Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Locked
amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 29 Júl 2016, 13:07

mala si tu krátko aj inú tému a ja som čítala forum aj zo dva roky kým som sa zaregistrovala nech sa ti darí s malou aj s chudnutím thumb1

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 29 Júl 2016, 14:41

Ahoj cindi, "dobří holubi se vracejí" :-)))

Chcem Ti len napísať ohľadom malej. Kedy Ti odporučila psychologička, aby si jej povedala, že je adoptovaná? Náš drobec (7 rokov)je taká náročná povaha, že naňho ozaj zaberá iba krik a bitka, našťastie už teraz je toho málo, lebo už nemá rád ani keď zvýšim hlas...ale že by poslúchol na 1-2x, tak to nie... Tiež som sa obávala, že budem v jeho očiach "zlá mama". Ale keď sa s ním občas rozprávam, čo tiež nemá veľmi rád nejaké obšírne - a vlastne ani stručné debaty, tak vlastne chápe, že ak kričím, alebo nebodaj dostane, tak vie, že to má dôvod a vie, že ho ľúbime. Ono treba, ak sa Ti "podarí" uletieť, tak sa s ňou o tom porozprávaj, keď už budete obidve kľudné, prečo si urobila to, čo si urobila... No a s tým "prezradením" si myslím, že by si ešte mohla počkať do nejakých 6-7 rokov.

Chudnutie si odštartovala parádne, tak nech sa Ti darí aj naďalej thumb1 . A čo sa týka športu, tak síce pomáha tvarovať, ale veľmi dobre vieme, že strava je základ xhamx
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 63kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
cindi

Poslať od cindi » 29 Júl 2016, 19:16

Ahoj jahodka..no psychologicka odporucila povedat to okolo 6 roka, teraz sa musi skludnit este..ale aj tak sme jej to chceli povedat az ked pojde do skoly....ja sa s nou vela rozpravam, aj si to vysvetlime...velakrat pride ku mne, pobozka ma a povie mi, mam ta rada. Tak neviem, ako mam brat to cele jej spravanie...snazim sa jej vysvetlit, ze ju strasne lubim, ze by som za nu dala aj zivot a ze ma to trapi ked na nu kricim....ale ze aj ona mi ublizuje ked na mna krici...a ona sa hned vynajde, ze to preto, lebo ju kopem a bijem..v zivote som ju nezbilla...to uz si to aj okvetnuje...podla psych. je ona chuda, ktora sa este hlada a nie je este na 100 % presvedcena, ze ju uz nikde nedame...dobieha ju minulost, strasne sa boij a takto reaguje...ale nastastie to nevyzera, ze to ma psychicku poruchu, napr. Autizmus, lebo v skolke sa tak nechova nastastie...takze dufam, ze ju to prejde po roku

Viem ze 70% uspechu je strava..ale budem musiet trochu cvicit, lebo stracam na svalovine, napriek tomu, ze schudnes, nemusi ist dole tuk...mne isli dole svaly naposledy...ale som aj chora, tak to s tym suvisi

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 29 Júl 2016, 20:58

cindi, no vyzerá to, že máte super vzťah. Ono asi tomu treba nechať voľný priebeh, tieto stavy časom ustanú, aj náš synátor mával strašné záchvaty nervov. Ja som kvôli nemu bola ešte pred nedávnom u psychologičky, ale vlastne stačil môj rozhovor s ňou, ani som tam s ním nemusela ísť. Nakoniec to celé akoby otočila, aj môj názor vlastne, lebo je lepšie prejaviť svoje nervy a hnev navonok, než to v sebe dusiť. A hlavne pokiaľ nikomu tým neubližuje - v prvom rade fyzicky. Ono vlastne veľa problémov v dnešnej dobe majú ľudia z toho, že svoj hnev skrývajú, dusia v sebe. Možno by mohla tá psychologička popracovať aj s malou na tom, aby sa učila ten hnev ovládať, aj keď to môže byť vlastne zo strachu. Hlavne jej aj povedz, že áno, má právo sa nahnevať, ale naučiť ju prejavovať to trochu inak, miernejšie. Však aj dospeláka koľko krát kadečo vytočí a má problém sa ovládať. A u nás to veru rozhodne vekom ustupuje... Verím, že sama vycítiš, kedy to bude najvhodnejšie jej to povedať thumb1
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 63kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 29 Júl 2016, 22:48

