Let´s go!

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
strawberry

Re: Let´s go!

Poslať od strawberry » 26 Jún 2017, 14:34

škovránok, no čo som zmenila...uff, to je na dlhšie...stále som sa motkala od začiatku roka, kilo dole, dlhšie nič, začala som cvičiť, kilo dole, kilo naspäť...tak som sa nas...rdila :-))) a zasa trochu ubrala z jedla, ale stále som niekde na 7000 kJ, aj keď nerátam presne, ale v hlave si veru prerátam...v podstate ale sú to malé porcie, lebo ja jem aj 6x za deň...keď som začala 9.mája tak prísnejšie, tak som bola skoro stále hladná, ale som si povedala, že to vydržím. Teraz už som zvyknutá. Ale ako vieš, ja mám tie moje hypoglykémie, takže u mňa sa celkom bez cukru ísť nedá. Sladím medom prípadne trstinovým cukrom. Ja by som to aj celkom bez cukru zvládla, ale sa mi to potom vypomstí a pri hypoglykémii ovsené vločky s jogurtom a ovocím nepomáhajú... Teraz som OK. Objednala som si nejaké proteíny aj s vitamínmi, dačo namiešam s nejakou obilninovou kašou. Celkom mi to takto vyhovuje, tie proteíny beriem len ako dočasné riešenie, ale však udržiavačku mám nacvičenú výborne ;) . Ale aj Ty si sa parádne naštartovala, minule som pozerala, že máme od začiatku roka rovnaký úbytok thumb1 a dorka tuším tiež xdancex xdancex xdancex

dorka, v júli býva ešte dosť horúco, ale august býva už taký príjemný, ak by sme to chceli spojiť aj s nejakou turistikou. Kondička sa mi celkom zlepšuje, ja síce nebežím, skôr by som to nazvala indiánskym behom -ale zasa malo by to byť pre všetkých, takže takú easy turistiku by sme veru mohli dať :hiking:

Fanatic, to už by bolo do tretice v NR thumb2

Helka, rada Ťa znova uvidím a dúfam, že by z toho mohlo výjsť parádne stretko xconx

ale že vôbec sa neteším :roll: :-))) toothsmile xdancex
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
cieľ = cesta: dosiahnuť a udržať 60kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 01 Júl 2017, 08:40

Ahojček Jahôdka, občas taká zmena a prekopanie jedálnička pomôžu. Ja mám tiež nejaké proteíny s vitamínmi a minerálmi do mlieka. Používam plnotučné. Myslela som, že proteínmi nahradím raňajky, ale veľmi mi potom chýbajú vločky. Tie mám na raňajky fakt rada. Tak si proteínový nápoj dávam na raňajky v dni, keď nestíham variť vločky. Vychádza mi to teraz tak 3x v týždni. Inak raňajkujem kašu z vločiek - vlastne som sa vrátila do minulosti. Hádam aj viac ako 25 rokov som mávala na raňajky rôzne podoby ovsennej kaše. Tento návrat sa mi osvedčil.
Treba ísť na stravu tak intuitívne... xstrechx A hlavne, aby nám to veľmi chutilo xstrechx xstrechx

A to stretko... budem sa tešiť. Len netuším, ako na tom budem v auguste s časom. Ale možno to vyjde.

Držím palce Jahôdka, nech Ti zmeny prinesú želaný cieľ a hlavne pohodu xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 09 Júl 2017, 18:20

Dorka, no ja som práve proteíny si objednala rastlinné, aby som minimalizovala tie mliečne...aj sa mi to celkom darí, ale ešte som nenašla dostatočne chutnú alternatívu do kávy, aby som mlieko takmer úplne vylúčila. Ja by som totiž práve tú bielkovinu z neho nemala. Ale neberiem to striktne, občas si dám aj tvaroh a tvrdý syr, ale oveľa menej, ako kedysi. Ja síce mám celkom rada ovsené vločky, ale som veľmi rýchlo po nich hladná. Aj tie musli koláčiky som si s nimi robievala, ale to už by som po 2 hodinách aj steny obhrýzala a to ich zvyknem robiť na cca 1300-1500 kJ. Takže musela som nejaké riešenia vymyslieť a zafungovalo thumb2 . No a jasné, že máš pravdu s tým, že nám to musí chutiť. To je potom naozaj dlhodobo udržateľné xpapax xhamx xstrechx

