Let´s go!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
strawberry

Let´s go!

Poslať od strawberry » 29 Nov 2008, 20:37

Nakoľko sa mi moja pôvodná téma - názov aj priebeh - páči, tak si ju ponechávam, len dopisujem úvodný text pre náhodných okoloidúcich :). V roku 2008-2009 som schudla vďaka tomuto fóru myslím 16 kg a reakcie okolia boli úžasné. Potom však prišli zdravotné problémy, s ktorými si ani lekári nevedeli rady - začala som mávať hypoglykémie, ktoré som zaháňala sladkosťami. Prešla som na "obyčajnú stravu" a hypoglykémie sa zmiernili, ale nadváha sa zväčšila...po dvoch rokoch som ešte raz "dala šancu doktorom" a šla som na súkromnú kliniku, kde mi zistili, že by som vôbec nemala jesť potraviny kravského pôvodu. Kolonka v testoch znie: "protilátky proti kravskému mlieku IgA". Mám ich krajne pozitívne a preto som sa rozhodla, že pokiaľ to bude možné - teda v domácich podmienkach - sa budem mlieku vyhýbať, avšak "v teréne" si ho občas doprajem, lebo ho mám rada, aj výrobky z neho.

V polovici júna už som bola zúfalá, že moja hmotnosť dosiahla rekordné číslo - 89 kg!!! Preto som začala dačo robiť. Dva dni som si počítala energetický príjem a samozrejme mi vyšiel vyšší, ako je treba. Tak som sa zamerala na to, aby moja strava bola zdravšia, porcie menšie a sústredím sa hlavne na správne jedenie večer - teda olovrant a večera - tá býva už 2 mesiace zeleninový šalát, niekedy s nejakou bielkovinou. Sacharidy sa snažím večer nejesť. Takto sa mi za 2 mesiace podarilo schudnúť 3,5 kg, z čoho sa veľmi teším a dáva mi to motiváciu pokračovať ďalej. Zloženie stravy možno nie je presne také, ako odporúča Miro, nakoľko sa nechcem prepchávať mäsom, mlieko je mimo a strukoviny mi robia dosť veľký problém...

Ešte jedna pesnička, ktorá má rovnaký názov ako moja téma: https://www.youtube.com/watch?v=LYZ6gXWZfZM je energická, motivačná a tak dúfam, že s takým elánom budem pokračovať aj naďalej.

No a tu je môj pôvodný príspevok z 29 Nov 2008, 20:37 a "nanovo" pokračujem na strane 58

Zakladám si svoju tému, aby som sa aj s ostatnými podelila o to, ako mi ide chudnutie. Už z minulosti viem, aké je to prospešné viesť si akýsi denník pri chudnutí a mať podporu takých, ktorí sú na rovnakej ceste ako ja.

Pred približne dvoma rokmi sa mi podarilo schudnúť z 86 na 84 len pravidelnou stravou a potom cielene na 74 znížením množstva jedla a cvičením. Potom som už taká dôsledná nebola (bývali sme mesiac u svokry a k hrncom som sa nedostala :? ) a potom som sa už nenakopla. Takto som sa dostala na hmotnosť 77 kg a otehotnela som. Počas tehotenstva som pribrala približne 20kg. Na konci som sa nevážila, telo naberalo veľa vody, radšej som to číslo ani vidieť nechcela. V septembri som porodila krásneho synčeka, nášho zlaťúšika. Po pár dňoch po "odvodnení" sa moja hmotnosť zastavila niekde medzi 86 a 87 kg. Beriem to ako dobré znamenie, že stagnujem. To znamená, že stačí iba trochu ubrať a budem chudnúť. Samozrejme, najradšej by som to odpálila aj rýchlosťou 1kg za týždeň. Ale odstraňovaním tukových zásob sa vyplavujú do krvi (a dostávajú do mlieka) aj toxíny, preto budem opatrná a budem sa sústreďovať hlavne na zloženie potravy a na pravidelnosť (čo sa nie vždy pri malom bábätku dá). Ani stravu sa nechystám zatiaľ príliš škrtiť, pretože pre moje telo je niečo nové papať tak často. Predpokladám, že budem chudnúť asi tak 1kg za mesiac.

