Pracujem na svojej zmene

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
aktak33

Pracujem na svojej zmene

Poslať od aktak33 » 24 Máj 2009, 10:03

Tak dnes ráno som sa rozhodla, že si otvorím tému novú. O svojich osobných úspechoch. Dva ťýždne sa tu potulujem chaoticky po fóre a snažím sa získať informácie, rady a všetko potrebné. A okrem toho som si dala akúsi skúšobnú dobu, či vôbec to má pre mňa význam. Nemám rada zeleninu (hlavne varenú) a tak som mala obavy, či jej dokážem denne zjesť pol kila. A dokázala som to!! Dokobca som zistila, že ma to baví, lebo si sama plánujem čo budem jesť. Takže podľa chutí si pripravujem jedálničky, keď mám čas dokážem nad tým sedieť aj 2 hodiny. Robím to podľa toho, čo mi ide ne chuť..kombinujem a potom to aj s radosťou zjem. No priznám sa, že zeleninu sa občas nútim papkať:)
Takže keď som sa dnes postavila na váhu od radosti som si na nej skoro podskočila!!!! No asi by to váha neprežila, je sklenená a ja ešte stále patrím medzi ťažkú váhovú kategóriu. Pokorila som stovku!!!!! (pripadám si ako horolezec, ktorý ide nesprávnym smerom :lol: ). Toľko som vážila niekedy okolo Vianoc, keď sme si váhu darovali pod stromček. No potom pribúdali kilečká a ja som sa prestala vážiť úplne, nechcela som vidieť tú katastrofu.
Takže som dostala elán ísť ďalej, pokračovať v tom, čo mi prinieslo zlepšenie psychiky a zdravotného stavu - normálne ma o niečo menej bolievajú kríže aj kolená). A k tomu ste prispeli všetci čo ste tu...čítala som vaše príspevky..čítala som články, radili ste mi...Takže díky a tak sa s vervou zahrýzam do ďalšej desiatky!!! xmurx
Naposledy upravil používateľ aktak33 dňa 15 Júl 2019, 17:12, celkovo upravené 5 razy.
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

Ytak

Re: Začínam si veriť, dúfam že pôjde...

Poslať od Ytak » 24 Máj 2009, 10:38

no vidis, to je super :D gratulujem k prvemu uspechu :D uz to pojde lahsie a lahsie

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 24 Máj 2009, 12:09

Atak, blahoželám. Na začiatok veľmi pekný úbytok.
Držím palce, aby si mala dostatok síl pokračovať. A aby boli úbytky pre Teba stále motivujúce.
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Máj 2009, 15:07

aktak33: paráda, ideš veľmi pekne. Ešte aj zdravíčko sa začína upravovať. Máš už aj pekné výsledky, aj zeleninke si prišla na chuť a aj jedálničky zostavovať ťa baví. Si na najlepšiej ceste prísť ku svojmu vytúženému cieľu. Takže držím palčeky, nech je to čo najskôr.
vek: 48, výška 164 cm, najmenej 57 kg/, cieľ 60 kg /dátum? - hlavne nastálo
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 24 Máj 2009, 19:04

Ahojte Ytak, Dora, Apolenka.
ďakujem vám za povzbudenie a podporu. Verím že to všetko pôjde OK....aj keď dnes sme boli na gulášovej párty...a išla som tam odhodlaná že zjem 200 g gulášu a grahamový rožok. Dokonca som si ten guláš naozaj aj vážila :lol: aspoň mali ostatní zábavku a tá porcia mi úplne stačila. (mám aj nejaké hodnoty hotových jedál, tak som si to zadala a upravila jedálniček aby som dodržala hodnoty.) No to by bolo úplne v poriadku keby nebola moja mamina upiekla výbornú roládu, švagriná griláž..a sestra koláč, no ten bol našťastie z celozrnnej múky, tak som sa potom snažila zjesť niečo z neho. Inokedy by som zjedla omnoho viac sladkých vecí..ale krotila som sa ako sa len dalo. Po obede som vytiahla tých, čo sa cítili plní na prechádzku a vymyslela som ťažšiu trasu. Keď som tak šlapala do kopca, tak som si hovorila: toto máš za ten koláčik, toto za ten....a tak som šlapala a šlapala :lol: Ale pomohlo mi to..aj črevá sa pohli. A zajtra už zas idem tvoriť jedálničky..a dodržiavať ich. Tak len dúfam, že o týždeň budem hlásiť nejaký úbytok.
Môj ručný ticker:

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 24 Máj 2009, 19:38

aktak: veľmi sa teším, že si na dvoch čísliciach. Tak len tak ďalej. :wink:
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Máj 2009, 20:31

aktak33: niekedy nám treba aj takéto úlety. Však nie sme roboti - bez chuti, čuchu a pamätí na mlsotinky. Naozaj to niekedy pomôže buď v tom, aby sme si ukojili načas chúťky, alebo si zapamätali, z čoho nám bolo zle :lol: :mrgreen: . Takže si vôbec nerob výčitky. Už preto nie, že si sa potrestala sama dobrovoľne túrou. Ale v podstate si obstála zo cťou. Držím palčeky, nech je teda čo najskôr ďalší úbytok.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.
Ide to veľmi ťažko, ale nádej zomiera posledná. A ja chcem zvíťaziť sama nad sebou.

