Začínam

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Magdi

začínam

Poslať od Magdi » 14 Jan 2008, 10:18

Ďakujem Vám všetkým za privítanie . Mám už aj svoju tému , aby som po mesiacoch - dúfam , že úspešných , mohla vidieť , kde som bola na začiatku . Takže niečo o sebe :
Mám čerstvých 45 r , metabolizmus pokazený po drastických dietach . Dietujem cca 30 rokov , keď ako15 ročná som si myslela , že 50 kg pri výške 162 cm je veľa. Teraz , keď sa pozerám na tie fotky , vyzerala som normálne . Po dietach mi svaly odišli a vždy som nabrala len tuk . Najvyššia váha v druhom tehotenstve bola 74,5 kg , väčšinou som mala 60 kg - +-2,3 kg . V lete som schudla zdravou stravou a hlavne pohybom ( 30 km denne na bycikli ) na 53 kg , čo som ale cez vianoce nevedela udržať . Momentálne mám už len 55 kg - niečo som už zhodila , ale necítim sa ešte dobre . Tuk sa mi ukladá na brucho a to sa mi nepáči . Chcem mať znova tých 53 kg a rada by som išla dole na 50 . Túto stránku čítam od júla , teóriu ovládam , mám problém " len " s dodržiavaním pravidiel . Ak však nechcem mať znova 60 kg , musím s tým niečo urobiť . Takže - tofu a zelenina čaká doma , čaj uvarený , môžem začať .

14.1.2008 55 kg

Vážiť sa budem každý pondelok a dúfam , že tento záväzok mi pomôže udržať svoje chute cez víkend . Zdravá strava mi chutí , bohužiaľ som všežravec - zjem naozaj všetko . Varím pre svoju rodinu - manžel + 2 deti - ale už som začala variť zdravé jedlá aj pre seba . Zvyšok rodiny je štíhla , oni môžu všetko - a aj chcú . Pečiem pravidelne každý týždeň , varím každý deň - nie je to jednoduché . Ale viem , že sú to len výhovorky - dá sa to zvládnuť aj takto, len treba chcieť . Koncom júla ideme na dovolenku do Talianska a viem , že na pláži ten tuk nezaskriem . Dovtedy by som chcela mať tých 50 kg - a potom aby som už ich udržala . Na túto tému nemám veľmi s kým sa baviť . Moja 31 ročná sestrička tiež chudne - už zdolala 14 kg , ale stretávame sa len občas - a v robote kolegyne začali na mňa útočiť po prvých zchudnutých kilách spôsobom - Načo to robíš v tvojom veku , už si dosť stará , neni ti to jedno , ako vyzeráš ap. Ostala som ohúrená , vôbec sa necíteim stará a teraz , keď si môžem kupovať č. 36 a S , nosím veci , ktoré som už dávno nenosila - rifle , tričká ... Syn má len 13 r , s ním musím chodiť bicyklovať sa , v lete sme od rána do večera na kúpalisku takže vôbec nie je jedno , ako vyzerám .
Takže , do boja . Dodržiavať stravovací režim a pohyb . Denne chodím 5,4 km pešo do roboty - to už spolu cesta tam a späť , mám zakúpenú permanentku do fitka a ešte plánujem aerobik .
Držte mi palce .
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
wawa

Re: začínam

Poslať od wawa » 14 Jan 2008, 10:29

Magdi: aj keď ja som trošku mladšia, a tiež som nemala nejakú nadváhu, ten pocit cítiť sa vo svojom tele dobre mi strašne chýbal, tak som sa tiež dala do boja a chudnem...po čase som pridala aerobic 2x týždenne a skoro každý deň som od Vianoc začala cvičiť posilovacie cviky...ako hovoríš/píšeš/ niekto krúti hlavou, že načo, ale ja chcem vyzerať dobre a aj sa cítiť dobre....tu si môžeš ,,vylievať srdiečko,, a ľudia ťa pochopia, väčšinou to tak býva, že v najbližšom okolí nájde človek málo pochopenia...btw.v lete by sme chceli tiež ísť na dovolenku a nechcem aby mi huspeninka skákala po tele...

