Bojujem a znova vstávam do boja II.

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Lenka6
Posts: 1638
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 06 Mar 2021, 13:19

Dodo,

keď sa opäť objavia napíšem o nich . . . Ale dnes sa mi darilo, veľa som toho stihla. A teraz oddychujem a zas pojdem nieco neskor porobit. Aj beh bol. Drzim palce aj Vám.
39 rokov, 166cm
Image

žabka
Posts: 176
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 06 Mar 2021, 19:42

Ahojte. Aka fajn psycho debata sa tu rozbehla. Ja som 😁 momentalne sa mi dari. Pekne si ratam v KT a dari sa mi. Vaha klesa. Co sa pohybu tyka, rano kalanetika, dokladne zacvicena. Walkovanie 6 km, pekne pocasie, slniecko. Demona mam, nedoslednost. Chcem robit vsetko na 100%, ked to nejde tak to vzdavam. Preto mi tu pomahaju, Dodo, Tvoje prispevky. Poviem si, zajtra bude novy den a ked to nebude na 100%, tak aspon snaha o zlepsenie sa a posun. Chybaju mi moje xbehx , uvazujem ako zaradit 2-3 × do tyzdna by bolo fajn. Ahojte💖

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 09 Mar 2021, 21:31

Lenka6

Myslím, že ten domček a záhrada je pre teba ako stvorený. Dosť pohybu a ešte keď ťa to baví, na konci leta budeš mať postavičku ako lusk thumb2 .
Neodpovedala si mi na otázku, či ste vegáni. Alebo vegetariáni? Potom by bolo varenie asi trochu zložitejšie alebo zdravšie ako bežná strava, nie?

Som rada, že si taká optimisticky naladená a dúfam, že tvoj démon zostane pekne v klietke a nebude sa drať von.

Drž sa, pekný večer

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 09 Mar 2021, 21:42

Žabka

aký príjem máš nastavený? Koľko KJ? Darí sa ti dodržiavať stanovené limity? mne neustále skáču sacharidy hrozne vysoko, je to u mňa boj na veľmi dlhú trať :roll: .
Teší ma, že sa ti darí a tvojho démova - nedôslednosť isto premôžeš xcinkax .
Už teraz musíš mať super pocit zo seba, keď ti klesá váha a pomaličky ale isto začínajú byť veľké veci.
Drzím palce, nech sa ti darí vydržať v tejto správnej ceste thumb2

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 09 Mar 2021, 22:14

Dodoriven

démonov? Či mám démonov, ktorých neviem poraziť?

Tých je... môžem si vyberať toothsmile

Ako sa ti darí? Ja som sa ešte poriadne nerozbehla, jedine to cvičenie zvládam na 100%. Strava stále kolíše, raz lepšie, raz horšie, ale bojujem thumb2

User avatar
Lenka6
Posts: 1638
Joined: 02 Jul 2010, 17:31
Location: Brodské

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by Lenka6 » 10 Mar 2021, 07:44

Ahoj gulinka,

priatel sa rozhodol byt od noveho roka vegan. Mne je to tiez blizke. Tak varim takto. Z masa nevarim uz velmi dlho. Aj ked na navsteve som zvykla ochutnat. Uvidim ako to pojde dalej.
39 rokov, 166cm
Image

žabka
Posts: 176
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 11 Mar 2021, 09:27

Ahoj Gulinka. Nastavili mi KT, 7752kj, B 125, S 166, T 55. Mas tu niekde aj meil? Napisem Ti. Ja si vsimam na sebe, celkovy rezim je potreba dodrziavat. Spanok, tekutiny, oddych, cvicenie, maximalna eliminacia stresu. Ak nieco z toho chyba, tak telo nepusta. A to sa pri malych detickach, ako to mas Ty, velmi ťazko dodrziava. Gulinka, a tie cestoviny este stale varis tak, ze hodis do vriacej vody, vypnes a ides von s detmi? 🤓 Na tomto priklade, som Ti chcela ukazat, ze na novy zivotny styl, proste potrebujes mat cas a klud. A to je velmi tazke. Drzkaj sa ❤.

