Re: Chcem verit tomu, ze znova budem mat na zaciatku 8-ku

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
cindi

Poslať od cindi » 06 Sep 2019, 13:59

Ahojte všetci,

budem si musieť zmeniť názov témy, lebo je výsostne neaktuálny. Zase som sem po nejakých 3 rokoch prišla medzi Vás, lebo si neviem so sebou rady. Ide to so mnou dolu kopcom, už ani neviem, ci niekedy zastavim.
Stale sa len odhodlavam, ze musim so sebou nieco spravit, ale nemam absolutne volu, silu, energiu......Pred asi 2 rokmi som zacala chudnut odznova pod vedenim odbornikov, schudla som 14 kg a zastala som s tym, ze mam maximalne vycerpane telo a ked nezacnem relaxovat, moje telo uz nepusti ziadne kila. Tak som sa znova dostala do depky, ze naco sa snazim, ked mi to aj tak neide a samozrejme kila som pribrala naspat. Odvtedy sa mi velmi zhorsili kolena, mam artrozu aj na bedrovych klboch a velmi tazko sa odhodlavam cvicit, hoci pred dvoma rokmi som si kupila aj eliptical, ale nevladzem. Ja viem, ze su to vyhovorky a mala by som zacat aj ked s bolestami, lebo pride den, ked sa nepostavim na nohy. Casu fakt nemam nazvys, rano odniest dceru do skoly, utekat na vlak, do roboty, z roboty vecer domov, ucit sa s malou, potom este varit a je 21,00 kym skoncim a vtedy sa mi uz fakt nechce cvicit, resp. som neskutocne unavena. K tomu moje dlhorocne problemy so spankom (2-3 h ), teraz uz aj desny pitny rezim, a samozrejme, uz aj ta strava je odflaknuta. Takze necudujem sa, ze som tam, kde som. Teoreticky mam vsetko zvladnute, ale prakticky sa nevladzem dokopat aby som uz konecne zacala. Uz len kvoli malej by som mala zacat, kvoli zdraviu, aby som este pozila nejak roky a stihla ju vychovat, toto ma trapi najviac. No a uplne sa to so mnou zhorsilo, odkedy maminka zomrela (2015), to som smutok dlho zajedala. No ale vyhovoriek je dost. Potrebovala by som aspon zacat, aj ked slimacim krokom. Ale kedze viem, ze ked nebudem spavat a poriadne pit a neviem to zmenit (ten spanok hlavne), tak to nepojde, tak sa mi akosi ani nechce pustat do toho. Mozno ked zacnem castejsie chodit sem k Vam, tak sa mi to podari.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 18 Sep 2019, 08:18

cindi, nezabudla som na teba a mrzí ma, že máš rovnaký postoj k životu ako vo februári zaujal môj dnes nebohý ocino...

zmeniť to, s čím si neni spokojná a čo podľa toho čo píšeš presne vieš, čo potrebuješ zmeniť, môžeš iba sama, ľudia ti s tým môžu len pomôcť, no stále to bude len o tebe...hrabať sa v minulosti a nechať ju hnisať nikomu nepomôže, minulosť nezmeníš, môžeš ju akceptovať a odpustiť, odpustiť sebe...

neviem, čo sa ti stalo a o čom nechceš hovoriť, no správať sa k sebe takto drasticky, to som videla u zneužívaných žien a mužov...musíš sa k sebe chovať ako k ľudom, ktorých miluješ...potom to s teba bude cítiť aj tvoje okolie a mnoho problémov sa stratí...

to čo môžeš riešiť si ty a prítomnosť...budúcnosť, tam sa vždy niečo vyvrbí, s čím nerátaš...takže bez improvizácie to s ňou nejde a problémy sú na to, aby sa prekonávali a nevracalo sa k nim...ak sa už raz pre niečo rozhodneš, bolo to v čase rozhodnutia tvoje najlepšie riešenie a vracať sa k tomu stále do okola, čo keby som sa vtedy rozhodla inak...nerozhodla si sa...

píšem to preto, lebo kedysi si nebola spokojná, že nemáš dieťa...dnes ho máš, a máš len jedno, a stále si uzlíček nervov a ešte si mala potrebu si to potvrdil od ,,odborníkov,, - lekári, psychológ, dietolog,...a potom na základe týchto potvrdení z toho nevidíš východisko...

píšeš ako si ľahko schudla...nestačí niečo dočasne zmeniť, poznáš jojo...musíš komplet prekopat život, aby smeroval k životu, ktorý si predstavuješ....

