Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Magdi

Poslať od Magdi » 25 Dec 2012, 10:03

cindi - drž sa , váhu budeš riešit ak sa ti podarí vyriešit ostatné problémy :roll:

Obrázok užívateľa
evas

Poslať od evas » 26 Dec 2012, 04:38

Cindička, videla som Ťa posunutú na prvej strane, tak som sa potešila, že si sa prišla pozrieť.
Ako čítam, stále nejaké problémy. Život je o tom. Asi netreba čakať, kým bude lepšie. Možno ani nebude. Treba si užiť momentálny stav.
Ja viem, že niekedy má človek pocit, že už viac neunesie...
Kdesi som čítala, že keď máme pocit, že už ani hlbšie dno neexistuje, vraj ešte to je iba 50% našich možností.
A Ty máš ešte navyše tú výhodu, že môžeš hodiť svoju starosť na Pána.
Každý deň nanovo, s novou nádejou.
Ale to nakoniec vieš sama.
Požehnanie do Tvojho života Cindička!
62 rokov, 157 cm,
najvyššia váha 84 kg, začínala som chudnúť zo 76,8 kg, schudla som na 65 kg.
Pribrala som na 77,9 kg.
Schudla na 70,7 kg.
Pribrala na 75,4 kg.
Musím nutne schudnúť, najprv na 70 kg.
Ak by to išlo aj menej.

Obrázok užívateľa
dika

Poslať od dika » 29 Dec 2012, 12:55

cindy, vzdy je nadej, aj zazraky sa deju len niekedy treba trosku k tomu dopomoct a pojde to. aj pre teba svieti slniecko tak obrat k nemu tvar ;) uspesny novy rok 2013 ti prajem

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 30 Dec 2012, 09:15

cindicka, prave v decembrovom zdravi bolo o spanku, a aj v suvislosti s chudnutim, ale aj celkove organizmom - a aky ma vplyv nedostatok spanku na rozne deje hormonalne a kdejake v tele.. Som myslela na Teba, zrejme ozaj to je jeden zo zakladnych kamenov, preco Ti chudnut neide. Drzkaj sa, myslim na Teba, aby sa Ti aj okolnosti zmenili k vacsej pohode.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 28 Jan 2013, 17:35

Cindička ahojky držkaj sa a ozvy sa dakedy..... :D
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Obrázok užívateľa
wawa

Poslať od wawa » 14 Feb 2015, 15:25

cindi prišla som ťa pozrieť,krok po krôčku pozdraviť všetky moje virtuálne kamarátky. Netráp sa chudnutím, ako ti pred časom písala evas teš sa zo života aký je... niekedy to proste nejde, zbytočne sa stresuješ, trápiš a život uteká strašne rýchlo....nepremrhaj ho depresiami nad tukovými vankúšikmi, nestoja zato...sú aj dôležitejšie veci v živote ako váha...

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 30 Máj 2016, 06:59

cindi ak sem niekedy nazrieš ozvi sa ako sa darí aj tebe aj s malou ?

cindi

Poslať od cindi » 28 Júl 2016, 12:56

amanda.k:ahoj...odkial vies o malej? ja uz sa ani nepamatam, kde som o nej pisala..a prepac, tvoj nick mi nic nehovori, ale aj tak dakujem za opytanie.

No nebola som tu na fore strrrrrrrrrrasne dlho, aj 2-3 roky, lebo moj zivot sa uplne otocil o 180 stupnov, ako sme si zobrai malu..aj tak som cely zivot mala problemy so spanim, tak uz po tom som nespala skoro vobec nic :( No ale dnes uz ma potvorka 4 roky a je to expertka na n-tu..ta nas ma zmaknutych a prekuknutych a moze veselo vydierat ;) ma teraz dost tazke obdobie, jednak je v obdobi vzdoru, ale to by aj na to obdobie bolo dost...psychologickina rada znela, nekricat na nu, velmi trpezlivo, lebo ona je vo faze depresie, ktoru prejavuje tak, ze je hystericka..vraj niekde v kutiku duse sa jej vracia, ze sme si ju predavali este v obdobi adopcie z ruky do ruky a ze sa boji, ze ju niekam odlozime, predame a tak..no tak si trenujeme trpezlivost ale niekedy nam to moc neide..taknas vytoci, ze uz bez kriku to neide...ale na druhej strane je velmi sikovne rozumne dievcatko..uz nas caka len dalsia faza, ktorej sa velmi bojim, ako zoberie fakt, ze je adoptovana

