Teraz sa to podarí!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
apolenka

Teraz sa to podarí!

Poslať od apolenka » 26 Jún 2008, 15:18

Ahoj spoluchudníci /e, tak a som konečne "pri vás". Už nielen "očumovaním" :roll: , ale TAK NAOZAJ.
Mám 44 rokov, výšku 164 cm a váhu okolo 61-62 kg. Kúrnik šopa, na jeseň to bolo ešte 58 kg.
"Som s vami" asi 2 roky. Ale stále len okukávam výsledky, jedálničky, témy.... a ktovie ešte čo. Môj problém je už od kedy pamätám váha. Stále je to s ňou ako na hojdačke. I keď najvyššia za posledných 5 rokov bola 70 kg, po prvom pôrode veru aj viac. Už ani neviem, či to bolo 83 alebo 81 kg /to bolo pred 23 rokmi/. Váhu som si vždy musela strážiť. Vlastne som skôr športovala. Nie síce súťažne, ale od detstva to bola veru aj ľahká atletika /amatér/, volejbal, beh, aerobik. Stále niečo. naposledy som pred 2,5 rokom schudla zo 68 kg na 57 kg v priebehu hádam 1/2 roka. Musím však podotknúť, že nie "zdravo". Začala som síce pravidelne jesť, ale dosť málo. Nie kvôli tomu, že by som sa chcela trýzniť. Bolo to kvôli nejakým problémom. Ale na druhej strane som začala pravidelne a dosť "veľa" piť. Predtým to bolo max. 1/2 litra denne a k tomu 2 kávy. Teraz to je aj do 2,5 - 3 litre. Niekedy sa zadarí aj viac. No a prečo sa pridávam? Začala som ešte pravidelnejšie jesť a dodržiavať skladbu jedla. V čom je teda chyba? Možno aj v tom, že som hádam skoro celý svoj dospelý vek prediétovala. Vyskúšala som všetko možné. Delenú stravu, ketónovú diétu, kapustovú chudnúcu polievku, ovocné dni, hladovku - 3 dňovú a už ani neviem čo ešte. Minulý týždeň som si konečne kúpila aj digitálnu kuchynskú váhu. Došlo mi, že asi jedinou možnosťou bude vážiť, zapisovať, počítať. Pitný režim je OK, dodržiavanie jedál v 3- hodinových intervaloch tiež. Sladkostí tiež menej ako niekedy /v poslednej dobe skoro vôbec - predtým závislák/. Zdravé jedlo tiež OK. Takže bude asi pes zakopaný v skladbe a váhe potravín.
Aby som konečne schudla, nič iné mi neostávalo, len sa pridať k vám a "chudnúť pod dohľadom". Asi potrebujem nad sebou bič. Je mi normálne hanba, keď tu čítam, ako niektoré z vás schudli aj o niekoľko desiatok kg. A ja? Nie som schopná ani pár kg. Stačilo by na tých 57 kg, ktoré som mala. Výhovorky neberiem. Sú tu aj staršie, i s problémami /ale kto ich nemá, ja tiež/, i s obmedzeniami v jedle. Kúrnik, čo som bábovka?
Ešte presne neviem, kedy si dám vážiaci deň. Ale určite sa odmeriam, odvážim, napíšem. Môžem hodiť i jedálniček pre kontrolu? Začnem zajtrajškom.
Zatiaľ ďakujem za "vypočutie". Hlásim sa do vašej chudnúcej rodinky. Ako keby som sa za vás vydala. Môže byť?
Naposledy upravil používateľ apolenka dňa 17 Sep 2009, 20:38, celkovo upravené 1 krát.

Obrázok užívateľa
MareKika
Kontakt:

Re: Nikdy sa to nepodarí???

