Pracujem na svojej zmene

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
škovránok

Re: Verim si a ide to!

Poslať od škovránok » 24 Mar 2019, 09:40

Ahoj aktak, som rada, že je doma tak ako píšeš. Váha neboj, však to raz dáme thumb1 . peknú nedeľu Katka Vám obom želám

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 24 Mar 2019, 19:55

No tak nedela je za nami a pred nami novy tyzden. Dnes sme sa vybrali do mesta. Halvny dovod bol cintorin, ocko by mal meniny, tak sviecku zapalit. A potom sme isli najest sa do Europy. To by este bolo OK. Ale potom sem zbehli do REservedu a hura, vypredaje boli. TAk som si kupila nejake veci. Sako vel. 44, nastastie sa nezapina, ale inak mi je celkom dobre. Potom pulover, velkost XL. JA som doteraz skoro nic neobliekla v Reservede a tak som sa dnes velmi potesila, Aj som sa nechala odfotit, tak som sa z nakupu vytesovala. Pripajam foto. Nohavice su motivacne. UZ 3 roky lezia v skrini a cakaju na tu slavnostnu chvilu, kedy ich uvediem do spolocnosti. No hadam na jesen. A k tomu to sako podla mna sadne dobre. Akurat, ze ja uz nenosim kabelky, ale iba ruksaky. A uz ma prestal bolievat chrbat. TAk budem musiet nejaky elegantny ruksak do jesene kupit. Mam len take folklorne, alebo ako kobercove, elegantne nic. Iba kabelky nejake som si este nechala, pre pripad nudze.

Prajem pekny start do noveho tyzdna. Inak to sako bolo zlacnene z 34€ na 7€. No nekup to!!!!
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.
Môj ručný ticker:
Štartovacia váha: 107,7 kg BMI 36,4 júl 2018
1. cieľ: zhodiť 10% štartovacej váhy: 96,9 kg BMI 32,7 splnený január 2019
2. cieľ: zhodiť 10% z 96.9 kg
Posledné váženie: 96,3 kg

Ostáva mi schudnúť 9,1 kg

škovránok

Poslať od škovránok » 24 Mar 2019, 20:28

Ahoj aktak, v práci určite využiješ thumb1 , a cvičenie aké chceš začať? Mne sa veľmi osvedčilo vlastnou váhou, Telo ako posilňovňa. To iba taká rada brxe , však keď už tak cielene xstrechx . pekný večer ešte želám toothsmile

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 25 Mar 2019, 08:50

kati, teším sa s tebou, že sa ti to doma utriaslo k tvojej spokojnosti...tak už len využiť pohodu a ísť tým želaným smerom...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 82kg

Obrázok užívateľa
kajka45

Poslať od kajka45 » 06 Apr 2019, 23:33

Aktak zdravím ťa xdancex

Obrázok užívateľa
aktak33

Poslať od aktak33 » 07 Apr 2019, 16:32

Ahojte.

Kajka..dakujem za kuk, potesila si ma. Dufam, ze sa mas len a len dobre.

Miselka, utriaslo sa to velmi dobre. Citim okolo seba teraz pohodu a keby nebolo ranneho vstavania pri posune casu, tak som uplne ze stastny cloviecik.

Skovranok, tak ja som zahajila hlavne chodenie. A nielen tych 10 tis. krokov denne, co by som mala kvoli krcovym zilam. Ale aj ten moj oblubeny nordic walking. Aj dnes som vybehla na luku a hodinu som tam chodila. Hlava sa mi vyvetrala a krokomer mi ukazal 8500 krokov. Som so sebou spokojna:))

Vaha isla dole...tak asi o 0,5 kg. Ale to je vysledok za dva tyzdne. Ale minuly tyzden a aj vikend bol plny oslav a tento tyzden bol uz o nieco lepsie. Na buduci tyzden som dva dni sluzobne mimo, takze vela toho nenachodim. Ale ked je pekne pocasie, hned mam lepsiu naladu.
Môj ručný ticker:

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 13 Apr 2019, 20:23

Ahoj Aktak, krásne si pridala pohyb. A je fajn, že ide váha dole. Vôbec nevadí, že pomaly.
Z Tvojich slov ide pohoda, tak si to krásne obdobie je užívaj xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 16 Jún 2019, 12:41

Ahoj Aktak! Dlho si sa ani Ty neukázala. Ako sa Ti darí? Ako s pohybom? Zvedavo som sem nazrela a vidím, že je tu veľmi málo aktívnych "stálic" :roll:
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Obrázok užívateľa
aktak33

Re: Pracujem na svojej zmene

Poslať od aktak33 » 15 Júl 2019, 17:41

Ahojte.