Ahoj Cindi, rada Ťa tu po čase opäť vidím. Držím place, aby Ti chudnutie išlo podľa predstáv, i keď to nie je vždy jednoduché. Pozerám, že spávaš málinko, tak ako kedysi pred rokmi, keď sme sa tu stretávali. Polepši sa xstrechx spánok Ti isto pomôže.
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

škovránok

Poslať od škovránok » 30 Júl 2016, 06:54

Ahoj cindy, som rada, že si späť. K maličkej prajem veľa trpezlivosti. ahoj

Obrázok užívateľa
cindi

Poslať od cindi » 30 Júl 2016, 23:00

strawberry: ja som sa tiez len rozpravala s psychologickou, nevidela este malu..ked som robila na predchadzajucom mieste, tak tam sme mali psychologicku, co sa venovala detom takze cez nu som riesila problemy...aj riesim, ked treba...ja verim, ze sa to snad cele utrasie a bude to cim dalej, tym lepsie..ale ma strasnu schopnost vytocit ma, ked mi zacen rozpravat, ze klamem, kopem ju, bijem, ze som hlupa...vtedy je najlepsie asi odist ked je taka moznost ale nie vzdy je..no musim sa zdokonalovat vo zvladani trpezlivosti a jej hysterickych vystupov

dora: dakujem za privitanie

skovranok: dakujem

bubina

Poslať od bubina » 31 Júl 2016, 10:50

Cindi: Skoro mi oci vypadli z jamôk, ked som Ta videla ! Je to mozne ??
Na zaciatku dovol, aby som Ti vyslovila uprimnu sustrast. Mne mamicka "odisla" v januari toho roku. Pomaly sa z toho dostavam, ale spomienka na nu je stale ziva. Sest rokov som ju opatrovala na lôzku. Sest rokov som sa nemohla pohnut z domu na dlhsie ako na dve-tri hodiny. Este aj dnes v podvedomi myslim na to, co robi, ci je vsetko v poriadku. Asi sa nikdy toho nezbavim.
Obcas to bolo velmi tazke. Ale vsetko sa da prekonat, ked clovek chce.
Pises o starostiach s dcerenkou. Nezavideniahodna situacia. A neviem, ako by som reagovala.
Môj synacik sa obcas vedel velmi zatat . Krik mi velmi nepomahal. Skôr pokoj a dobre slovo. A hlavne vela fyzickych prejavov lasky. Mna mama casto objimala, stiskala ... A ja som to potrebovala /a potrebujem do dnesneho dna/ a potreboval to aj môj synacik. Obcas sa mi v meste hodil na zem a dohovaranie nepomahalo. Mohla som aj odist a on na tej zemi lezal nadalej ! Ale vzdy som sa vratila a laskavymi slovami sme problem vyriesili a potom som ho mohla aj na chlieb natriet. Dcerenka v podvedomi pocituje strach /necudujem sa/ a len laskou sa da prekonat. Vela ju objimaj, bozkavaj , vela sa s nou rozpravaj...
Dnes je synacik uz dospely chlap, ale to objimanie medzi nami funguje nadalej. A evidentne to obom dobre padne. Ale do dnesneho dna hovori, ze tatino na neho len krical. To si zapamätal. Preco na neho krical, to uz vygumoval z pamäti. Vyzenil syna a obdivujem, ako sa pekne voci nemu sprava. Vzdy je pokojny.
Dost bolo "mudrosti", Ty sama si najdes cestu. A urcite ju najdes. Lebo chces.
Velmi Ti drzim palce !