Začala som 25.11.2008. Budem rada, ak sa ku mne aj niekto pridá, kto má podobný (alebo aj úplne iný) cieľ ako ja. Takže

L E T ´S G O ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Naposledy upravil používateľ strawberry dňa 14 Aug 2012, 12:19, celkovo upravené 1 krát.
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 64kg
cieľ = cesta: dosiahnuť a udržať 60kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

ahora

Re: Let´s go!

Poslať od ahora » 30 Nov 2008, 07:52

Ahoj, rada by som sa pripojila ku tvojej teme ak mozem :wink: ,
mam 24 rokov a par kileciek navyse, pri 163 cm vazim 62 kg, moj ciel je vidiet na vianoce 5 ku na zaciatku ... verim ze sa to podari...ved "ve dvou se to lepe tahne " :D

takze moj zaciatok

30. 11. 2008 62 kg

betina1984

Poslať od betina1984 » 30 Nov 2008, 08:12

Strawberry a ahora, obidvom držím palce a nech sa dostane do vytúženého cieľa.
Obrázok

simonecka2

Poslať od simonecka2 » 30 Nov 2008, 08:29

ahoj jahodka.tak som si precitala tvoj prispevok,a je fajn,ze sa aj ty odvazujes tak kratko po porode chudnut.no ja nekojim,a obdivujem ta..aj vsetky zenusky,co sa odvazia kojit.ja som kvoli stresom kojit odmietla.ale je nam aj tak vyborne..lebo ked je mama stastna,su aj deti.ale citala som ze pri kojeni moze zena chudnut okolo 0,5kg za tyzden.a to je 2kg za mesiac.a to nie je zle.samozrejme ze som aj citala ze pri kojeni tak 13-14 000kj.takze mozes sa dat kludne na to.ale ako som pisala v mojej teme..na chudnutie treba klud,a nervy v poriadku.ziadny stres.ak mame stres,a da sa to co len trochu ovplivnit..tak nieco zmenit.drzim palce...tebe aj sebe...a hlavne chudnucim nevyspatym maminkam....

betina1984

Poslať od betina1984 » 30 Nov 2008, 08:32

simonecka2, ja som tiež rodila, teda už pred 8. mesiacmi aj sme kojili, ale prestala som piť a prišla som o mlieko, čo ma veľmi mrzí. Dávala som prednosť kojeniu pred chudnutím... Ale čo som mala robiť? Každá sa učíme na vlastných chybách a pri druhom dieťati nebudem robiť také chyby ako teraz... Chudnutie počká...
Obrázok

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 30 Nov 2008, 08:57

Ahoj ahora, jasné, že sa môžeš pridať. Máš síce menej kíl pred sebou, ale to je jedno, keď budem vidieť tie Tvoje pekné číselká, tak sa za nimi budem ponáhľať. Je dobré podávať aj hlásenia a ja som rozmýšľala, že budem dávať v polovici a na konci, resp. na začiatku mesiaca. No a dnes je 30. a ja mám svoj prvý úspech, aj som tajne dúfala, že by sa takýmto spôsobom mohol dostaviť. Takže už mám rovných 86kg. Mám síce obyčajnú váhu, ale to polkilečko sa tam rozoznať dá.

Betina, ďakujeme za podporu, čítala som si aj Tvoje úspechy, dokonca aj fotečky som videla, už to máš len "za pár". Super, aj ja Ti držím palce, veď úspech iných nás tu nakopne.

Simonecka, ja mám mlieka veľmi málo, obšírnejšie som to popísala v téme Čo jesť - Koľko vlastne jesť. Inak ja som chcela veľmi kojiť. Mnohé ženy pri kojení prirodzene schudnú a omnoho rýchlejšie ako 2 kg za mesiac. Takže ďakujem, že si zavítala do mojej témy, čítala som si už aj Tvoju tému a teda držím palčeky a ideme na to, resp. pokračujeme!
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 64kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

