pitny rezim

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
bubina

pitny rezim

Poslať od bubina » 21 Jan 2008, 12:00

a tak zacinam znovu. hoci som pred dvomi tyzdnami pisala, ze si vahu udrziavam dnes to uz nie je pravda. absolutne zabudam na pitny rezim. a vysledok ? hoci nejem podstatne viac a horsie ako predtym vaha nenapadne stupa a stupa. do poobedia sa dokazem zdravo stravovat, ale pride podvecer a hlavne vecer - a hlavna katastrofa zacina. slane, sladke, kysle, vsetko jedno, len aby som nieco neustale jedla. a ranajsi pohlad na vahu - a smutok, ba priam zdesenie v mojich ociach.
dnes som si sice k obedu urobila brokolicu na pare, ale zatial som vypila len tri pohare vody. a to z denneho limitu dva-tri litre vody je zufalo malo. a tak som si uz nastavila budik na mobile a snad to mi pomôze. musim pit kazdu hodinu. momentalne vazim 87,4 kg. a pred vianocami som mala 83,6 kg ! takze uplna hrôza ! darmo som bola v sobotu i v nedelu hodinu plavat - vaha neklesla, ba prave stupla. jasne, ze nie od plavania. budem musiet asi kazdy den "podavat hlasenia". sama pre seba. snad mi to pomôze.

lubicka

Re: pitny rezim

Poslať od lubicka » 21 Jan 2008, 12:03

Bubina: nedá sa nič robiť, zmobilizuješ sa, neboj, vypadá to na Joja, treba ho rýchlo vytrepať po zadku a poslať preč !
43 rokov, 168 cm, poč. váha 85kg -marec 2007, cieľová 60 kg, teraz 75 kg

Magdi

Poslať od Magdi » 21 Jan 2008, 13:58

Bubina - keď už máš svoju tému , určite sa Ti bude dariť ! Uvidíš , ak potrebuješ kontrolu , tu ju nájdeš .
Aj ja som si myslela , že zvládnem sama celý proces chudnutia a udržiavania , ale vôbec sa mi nedarilo . Tak som tu a minulý týždeň som odávala hlásenia každý deň . Možno je to smiešne ,ale že vraj sa tu nemáme za čo červenať , tak píšem . Celý týždeň som myslela len na to , že ráno sa musím priznať pred všetkými kočkami , či som zjedla večer tie keksíky alebo nie . A predsa nemôžem byť taká slabá , že nevydržím jeden jediný deň , keď to vydržala ivaza , Vilma , tini , a ostatné . Prečo práve ja to nevydržím , keď som v pohode , deti sa osamostatnejú postupne , v robote sa mi darí - práve mi zvýšili plat , manžel počúva - tak prečo zjem všetko , čo mi príde pod ruky . Neviem , veď jem aj vtedy , keď už vôbec nie som hladná , len tak , pri čítaní . Snažím sa veľmi vydržať len tento deň a takto , že viem , v chladničke ma čaká navarené jedlo , ktoré mám rada a keď som hladná , môžem si dať aj druhú večeru - včera som mala vajíčka na tvrdo , to ma nejako ukľudňuje . A ráno vstávam s takou radosťou , že nemám prvý deň ale uz x - tý .
Ja si myslím , že tie rýchlo nabraté kilá Ti aj rýchlo odídu , ak sa vrátiš k správnej strave . Aj ja som nabrala cez sviatky skoro 3 kilá ale veľmi som sa zľakla , že budem maťnakoniec všetky naspäť , tak som tu . A vidím , že nie som jediná s vianočnými " ťažkosťami " a už sa tak nehanbím sama pred sebou , že som zase zlyhala.
Takže vitaj naspäť !!!!
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

Obrázok užívateľa
wawa

Poslať od wawa » 21 Jan 2008, 14:23

bubina: ja som mala tiež problém s pitným režimom....roky som nepila okrem kávy skoro nič, max.2dcl vody....nebola som smädná/možno v lete/....keď som prešla na túto stravu, snažila som sa vypiť tie 2 l vody, ale dokázala som tak 1,5 l....postupne som pridávala a koncom roka som v pohode 2l zvládla....ale moja váha začala stagnovať/ten lepší prípad/...nešlo mi to do hlavy...prečo?...veď sa stravujem ako doteraz/rýchlosť: slimáčik-máčik/ a odrazu nič....pridala som na 3 l a po 2.týždňoch...nič...tak som sa n.....a pridala ešte liter...to mi už voda kvapkala aj z uší....a stal sa zázrak...váha mi skočila dole o 0,5kg/piatok/...už vyše týždňa pijem 4 l denne a váha mi každé ráno ukazuje pekné číslo....zaujímavé je, že čím viac pijem, tým častejšie sa u mňa hlási pocit smädu....momentálne mám v sebe už cez 2,5 l vody/čaju/......zozačiatku sa treba do pitia nútiť ale po čase ti to príde prirodzené a telo si bude pýtať samé/aspoň u mňa to tak funguje/....