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 31 Júl 2016, 19:08

Cindicka vitaj spat. thumb2 ...uprimnu sustrast....je to smutne :(

Gratulujem k prvym uspechom ...sedem kil je krasny uspech nech sa ti dari na dalej xclapx thumb2
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 01 Aug 2016, 06:48

Cindy - gratulujem thumb1 xclapx

Obrázok užívateľa
cindi

Poslať od cindi » 02 Aug 2016, 23:48

bubinka: ja som sem chodievala uz davnejsie, ale skor len tak nakukunut.
Co sa tyka maminy, pocitujem strasne prazdne miesto v srdcie, ktore velmi tazko niekto nahradi. Vsetko zahoji cas, co je pravda, ale najhorsie pre mna je, ze stale ju mam pred ocami, ako sa zadusila..ten obraz sa mi len tak nevymaze...pre zomierajuceho asi nie je nic krajsie, ked zomrie doma a pri svojich blizkych..do poslednej chvile som ju drzala za ruku...ale ten obraz a zazitok mi asi dlho nikto nevyrve z pamati.....

-..s malou sa vela rozpravam, vzdy sa jej snazim vysvetlit, preco som na nu kricala a vzdy sa tvari, ze to chape...potom pride a povie, mama mam ta rada..je prefikana, na navstevach sa chova super, slusna a vychovana a prideme domov a prepne spinac...trosku nie je tak ako chce, tak hned spusti hystericky vystup...no ja len dufam, ze sa to zlepsi

Obrázok užívateľa
cindi

Poslať od cindi » 02 Aug 2016, 23:49

katus, kajka: dakujem Vam pekne

bubina

Poslať od bubina » 03 Aug 2016, 17:58

Cindicka: Tie okamihy nam neodidu z pamäti, ale tak to asi ma byt. Az vtedy si clovek uvedomi ...
Ze sa dcerenka na navsteve chova dobre, to je dobre znamenie. Mam priatelku, ktora sa sa hanbila s detmi chodit po navstevach xnieniex ! Asi to chce vsetko kooopec trpezlivosti a dobrej mysle.
Ale je obdivuhodne, ze nezabudas aj na seba. Pamätam si Ta, ako si bojovala a nevzdavala sa. A v tom si sa urcite nezmenila :D !

Obrázok užívateľa
cindi

Ja uz asi nikdy neschudnem:(

Poslať od cindi » 03 Aug 2016, 23:55

Bubina: ja mam pocit, akoby ju dobiehala minulost..nezabudnem na to, ako mi profi mama hovorila, ze ona jej teda dovoli vsetko, lebo nechce aby plakala...teraz ked jej nedovolime, sme zli rodicia, furt na nu len kricime..citujem jej slova

A na seba? Praveze doteraz som nemyslela na seba a tak to aj dopadlo..ale povedala som si, ze sa este chcem dozit aspon 18 tin mojej dcery a vsetko pre to urobim podla najlepsieho vedomia a svedomia

Obrázok užívateľa
mima1311

Poslať od mima1311 » 07 Aug 2016, 13:21

cindi Tak aj u teba ,, doma ,, xclapx za znovunastartovanie do boja ....
Netesi ma dovod preco si tu , ale tesi ma ze ked uz problem nastal , ze ho ides riesit ....Ako je to u teba teraz s oddychom ? viem ze si taktiez malinko spavala ako ja a brala si si toho na plecia velmi vela ... Da sa teraz pri princezne nieco polavit ? Je to tazke , ale vsetky boje s detickami zatienia uspechy , napredovanie . Potrebuje vela lasky a tu jej urcite davas ...I ked niekedy treba aj trosku palcom pohrozit .... My mame teraz nasho ,,draka ,, za odmenu .... Neskutocne ho milujem az si myslim ze nezdravo - ma svoje medze co smie a co nie a teda s tymto problem nieje , ale strasne sa o nerho bojim . Ja by som to neprezila keby sa mu co stalo , tak sa kontrolujem , az ho moc neobmedzujem ...Kazde dietatko je ine , treba na neho speci pristup . Ten nas je take slniecko pritulne , potrebujuce stale sa hladkat a bozkat :-D , ale teda ked ma svoju ,, chvilku ,, tiez mi vie pohnut zlcou toothsmile .
Si super maminka thumb1 thumb1 thumb1
11.1 ZACIATOK
21.1 - 4,1
28.1 - 1,8
04.2 - 1,5
11.2 - 0,6
18.2 - 1,8
25.2 + 0,9
04.3 - 1,2
11.3 - 1
18.3 - 0,7
25.3 - 0,3