Magdi

Poslať od Magdi » 14 Jan 2008, 13:04

wawa , ďakujem za odpoveď , skúsim to podľa simoniečky - vydržať len tento deň , a zajtra budem referovať , ako sa mi darilo . Pred alebo po dnešnom plánovanom večernom žehlení by som mohla pridať aj nejaké cvičenie , všetko potrebné k tomu mám doma , len začať . PC mám len v robote , takže ráno budem referovať .
Inač baby , máte môj obdiv . Niektoré ste schudli naozaj krásne kilá , viem , koľko odriekania ja za nimi . Gratulujem všetkým !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A dúfam , že aj ja raz budem na konci svojej chudnúcej cesty a presuniem sa do udržiavačky ..........
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 14 Jan 2008, 13:49

magdi: veľmi obdivujem každého, kto sa spamätá po pár kilách naviac, kedy sa necíti vo svojej koži. Držím Ti palce. :)
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Magdi

Poslať od Magdi » 14 Jan 2008, 14:11

ivaza , ďakujem , obdiv si zaslúžiš Ty , keď stryktne odoláš a prešla si takú dlhú cestu . Môj doterajší postoj k vlastnému telu nebol veľmi správny . Necítila som sa dobre vo svojej koži ale nič som pre to neurobila , aby sa to zlepšilo . Vždy som bola na nejakej diete , sem tam sa mi podarilo zraziť váhu na 58 kg , ale potom som vždy nabehla naspäť na 60 - 61 . A keďže je to tuk , postava nie bohvieaká . V lete mi ubudlo 10 cm z 3 základných mier , lebo som pridala aj pohyb ku zdravému stravovaniu . . Čítala som tieto stránky , keď som bola v robote , a videla som , že aj tebe , aj tini , blaženke , skavke , kavke a ďalším to ide z vysokých čísiel a dosť som sa hanbila , že ja to nedokážem. Tých 5 kg a 10 cm ma veľmi zenili - nosím 36 - ku oblečenie , ale - po tých naspäť nabratých kilách nohavice sú už tesné . A viem , ako suzanne , ak neprestanem , zachvílu budem tam , kde som bola . A to už nechcem . Dobre som sa cítila na 53 kg , tuk odhadujem , že mi odíde keď budem mať okolo 50 .
Vidím , ako sa navzájom podporujete , tak preto som sa prihlásila aj ja . Verejne , pred všetkými , že ZAČÍNAM a dúfan , že takáto verejná kontrola ma odradí , aby som večer zjedla keksíky nakúpené pre deti do školy . Neviem ešte , ako odolám ale budem sa snažiť
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

lubicka

Poslať od lubicka » 14 Jan 2008, 14:42

Magdi: každý má niekde svj strop, pod ktorý to ide veľmi ťažko, možno ty by si to tak chcela, ale to už chce veľké obmedzenia, nechcem Ťa znechutiť, ale skús porozmýšľať, či Ti to stojí za to, možno tých 55, ale menej už telo asi nechce pustiť, stále s Tebou bojuje. Nejaký tuk potrebuješ, ak sa dobre cítiš pri 53, nižšie už by som možno nešla, už nemáš 20 - prepáč. Každopádne Ti držím palce, športuj, hýb sa, obdivuhodné je , že sa tak perfektne udržuješ dlhodobo, aj keď Tebe sa to asi nezdá, rada by som si vzala príklad.
43 rokov, 168 cm, poč. váha 85kg -marec 2007, cieľová 60 kg, teraz 75 kg

Obrázok užívateľa
blažena

Poslať od blažena » 14 Jan 2008, 15:08

Magdi, aj ja Ťa obdivujem, že si udržiavaš dlhodobo váhu a sleduješ sa. Ja som v tomto zlyhala na celej čiare. Tak ako Lubička, tiež si myslím, že potrebuješ aj tuk, zo zdravotného hľadiska. Športom, cvičením upravíš partie, ktoré sa Ti nepozdávajú, ale nechoď s váhou na hranu. :)

