Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Tu si dojednávame termíny stretnutí. Stretnutia navrhuje ktokoľvek chce a kdekoľvek chce.
Post Reply
User avatar
kikuš
Posts: 945
Joined: 11 Mar 2014, 21:34

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by kikuš » 30 Jun 2014, 15:56

mirko, tini, vy ste už v inom leveli, schudli ste na relatívne ideálnu váhu a niekoľko rokov úspešne udržiavate. Metóda a prostriedky sa teda osvedčili a vy ich aplikujete denno-denne. Svoj spôsob nazerania na jedlo nemeníte a je v podstate konštantný. Áno, z tohto pohľadu je to jasné, je to čierne alebo biele, niet o čom...
Ale teraz sa zastanem nás v procese. Tini to vystihla, my to nazeranie ešte nemáme konštantné a hoci racio isté pravidlá akceptuje a aj výsledky to ukazujú, aby sme skutočne našli to pravé orechové, na to je potrebný čas. Áno, aj ja ako nestranný čitateľ vyhodnocujem, že mišel bráni rýchlejšiemu schudnutiu práve strava. Ale, a tu je tá spomínaná relativizácia, chcem môj spôsob nazerania uplatniť na jej tele, ktoré žije svoj nielen fyzický, ale aj duševný život. To nie je úplne v poriadku a preto relativizovať možno nie o metóde - lebo tú buď prijmem alebo nie, ale skôr o schopnostiach, možnostiach, aktuálnom rozpoložení jednotlivca.
Priznám sa, že keď vidím uja Bukovského, ježia sa mi všetky chlpy a je to práve preto, že svoj spôsob nazerania na stravu podáva ako nemeniteľnú pravdu a všetci, ktorí to neakceptujú sú v jeho očiach blázni, lebo si ubližujú. Teda opäť čierno-biele videnie a svet je predsa tak nádherne farebný... toothsmile toothsmile toothsmile
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by tini » 30 Jun 2014, 16:25

Miro mna prave toto na Tebe fascinuje - schopnost pomenovat veci pravym menom take ake su, bez vytaciek, bez zbytocnych kecov, balastu, omacok.. To sa mi pacilo aj na Tvojej knihe, ked som ju citala prvy raz, aj na clankoch, ostatne, ten naboj ostava aj v dalsich a novych clankoch. Podla mna ak nie sme schopni pozriet sa pravde do oci, nikam sa neposunieme, motame sa v kruhu. Viem to sama za seba. Nie je to prijemne, ale ako sa hovori, pravda oslobodzuje. Hrat divadlo este aj sam pred sebou je nezmyselne, hoci to obcas kazdy (mozno aj nevedomky) robime. Mna vzdy posunula dopredu prave odvaha vidiet veci, ktore som vidiet nechcela (ostatne, plati to obecne, nielen v stravovani). Je to vsak vzdy a stale o tom, co chceme a co nechceme skutocne. Ako sme sa aj bavili pri Tvojej novej knizke vcera pri stole - ak niekto "chce" schudnut, ale nechce sa mu preluskat knizku, kde mu uz niekto po prestudovani mnozstva knih vyselektoval to dolezite, co mu k chudnutiu treba.. Asi potom sa neni o com bavit..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
nagini
Posts: 328
Joined: 11 Jan 2013, 13:39

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by nagini » 30 Jun 2014, 16:31

este k tejto teme racio stravy a dokazu ze je to sposob ako sa da schudnut a fungovat podla tychto principov dlhodobo : pre tych co boli vcera na stretku aj tych co videli fotecky odtial, vcera sme mali s priatelom 3tie vyrocie, prvy rok co sme boli schudol (nechodil na forum, usmernovala som ho v strave ja podla poznatkov tu nadobudnutych) cca 20 kg, dva roky si vahu udrziava. esteze ma nove telo ako dokaz a nefrfle ked sa u nas doma chladnicka prehyba pod tarchou zeleniny, bielych jogurtov a konzerv strukovin :)
ja som iny pripad - tri roky som si vahu drzala potom za posledny rok som si prizrala 8kg naspat tak som sa pustila do toho znovu s forom a s jarnou premenou, neplati u mna stravu v hlave "neriesit" a skusit prestat mysliet nato, co dam do ust, potom to takto dopadne
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
04/2017
výška: 173
hrudník: toothsmile
pás: toothsmile
boky: toothsmile
Váha : 83 kg