bika

Poslať od bika » 30 Nov 2008, 13:54

Ahoj Strawberry, obdivujem ťa, že si mlieko odsávaš.Držím ti palce,aby ti to čo najdlhšie vydržalo. Ja mám detičky dve, prvého synátora som kojila,kým som neotehotnela po 2x,mal vtedy 1,5 roka.Druhého som kojila 2 roky. Som veľmi šťastná,že sa mi to podarilo.Dúfam,že som pre svoje deti zabezpečila dobrý štart do života.Nemusí byť pravda,že počas kojenia sa chudne,ja som naopak pribrala 4 kg.Nepovedala by som ,že to bolo stravou,skôr som jedla málo (čo si uvedomujem až teraz) a stresmi.Preto ťa obdivujem že si mlieko odsávaš,lebo ja som to robila len vtedy,keď som mala mlieka málo (aby som zvýšila produkciu),alebo keď som mala mlieka veľa( aby som si spravila zásobu v chladničke - na kašičky a tak).A priznám sa ti, moc ma to nebavilo. Takže ti držím palce,hlavne papaj,koľko máš a nestresuj sa zbytočne - to boli moje chyby.
Vek 35, výška 165, váha 93,00 kg, snaha zdravo schudnúť na 70 kg
31.10.2008 79 kg, 89 cm v páse,31.12.2008 75 kg,81 cm v páse, 31.3.2009 70 kg,78 cm v páse

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 02 Dec 2008, 19:34

Strawberry a ahora: vitajte a nech sa Vám darí. :wink:
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

simonecka2

Poslať od simonecka2 » 03 Dec 2008, 09:19

nemyslim si ze kojenie znamena automaticky chudnutie.je vela zien,co papkalo pocas chudnutia az moc a priberalo.takze kojenie a chudnutie nemusi ist ruka v ruke..ale je pravda..ze je ovela viac mlieka,ked sa vela papka..ja som nekojila s uplne inych pricin..urcite nie kvoli chdnutiu..ale to je ina tema predsa nie?jahodka drzim palce aj v chudnuti,aj v kojeni..a ak by si nahodou nemala dost mliecka..nezblazni sa...v dnesnej dobe nie je problem dieta zdravo vychovat aj bez kojenia..moj prvy syn vyrastal na flaske..ma 2 roky..v zivote nebol chory..takze ziadnu paniku.

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 03 Dec 2008, 23:09

simonecka, ja mám mliečka skutočne veľmi málo. Už som to písala v inej téme - odsávam si a mám ráno a večer po cca 60 - 70ml a to je všetko. Ale pokiaľ môžem, tak mu aspoň tú trošku mliečka dám. A máš pravdu, niektoré ženy počas kojenia aj priberú. A týmto by som tému kojenie hádam aj uzatvorila a pokračujme hlavne v chudnutí.

Mne sa zatiaľ celkom darí, ani ma neprenasleduje žravka pažravka, takéto stravovanie mi veľmi vyhovuje a dobre ma zasýti. Inak dnes na obed som nemala bohvieako diétne jedlo, ale bola som u našich a myslím, že je lepšie zjesť trochu menej zdravého, ako nejesť vôbec a telo zahlási poplach a začne ukladať pri najbližšom príjme.
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 64kg

asihej

Poslať od asihej » 04 Dec 2008, 07:24

Kočky,ak môžem pár slov ku kojeniu.Ja som jakuba kojila 20 mesiacov,do sedem mesiacov mal len materské mlieko,žiadna voda,bolp to super.Kojila som,lebo som mohla-aj keď po cisarskom to bolo ťažšie,a bola som presvedčená,že to pomôže imunite.A keď som bola naplánovaná na operáciu štítnej žľazy,tak som ho nebola schopná idstaviť.Ráno som ho nakojila,dala mame a išla do nemocnice.Tak sme skončili.A čo imunita? minulý rok bral 12 antibiotík,imunitu mal zníženú.Takže...kojenie je super vec,ale keď to nejak nejde,tak netreba stresovať,veď dnes sú mlečka omnoho kvalitnejšie.Niekedy som bola presvedčená,že len kojenie je to správne,ale dnes mám už úplne iný názor.Hlavne nech je mamička spokojná a dieťatko zdravé a sýte.
A čo sa týka chudnutia počas kojenia,ja som pekne priberala,po dvoch rokoch som mala viac ako v siedmom mesiaci tehotenstva.
Držím palce v chudnutí a nech sú vaše detičky zdravé. :)
Vyska 168
Vaha 25.3.2012 74,2 kg( no pekne)
Ciel do juna 2012 65( aspoň)
[url=//www.TickerFactory.com/weight-loss/wrRrI1i/]
Obrázok