pred cca 2r som dlhodobom chodievala spávať okolo 2.00 hod, vstávala som pred 6.00 hod a v tom čase som netušila, že to zvládnem zmeniť...dnes som už okolo 21.00 hod v posteli...samozrejme, že sa to nezmenilo zo dna na den...postupne, ale dnes som už úplne inde...začala som chodiť s palicami pred spaním...najpr. len na 15 min, ale denne...dôležité, ale je, aby si vonku vnímala svoje okolie, aby si sa nepozerala pod nohy a neodtrpela si si prechádzku...si vonku, si tam len sama so sebou a nemusíš nič riešiť...vzduch a pohyb ťa príjemne unavý...ked plávam, neriešim ako rýchlo a koľko preplávam, ale sledujem vlnky, oblaky, vtáky, rastliny, občas prechádzajúce auto, či človek, aktuálne, či mi je zima,...nemám tých 20 min čas riešiť problémy...hľadaj niečo, čo ti bude sedieť a dovolí ti vyvetrať hlavu...orbitrek to nebude, lebo budeš v jednej izbe so všetkými svojimi problémami...

a druhú veľkú zmenu, ktorú som spravila, v práci robím s pc...doma už pc, mobilu, či tv nedám priestor...jednoducho som ich vylúčila zo svojho osobného života a je to neskutočná sloboda...

a tretiu zmenu...denne si dám min. 1, max. 3 činnosti, ktoré sú akútne a ktoré treba vyriešiť, podľa času, ktorý mám...napr. dnes - z roboty musím zbaliť tašky a malu na plávanie, staršej na plavárni vymeniť tašky, u maminy urobiť olovrant, masáž, nákup...domov sa dostanem okolo 19.00 hod...vyložiť plávanie, urobiť večeru, upratať kuchynu, skontrolovať malej školu, pilates...takže budem mať čas len na jednu akútnu vec, poskladať veci do skrine...odškrtnem si ju a budem hrdinka, ako som zvládla deň...na zajtra plánujem prať, umyť a odpchať sprcháč,...

týmto všetkým som ti chcela...hľadaj ľudí, ktorí prekonali podobný problém, ako máš ty a rady od nich, testuj na sebe...ak ti nesadne, hľadaj dalej, ak ti sadne, využi ju a pusti sa do ďalšieho problému...

cítiš, že spánok máš akutny, tak ho rieš a nehľadaj dôvody, ako to nejde...neľutuj sa a nenechaj si fúkať rany od druhých...alebo sa na to vykašli a uvidíš, kam to dotiahneš...je to len a len na tebe...

držkaj sa...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 82kg

cindi

Poslať od cindi » 18 Sep 2019, 09:51

miselka: dakujem Ti za Tvoje slova......ja si nemyslim, ze nieco tajim, lebo dost otvorene rozpravam o svojich problemoch....ja neviem, mozno si davam do suvislosti nespravne veci, ale vsetky moje problemy zacali, kd som podstupila prvu gynekologicku operaciu...vtedy som zacala naspat priberat...a o rok som postupila dalsiu, kde mi urobili kompletnu hysterektomiu....a priberanie pokracovala....netvrdim, ze je to iba tym, ale hormony maju velky vplyv na chudnutie.....a mozno sa vo mne nieco zlomilo, v mojej psychike...akoby som uz mala na 100% potvrdene, ze deti mat nebudem...akoby som do dovtedy nevedela.....potom sme sa konecne odhodlali osvojit si dieta....bol to zdlhavy a velmi psychicky vycerpavajuci proces....velmi mi to zneprijemnovali pracovnicky z DD a aj profesionalna matka...pricom by to malo byt prave naopak....mozno ja som taky typ, ze za vsetko sa extremne vystresujem...ale ja zijem v permamnentnom strese...stale sa bojim, ze mame nabrate hypotekarne uvery a ze ked sa mi nieco stane, ako sa to cele zvladne...moj muz to skratka nezvladne, nie je na to stavany......a proste tento nedostatok financii ma zoziera a uplne mi opanta mysel...ja sa napriklad neviem uvolnit, neviem relaxovat....nabrala som si na svoje plecia vela, o vsetkch sa staram, len akosi na seba zabudam...preto prisiel cas zmenit....

....rada by som zmenila ten spanok, ale stale neviem ako...ja som skusala uz aj skor ist spat, ale nepomohlo mi to...po tych 3 h som skratka hore...ale dobre, nebudem sa stazovat, lebo si tym aj tak nepomozem...len sa vyzalujem, aj to niekedy staci

bubina

Poslať od bubina » 21 Sep 2019, 23:03

Cindi! Som velmi rada, ze mozem citat Tvoje riadky a ze si nezabudla na "stare a dobre" casy.
Neboj, vsetko sa na dobre obrati.
Ked som nevedela kam z konopi, tak som si musela polozit otazku, co je dolezite a co nie je az tak dolezite.
V prvom rade si dolezita Ty a Tvoja dcerenka. Vy dve ste najdolezitejsie osoby na svete. A podla toho sa zariad.
Ja mam uz len jedine zivotne kredo: ja nic nemusim, ja musim iba zomriet. Nic ine nemusim.
Nemusim varit kazdy den veceru, nemusim... Ja to len chcem .
Mozno hlupe napady.
Mne pomahaju.
Drzim palce a daj vediet, ako sa Ti nadalej dari

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Sep 2019, 09:45

"Nemusím, ale chcem." - riadiť sa tým, je obrovská životná múdrosť. thumb1

Nech sa Ti darí aj naďalej.

Napíšte v tejto téme