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by tini » 30 Jun 2014, 17:49

nagini, to nemyslis vaaaazne, toto je Tvoj priatel???? Ja som myslela, ze on je stihly odvzdy.. Teda klobuk dolu.. je super, ze ste v tom spolu.. Ja som podobny typ ako Ty, kebyze "neriesim", tak vyjedam sladkosti, a priberam, u mna je to o kontrole, totiz moje priberanie je vzdy psychicke - zavisle- jednanie, a tam inej moznosti nie je. Uplne normalna asi nikdy v tomto nebudem. Podobne ako alkoholik, ktory abstinuje. Necham sa prekvapit;), ale za tie roky, co som si uz par krat myslela, ze som z toho "von", som sa sklamala.. Ostatne, co - to som o zavislostiach precitala, a to len potvrdzuje moju mienku..
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by tini » 30 Jun 2014, 17:54

kikus, podla mna mas pravdu, najma v tom, ze "cas ukaze" a naozaj sme vsetci v procese. Blbe je len to, ze clovek iste veci "neobabre", urcite principy funguju bez ohladu na nas "nazor" ci "pocit". Ale kazdy na to musime prist sam. To, ze Miske kecam do stravy, nie je preto, ze by som nemala co na praci a nic ine nerobim, len cumim do PC. Nie, musim si ten cas pre forum "kradnut", popri kope inych cinnosti, ktore mi treba stihnut. Mam asi len take nutkanie poukazovat na chyby, ktore sa aspon mne javia, ze ten druhy robi - s umyslom poradit dobre. Nechcem sa hadat, ze to moje "dobre" je obecne pre kazdeho, aj ked ja sa to mozem domnievat., V najhorsom sa kazdy naucime na svojich vlastnych chybach (ak budeme mat odvahu a schopnosti ich vidiet a pomenovat).
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
Fanatic
Posts: 7770
Joined: 10 May 2009, 22:44
Location: Rovinka work,Ružomberok home

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by Fanatic » 30 Jun 2014, 18:28

No pekne, ešte že som neukázal bachor toothsmile
Ale zase vy ste mali slaninu a klobásu a ja v škatuľke chlebík s maslom syrom paprikou paradajky, celozrnné rožky s acidkom jabĺčko proteínku, na rýchlo som zbúchal di chlebníka a veľa vody samozrejme, hoci pivo bolo dobré xbirx
MIRO, ak si pamätáš ked sme boli my spolu naposledy na stretku, bolo to vlastne moje prvé stretko z chudnutia, tak som mal 100 kg a teraz 90 tak som pokročil :beh: bike1! :unava: :-)))
Bolo to v horskom parku, aj Tini tam bola...
JA som vtedy nemal ani stravu so sebou vodu som si kúpil na stanici a tam som si dal nejaké ani neviem čo, ale ste krútili hlavami, od vtedy som na tom dúfam omnoho lepšie...

Image

47-177 1.1.09-110 1.10.09-94 6.5.10-90 2011-97 2012-90 2013-100 2014-102 2015-102 29.10.16-86 2017-81 2018-83 2019-81,5

User avatar
darka
Posts: 1549
Joined: 27 Dec 2012, 00:53

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by darka » 30 Jun 2014, 19:29

no zaujímavým smerom,sa vybrala táto téma,každý si môže niečo z dnešnej diskusie vybrať niečo pre seba, ;) ...Nagini,úžasné,ten tvoj priateľ,to ako keby si mala iného chlapa pri sebe,klobúk dolu,krásne schudol thumb1
Tini,súhlasím s princípmi,o ktorých píšeš,tie platia naozaj pre nás všetkých,vyberáme si sami,či pôjdeme obkľukou,alebo rovnou cestou.Každý si vlastne hľadáme svoje cestičky k úspechu a neustále na sebe pracujeme.Ja Mišelu chápem,má svoj systém,ktorý jej vyhovuje,a ak aj nebudú výsledky podľa jej predstáv,určite na ňom popracuje.Určite však má za sebou kus práce,pretože neprestupuje na mieste,a tiež má za sebou pekné úspechy,takže verím,že sa bude posúvať vpred.
Kikuš ty si to krásne vystihla,nič nie je čiernobiele.Ja si myslím,že stravovanie podľa Mira je jednoznačný základ,čoho dôkazom sú mnohí schudnutí od vzniku stránky.Každý si už tento základný princíp dolaďuje podľa mňa ,podľa seba a svojich potrieb.A najdôležitejšie určite pre každého z nás je zžiť sa s týmto stravovaním navždy.A ako každý vieme,ďalej nastupuje vôľa,sebazaprenie a dôslednosť,bez tohto to jednoducho nejde,to je presne to,o čom Miro tak dobre písal.Ale inak je fajn,že naše názory sú rôznorodé,človek sa viac zamýšľa nad stravovaním a potravinami ,a to je fajn. thumb1
výška 169 cm
dňa 27.12.2012 váha91,5kg
dňa 2.7.2013 váha 75,5kg prsia 103,pas 83,boky103
dňa 1.10.2016 váha 88 kg