No tak som sa znova našla, Vynorila som sa zo svojich depiek, snov a túžob do reality. A začala som na sebe pracovať. Zatiaľ hlavne na teórii, ktorú pomaly zavádzam do praxe. Jednoducho musím prekročiť svoj tieň a začať niečo robiť. So sebou, so svojimi snami. Proste aby som bola spokojná. Je paradox keď napíšem, že šťastná som ale spokojnosť mi ešte chýba????? Vysvetlím.

1. Môj rodinný život sa dostal do normálnych koľají. Až také ľahké, ako som si to predstavovala to nebolo, ale konečne mám pocit, že už je všetko za nami a pred nami len to dobré. TAkže tu môžem povedať, že som šťastná. Aj deti, vnúčatká a ľudia okolo mňa ma napĺňajú šťastím,

2. Spokojnosť sama so sebou nie je. Ako rýchlo a nezdravo som cez Vianoce schudla, tak som niečo z toho nabrala späť. Dcéra to okomentovala, že sa niet čo čudovať, keďže to bolo z nervov a nezdravo. Oscilujem okolo stovky ako sinusoida a neviem sa jej zbaviť.

3. Už niekoľko rokov snívam o vlastnom podnikaní. Len tak, popri práci robiť pre seba to, čo ma baví. JAsné, mňa baví aj zamestnanie, ale toto by bolo niečo iné, niečo kreatívne. Už mám podporu, mám záujemcov, len sa neviem k tomu odhodlať. TAkže zas nespokojnosť so sebou. Aj keď si teraz kupujem nohavice o číslo menšie a ľudia ma chvália, ako som schudla, ja so sebou spokojná nie som!

A tak pracujem na svojej zmene (preto aj zmena témy, lebo už si zas až tak neverím a nejde to). V poslednej dobe som preštudovala kopec článkov, kníh (Mirovu, Bukovského, Minárika) o zdravom životnom štýle. Zohnala som si merač tepu, začala som si viesť prehľad o výdaji a príjme na KT, ale som z toho sklamaná. Proste sa v tom nejdem vyznať, lebo keĎ mám dobrý príjem a urobím nejakú aktivitu, znižuje mi to príjem a potom mi to dáva ako deficit. Ale však práve deficit medzi príjmom a výdajom by mal byť základom chudnutia. Či sa mýlim? A do výpočtov mi to nezahŕňa bazálny metabolizmus.
A tak som sa vrátila ku svojim excelovským tabuľkám, ktoré mi pomohli chudnúť pred desiatimi rokmi. Trochu som ich upravila o svoje vedecké poznatky a už mi počíta aj bazálny metabolizmus, ktorý si viem upraviť kedykoľvek podľa váhy a veku. Ukazujem mi to príjem a taktiež si viem upraviť pomer B_T_S . Dnes si tam idem dorobiť ešte aj grafy a už budem so sebou spokojná. Mám prehľady a štatistiku krokov, plávania, proste čo ma zaujíma si dám do tabuľky a je to. Takže ako píšem. Pracujem na sebe - zatiaľ má prevahu teória, ale prax ju pomaly dobieha. Večer chodím na paličky, ráno sa snažím posilňovať vlastnou hmotnosťou. Cviky mám z netu stiahnuté. Stravu som celkom znormalizovala a prispôsobila svojmu terajšiemu telu. Myslím, že mám viac tuku ako svalov a tak aj hodnoty treba tomu prispôsobiť. A potom pomaly upravovať.
A dnes som mala stretnutia ohľadne podnikania a zdá sa, že môj sen sa asi splní. Len treba nájsť tých právnych ľudí.

Dúfam, že sa tu budem objavovať častejšie a hlavne so samými dobrými správami.
Môj ručný ticker:

Obrázok užívateľa
misela

Re: Pracujem na svojej zmene

Poslať od misela » 17 Júl 2019, 12:12

kati, tak nech sa ti darí...
max. 120kg 125cm pás