Som na tom dost biedne teraz, nestai ze som po roku 2011 po dvoch operaciach vsetko nabrala naspat, tak minuly rok bol velmi kriticky, kedze pred vianocami mi zomrela mamicka...v 2014 ju operovali a rok sa celkom dobre drzala a potom sa zacali problemy vracat...ale cele to najhorsie trvalo ani nie mesiac, ostala po oziaroch leziaca, tak som medzi robotou a malou musela este aj ju opatrovat...a v priebehu 2 tyzdnoch mi uplne odisla pred ocami, zadusila sa mi.... stale ju mam pred ocami, na to sa neda zabudnut....srasne mi chyba a mam straasne prazdno v srdci, co mi nik nenahradi....takze este po tychto problemoch som sa viac vypapkala....mne to v tom strese pomahalo, ze som papkala slane cez sladke...jedla som velmi nepravidelne a vacsinou vecer a blbosti...ja som presne vedela, ze robim zle, ale akosi som nemala sil to riesit inak...

tak asi pred mesiacom som sa znova odhodlala, ze nechem, aby z mojej malej bola velmi skoro polosirota....velmi ma uz zacali boliet aj kolena, nohy vo vseobecnosti....tak som sa ako tak zmobilizovala a povedala som si, ze uz je nacase sa aspon trosku venovat aj sama sebe....u mna je najvacsim a uz dlhodobym problemom spanok, pretoze ja spim tak v priemere 3 max 4 hodiny denne a malo relaxujem...som v kuse v jednom kole, v strese, bez spanku...takze to bude tvrdy oriesok...ale stravu som uz zmenila, zacala som pravidelne jest a hlavne pit a zatial mam dole 7 kg...chodim do jedneho institutu lebo napriek tomu, ze mam vsetko teoreticky nastudovane, tak som akosi nenabrala sil, aby som skratka zacala...asi potrebujem nejaku spatnu vazbu...este budem musiet poriesit asi cvicenie, len momentalne to neviem zmanazovat casovo...rano to neprichadza do uvahy, tym ze dochadzam a vecer, kym vsetko porobim, uz je neskoro vecer....tak neviem, toto som este nezvladla vyriesit

tak zatial tolko...mozno sa tu objavim aj castejsie

betina1984

Poslať od betina1984 » 28 Júl 2016, 13:15

cindi, ahoj.... rada ťa tu opäť vidím... :-). Nech sa ti darí. S tým spánkom to poznám. Ja mám 8-ročnú dcéru a 4,5 ročné dvojičky, takže poriadny spánok mám cca posledný 1,5 roka. Dovtedy som tiež toho moc nenaspala. Hlavne pri dvojke. To som do troch rokov bola hore priemerne 10-15x za noc, rekord máme 32x :-). Tiež som sa naučila, že mi stačí spať 4-6 hodín. Mamičky mi je ľúto xbeex . Držím palčeky thumb2
Obrázok

cindi

Poslať od cindi » 28 Júl 2016, 14:23

betina: aj ja som rada, ze Ta vidim....no najvacsi handikap u mna bude ten spanok....a este si budem musiet zaradit nejaky ten pohyb, ale asi ked bude mala trosku vacsia a bude viac samostatna, mozno budem viac stihat...Tebe to asi nemusim rozpravat pri tolkych drobcoch ;)

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 29 Júl 2016, 09:30

AHoj Cindy, vitaj na fore. Ako citam, nakopilo sa ti toho dost a dost. Viem co je stratit maminu, zazila som to celkom cerstvo. Tiet sme ju doopatrovali, mam z toho narusenu psychiku, ale tiez viem, ze vela vyriesi cas. Co sa tyka spanku, skus vecer jest magnezium ci by ti to nepomohlo. Ja som cele zle obdobie prezila vdaka magneziu..aj teraz si ho dam pred spanim niekedy. Ale uz sa mi dari spat aj bez neho.
A co sa tyka malej, tak obdobie vzdoru treba prekonat a bude OK. Mate dobre to, ze aj psychologicka vam radi. Vydrzat thumb1 Drzim palce nych sa dari vyriesit vsetky problemy....a nech kilecka ubudaju.
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