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by Miro Veselý » 30 Jun 2014, 21:55

to že my sme s tini v inom leveli nie je celkom pravda. Sme rovnaké organizmy. Princípy platia rovnaké, ako pre každého. Nemáme konštantný názor na svet. Ale máme niekoľko relatívne málo pravidiel chudnutia ktorých sa držíme. Viz tá nová kniha Rýchlokurz chudnutia, alebo emalový kurz, to je skoro to isté. Nikto nech mi nevraví, že si nevie prečítať pár strán textu. Tu hovoríme s obéznymi, nie s mentálne retardovanými.

5 až 6 premenných stačí denne dodržať a bude to fungovať, nie je potrebné nič iné robiť.

https://miro-vesely.sk/stiahnite-si/kont ... a-2014.pdf

Útoky proti Bukovskému sú časté. Linka na ten pokus o článok trebárs. To je predsa text plný blábolov bez akejkoľvek argumentácie. Zovšeobecnenia, polopravdy a klamstvá. Najsmiešnejšie je to tvrdenie, že Bukovský vyzerá zle a sucho. Kto ho videl naživo vie, že je to vitálny človek plný chuti do života. Čiže znova - niečo asi robí dobre.

No a jeho odporúčania? Načítané už niečo mám, takže viem posúdiť jeden nenápadný rozdiel, ten ale je rozhodujúci. Ak Bukovský niečo tvrdí (nejedzte toto, alebo častejšie jedzte hento) tak neskončí tým tvrdením. On argumentuje. Povie prečo to odporúča, na základe akých výskumov. Ktoré účinné látky v potravine sú problémové, alebo užitočné. Práve tieto drobnosti z jeho rád ukazujú, že si to necucá z prsta. Ak nejaká potravina môže škodiť očiam, upozorní vás na to. Čitateľ sa môže slobodne rozhodnúť, čo dá do úst.

Naproti tomu je plno expertov, ktorí tvrdia celkom nepodložené správy. Tie potom kolujú internetom, každý sa z nich teší, lebo sa v nich píše to čo mnohí chcú počuť.

Stačí sa pozrieť na výživové či pohybové odporúčania WHO, čo tiež nie je úplne mylný zdroj dát. A znova - skoro to isté. Onkológovia radia dosť podobnú stravu ako kardiológovia. Podobné rady prinášajú obezitológovia. Jednoducho nie je náhoda, že isté zásady výživy a pohybu sú univerzálne odporúčané ako overená prevencia a niekedy aj liečba rôznych ochorení. Dokonca aj v psychiatrii sa dajú nájsť stopy súvislosti výživy s psychickým stavom. Alebo v imunológii.

Ak teda odborná verejnosť v podstate unisono odporúča isté zásady, prečo sa ich nenaučiť? Prečo sa nimi nedržať? Veď znakom hlupáka je ak sa nepoučí z cudzích chýb. Či?

No a čiernobiele videnie sveta. Čiara medzi vhodnými a nevhodnými potravinami síce má pomerne širokú sivú zónu, ale áno. Je to čiernobiele. Rezeň nie.

Ak viem, že konzumácia piva nie je dobrý nápad, tak rozumné je nedať si. Ak si ho napriek tomu dám, tak som vedome porušil odporúčania. Je len mojou voľbou, či mi to vadí, alebo nevadí. Ale nepotrebujem relativizovať a obhajovať pivo ako zlatý mok a zatracovať všetkých adiktológov. Proste som sa zachoval nezodpovedne ku svojmu zdraviu.

Som jediný kompetentný posúdiť otázku vadí - nevadí. sám za seba. A tu je problém. Ak viem málo súvislostí, môžem chybne vyhodnotiť výsledky - síce možno chudnem, ale nemusím vedieť, že niečo v organizme ide do čerta, trebárs pri nejekej švihnutej diéte. Preto sa oplatí vedieť viac. Pripúšťam, je to otrava stále snoriť a držať aspoň trocha disciplíny.