Poslať od MareKika » 26 Jún 2008, 15:33

ahoj apolenka, vitaj medzi nami....vidim, ze vsetko podstatne ovladas, preto urcite hod ten jedlanicek, spolocne zistime, preco to nejde, tak ako si prajes :wink: ...a mimochodom, myslim, ze schudnut par kil je niekedy narocnejsie ako schudnut desiatky kil.. :mrgreen:
Sme radi, ze si sa za nas vydala :lol: , toto sa mi naozaj velmi paci....vyzeras byt vesela osobka, vyrovnana so svojim problemom a tak...hura, na tie kila navyse, spolocne ich zosrotujeme a posleme niekam, kde ich radi privitaju (no neuveris, ale vraj su aj taki ludia na svete, ktori potrebuju pribrat...no, chapes??? :mrgreen: )
Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 26 Jún 2008, 15:44

jééééj, ty si poklad najopokladovejší. Možno aj pred tebou by som sa mala hanbiť. Veď si úžasná. Pri drobcovi a takto si sa zahryzla. No s tou mojou veselosťou..... Aj som aj nie som. Závisí podľa nálady a situácie. Ale je pravda, že keď na mňa príde pochabosť, je zle. Keby si niekedy videla, čo dokážem zo seba dostať. V práci sme 4 kusy /2//. Keď ma chytí záchvat smiechu, koniec sveta. A to som najstaršia a "najväčšia". Okrem mňa 2 decká /25 a 26/ a jeden trochu starší 30. Ale o tom na budúce. Musím vypínať PC. Manžel už volal, nech vypínam PC a čakám na príchod taxi :P :D . Ak sa dostanem doma k PC, ešte skúsim niečo hodiť. Pá, pá. Ak nie, krásny zvyšok dníčka a krásne chudnúce sníčky. Zajtra budem od rána do obeda "s vami". Potom idem ku očiarovi, aby som videla lepšie na tie moje šunky.

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 26 Jún 2008, 20:08

ahojki apolenka, vitaj medzi nami!! Mozeme doladit tie jedalnicky, uvidis, pojde to. Ja si tiez myslim, ze takto z malo kil to ide tazsie, este ked aj teda mas za sebou dietovu minulost. Ale to neznamena, ze to nepojde, len treba trocha viac discipliny a trpezlivosti. Drzim Ti velmi palce!!!
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Nicolka

Poslať od Nicolka » 26 Jún 2008, 20:20

aj ja ta tu vitam :wink: tak ked uz si zasvetena treba uz len malinko doladit jedalnicek a telo je predsa len samostatna jednotka a ked je zvyknute u teba takto hore dole behat a neni zvyknute na take mnozstvo potravy tak sa vaha trosku dvihne ale potom zacne klesat a zastavy sa tam kde mu to bude vyhovovat . takze drzim palceky a vela zdravicka prajem + nejake to kilecko dole 8)
vek: 23, vyska: 166cm max vaha 85kg , teraz 65,7 kg ciel: neurcity hlavne sa citit vitálne a zdravo :)

Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 07:52

Ahoj kočky, tak sa mi ráno nezadarilo odvážiť. Asi najlepšie, ak dám váženie v sobotu alebo nedeľu. Takto cez týždeň ráno nestíííham. Ale musím ešte dať včerajšok. Neviem, či sa mi stratil príspevok, lebo som ho nenašla. Dala som tam jedálniček až do obeda a plánovanú večeru 2. Takže večera 1 - omeleta z vajec, strúhaného údeného tofu, cibuľky a minerálky. K tomu uhorka, kapusta a paradajká, tmavý chlieb - 20 g.
večera 2 /po cvičení asi 45 min. - hlavne cviky z kalanetiky a spevnenie/ - 1 menšia broskyňa, tvaroh biely zmiešaný s jogurtom a kakaom
Ale keďže som "hviezda" :roll: a chcela som si už pripraviť aj dnes, ešte som o 21,00 snorila v špajzke a pripravovala na raňajky vločky, hrozienka, oriešky.... Proste vážila, aby som bola v obraze. Nakoniec som sa však zahrala na Popolušku. Moja silná stránka - všetko rýchlo, rýchlo :o - sa ´mi vypomstila. Zavadila som rukou o kelímok, kde som si to navážila. A už som sa potom len musela hrať na Popolušku :roll: . 1/2 obsahu bola na kuch. linke, podnose, zemi a neviem kde ešte. Ale rozprávka je len rozprávka. Popoluške prileteli na preberanie "maglajzu" /hrach, šošovica, popol.../ holúbkovia. Moji, keď počuli ako zúrivo v špajzke vrčí vysávač pozatvárali na izbách dvere. No hádam ich takto večer nevyruším od futbalu a seriálu, nie? Ako vysávač dozúril, zázračne holúbky dvere pootvárali, aby sa náhodou v tých zatvorených izbách neupiekli. Kúrnik, že som tam nevrčala dlhšie a neboli aspoň pridusení, ha, ha. :wink:

