Začínam

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
aktak33

Re: Začínam

Poslať od aktak33 » 14 Aug 2016, 09:53

Ahoj MAgdi.

Ako bolo na dovolenke? Inak az teraz som si vsimla ze sme rovesnicky. A v nasom veku uz chudnutie ide pomalsie. Myslim si, ze po prechode je metabolizmus celkom naruseny, treba velku sebadisciplinu aby sa znormalizoval. A ta chyba aj mne xmurx a preto som staly clen tejto skupinky ludi. Este som sa nikdy nepreklenula do udrziavacky toothsmile .
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

Magdi

Poslať od Magdi » 15 Aug 2016, 07:52

aktak - ahoj toothsmile ty si mladšia , ja už budem mať 54 , a chudnem skoro 40 r. Ked mám optimistickú náladu , tak si hovorím , že v podstate je to OK , kedže váha sa mi pohybuje od 55 do 65 ... keď menej optimistickú , tak xbeex a doslova - že sa neviem dostať pod 55 , neviem ju ani udržať , a pás mám najmenej 85 cm xmurx
takže tak , teraz som pevne rozhodnutá , že sa dostanem na tú 55 - ku a presťahujem sa do udržiavačky , a udržím tú váhu toothsmile
na mňa neplatia ani hormony , ja chudnem alebo priberám podľa množstva sladkosti a chleba , kt. zjem alebo nezjem , prechod som si ani neuvedomila , len keď gyn. sa ma spýtal, či nemám návaly - to akože mi bolo trošku teplo ráno , ale kým som nato prišla , prečo , už bolo po ťažkostiach toothsmile
takže u mňa prechod ako výhovorka neobstojí - príčinou mojej váhy sú len a len keksíky xmurx
dovolenka bola úžasná , po 15. rokoch bez malých detí , bez detí v puberte , bez mladých zamilovaných dospelých toothsmile dopadlo to lepšie , ako som očakávala , mm bol tiež v pohode , ráno som vstávala o 4.30 , obehala som kostolíky , pamiatky , obchodíky v starom meste , potom raňajky - len syr a zelenina , zvyšok som odložila na obed , cez deň som tiež dosť peškovala , večeru som tiež zvládla - polievka , zelenina a sladkosť - hlavné jedlo som odložila manželovi na obed ....
vrátila som sa z dovolenky bez prírastku na váhe , aj keď posledné dni som už likvidovala zásoby sladkostí xbicikx
no ale po dovolenke som si užívala svoje nové telo :roll: a sladkosti .... takže vraciam sa k chudnutiu a do 31.8.2016 sa chcem dostať na tú 55 - ku ......
zajtra ráno si upresním svoju novú váhu , vypadá to na 57 alebo viac , takže mám čo robiť...
skúsim chôdzu , denne do roboty a domov + ešte niečo , aby som mala tých 10 000 krokov + bike 15 km , uvidím koľko x do týždňa ....plány mám , len sa zaťať a nevzdať to -pomooccc-
ja vás všetkých obdivujem , kt. chudnete - a úspešne - z takých vyšších váh - dlhodobo - a vytrváte , nevzdáte to , naozaj vám všetkým fandím - lepšie - a ľahšie sa žije v menšom tele , oblečko sa ľahšie - a lacnejšie - kupuje , pohyb je iný a tak ...
držte sa thumb2
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

bubina

Poslať od bubina » 15 Aug 2016, 08:10

Magdi: Na 100% s Tebou suhlasim. Je fakt, ze rokmi sa metabolizmus spomaluje, ale to nie ospravedlnenie na priberanie a naslednu - nazvem to kulantne - na nadvahu. Kazdy si vsak musi najst tu svoju cestu. Kedze rada peciem, tak po upeceni kolac pokrajam na jednotlive porcie a sups s nimi do mrazaku. Po ranajkach - ku kavicke si dam jeden-dva kusky a potom uz cely den nemam chut na sladke. A dôlezite je, aby som v obchode nedavala do kosika rôzne napolitanocky, cokoladky . To je môj spôsob. A nie nadarmo mam v nadpise "pitny rezim". Ten malokedy dodrzim, zial.