Len doplním, že to čo tu propagujeme nie je "stravovanie podľa mira" ale sú to iba zrozumiteľnejšie popísané a mierne upravené bežné odborné odporúčania. Nie prstocucy. Preto to funguje. No a preto je to aj málo efektné.

nagini gratulujem, to je niečo!

Fanatic neviem dátum toho strtka, možno sú aj fotky.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
tini
Posts: 29949
Joined: 26 Apr 2007, 14:57

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by tini » 01 Jul 2014, 05:40

Inak toto je prave zaujimave, ze ja aj ked som neskor citala rozne knihy o vyzive, odporucania WHO, v podstate mi vzdy nenapadne doslo, ze "toto som uz dakde citala". V Mirovej knihe ;) Preto si viem trocha predstavit, co vsetko si treba prejst, aby clovek ziskal sirsi prehlad, malo to hlavy a paty a vedel to co pise a odporuca, aj vysvetlit. Velmi to usetri cas cloveku, kazdy ho mame malo. Niekedy mi to pripada, ze veci, za ktore clovek poriadne nezaplati, si vobec nevazi. Mne vsak tato stranka aj Mirova kniha padli velice vhod, pretoze viem, ze doma by mi nejake speci vydavky na chudnutie schvalene neboli.. Takze som to privitala ako uzasnu moznost dostat sa k zdroju informacii, ktore moze clovek hned aplikovat a v dalsom rozvijat. Uz predtym som cosi citala, najma nemecke stranky, a jednu nemecku knihu, podla ktorej som zacala chudnut - a veru ma zarazila komplexnost a rozsah obsiahnuteho "vedenia". Na internete je totiz aj kopec kdejakeho braku a blabolov, ako som tiez mohla zistit.

Co sa Bukovskeho tyka, taky moj postreh - on je trocha asi taky typ, ktory je ludom nesympaticky, uz svojim vzhladom. Viaceri mi to potvrdili, a mna samu istym sposobom "vytacal". Nie obsahom, co pise, iba dakou prazvlastnou nesympatiou zalozenou na nicom, len na tom, ze sa mi vzhladovo nepozdava. Nic rozumove. K tomu keby som nesuhlasila s jeho nazormi, lahko by som ho mohla sama pre seba "odpisat". Akurat, ze ked som citala nejake veci od neho, zistila som, ze nepise od veci a ze mi to tiez zapada do inych veci, ktore uz viem z inych zdrojov (hoci tiez nie som stotoznena uplne so vsetkym, co pise). Mne prave sa nezda byt nejak nezdravo striktny. Hoci sam je vegetarian a odporuca maso nejest, v svojich knihach pre beznych ludi ho vsak "nezakazuje", a drzi sa odporucani WHO - ktore su - 2-3 porcie masa tyzdenne. Bukovsky ma mozno svojsky humor, a mozno vyzera nesympaticky, napriek tomu sa mi zda byt odborne co sa tyka vyzivy fakt dobry.

a tiez si myslim, ze s tym inym levelom je to povazlive. Tiez by som rada bola v dakom leveli, kde by som veci robila uplne automaticky a bez rozmyslania.. Ale - je to divne, - aj ja mam rozne problemy, zivot ide dalej, je zivy, tvarny, vselico ma trapi, a toto vsetko ma u mna nadvaznost a suvis so stravou, clovek si uz zvykne, ze je stihly a ze sa citi dobre, zabudne, kolko ho to stalo usilia, zabudne akoby "cim sa mu to stalo".. Vselico viem, ale keksiky a cokolada mi neprestali chutit (aj ked boli aj take obdobia). A stale mi chutia prave tie prasive, nezdrave, prehnane sladke dobroty, plne cukru a stuzenych tukov. (aspon s tym mam najvacsi problem, hoci nepohrdnem ani inymi nezdravymi "dobrotami", klobaskovy typ nie som ale kedysi mi chutili velmi, aj suche salamy, tam to bolo tiez rozhodnutie z rozumu, nejest to, odvykla som si). Este viac v case, ked s niecim vnutorne bojujem, kedze moja obezita bola z najvacsej casti nasledkom psychogenneho jedenia.