Inak včera sme sa vrátili z dovolenky a na moje veľké potešenie váha zostala rovnaká...a teda isto som nemala prísny režim, proteín tak, ako som nabalila, tak som ho aj domov doviezla. Boli sme v Chorvátsku a tamojší chlieb je prevažne biely, ako u nás sendvič...boli občas aj koláčiky, sladkosť, zmrzlina, dokonca som urobila majonézový šalát :shock: a smaženú rybu :-))) . Akurát večer som líhala unavenááá tak asi aj výdaj energie bol dostatočný :bigradost:
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg
Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 11 Júl 2017, 18:52

JAhodka, ty si ina frajerka..po dovolenke s dobrou vahou!!!! xclapx xclapx Dufam, ze si si uzila mora a oddychla si si, nielen vecer unavena padala do postele. Drzim ti palce nech sa v tom sedmickovom komande nafurt zahniezdis!!!
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 13 Júl 2017, 14:58

ahoj aktak, ďakujem za pochvalu xstrechx . Nooo mám métu tých 72 kíl, ale to by bolo také moje maximum pre udržiavačku, rada by som potom pomaličky hádam aj do šestky išla, ale to sa uvidí...musím počúvať moje telo a neísť na to zhurta thumb1

Natrafila som na úžasný článok a veľa vecí cítim tak, ako je tam napísané...
https://www.najimseazhubnu.cz/jaroslav-d ... ne-hledat/
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Obrázok užívateľa
Stanka

Poslať od Stanka » 10 Aug 2017, 16:16

Ahoj Strawberry, gratulujem k úbytku. xclapx xclapx Držím ti palce, ideš skvele. thumb2 thumb2 Aj ja sa teraz snažím neísť na to zhurta,ale tak istejšie, no pomalšie. thumb1
40.r./ 170cm
15.8 2016 110,7 kg Zadok 131cm /15.10.2017 127 cm / 26.6.2018 116cm
Pupok 6.10. 2017 105cm / 26.6. 2018 96 cm
1.1. 2018 102 kg / 4.11.2018 90,5 kg
Kto chce,hľadá spôsoby, kto je lenivý,hľadá dôvody...

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 18 Aug 2017, 19:09

Jahodka, gratulujem k váhe. xclapx. Ideš super. thumb2
A Darke nech sa v novom domčeku dobre býva. xstrechx
vek: 63
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 22 Aug 2017, 16:06

Helka, ďakujem Ti krásne :D
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 23 Aug 2017, 10:16

Ahoj Jahôdka, k cieľu si už blizučko a možno si ho potom o nejaké kilečko ešte posunieš, nie? Ide Ti to super... A ako v tieto posledné letné týždne? Aké aktivity Ťa ešte čakajú? Peknú stredu...
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 24 Aug 2017, 12:43

Strawberry, super cisla hlasis, len tak dalej. Za to Ti xclapx xclapx xclapx . Spokojnost so smerom je jednoznacna. xdancex xdancex xdancex
50r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 24 Aug 2017, 15:10

ahoj Dorka, no tých 72 kíl by som mala ako začiatok udržiavačky, resp. do budúcna akési maximum. Pre toto číselko som sa rozhodla ešte minulý rok, pretože už som takú hmotnosť mala a neudržala, takže základ pre mňa bude udržať sa okolo, resp. pod touto hranicou. Jasné, rada by som do šestky, ešte je toho na mne dosť, ale nejdem tlačiť na pílu, aj keď teda teraz som spokojná s tým, ako pokračujem. Aktivity už len také bežné ma čakajú, dovolenkové už nie. Môj indiánsky beh :) praktizujem 3x do týždňa, aspoň sa snažím a väčšinou to vychádza. Rada by som aj častejšie, ale som rada, že aspoň toľko stíham popri tejto mojej bande hladošov :). A keď už bude bývať skoro tma, tak sa zasa presuniem do fitka, na čo sa tiež dosť teším. Ono pri menšej hmotnosti skôr začnú tie svalíky vykúkať. Ale podobne ako Ty, som spokojná so svojimi nohami, tam už sa to celkom pekne rysuje xcinkax