Magdi

Poslať od Magdi » 15 Jan 2008, 09:57

Lubička , Blaženka - ďakujem , aj ja som mala podobné myšlienky v septembri , keď mi už váha nie a nie sa pohnúť dole , ale som si myslela , že ak zvýšim pohyb , telo ma bude poslúchať . Dalo to dosť námahy udržať si váhu a stačilo pártýždňové zlyhanie a 2 kilá boli naspäť . Pravda je , čo napísali baby v udržovačke - už sa nesmieme vrátiť k starým spôsobom . Pribrala som , lebo son jedla veľa sladkostí a chleba a hlavne všetko večer . Teraz sa učím znova pekne pravidelne sa stravovať . Skúsim sa dosteť naspäť na 53 kg a potrvať zase 3 mesiace a potom do leta ešte tie 3 kilá .
Takže dnešné hlásenie - včerajší deň som zvládla s naplánovanými potravinami - nič navyše , žiaden keksík . Večer som si uvarila obed na dnes - a nezjedla som to - už sa mi to stalo minulý týždeň - a budem sa snažiť plán dodržať . Len dnešný deň - ako to povedala simonečka - a večer si zase pripravím jedlo na ďalší deň . Môj problém bol v tom , že keď som prišla domov z roboty poobede , nemala som nič pre seba pripravené , tak som si dala čerstvý chlieb - len 1 krajec - ale potom prišli ďalšie a ďašie a večer sladkosti .....
Lubička , ja viem , že už mám svoje roky. Vždy som si myslela ,že deti ma urobia mladšou . Nie je to tak , cítim už únavu , čo asi znamená , že starnem , však ? Ale konečne po toľkých desaťročiach som sa cítila dobre vo svojej koži . Vždy som sa hanbila za svoje telo - hlavne za svoj horný objem - čo máme dedičné - moja dcéra je štíhla až až ale nosí 70 C - a keď sa mi podarilo zdolať 10 cm z objemu , konečne som sa cítila , že to je ono . Preto sa tak snažím udržať si váhu . A keď to neide dietami , hádam sa to podarí zdravou stravou a pohybom . Škoda , že som sa spamätala až teraz - takže baby , čo ste mladšie , vydržte , oplatí sa to .
PC mám len v robote , takže práve večer , keď najviac potrebujem poodporu od Vás , so odstavená . Ale budem sa snažiť vydržať , ako ste to vydržali Vy .
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

lubicka

Poslať od lubicka » 15 Jan 2008, 10:27

Magdi: som rada, že to berieš v pohode, čo sa týka veku, ja teda mladšia nie som, tak píšem aj zo svojej skúsenosti - teda trochu som, ale moc nie, ja mám staršie deti, hlavne teda syna, má 22 rokov, mala som ho ako 20-ročná, deti človeka naozaj omladia, ale asi už skôr tie staršie, keď sa z nich stávajú skôr niečo ako kamaráti, a ich kamaráti už nie sú deti a dá sa snimi normálne rozprávať - kedy mať deti je naozaj veľmi relatívne. Ešte k tomu objemu - veď 70 C veľkosť je super, ja zase skôr trpím na dolné partie. Myslím, že keď budeš ďalej športovať, udržíš sa na krásnej váhe - ktorú máš podľa mňa aj teraz, a to kilo, dve aj spustíš :)
43 rokov, 168 cm, poč. váha 85kg -marec 2007, cieľová 60 kg, teraz 75 kg

sussane

Poslať od sussane » 15 Jan 2008, 14:45

Magdi napísal:
-------------------------------------------------------
Verejne , pred všetkými , že ZAČÍNAM a dúfan , že takáto verejná kontrola ma odradí , aby som večer zjedla keksíky nakúpené pre deti do školy . Neviem ešte , ako odolám ale budem sa snažiť
-------------------------------------------------------

MAGDI to ako keby si písala o mojom prístupe k sladkostiam... ale chvála bohu od nového ruku sa držím a zodpovedne sladkostiam odolávam... vždy si tak poviem, že sú to len vlastne prázdne zbytočné a vlastne pre mňa aj škodlivé kalórie... mne jedného času veľmi pomohol nejesť sladkosti článok od Mira na https://www.schudnem.sk, ale to bolo hádam niekedy v apríli napísané a treba ho nájsť v tých starších článkoch... asi nebude aj pre mňa od veci vrátiť sa k nemu a prečítať ho ešte raz...

Väčší objem hrudníka ti úprimne závidím, ja bojujem práve s opačným problémom... ale to sme my ženy, večne nespokojnééé, teda na mňa to pasuje... bohu žiaľ....
moje maximum.......... 72 kg 02/2007
dokázala som znížiť na 62 kg 04/2008
a momentálny stav....... 68 kg 12/
2009
čo však pominulo a dnes 8/2013 je moja váha 79 kg