bubina

Poslať od bubina » 21 Jan 2008, 14:40

wawa: pekne som sa pobavila na termine: voda mi kvapkala aj usi ... velmi vtipne. pred dvomi rokmi som sa zoznamila s mojou skoro-rovesnickou a ta mi povedala, ze posledny rok tvrdo nabehla na pitny rezim a za rok schudla viac ako desat kil. zdalo sa mi to priam neuveritelne, ale podla tvojich skusenosti to asi az tak neuveritelne nebude. asi neustalym pitim sa organizmus lahsie dostava do pohybu a do pohybu sa dostava vsetko s tym suvisiace. ja som presne ten typ, ktoremu rano staci pohar vody, pohar caju alebo kavy a smäd je prec. a cez den mi ani na mysel nepride, za by som mala nieco pit. jednoducho sa mi neziada. a to je asi to, preco mam taky pomaly metabolizmus. a s tym asi suvisi aj môj "prirodzeny sklon" ku priberaniu

sussane

Poslať od sussane » 21 Jan 2008, 15:59

BUBINA, vitaj!
Ja som si tiež musela vyslovene zvykať na príjem vody. Ja som sa topila aj v pohári... normálne mi to nešlo prehltnúť.... a keď som videla kamarátku ako sa u mňa na návšteve nalieva čistou vodou z vodovodu, tak mi bolo zle...

No pochopila som, že voda je naozaj dôležitá a nejako postupne som si zvykla, dokonca jednu dobu som riešila či nemám cukrovku, totižto som bola stále smädná... uvidíš dokážeš si zvyknúť a ako začneš piť, tak aj telo si tú vodu začne samo vyžadovať...
Ja som začínala najprv. 100% džúsikmi, potom som to riedila 1:1, neskôr som prešla na tie light minerálky ochutené, a nakoniec som zistila, že najlepšia je voda z vodovodu... sranda, že... a teraz na mňa čumia moje kamarátky ako sa dokážem nalievať čistou vodou....

Čo sa týka tvojej stúpajúcej váhy, bola som na tom dosť podobne... znížila som príjem stravy a váha stúpala... normálne stav kolapsu, ranné váženie bolo ako trest... a tá psyka??????? ani nepíšem, pre istotu... Preto pre mňa bolo veľmi dôležité dokázať schudnúť aspoň jedno jediné kilečko. Vedela som, že ak bude to jedno, tak príde aj druhé, tretie, štvrté....
Nakoniec ich bolo 10....super, že...

Tak hor sa do toho, držím ti palce...
moje maximum.......... 72 kg 02/2007
dokázala som znížiť na 62 kg 04/2008
a momentálny stav....... 68 kg 12/
2009
čo však pominulo a dnes 8/2013 je moja váha 79 kg

cieľ: cítiť sa dobre vo vlastnej koži

vavrusa

Poslať od vavrusa » 21 Jan 2008, 17:42

bubina: s tým pitím mám problémy aj ja. vôbec som nebola zvyknutá piť. celý deň som nemusela nič vypiť a smäd nikde. teraz som podľa rád začala piť koľko vládzem a chvíľami mám pocit, že sa stal zázrak, ale čím viac pijem, tým viac pociťujem smäd. Takže, my tie kilá spolu spláchneme zo seba. :) :) :)

cindi

Poslať od cindi » 22 Jan 2008, 06:46

bubina: no veru, zly pitny rezim je veru zly radca a kamarat. Poznam to na sebe, ked vypijem menej ako 3 l, vaha sa nepohne. Cez sviatky som mala horsi pitny rezim, aj som pribrala 2 kg, ale vsetko nebola voda. Aj cez vikendy pijem menej, ale cez tyzden sa vzdy znormalizujem a je to aj vidiet na vahe. Skratka to telo potrebuje tekutiny, inak nezvladneme chudnut. Tak Ti drzim palce, aby sa Ti podarilo znormalizovat sa a zacat sa nalievat, aj ked nie si smadna:-)

bubina

Poslať od bubina » 22 Jan 2008, 10:55

dakujem vam vsetkym za postrehy a rady. vcera som sa snazila pit, ale len do vecernych hodin. hoci môj vcerajsi prijem potravin vôbec nebol katastrofalny, teda ruzica brokolice a podvecer dva krajce cierneho chleba s maslom - vaha napriek tomu este stupla. nie som vsak z toho "na prasky" lebo ja tu potvoru musim zdolat ! dnes opät pokracujem v v zdravom stravovani, budem pokracovat v pitnom rezime a som zvedava na zajtrajsie ranne vazenie. ja sa musim vazit kazdy den, lebo ked som uz aj par dni vynechala bola som potom sokovana /pri pohlade na skarede cisla na vahe/.