Magdi

Poslať od Magdi » 15 Aug 2016, 08:59

Bubina- ja ich kupujem pre rodinu :-))) a kolace zmrazim tiež ale ja ich zjem aj zamrznute xmurx mne to vôbec nevadí, hlavná vec,že je to sladké :-))) s pitím mám tiež problém,keď veľa jem,málo pijem xbpx a mas pravdu,každý si musí nájsť svoju cestu a vydržať, nič iné nám neostáva toothsmile
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 16 Aug 2016, 19:02

Ahoj Magdi, trocha som si počítala v Tvojej téme. V júli si schudla priam ukážkovo xstrechx Teraz to už musíš len doladiť a potom sa tešiť a udržiavať. Ale to je asi to najťažšie. Najmä v našom veku. Stačí nám oveľa menej na to, aby sa to zvrtlo. V mladosti som s váhou nemala žiadny problém, zvrhlo sa to v posledných cca 10tich rokoch. Asi by sme sa mali dávať telu primerane primerane veku. A tie sladkosti sú naozaj najväčším nepriateľom. Niekedy sa tiež snažím márne bojovať xpapax hoci posledné mesiace celkom úspešne.
Držím Ti palce Magdi! vlastne nám obom. Nech sa nám darí xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Magdi

Poslať od Magdi » 17 Aug 2016, 07:53

dora - ahojjjjj.
no nie je to bohvie čo , v lete - začiatkom leta - vždy schudnem , lebo ideme k moru , a potom už tam začnem priberať - bolo aj tak , že keď sme išli naspäť , už som nezapla nohavice , v. kt som išla tam ....
teraz 1. x bolo tak , že som nič nepribrala , vrátila som sa späť s váhou 56,6 , ako som odišla ...
ale - teraz mám 0,9 kg naspäť - týždeň som sa napchávala sladkosťami xmurx
včera som to ukončila - dúfam , chcem sa už konečne dostať zo závislosti - cukor je ako droga a ja nechcem , aby mi niečo také primitívne rozkazovalo ....
takže tak , nie je to nič pozitívne - som tu 8 r, chudnem od 15 - ich - a ešte stále nie som v udržiavačke ....
ale teraz som pevne rozhodnutá - život s touto váhou sa mi páči oveľa viac , ako ked mám 65 kg ....
držme sa - a hlavne netreba to vzdávať thumb2
p.s. veľmi sa mi páčia tvoje športové výkony - o niečo takom ja sa len snívam , možno raz sa dopracujem aj ja k nejakej slušnejšej kondičke ...
teraz chcem mať pás 80 cm xbpx
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 17 Aug 2016, 08:58

Ahoj Magdi, nuž, tie sladkosti sú pohroma. Treba si dať asi postupné ciele v odvykaní. A dopracvcovať sa k nejakej sladkosti napr. v nedeľu, či cez nejaké sviatky. Je to ťažké, ale zistila som, že u mňa to funguje.
Ja som to tiež všetko pokazila sladkosťami. Keď sa človek dostane tam, kde chce a je spokojný, možno až veľmi, tak si povie, teraz môžem, veď som štíhla a z výnimiek sa stane pravidlo a už to ide. Kby som sa aspoň v nejakom momente spamätala, ale kdeže.

Takže teraz som za dva mesiace mala takú ozajstnú sladkosť asi iba dva krát. Už ani nepociťujem nejakú nutkavú túžbu. Asi si organizmus hovorí, že je to takto fajn toothsmile

A k tomu pohybu! Mne pomáha veľmi návšteva hôr - veĎ nemusia byť vždy obrovské. Neviem, či máš niekde hory poruke xstrechx a bicykel je tiež fajn. Nie len na spalovanie, ale aj na tvarovanie - hlavn nôh.
Ten pás je potvora. Odtiaľ a z brucha to ide najpomalšie. Na o sa mi osvdčilo "hoola hop". Kúpila som si a teda po dlhom snažení sa mi už darí krútiť ho na bokoch. Ale nato treba väčší priestor, ja s tým cvičím zásadne v záhrade.

Pekný deň prajem! A nech sa dnešok zdarí bez sladkostí xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 21 Aug 2016, 08:11

No magdi, ja tiez uz budem mat na buduci rok 54. A tesim sa, ze od septembra budem jednociferna co sa tyka odchodu do dochodku! A verim ze dvojciferna co sa tyka vahy toothsmile

Verim, ze dovolenka bez deti je krasna. My si tak uzivame cely rok a dovolenku s detmi - teda so synom a jeho manzelkou zatial. Od buduceho roku nam pribudne vnucatko, ale to su uplne krsne dovolenky. Pretoze ked mladi pridu na Slovensko, chodia stale po navstevach a ked my prideme za nimi, venuju sa iba nam. Dceru mame po ruke kedy chceme, byva nedaleko. Ale snazim sa co najmenej zasahovat do ich zivototv, musia zit svoj zivot.

Moja nadvaha je kombineciou zavislosti na sladkom, zmenou hormonov a prejedania sa pri strese. Toho som mala posledne roky dost, ale myslim, ze trochu opadol a zavislost na sladkom som myslim si, ze uspesne odburala a hormony sa asi dostavaju do normy. Momentalne robim zo svojho tela laboratorium a zistujem ako sa sprava v roznych situaciach, co mu skodi, kedy zadrziava vodu a ine somariny. Uz som na dost veci prisla ale to najdolezitejsie napisala aj bubina. V nasom veku vela uz nepotrebujeme, telo spaluje inak ako za mladi. Zvysit pohyb a zmensit trochu prijem a ide to celkom dole.