cieľ: cítiť sa dobre vo vlastnej koži

Magdi

Poslať od Magdi » 16 Jan 2008, 09:51

suzanne , aj ja viem , že sladkosti sú na nič , ale keď mi ešte máme v obývačke aj vianočný stromček , v špajzi keksíky pre deti na 1 mesiac ( robím mesačné nákupy ) tak to nie je jednoduché . Momentálne to riešim tak , že nie sú pre mňa , takže ich nesmiem . Sebe som si kúpila hrozienka pre núdzový stav , ale snažím sa odolať. Keď Ti sa držíš už od začiatku mesiaca , to je naozaj paráda .
Som rada , žen ás je tu viac s pár kilami navyše . Ja viem , pre toho , kto má niekoľko desať kíl navyše , mojich 5 pripadá smiešne , ale pre mňa naozaj je to problém . Vždy som niečo zakrývala , nosila som len kostýmy a tmavé farby a toto leto bolo také pekné , že už sa nechcem vrátiť naspäť k pôvodnej váhe . Deti zbožňujú vodu takže sme celé prázdniny od rána do večera pri vode . Vôbec nie je jedno , ako vyzlečená vyzerám . Sebavedomie som mala na bode mrazu a ako mi odchádzali kilá , tak sa to zvyšovalo . Pracujem s ľuďmi takže vôbec nie je jedno , že sa viem na ne usmiať a prihovoriť sa alebo len trasľavým hlasom niečo zamrmlen ...
Teraz už mám druhý deň bez sladkostí za sebou a bojujem ďalej .
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Magdi

Poslať od Magdi » 16 Jan 2008, 09:55

Zabudla som na hlásenie - včera som sa držala podľa plánu . Myšlienku cestou do špajzi , že si dám horalku , som zahnala s tým , že hádam nie , a bolo to . Večar keď som zaspávala , bola som už hladná , musím si dať aj druhú večeru .
Šosovica podľa Mira je perfektná , čaká doma .
Držme sa !
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

sussane

Poslať od sussane » 16 Jan 2008, 11:07

MAGDI je to super, že si odolala. Aj ja odolávam. V tomto roku sa mi už nie raz stalo, že som ten keksík /to je moja droga Horálka+Mila/ mala v ruke a stačilo ho rozbaliť. Ale voľačo mi našepkalo "krava nerob to, budeš to potom ľutovať, neuspokojí ťa a zajtra budeš chcieť znova, a potom príde aj napozajtra.... " a keksík som pekne vrátila späť a bolo to...
Ináč je to strašne ťažké takto odolávať, no zrejme to budeme musieť vydržať, keď sa chceme v lete dobre cítiť aj v plávkach.

Čo sa týka toho cítenia sa dobre vo svojej koži, tak ťa viem presne pochopiť. U niekoho sú dôležité aj dve kilá. Len je otázka kde je hranica, pretože ja som mala roky 60 kíl a cítila som sa byť tučná.... nepochopím to... teraz mám 65 a môžem povedať, že v globále som zo sebou spokojná, ale to len preto, že som zažila aj ten pocit nosiť sa ako 72 kilová dáma a preto, že plávková sezóna je len dva mesiace z roku. U nás na liptove aj menej.

Ináč tiež viacej pre svoje sebavedomie a nespokojnosť s postavou viacej inklinujem k tmavšiemu oblečeniu...sukne zásadne nenosím, a opätky, ktoré opticky predľžuju nohu milujem....
moje maximum.......... 72 kg 02/2007
dokázala som znížiť na 62 kg 04/2008
a momentálny stav....... 68 kg 12/
2009
čo však pominulo a dnes 8/2013 je moja váha 79 kg

cieľ: cítiť sa dobre vo vlastnej koži

Magdi

Poslať od Magdi » 18 Jan 2008, 14:31

Takže mám za sebou 3. a 4. deň bez sladkostí , len v robote mám frmol , tak včera som len nakukla , nemala som čas písať . Učím sa pravidelne jesť a večer už nemám až takú neodolateľnú chuť na sladkosti , tak som poctivo odola aj včera . Bojím sda víkendu - bez PC neviem , ako vydržím bez vašej podpory , a hlavne ke´d mama donesie synovy narodeninový zákusok . Budem sa veľmi snažiť , lebo pondelok je môj vážiaci deň , tak sa uvidí , čo som dokázala alebo nedokázala za týždeň . Je veľmi zaujímavé pre mňa , že môžem jesť a variť pre seba , nikdy som to nerobila ,. Vždy som myslela len na rodinu , teraz sa to pomaly zlepšuje
Budem myslieť na Vás baby , ak vy to vydržíte , aj ja to zvládne . V pondelok predsa nemôžem zahlásiť , že som zjedla celý plech zákuskov .....
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
wawa

Poslať od wawa » 18 Jan 2008, 15:27

Magdi...budem ti držať palec, aby si odolala :)

Napíšte v tejto téme