KATUŠ a jej dnesok pre lepsiu buducnost

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
ivaza

Re: Už 35 dni bojujem s Vami

Poslať od ivaza » 17 Júl 2009, 08:21

katuš píše:Ešte mám jednu otázku na olivový olej v T. majú olej po 89.9 sk je určený na výpražanie do polievok ano proste do 80 stupňou tak to tam bolo písane . Moja otázka može byť aj taky to olej tak pod maso ale je na niečo dobrý?

áno, tento olej môžeš použiť pod mäso

minule som kupila začku Ballester ten sa mi zdal O.k. neviem aký je Váš názor.
A terazEXTRA VIRGIN OLIVE OIL for Salads _píšu že extra panensky tak neviem.
No videla som aj liter za 300 to je už fakt dosť na mamičku na MD. Aký kupujete VY
Ja kupujem v Lidli 750 ml - značku neviem, ale mávajú tam len jeden druh - je to panenský olivový olej, ten používam na poliatie jedla po tepelnej úprave. Väčšinou robím všetko bez oleja a len potom dodám potrebné množstvo. Keď potrebujem olej na tepelnú úpravu používam obyčajný slnečnicový. Mojej rodine nechutí olivový, tak to rešpektujem.
Ten čo si spomínala hore môžeš použiť. :D
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 18 Júl 2009, 13:05

ivazka dik :)
1.4. ????
Každá cesta začína prvým krokom, nech je akokoľvek dlhá....

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 18 Júl 2009, 13:26

Milé bojovničky a bojovnici neviem ako to mám napísať ale prosím Vás keby ste si každý-á dala do svojho podpisuBMI pretože sa to lepšie porovnáva prečo jeden schudne za týždeň 1kg a druhý napr 2 a iny len 0,5 kg je jasne že z väčšieho BMI to ide lepšie a naopak. Možno toto ľudi demotivuje spresuje a tak a mýlne si mýslia že robia niečo zlé a pritom nerobia ale nemôžu očakavať tu istú rýchlosť keď má napriklad niekto 80 kg pri výške 160 ako keď ma niekto 80 kg a 170 výška.

Ďakujem za všetkých ktorým to pômože :D

Ja začínam od seba idem si to tam doplniť
1.4. ????

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 18 Júl 2009, 13:36

katus, ja neviem, mne sa to zda byt s tym BMI nezmyselne. Podla mna by kazdy mal pochopit, ze porovnavat sa s hocikym co sa tyka rychlosti chudnutia nema absolutne ziaden zmysel a ani nema byt preco demotivujuce, ze niekomu to ide pomalsie, niekomu rychlejsie. Podla mna to ma tak vela faktorov.. jednak ako sa clovek stravoval predtym, ako sa hybe, aky ma jedalnicek, aky ma metabolizmus... je strasne vela faktorov, ktore su proste neporovnatelne, a mnohe ani nezavisia od cloveka sameho. Ja si myslim, ze rychlost chudnutia by nemalo byt to, co je dolezite,to pisem uz s odstupom po schudnuti. Ovela dolezitejsie je dlhodobe hladisko udrzania vahy, a to je vec skor naucenia sa spravneho stravovania a zivotneho stylu vratane pohybu. Skor treba hladat individualne pri tom ktorom cloveku, ak mu to ide pomalsie, ci nie je niekde chyba. A nemusi byt pravda ani to, ze z vacsej vahy to ide rychlejsie, aj ked teda to tak zvacsa je. tiez to zavisi od viacerych veci. A myslim si, ze kazdy aj musi prijat svoje tempo chudnutia, ci je rychlejsie, alebo pomalsie. Omnoho dolezitejsie ako chudnut rychlo je byt vnutri iny, stihly. Ono to sa potom prejavi aj na vonkajsku.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 18 Júl 2009, 15:40

Áno Tiny to ja všetko chápem a sa tak aj duševne citim už ako štihla aj keď nie som a tak ešte dlho nebudem ale viem že som na dobrej ceste a to je na tým to najlepšie.
To má posuva ďalej.
Ja som toto písala viac menej pre Frederiku dúfam že sa neurazi mám taky pocit že je stoho dosť neštastná že jej to nejde tak dolu ale ona má malu nádvahu oproti mne a mám pocit že by chcela aby jej to išlo rýchlejšie a kto vlastne nie, že. Mala by nájsť niekoho s podobným BMI a zistila by ako to ide celkom dobré takisto sa musi jej telo výrovnať so stresom a tak to tiež niečo trvá. Chcela som to nielen jej ale hockomu uľahčiť tak neviem asi som nedosiahla nič uvidime ako na to zareaguje ešte niekto iný ak vôbec niekto zareaguje.

Tini vďaka za komentár :) :D
1.4. ????