Ja mam rada cvicenie doma. Pred par rokmi som len do fitka chodila, tam ma to bavilo, ale teraz steper doma a cvicenie vlastnou vahou. No a chodenie, to je moje top. Bicykel u nas je tazsie, lebo mame tu same kopce...a okrem toho nas bicykel ma nosnost 90 kg, takze verim, ze na jar sa na nom budem moct vozit.

Dorka, dala si mi napad. Krutit bokmi, len ja som nikdy nevedela krutit viac ako 4x, kruh vzdy padol. Musim to vyskusat, mozno na stare kolena sa to naucim :-))) A inak ma velmi lakaju aj orientalne tance. Vraj v tomto su baculky lepsie ako chude baby. To mi raz povedala jedna ucitelka orientalnych tancov ked ma videla ako sa zvijam a snazim :-))) :-)))

Magdi drzim ti palce na udrziavacku. verim, ze onedlho sa tam obajvis, a mozno niekedy tam pridem za vami. Lebo Dorka je tam uz dost dlho!
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

Magdi

Poslať od Magdi » 22 Aug 2016, 06:58

dora , aktak - ďakujem za milé slová :roll: no nedarí sa mi naštartovať , nevyšlo to toho 16.8 . xmurx včera už bolo lepšie , žiadne sladké , ale je to veľmi ťažké , musím sa zaťať ,lebo takto budem mať naspäť všetko raz dva a zase môžem xbeex
dnes som už absolvovala 4400 krokov , skúsim sa naštartovať , držte mi palce -pomooccc-
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
mima1311

Poslať od mima1311 » 22 Aug 2016, 09:29

Magdi vidim ze bojujes , ale co je najhlavnejsie , je ze sa NEVZDAVAS thumb2 Neboj , ono to pojde , aj ked to cakanie je dost blbe :-D Ako ta chapem s tymi sladkostami . Ja som strasne na sladke a tak teraz jedinu zmenu ktoru praktizujem oproti prvemu chudnutiu je take , ze si sladke dovolujem denne v ramci desiaty a to sladky jogurt ... Trosku tak klamem sama seba ze mam zakusok toothsmile , ked sa vaha zatne , potom uz mienim prejst na biele jogurty ... Zatial sa mi tento moj podvod na sebe vyplaca , aj ked pridu dni , ked by som spraskala aj celu coko .
Velky xclapx xclapx xclapx za pešakovanie - chodza je ten najprirodzenejsi pohyb thumb1
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3
01.4 - 0,1

Obrázok

bubina

Poslať od bubina » 22 Aug 2016, 11:57

Magdi: Zbytok "nadvahy" das predsa lavou zadnou. Uz Ti chyba maly krôcik a som presvedcena, ze ho urobis. Ved si uz tolko dokazala ! Drzim palce "i hore i dolu".

Magdi

Poslať od Magdi » 26 Aug 2016, 06:42

Ahojte toothsmile idem niečo napísať k sebe,keď tu je tak pusto a prázdno na fore toothsmile možno prázdniny,možno všetci ste už schudli a ostala som tu sama :-))) takže sa snažím ako len viem, nechýba mi veľa,ale ten pas by som potrebovala dat dole, ešte aj to by mohlo byť,ale ta moja závislosť....
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

bubina

Poslať od bubina » 26 Aug 2016, 07:30

Magdi : O akej zavislosti "tocis" ? Ved Tym mas jednu-jedinu zavislost. Na chudnuti thumb2 .

Magdi

Poslať od Magdi » 26 Aug 2016, 12:55

dokoncenie vety- na jedle....niekedy ma to chytí a zjem kvantá jedla , aj keď som už plna, chcem to zmeniť, veď už mám svoje roky... preto naberiem všetko naspäť, keď schudnem..... Včera to bolo v poriadku, až na večeru, nemusela som zjesť 250 g tvarohu , po polke som už bola najedená...ale som nezoz.... slivky, kt.sme doniesli zo záhrady, to je + , uvidíme, ako dopadnem dnes, ešte sú. V chladničke....
... Dnes som zjedla len polku tvarohu, zvyšok som dala synovi na rezance.... nie je to jednoduché -pomooccc-bubina - závislosti mam dosť, ďalšia mi nechýba :-))) ešte tak šport - ale to nehrozí, som na to lenivá toothsmile
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 26 Aug 2016, 13:11

Magdi no tie slivky....tiež mám plnú sušičku a ešte za tašku,ktorú musím rozdeliť na viac krát,lebo by som sa zdula! toothsmile
vek:56 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

Napíšte v tejto téme