Magdi

Poslať od Magdi » 22 Jan 2008, 12:09

bubina - s tým pitným režimom aj ja mám problém , ale len doma . V robote som už naučená , ale doma som to odskúšala len uplynulý víkend ň - presne tak , ako v robote , navarený čaj v termoske doobedu , opakovane zaliaty poobede a večer ešte pár pohárikov vody a boli 3 litre - aj váha išla dole. Chce to len cvik , ja mám tú termosku na linke a keď som varila , umývala riad ap. vždy som si naliala 3 dl a pekne som to vypila . Až sama som sa čudovala . Tak skús toaspoň cez víkend - ja napr. pijem postojačky , zdá sa mi , že viac sa do mňa zmestí a z fľaše ešte lepšie to ide . Teraz vyskúšam čo písala wawa a Deniska - 4 l každý deň .
56r/162 cm
1/2019 69 kg
4/2019 59 kg

bubina

Poslať od bubina » 22 Jan 2008, 12:54

ja mam v kancelarii flasu s vodou na stole a aspon vidim kolko z tej flase ubuda. doma mam dokonca namontovany filter na vodu, lebo nasa voda sa predtym vonkoncom nedala pit - vzdy ma po nej rozbolel zaludok. nahradzala som ju rôznymi mineralkami, ale to tiez je je velmi dobre. snazila som sa pit vody s najnizsim obsahom sodika a velmi mi vyhovovala korytnicka. nie korytnica ale korytnicka - malokde ju mali. uz druhy rok pijem len nasu cistu vodicku a nosim si ju aj do kancelarie. budem rada ked sa dostanem cez dva litre vody denne. kedze pomerne casto chodievam na kavicku stretavam sa s problemom - objednam si kavicku a k tomu pohar vody z vodovodu - a pozeraju na mna ako na nenormalnu. väcsinou. pred mesiacom som bola v kosiciach - obedovali sme v pomerne drahej restauracii a tam mi casnicka odmietla priniest pohar cistej vody z vodovodu. ze to ma zakazane od sefa. keby som tam nebola so spolocnostou tak by som odtial okamzite odisla.

bubina

Poslať od bubina » 23 Jan 2008, 10:14

vcera som sa celkom dobre drzala. pila som - pomerne - dost a aj vaha dnes rano sa uz mna aspon trochu usmiala. resp. iba pousmiala. uvidim zajtra. na dnes som si pripravila bajecne jedlo - zeleninove rizoto. viac zeleniny ako ryze, ale uz som si na to zyvkla a mäso mi v rizote vôbec nechyba. uz viem, ze pokial obmedzujem mäso, resp. nahradzam bielkoviny mliecnymi vyrobkami - najradsej tvarohom - tak aj vaha sa hybe. dnes mam toho dost vela a tak utekam. drzte palce !

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 23 Jan 2008, 10:41

bubina : ahoj :) ja tiez zacínam pit 4l vody, je to pravda ,ze ked viac piješ, kilá skor odplávaju preč.Držím palce :-)
doteraz som uz vypila 1l vody a 0,5l zihlav.čaju

sussane

Poslať od sussane » 23 Jan 2008, 11:08

KAJKA tak zaber, ja som začala dnešný deň 6-tou hodinou a v sebe už mám 2,5 l čistej vody !lala!
moje maximum.......... 72 kg 02/2007
dokázala som znížiť na 62 kg 04/2008
a momentálny stav....... 68 kg 12/
2009
čo však pominulo a dnes 8/2013 je moja váha 79 kg

cieľ: cítiť sa dobre vo vlastnej koži

Obrázok užívateľa
lu.anna
Kontakt:

Poslať od lu.anna » 23 Jan 2008, 11:19

dievčatká: skromne sa pridávam k vám s pitným režimom aj ja:) Včera som zmákla vyše 5l, dnes som zatiaľ cez 2l. Pijem žihľavové a medovkové čaje kombinivané s ovocnými a sem tam aj vodičku:):):) Tak nazdravie:)
Vek: 50, výška 170...11/06-102,6kg, 7/07-87,4kg, 02/11-100,6kg, 11/11-93,6kg,1/12-91,8kg cieľ: chudnúť, schudnúť a udržať...

Napíšte v tejto téme