betina1984

Poslať od betina1984 » 29 Júl 2016, 09:45

cindi, no neviem, či ťa poteším s tým, že čím bude staršia, tým bude samostatnejšia.... Moji čím sú starší, tým sú nepodarenejší a človek musí furt dávať na nich pozor, venovať sa im. Tamarka tá staršia, je už fakt samostatnejšia, ale už má 8 rokov. Takže predpokladám, že ešte 1-2 roky dvojka samostatná nebude, čím nepôjdu do školy.... A pri malej myslím, že máš pohybu až až. Ja tiež necvičím a iný pohyb ako okolo detí a hranie a naháňanie ich nemám. Ešte cestu do práce, prípadne z práce a návšteva obchodov cez obednú prestávku... :-)
Obrázok

cindi

Poslať od cindi » 29 Júl 2016, 11:42

aktak: ahoj...mas pravdu, pri strate milovaneho cloveka vsetko vylieci cas....preslo pol roka a je to trochu lepsie..mala ma nastastie drzi pri zivote, nemam tolko casu premyslat....to miesto v srdci sa zaplnit neda, ale cas je naozaj najlepsi lekar....
no co sa tyka spania, u mna je ten problem, ze ja zaspim, ale ja mam problem s dlzkou spania...ked aj idem spat v takom case, ze by som mohla spat aj 5-6 hodin, aj tak som po 3 h, na ktore somzvyknuta, hore :roll:

No keby som si bola ista, ze je to len obdobie vzdoru, tak si poviem, ze vydrzat...len u nej je o stazene tym, ze je adoptovana a je nevyspytatelne, kedy ta minulost dobehne...podla dotaznikov jej vysla ta depresia a agresivita, ale v tom zmysle, ze sa boji a tymto sposobom sa brani...nastastie psychologicka povedala, ze to nevyzera na nejaku psychicku poruchu ako napr. autizmus, kedze v skolke sa tak nechova.....len ja sa strasne bojim, ze mi to vyhodi na oci, ked jej to poviem, ze je adoptovana, ze som na nu kricala, ked bola mensia a tak...ten strach ma premaha a potom na nu zbytocne nakricim, ked ma uz velmi vytoci...ale ona je velmi rozumna, uz si musim velmi premysliet co jej poviem...a musim predychavat aj to kricanie, lebo toho sa velmi boji...nechcem aby mi potom povedala, ze to preto som sa k nej tak spravala, lebo nie je moja a nemam ju rada...pritom ju milujem nadovsetko a aj zivot by som za nu dala...a vobec ju nevnimam ze nie je moja...ona sa na mna aj neskutocne podoba, cize ani na prvy pohlad nevyzera, ze nie je nasa...teda je nasa thumb1

cindi

Poslať od cindi » 29 Júl 2016, 11:49

betina: no tak som myslela, ze mozno cim bude starsia, nebude na mne visiet ako cecek...ze sa budem moct vzdialit na 5 m od domu ;) pre mna je strasny hendikep v tomto veku mat male dieta, lebo kvoli nej som aj zmenila po 20 rokoch zamestnanie, ze mi nechceli urobit vynimku s dodrziavanim tyzdenneho casu....presla som ucit na vs, kde mi sef sluboval, ze u nich sa az tak strasne neberie dohadzka...a tiez tazko chapu, ze ja nemozem odist na tyzdnovu konferenciu, a kde dam malu? hlavne ked moj muz robi na smeny...ja uz nemam ani starych rodicov....alebo ze nemozem tu byt do vecera, ked sa musim este postarat o malu...to je ine, ako tu kolegovia maju deti, ale vzdy vacsinou ostava doma zena, nie chlap...cize zeny v mojom veku si uz skor uzivaju a venuju sa samy sebe...no darmo, dlho sme vahali...ale radsej neskoro ako nikdy!
Ja mam takeho prirodzeneho pohybu dost, lebo v kuse sa ponahlam na autobus, na vlak, zase domov..teraz v lete je aj taky pohyb na bicykli, zahrada a tak....a prave aj kvoli tomu, ze s malou som uz nevladala jasit sa a hrat, som sa aj pustila do chudnutia...

betina1984

Poslať od betina1984 » 29 Júl 2016, 12:33

cindi, ja mám tiež také deti. Hlavne syn je môj "cecek". Teraz sú doma, máme zavretú škôlku, ja som tento týždeň ešte v práci a doma je muž a mama. A včera im dávala obed, keď sa vyspali. Myslíš, že chceli jesť? Nie, oni počkajú na maminku. Maminka nakŕmi... :D
Obrázok

Napíšte v tejto téme