Takže zatiaľ som dnes dala raňajky - 70 g celozrnný rohlík, trochu Ramy idey /veď je idálna, tak čo/, 12 g syra /23%/, paradajka, uhorka. Bielkovín asi málo, tak som to dorazila 1,5 dcl modrého Acidka. DÁ SA? Alebo sa mám polepšiť?

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 08:05

Ďakujem Nikolka za privítanie. Veď to je ten problém. Že tá moja telesná schránka ide stále hore a nie dole. Neviem, či jej nenapíšem list s doručenkou. Aby som mala čierne na bielom, že to z pošty prevzala a nemôže sa na to vyhovárať, že o tom nevedela /že má ísť teraz váha dole, lebo už jej dám stále papať/ :P
Skúsim s ňou nejako vybabrať. Len musím podumať ako. Dnes však budem mať náročný deň. Idem k očiarke. Na tú si musím dať tiež bacha. Aby si náhodou nenasadila ružové okuliare. Nie že budem cez ne na seba čumákovať do zrkadla a nič neuvidím. Potom ich zložím a uvidím veľrybu. Ľudia sú niekedy zákerní. Ak mi v optike budú dávať ružové, neberiem. Ale musím napísať, čo mi asi v nedeľu povedala 12-ročná dcéra. Mala som na sebe 3/4 gate a tričko. V chodbe som sa česala /máme vstavanú skríňu a na nej velikánske zrkadlo/. Vraj "mami, ukáž sa! Dobre si pri tom zrkadle stála. akurát ako sa spájali na ňom dvere. Vyzerala si o 1/2 chudšie". Musím si ho pekne udržiavať, aby mi dlho vydržalo. Veď je to zrkadielko, utešovadlo :wink: .[

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 08:16

Ahoj Tini, ďakujem aj tebe veľmi pekne za privítanie aj ochotu dolaďovať. Budem sa snažiť ísť bez "prešľapov". Ale asi som sa už skôr mala odhodlať k vám pridať. Včera som sa veru viac zamýšľala, čo dám na tanier. Bolo by mi trápne, keby som nenastúpila do vášho vozňa. Chcem byť tiež so sebou spokojná. Ale všetko závisí len na mne. Rady a skúsenosti môžem vypočuť, ostatné je len a len na mne. A samozrejme na mojom mozočku ako ma bude "podporovať". Doma mám tiež takých pokušiteľov. Všetci máme radi sladké. Synátor /23/ však so svojou priateľkou papá len zdravo. Len pre neho nie je žiadny čas. Kľudne aj o polnoci. Sladké tiež môže stále. Ostatné prevažne zelenina, ovocie, ryby, kuracinka, tofu, syry - proste ako keby čítal túto stránku. Muž ten by zjedol všetko. Len u nás sa naozaj nakupuje skôr zdravšie. Proste nám to tak hádam pred 4 rokmi preplo a basta. Samozrejme, že občas sa nájde aj údenina. Keď však je, tak ujedajú po troche. Najhoršie je to s 12-ročnou dcérou. Nejedáva zle, len nie pravidelne. Za posledného 1/2 roka sa dosť zaoblila. Síce dostala ženské problémy, ale jej strava..... Čím viac do nej hustím, tým viac bez odozvy. Predvčerom zahlásila, že sa teší do tábora, lebo tam vždy schudne. Tak som jej vysvetlila, prečo. Má pravidelnú vyváženú stravu a pohyb. Nechodí tento rok do školy na obedy, lebo je to zlé, nemá čas..... a neviem ešte aké výhovorky. Doma potom aj zje aj nezje čo má.