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 18 Júl 2009, 16:44

katush, jasne, ono skor ide prave o to - clovek natrafi na dakoho s tym istym BMI, komu to ide rychejsie, a tiez mu to moze byt luto.. ale to je o tom, ze porovnavat sa 2 ludia daju tazko. ja to sice tiez chapem, ze clovek by samozrejme chcel, aby to slo dole co najrychlejsie, ja to poznam sama od seba. ale tak ci tak to treba chapat troska s nadhladom - a nenechat sa znechutit aj ked pomalym tempom. Ono to je taka zvlastnost tucnych - priberanie trva sice cele roky, ale schudnutie by malo byt co najrychlejsie?? Ja az ked som zacala chudnut seriozne, tak zrazu ma to tak nestvalo a bolo mi to jedno. lebo som si bola ista, ze za zmenou jedalnicka a zivotneho stylu chudnutie bude nasledovat aj keby som nechcela;))

federika

Poslať od federika » 18 Júl 2009, 18:05

katus, dakujem,ze na mna myslis, mna to skor trapi v takom zmysle, ze sa chcem dopatrat ci robim nejaku chybu a kde... ale presne ako tini pise, zalezi to od viacerych faktorov, metabolizmus, pohyb, atd... takze asi sa s tym musim popasovat nejako sama. hlavne dodrziavat vsetko ako doteraz a vysledok sa hadam dostavi aj ked mozno pomalsie. a dakujem este raz. :D
Obrázok
Obrázok

ZACIATOK 5.6.09 115kg, 178cm
12.6.- 113,1kg
19.6.- 112,5kg
26.6.- 112,0kg

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 18 Júl 2009, 19:28

Frederika zlatko moje neni začo ja mýslim že nič zle nerobiš len ma mrzi keď sa trápiš to je aj o psychike. Drž sa toho ako to robiš a uživaj si to že meniš stravovanie a len ako plus s toho ber že pomali aj schudneš. xhamx
1.4. ????

federika

Poslať od federika » 19 Júl 2009, 13:02

ahoj katus, ved presne tak sa to uz snazim brat-optimisticky. som rada,ze som zmenila styl a zlozenie stravovania.
co mas nove? ake tam mate pocasie u nas na kysuciach?
Obrázok
Obrázok

12.6.- 113,1kg
19.6.- 112,5kg
26.6.- 112,0kg

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 19 Júl 2009, 15:33

Ahoj Frederiaka a ostatný čo mám nové včera som písala Kaye tiež ma podobne čísielka ako ja :-))) a ona sa teraz posledné dni vážila každý deň a tak ma to dnes tiež zlakalo neoficialné mám -1kg a tak som to išla potvridiť do plávarne ďalši môj príspevok bude o tom pst nikomu o tom kg nehovorte až mi do oficialneho hlásenia výdrži. no a aké počasie bolo do včera krásne pre mňa a môj metabol najlepšie a dnes len leje iba keď so šťastná výšla s plavarne krytej tak aj slnko výkuklo škoda že len na chviľu . No ale zas niekomu idu kg lepšie dolu keď nesviety tak nech majú aj oni radosť. U teba je aké počasie? Kedy chodievaš na Slovensko mávaš nejaký pravidelný čas a čo vlastne robiš - zamestnanie mýslim alebo si doma ako ja :-)))
1.4. ????

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 19 Júl 2009, 15:43

Tak teraz sa Vám idem pochváliť dnes som bola tie moje KG potrapiť v plávarni 1,30 som ako drak plavala a cvičila vo vode ak budete v tv alebo v rádiu počuť že v plávarni bola veľrýba tak to som bola ja :-))) Taku radosť akú som mala nemajú ani deti na vianoce. Našťastie ani ľudi tak veľa nebolo až keď som odchádzala to asi sa chceli na tu veľrybu pozrieť :-))) Bolo prosto super ožila som a omladla o 5 rokov aj som si povedala že musím častejšie.

Po plávarni som si dala plnotučný jogurt neviem či to môže byť lebo ovo som si nekupila Ale ten jogurt bol ovocný malasi celý skoro 800 kj tak neviem ale dúfam že to nevadí alebo hej?

No ešte som si dnes kupila pohánku chcem ju do pečiva ako mám postupovať treba to namočiť alebo čo s tým. Prosííííííííííííííííííííííííííííííím poradte ešte som to v živote nemala.Dik zatiaľ xstrechx :)
1.4. ????

Obrázok užívateľa
strawberry

Poslať od strawberry » 19 Júl 2009, 20:34

katuš, už som dnes zahliadla Tvoje volanie o pomoc, ale som myslela, že Ti dakto kompetentnejší odpovie. Tú pohánku chceš dať akože do cesta a potom piecť? Tak to asi najlepšie najskôr uvariť, lebo ona naberie dosť veľa vody a keby si ju dala surovú, asi by zostala dosť tvrdá a celkove by to bolo asi nejaké suché - toť môj názor, daj vedieť, aký bude výsledok :wink: xhamx
začiatok 90kg 1/2016
aktuálne 63kg

Disciplína znamená, že si vyberám medzi tým, čo chcem teraz a tým, čo chcem viac.

federika

Poslať od federika » 19 Júl 2009, 21:28

ahoj katus, tak to je super s tou plavarnou, skoda, ze tu nie je, teda strasne daleko, asi 20km a to sa mi veru nevyplati.. no vidis, aj vaha sa ti pekne hybe. to som rada. len tak dalej. xclapx
Obrázok
Obrázok

12.6.- 113,1kg
19.6.- 112,5kg
26.6.- 112,0kg

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 19 Júl 2009, 21:32

katush, s tou pohankou ma strawberry pravdu. ten jogurt po plavani bol ok, ono je dobre po takej cinnosti mat aj rychle sacharidy a bielkoviny, takze to si mala;))

Obrázok užívateľa
katuš

Poslať od katuš » 20 Júl 2009, 06:02

Tini Strawbery a frederika strášne ďakujemže ste mi stu pohánku poradili však keby som to tam dala surové to by som asi motorovou pílou krajala dnes poobedede budem piesť tak Vám to zvestujem ako to dopadlo.

Minule som nemala napečene a tak som si kupila také pečivo s pohankou a celkom bolo dobré tak uvidim či sa mi to podári drž te mi palce a pekný deň
1.4. ????

Napíšte v tejto téme