mary, ďakujem, aj Ty si sa už tak relatívne bezpečne vzdialila od tej stovečky, tak Ti držím päste, nech máš tiež naďalej správne smerovanie. Kedy si mala naposledy toľko kíl? Už sú aj nejaké reakcie okolia? Na biku ideš super thumb1
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 26 Aug 2017, 17:35

Jahôdka, ja mám ako hranicu tú moju nešťastnú 60tku. Tiež by som nechcela ísť vyššie. Ale ako by to tá číslica vedela, že je hraničná, nepustí ma ani dole. Už som veľmi netrpezlivá, trvá to už niekoľko mesiacov. Myslela som, že sa to pohne po tom skákaní cez švihadlo, ale "hranica" nepustí :(
Nuž, tak len zotrvajme a nepoľavujme xstrechx

Obrázok užívateľa
mary

Poslať od mary » 28 Aug 2017, 13:02

Ale sa menime, co... ja tiez na zimu zrejme budem posilnovat a tiez sa tesim. Ale len doma. Okolie ma sem-tam pochvali, ale "zatienuje" ma manzel. toothsmile Minule som rekapitulovala, vlastne oproti minulemu letu mam dole 10kil. Len to slo na etapy, tak to tak nekrici.
Takuto vahu som mala pred 5-6 rokmi, odkedy si vediem zaznamy vahy kazdy stvrtok. Tak sa tesim, ze mozem prepisovat tabulku. thumb2
A na biku chcem pokorit hranicu 1000km, aj ked teraz na jesen to pojde pomalsie, ale zvladam. Uz by som ich aj mala, ale cez vodovy den nie vzdy mam chut sa takto namahat. Na jar dostanem novy bike - tak sa tesim uz teraz. :bigradost: Dik za pochvalu.
Nech sa Ti dari rysovat sa podla planu. xcinkax
50r/167cm
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci. Jan Werich "
cieľ 70kg

https://tickers.TickerFactory.com/ezt/t ... weight.png

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 28 Aug 2017, 16:04

Dorka, ja si myslím, že práve by si mohla trochu zvoľnit, mám pocit, ze tých aktivít máš veľa, telo je v strese, nepustí poslednú rezervu. A či to je vôbec ešte tuk, to je otázne. Môže to byť aj koža povolenejšia a určite sa s tým telesným tukom nedá ísť na nulu. Ty prídeš na stretko krásne namakaná :D .

Mary, keby mam doma kľud, tak si zacvičím aj doma, ale to sa dá len vtedy, keď sú všetci vonku a majú zákaz ísť dnu. To by sa v zime veru moc nedalo. Ale keď už som sa takto nastavila, že chodím 3x v týždni, naháňam aj muža domov a potom ma to uz núti ísť, doma je riziko, že by som si našla inú činnosť :-))) . 10 kíl je super xclapx , no veru aj na mne si to začali ľudia až teraz všímať. Tých 1000 km isto dáš, teraz je super počasie na bike a nový by som aj ja veru brala, ja som kedysi dala za sezónu a 4-5000 km, ale to som nemala rodinu... ozaj, ako ďaleko to máš do Nitry? Dalo by sa Ti prísť na stretko?
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 67kg

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 17 Okt 2017, 20:14

Jahodka moja, ty si uz tak schudla, ze si odletela na druhu stranu :-))) :-))) :-))) Urob si nejaku kotvu a ukotvi sa na strane prvej. Pozdravujem ta a paci sa mi, ze uz nad udrziavackou uvazujes...si proste frajerka!!
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

Napíšte v tejto téme