Aj pre mna to znamena rozhodovat sa vzdy a znova ist dalej normalne, jest "co sa patri", vyhybat sa sladkostiam, resp. mat ich ako vynimku a nie nenapadnu vynimku nakoniec denne a este nenapadnejsie stale vacsiu, ktora nakoniec aj tak skonci tym, ze je zrazu vynimiek vela az privela ;). Akoby clovek podvedome skusal, "co to este znesie", "co si este mozem dovolit zjest a nepribrat" (to je asi jedno z uskali udrziavacky, zvacsa skonci tym aspon u mna, ze priberiem ;) Niektori to skusaju ako si vsimam uz pri chudnuti, "co este mozem zjest, aby som este chudol", avsak nie je vsetko iba o KJ a ked dam do jedalnick kaloricke sladkosti, musim ubrat z normalnej stravy, aby kalorie sedeli - pritom sa vsak oberam o vyzivu, vitaminy, mineraly, ak to robim dlhodobo, tiez si poskodujem zdravie vzhladom na este nizsi prijem normalnej stravy).

Nefunguje to tak, ze prepnem do ineho levelu a nemam problem. Je to aj namaha, cesta a kracanie na cely zivot, nenechat sa stahovat svojimi chutkami (clovek tak fungoval roky, niektore zlozvyky su riadne hlboko pod kozou).. Znamena to opat vstat ked padnem a ist dalej. Tak ako tu bojujeme kazdy, ci uz chudnuci, ci kto sa snazi vahu udrzat - to druhe je mozno tazsie z toho hladiska, ze cloveka uz nemotivuje v "slusnom spravani" klesajuca rucicka na vahe a najma, ide o velmi dlhodobe obdobie, kedy sa treba spravat v jedle slusne ;) Ale ak by nasiel dakto nejaky prepinac do ineho levelu, dajte vediet toothsmile
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

User avatar
kikuš
Posts: 945
Joined: 11 Mar 2014, 21:34

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by kikuš » 01 Jul 2014, 07:25

tini, miro , paráda thumb2 thumb2 thumb2
Aj ja to raz budem mať tak pekne v hlave upratané, keď budem...menšia toothsmile
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

User avatar
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk
Posts: 3987
Joined: 27 Jan 2005, 06:45

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by Miro Veselý » 01 Jul 2014, 10:21

kikuš človek sa po uprataní v hlave zmenší ľahšie ako čakať na zmenšenie a potom možno upratovať. :-)

:cica:
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

User avatar
kikuš
Posts: 945
Joined: 11 Mar 2014, 21:34

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by kikuš » 01 Jul 2014, 12:55

Ale veď ja poctivo makám xcleanx , len vieš, toľko bordelu po toľkých rokoch, ide to pomalšie toothsmile toothsmile toothsmile
1.3.2014 - 103 kg (výška 180 cm, vek 41)
8.2.2015 - 80 kg
cieľ: udržať cca 80 kg
"Čo všetko môžem dokázať? Všetko, čo si zaumienim." H. Schliemann

User avatar
gemma
Posts: 1018
Joined: 27 Feb 2010, 23:58
Location: Bratislava

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by gemma » 01 Jul 2014, 15:01

ahojte, super fotky zo stretka. my sme v nedelu cestovali dmov, takze sa nedalo, ale inak by som asi prisla. urcite to mnohych nabudilo, dodalo chut a odhodlanie pokracovat dalej. ja som teda malokoho spoznala....mira, tini, asi miselu a nagini. ale nevadi. urcite vam bolo paradne. thumb2
chudnem uz dlho, ale vzdy som padla nazad. zacnem mensimi cielmi:)
novy zaciatok 7.1. 2016
vek: 31
vaha:102,2
ciel c.1.: 99

User avatar
nagini
Posts: 328
Joined: 11 Jan 2013, 13:39

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by nagini » 01 Jul 2014, 16:39

Nezabudnite, dnes Extremne premeny - druha sanca na zivot (Ahoj, som Chris Powell, trener :D) druha seria na markize :)
04/2017
výška: 173
hrudník: toothsmile
pás: toothsmile
boky: toothsmile
Váha : 83 kg

kinnka
Posts: 3
Joined: 27 Dec 2014, 15:54

Re: Bratislava 29. 6. 2014 - nedeľa

Post by kinnka » 27 Dec 2014, 16:03

ahoj. nechysta sa nejake stretnutie niekde v okoli Bratislavy v najblizsom obdobi? Pocas sviatkov by podla mna dobra prechadzka padla vhod :-)

Post Reply