvedčená, že Ti SCD diéta pomôže, tak ju zaháj, lebo si to budeš ešte dlho vyčítať. No bez aktívneho cvičenia to podľa mňa nepôjde. Tie rôzne elektrické prúdy, magnet, laser, vodoliečba atp, Ti povrchovo uvoľnia to stuhnuté svalstvo (a Tebe sa na 2 - 3 týždňe uľaví), no základnú príčinu problému neodstránia (a bolesť sa navráti).

Držím palce, nech sa darí.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 14 Mar 2019, 08:05

...ešte sa chcem vrátiť k :".som už druhý mesiac PN.. s chrbticou..( nikdy som s ňou nič nemala) "

Sám na sebe som zistil, že tak nenápadná "banalita" ako nesprávne držanie tela (+ jednostranné zaťaženie) -ktoré nie je laikovi na prvý pohľad nijako viditeľné, a Ty celé roky nemáš žiadne problémy, vie za pár desaťročí spraviť takto závažné problémy, ktoré máš teraz aj Ty.

Málo správneho pohybu a lenivosť vážne sa zaoberať samým sebou (to je problém ((snáď drvivej)) väčšiny ľudí). To že niekto celý život fyzicky pracuje, prevádza domáce práce a robí nejaký šport, vôbec nemusí byť dostačujúce (veľa krát práve naopak, chýba rehabilitačná kompenzácia nerovnomerného zaťaženia).

Netvrdím, že tieto problémy čo máš, aj keď sú celkovo u ľudí spôsobené z 99,9% tým čo popisujem, (úrazy a podobné, som samozrejmá vec nebral v úvahu), nie sú práve u Teba spôsobené tým promile iných chorobných dôvodov. K tým nemám čo povedať, lebo o nich nič poriadne neviem, no môžem Ti povedať len to, že Ty sama si musíš prevziať zodpovednosť za svoje zdravie. Pre zdravotníctvo ako celok, nech sa akokoľvek snaží, si len bezvýznamná jedna položka v nekončiacom súčte celkových výsledkov.

Chrbtica je ale obrovský problém, na ktorý musíš ísť veľmi, veľmi opatrne, aby si si ešte viac neublížila.
Ja verím, že to dokážeš. Ahoj

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 14 Mar 2019, 08:09

renatka, je to jednoduché...ak svaly nepoužívaš odchádzajú...

moja osobná skúsenosť, nájdeš to občas spomínané aj v mojej téme...absolvovala som okrem rehabilitácie všetko u neurologa, čo išlo a skončilo to ponukou na operáciu...v jednom diely ste to co jíte bola baba po autonehode s boľavou nohou - podľa lekárov trvalý stav, ktorý sa bude len zhoršovať...tréner posobiaci v programe je do 3 mesiacov dal vdaka špecialne pre nu upraveným cvikom do kopy, bez problémov chodila a bolesti zmizli...tak ma napadlo osloviť známeho...na základe MR vyšetrení mi našil pilates cviky na mieru, plus odporučil chôdzu s palicami a plávanie...pilates robím denne minimálne 10 min...chodzu denne cca 50 min...bolela ma noha aj v pokoji od 4 stavca po prostredníček na nohe...dnes celú túto dráhu cítim len pri naťahovaní počas cvičenia a ked dlhšie sedím mám bolesť len od 4 stavca po polovicu zadku...ale viem, že aj dnes budem mať pilates a palice a viem, že musím obmedziť sedenie pri pc...

prečo má neurolog plnú ambulanciu a neberie nových pacientov? zobral ma až tretí neurológ a to len vdaka známosti...všeobecne svaly chrbta ľudia vdaka sedeniu a ležaniu prestali používať, sú poskracovaní aj tí čo dvíhajú ťažké váhy...potom si to odnášajú kríže a krčná chrbtica...a neurológ lieči, ale nevylieči...prišla som na to po pár sedeniach v čakárni a vypočuti si množstva niekoľkoročných skúseností s ich liečbou...t. j. neurologický pacient, je doživotný pacient...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg

Obrázok užívateľa
renataj

Poslať od renataj » 14 Mar 2019, 12:28

Ahojte
Ďakujem za komentáre...
Dodoriven.. neviem či máme tu u nás lepšie rehabilitačné oddelenie...ako u vás..😁
ale je pravda,že trochu zabrali... uľavilo sa mi trošku..bolesti už nemám..
Dnes som tam u rehab.dr zisťovala,kedy môžem začať s plávaním..musím ešte počkať nejaký ten týždeň...tiež mi doporučila pilates..ale to som si už zistila minule..a už som si našla aj dobrú cvičiteľku..ma v skupine do 10 ľudí, čo je dobré..vie sa každému osobitne venovať
Určite som to tu už niekedy písala,že robím popri práci s prírodnými produktmi...tak som začala užívať jeden produkt s Boswelliou..som zvedavá..čo so mnou spraví 3- mesačná kura.
To čo mi zistili...mám z jednostranného zaťažovanie chrbtice a svalov...z práce 😥
Nechápem...chodila som plávať...chôdza...doma Orbitrec...ako by som dopadla,keby som doma pred tv lenošila.. 😯😯
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 14 Mar 2019, 13:16

a v práci čo robíš ? sedíš stojíš alebo robíš nejaký jednostranný pohyb ? pýtam sa lebo momentálne sa venujem gaučingu ako to nazval dodo..už dobre rok riadne necvičím..čítajúc tvoj prvý príspevok no robili sme rovnakú robotu ja teda ešte robím tiež som mala problém ako popisuješ s wc a naučila som sa nepiť...

Obrázok užívateľa
renataj

Poslať od renataj » 14 Mar 2019, 14:04

Ahoj Amanda
Pamätám si ťa ešte x roku 2013-2015 toothsmile
V tomto období som menila zamestnanie
Už pijem dosť vody odvtedy...robim ako predavačka...predávam čerstvé pekárenské výrobky...ťažko sa odoláva 😂
Ale narobím sa...k nám chodí veľmi veľa zákazníkov..nakoľko predávame ozaj čerstvé a kvalitné pekárenské výrobky. Ľudia si už konečne uvedomili,že v supermarketoch je všetko z mrazeného pečené...tak že denne zdvihnem niekoľko desiatok bedničiek
Občas sedím...keď je kľud...ale väčšinou som na nohách... podotýkam..mám obuté pracovné.. ortopedické topánky...za bývalého režimu ich predavačky fasovali ...no ja si ich kupujem,lebo potrebujem pohodlie ...
Preto sa čudujem,že som takto dopadla...obuv poriadna...z práce som išla rovno na plaváreň..3x týždenne minimálne..1 hod plávať...cez víkend som tam bola prvá...ked som nerobila ..často chodím na Podhájsku...termálna voda...vyrivky...
Ja to zas dám 😂🤣
30.9.2018...91,2 kg
31.10.2018...89.8 kg
31.12.2018...88,5 kg

Obrázok užívateľa
janica

Poslať od janica » 16 Mar 2019, 17:20

Ahoj dodorivien. Pises,ze vies poradit ohladom vysokeho tlaku. Je to pomocou nejakych bylinkovych kvapiek? (. Pytam sa preto,ze mi raz jedna baba nukala ,ale cena bola ohromujuca,).
42 rokov
166 cm / 80 kg
-------------------------------------------------------------------------

Napíšte v tejto téme