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 27 Jún 2008, 08:28

apolenka: vitaj medzi nami a nech sa Ti darí. :D
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 08:48

Ivaza: Ďakujem veľmi pekne. Bože, ozývajú sa mi tu samé hviezdy. Normálne mám komplexy. No čo, čo som si navarila, to si spapkám. Ale pokiaľ možno už len zdravo. Budem sa snažiť ísť dopredu.

Obrázok užívateľa
MareKika
Kontakt:

Poslať od MareKika » 27 Jún 2008, 09:34

apolenka: pre lasku Boziu, nehusti nasilu do svojej dcery...ma dvanast, to vyrastie (jasne, ze sa netreba tym utesovat)...ale co prevazne poznam mlade kocky baculky (vratane mna), tak cim viac mi niekto povedal, ze uz nejedz, jedz poriadne, pribrala si, ved ti staci dat dolu 5kg a si dobra....tym viac som tlacila chipsy, keksiky, nutelu a pod!!! To iste som videla na svagrinke (teraz ma 13 a za posledneho polroka sa natiahla a je z nej taaaaka stihla kocka...ale som presne videla, jej vyraz, ked do nej mama tlacil: no uz mas dost, vsak tri parene buchty je straaasne vel...a ona just si nalozila este jednu, ktoru by normalne ani nestiahla.)
Apolenka, ked budes zdravo sa stratvovat, cvicit a pod, dcerka bude opakovat po tebe...uvidis...vsak su tu kocky, ktore zacali a ked prisli nejake vysledky, dcery v puberte sa k nim pridali a cvicievali spolu....Moj maly (4 roky), ked som mu na zaciatku zmeny stravy ponukla ako nahradu za keksik mrkvu, jablko, banan, dostal hysak (vsak jasne, co som si navarila... :oops: .)Teraz to berie ako rovnocennu nahradu, dokonca si aj sam vypyta....
Pripadne, tvoja dcerka sportuje? Nieco by pomohlo, teraz je vo vyvine ...plavanie....ta moja svagrina zacala chodit na kone a to jej pomohlo spevnit sa...

No dost! Len mne je vzdy tych mladych bab luto, ja viem, ze to ludia myslia s nimi (s nami) dobre, ale viem, aku paseku na dusi to vie urobit :?

A ty sa drz, s veselou hlavou to ide lahsie...nevzdavaj sa, to hlasenie si potom vychutnam :mrgreen:
Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 09:43

Dobré ránko Marekika, jasné, že viem ako na dcéru. Nevyčítam čo zje, snažím sa ísť príkladom. Nemám však rada, keď má navarené /a to sa jej väčšinou spýtam, čo by si dala/ a ona mi povie, že jedla. Pritom vidím, že by aj mucha bola hladná, keby zjedla toľko. Vidím v nej seba. Práve jej nechcem ísť smerom vyčítania. Lebo máš pravdu, že efekt by bol opačný. Aj to viem, že vždy cez prázdniny podrastie. Tento vek je taký. Synátor kedysi /do úrazu - hádam do 19-ky/ hrával súťažne futbal. Ak bol náhodou chorý, hneď mal líčka bacuľaté. No a u našej Peťulky??? Lenivá ako traja. Teraz decká hlavne zaujíma PC, telka. Začala chodievať na tanečnú, ale po 4 rokoch nechala. Potom sa nadchla minulý rok v tábore Hip-hopom. Ale keď začala chodievať na tréningy, už nebola spokojná. Ona si myslela, že hneď začne tancovať ako hviezda. Korčule občas, len keď ide kamoška. Takže problém. Minule mi bolo smiešne, lebo cvičila v deckej izbe a kričala, aby tam nikto neliezol. Pritom to u mňa nevidí. Mne je jedno, či má syn u nás kočku, alebo prídu svokrovci, proste chcem cvičiť, tak cvičím. Kľudne aj pri nich. Neviem, kde teda videla, že má byť pri tom nevidená. Na druhej strane má dobrú povahu. Hustíš do nej ako do fitlopty vzduch a ona jedným uchom počúva a druhé má zapnuté na turbo, aby to vyfučalo čo najskôr von. Je proste pohoďák. Jej sa len tak niečo nedotkne. Na veľa vecí musí prísť sama, inak to nepôjde. Proste sme asi všetci takí, že sa učíme na vlastných chybách.