bianca

Poslať od bianca » 05 Dec 2008, 11:50

strawberry: ahoj, tak ťa teda navštevujem. Ak môžem, pomôžem. Nechodím už na fórum príliš často, lebo 1. žerie mi príliš veľa času, 2. po závislosti na jedle mi bolo treba zbaviť sa závislosti na fóre :roll: , ale raz-dvakrát týždenne mi to nedá :mrgreen: .
Skúsenosti s popôrodným chudnutím mám takéto: pribrala som vždy tak +/-10 kg a pohľad na moje brucho po pôrode sa mi vôbec nepáčil :shock: . Príliš som sa tým však nestresovala, len som jedla podľa chuti (koľkokrát denne? nemám tušenia), pila 3-4 l denne (tehotenstvá ma konečne naučili pitnému režimu - bez toho mlieko nebolo) a do roka kojila. Cvičenie ani váženie žiadne, len som sa merala v páse. Po prvom bábätku sa všetko vrátilo samé do pôvodných rozmerov (za ako dlho? to už neviem, ale po roku a trištvrte som otehotnela znova), po druhom mi v páse pribudli 2 cm a po treťom ďalšie dva. Z toho už som začala byť nervózna, lebo ostatné miery sa nezmenili a všetko oblečenie ma v páse sťahovalo :evil: .
Najprv som to chcela vyriešiť brušákmi a potom obmedzovaním jedla, samozrejme nevhodným spôsobom :roll:, čo viedlo k mojim neskorším stravovacím problémom.
42 rokov, 171/54, cieľ: spokojnosť duše s tým, čo je telu prospešné

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 05 Dec 2008, 12:08

baby, ja som kojila syna 23 mesiacov, dcerku asi 27. Ale syn teda byval hodne casto chory. Ono z velkej, mozno najvacsej casti je to genetika. Zase kvoli alergiam kojenie zle nie je - moj muz ma aj celiakiu, aj na mlieko kravske, takze tym, ze som tak dlho kojila som nebola nutena pouzivat kravske mlieko vobec (a dodnes ho jedia viac menej iba v jogurtoch, syroch, acidku). Takze pri nasej rodinnej anamneze to urcite bolo fajn. no keby to s kojenim nevyslo, co tak aj spociatku vyzeralo, tak by som proste hladala dake dobre mlieko a hotovo. Nie vsetko vzdy vyjde podla nasich predstav. Poznam tiez nekojene deti, co su zdrave ako buk, a kojene mozu byvat chorlave. Kojenie nie je zaruka zdravia, faktorov tam je fakt prilis vela..

A kojenie a chudnutie? Po prvom som fakt aj schudla velmi pekne, ked mal maly 3 mesiace, mala som dokonca o 2kg menej ako pred tehotenstvom. Ale bolo to podla mna skor dost velkymi stresmi, ako kojenim. A jedla som normalne. Pri dcerke stresy neboli - a tak som do jej 2 rokov namiesto chudnutia po porode pribrala dalsich 8kg, hoci som kojila velmi casto a intenzivne, den noc, zvacsa kazde 2hodky (aj v tych 2 rokoch to bolo este viac krat za noc a aj cez den). Takze aj ked sa koji, ale prilis vela je, ako ja, tak sa pribera. Moja segra pri kojeni chudla, velmi sa tym chvali, ako jej super spaluje - ale ja som ju sledovala, podla mna jedla prilis malo, moze byt rada, ze si nejak neublizila - daco na ranajky, potom obed, a daco na veceru. A ziadna skoro zelenina, skor normalne biele pecivo.. Nic moc vyziva. Ale chudla. uvidime, ako to s nou bde dalej:), skor si tym aj spomalila metabolizmus, si myslim. Ona potom klasicky radsej neje, coz neni dobre, ked by hrozilo priberanie.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 05 Dec 2008, 12:21

bianca, vidim, ze sme trpeli podobnymi zavislostami:)
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

bianca

Poslať od bianca » 05 Dec 2008, 12:49

tini: :D

Napíšte v tejto téme