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 24 Máj 2009, 20:58

Apolenka tak to si mi pekne napisala, ze som obstala so ctou :D zlepsilo mi to naladu. No snazila som sa..ale bolo to silnejsie ako ja. Teraz nebudem mat ziadne lakadla..a pojde to dufam. Mam jednu vyhodu, ze doma normalne jedla vyvara moj partner...tvrdi ze ma tak podporuje. Ale ine ho nezaujima...ani jedalnicky...proste nic. Minule som sa ho pytala, ze ci by isiel niekam so mnou, keby som isla s vami..na nejaku akciu..asi by aj isiel. No ved uvidime. Ja len dufam, ze tieto ulety nebudu caste. Ale ani ziadna oslava sa nechysta v dohladnej dobe.. a.mna laka to, ze si na leto budem moct obliect nieco normalne. Mam toho plnu skrinu...ale nic mi nie je dobre..
Inak dnes som bola na Kordikoch..taka pekna prechydzka tam bola..a aj pekne ohnisko..mozno aj tam by sme mohli niekedy ist....
Môj ručný ticker:

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 24 Máj 2009, 21:01

Atak, musím sa usmievať, keď si Ťa predstavujem ako si stúpajúc do kopca hovoríš "toto je za ten koláč, toto za ten..." :-)
Občas sú tie úlety fajn. Aj tie smiešne samotresty :wink:
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Máj 2009, 21:19

aktak33: tak to máš super, že máš doma kuchára. Ja si skoro všetko odmakám doma s tým varením sama. Len synátor sa občas v najnutnejších a najohrozenejších prípadoch realizuje. Ale nesmie to byť nič zložité. Max. nejaké cestoviny. Tie veci v skrini - super motivácia. My sme minule išli na popud môjho muža preskúmať trasu z Králikov na Skalku. Ale bolo tam ešte aj dosť snehu a aj teda tá trasa - stále do kopca. Takže na moje popudenie sme zmenili trasu na Pustý hrad. Vtedy totiž malo aj pršať. Nakoniec sa dážď nekonal. Ale aspoň sme mali čas s babami aj pokecať. Lebo pri ceste čo bolo plánovaná by sme mali určite problém aj dýchať, nieto ešte kecať.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 24 Máj 2009, 21:38

To co sme dnes presli sa da urobit za hodinku...autobusom na Kordiky..a potom tam je taky naucny chodnik..trochu do kopca..to som vyfucala tie kolaciky :lol: a potom taka prechadzka. Da sa posediet pri potocku...a potom krasny priestor na opekacku. Cestou sme nazbierali materinu dusku..alchymilku... z jedneho miesta krasny vyhlad na kopce..od Nizkych Tatier po Polanu... proste nadhera. a este aj krtince tam boli..ak by bol niekto zhradkar..vraj najlepsie zemina :wink:
Inak aj moj syn je kuchar..snazi sa..ved pud sebazachovy im to prikaze..na internate je tazky zivot:) ale on sa snazi aj doma...mozno preto, ze ja som sa vo vareni vnikdy extra netrhala... tak boli asi donuteni. A na druhy pokus som si nasla partnera, ktory aj varenia ovlada...vedela som co hladam :lol:
Môj ručný ticker:

Obrázok užívateľa
apolenka

Poslať od apolenka » 24 Máj 2009, 21:57

aktak33: tá vychádza vyzerá dobre. No a s tým partnerom... dobre si našla, múdro. :wink: Dnes veľa mužov varí. Len ten môj je na to dosť opatrný. I keď niekoľkokrát sa neplánovane stalo, že bol prinútený. A išlo mu to potvore jednej. I keď dlhšie, ale decká spomínajú veľakrát. Len to je určite pohodlnosťou.
Váha 9.7.2012 - 66,8 kg.

jali

Poslať od jali » 24 Máj 2009, 22:33

aktak.. som sa tu teraz prihlasila vyslovene len kvoli tebe, lebo si dnes mala mat vaziaci den a ajhla.. ty bestia :lol: :lol: uz si pod stovkou :D blahozelam.. naozaj velmi.. viem si predstavit ako sa ja budem tesi, ked tam budu len dve cisla.. tak ti to velmi prajem
zaciatok 19.3-113,2 kg
aktualne 3.7 - 97,8 kg,
ciel 75 kg. Obrázok

jali

Poslať od jali » 24 Máj 2009, 22:38

k tej teme varenia muzov.. teda my dvaja sme este take mlade ucha.. ja pod 30, muz tesne nad , ale tomu mojmu som zakazala u nas doma varit. on je z domu od mamicky zvyknuty na stasne nezdrave veci. take ze ked a robia napriklad bryndzove pirohy, tak do porcie pre 4 ludi, treba pridat aspon stvrt kila masla , aby sa pekne roztopilo a pekne smykalo.. par krat varil, ale ked som videla tie mnozstva oleja, tak sa mi pretacali panenky.
a je stale stihly, nespravodlivost na svete vladne :D
zaujimave ale je, ze ked ja mu varim zdravsie jedla, temer bez tuku aj pre neho, tak nikdy neprotestuje. ale ked ma varit nieco sam, tak si zrejme pospomina na mamickine postupy a uz tam leje olej.. :D
zaciatok 19.3-113,2 kg
aktualne 3.7 - 97,8 kg,
ciel 75 kg. Obrázok

Obrázok užívateľa
lea

Poslať od lea » 24 Máj 2009, 22:45

aktak,blahoželám k docentúre,za chvíľu ma s ľahkosťou obehneš. :wink:
Weight Loss Center - Your Online Diet Support Group
Obrázok

Napíšte v tejto téme