Obrázok užívateľa
MareKika
Kontakt:

Poslať od MareKika » 27 Jún 2008, 10:00

to si zlato napisala...jednyum uchom hustis...jaj, este teraz sa rehocem...

inak, s tym cvicenim....mne pri cviceni bolo vzdy najpodstatnejsie, aby som bola ohybna...a raz ked som mala taky zachvat, tak som len skusala, ci dokazem, ked si lahnem, preklopit nohy za hlavu (co bolo vzdy ok, na skole sme v tejto polohe recitovali, ucili sa odlahcit si hrudnik....a podobne koniny:-))...no a vtedy som mala uz cez tych 100kg...a fucala som, ochkala, jojkala....a manzel pri tom telefonoval so svokrou ...teda on so svojou mamou...a ona prelaknuta, ze co sa to tam deje a on so stoickym pokojom len...to nic, to len kika cvici :mrgreen:

a sorac, ze som to s tou dcerou, len ked som uz videla viacerych, co takto deckam podkopali sebavedomie, tak som sa zlakla...no vidim, ze si jedna z normalnych, a tym padom to laskyplne nechavam na teba :wink:
Obrázok

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 27 Jún 2008, 10:48

No to si viem predstaviť. Ak má tvoja mamča predstavivosť, ktovie čo je behalo pred očami.

Práve preto, že viem, čo to robí s ľuďmi - mladými dcérami - ak im človek takto slovne ublíži /i keď nechtiac/. Vždy som hľadala spôsob, ako ju upozorniť na to, aby hlavne jedla a pravidelne. Už na to prichádza sama. Povedala som jej to v tom zmysle, že ak nebude jesť takú skladbu stravy, ochorie, začnú jej vypadávať - kaziť sa vlasy, problémy so zubami, kosťami. Lebo telo nebude mať živiny a začne si odoberať z čoho sa bude dať. Je to vlastne pravda.
Inak podkopané sebavedomie a anorexiu poznám osobne. Nie ja, ale u jednych známych. Kedysi /dákych 7-8 rokov dozadu/ sme boli s nimi 2 x na dovolenke. Staršej dcére stále hovorili :"Nejedz, pozri ako vyzeráš. Zjedla si toho toľko, že neostalo ostatným...." Bola presne asi vo veľku našej Peťky teraz. Potom som ju videla o rok neskôr a hneď som to zbadala. Vlasy ako slama, chudá, bledá.... Teraz je už po prvom ročníku VŠ. Je typická anorektička, bulimička.... doma musia pred ňou zamykať jedlo, peniaze.... Hrôza. Je mi jej v podstate ľúto. Jej aj rodičov. :!: :!:

katjas

Poslať od katjas » 27 Jún 2008, 10:58

Apolenka, prajem ti, nech si co najskor v cieli a vitam ta tu.

K tej anorexii, ja tiez poznam z cias vysky take baby ktore boli brutal vychudnute a stale mali pocit ze su tucne, je to strasne, je to v podstate choroba a podla mna v tom je velka chyba rodicov ze toto dopustili, aj moja kamoska ma taku mamu co sa furt strazi ma horko tazko 50 kg aj s chlpami a ked nahodou 0.5 kg pribrala uz nic nejedla no a sammo ze si to jej dcera obkukala a je tiez vychudnuta na kost neva ze je otrasne chuda a trcia jej vsetky kosti a hlavu ma neprimerane velku k telu, ona je spokojna a este tvrdi ze je tucna no psycho :?

Napíšte v tejto téme