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 09:28

Lenka6

ty aj tvoj priateľ ste obdivuhodní, že dokážete takto fungovať bez mäsa. Nemyslím tým len to, že prispejete k záchrane zvieratiek, ale to, že to varenie je potom trochu náročnejšie ako to klasické hodím kúsok mäsa na panvicu a hotovo.
Vegánstvo je ale už trochu vyšší level, však? Tam tuším už nie sú ani vajíčka ani mlieko, že?
Ktoré recepty robíš najradšej, ktoré preferujete?
Hodila som vegánske recepty do googla vyšlo veľa krásne farebných obrázkov. Veru všetky by som kľudne vedela spapať, ale mne by k tomu trebalo ešte kúsok mäska k obedu, ale na večeru sú tie recepty úžasné.

A keď tak teraz Lenka nad tým rozmýšľam, veru sme sa s tým mäskom (nakoľko aj deti sú dosť mäskové ) rozbehli a viem, že to nie je moc zdravé.

Musím si z teba zobrať príklad a skúsiť trochu obmedziť to mäsko aj na tie obedy. Vieš, keď si spomínam na svoje detstvo ( hoci nie som až taká stará toothsmile toothsmile toothsmile , myslím, že viac ľudí v mojom veku má rovnaké skúsenosti) tak my sme cez týždeň nemali vôbec nič z mäsa, okrem mäsových domácich konzerv, ktoré nám zobrali na roľu, keď sme boli sadiť zemiaky, alebo okopávať čosi , okrem pár jelítiek a tlačenky, ktorá zmizla skôr ako stihla poriadne stuhnúť. Mäso robila moja mama vždy v nedeľu a bol to "slávnostný obed".
V tom čase som sa hnevala na všetko, čo je teraz tak veľmi cenené, ako doma vyrobené maslo, tvaroh, alebo vypestovaná zeleninka.
Alebo to mäso, že bolo len v nedeľu, pritom sme boli vždy všetci zdraví a nemali sme vážne choroby.
Až časom sa ukázalo, že to, čo bola nutnosť, keďže nás bolo doma veľa a peniažkov málo, bolo vlastne to najlepšie čo sa nám mohlo stať a čo nám rodičia mohli dať.

Zrejme som to vnímala inak, lebo teraz sa neviem mäsa dojesť a obed sa mi neráta, kým nie je mäsový. Ešte dobre, že deti chodili do školy na obedy a mali ich rôzne a vyvážené. Na večeru mi nevadí dať si hocičo, aj deti všetko zjedia a nikdy nemajú problém s ničím, aj keď sa dáky pokus nevydarí, no tie moje obedy...

NO musím na sebe zapracovať aj po tejto mäsovej stránke thumb1



Budem rada, ak sa so mnou podelíš o nejaké recepty, ktoré už máte odskúšané a obľúbené xhamx

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 10:05

Žabka

Ahoj Žabka, som taká rada, že ešte niekto aktívne používa kalorické tabuľky. Je to úžasná pomôcka.

Žabka, mne ukazuje tieto hodnoty:
7300KJ
bielkoviny: 123g
sacharidy: 189g
tuky: 55,4g
vláknina: 27,5g

vláknina je jediné, čo mávam v zelenom políčku :-(

A veľmi radi mi kalorické tabuľky píšu, ale iba jednu vetu a to, že moja strava obsahuje príliš veľa sacharidov.

No, akoby som to nevedela :-(

A viem, že som ako malé decko, ale veľmi sa mi páči tá medaila, že keď poctivo zapisuješ, tak ti to tam počíta, koľko dní je to už a mení sa aj farba tej medaily .

Ale pozerala som na tie tvoje a moje hodnoty, ty máš mať vyšší príjem, paradoxne ti nastavilo menej sacharidov, mne to dalo sacharidov viac a aj tak sa neviem zmestiť do zelenej farby uff..

Gulinka: 7300KJ B 123g S 189g T 55,4g
Žabka: 7752KJ B 125g S 166g T 55g

Teraz som si pár posledných týždňov až tak poctivo nezapisovala, aj o medailičku som prišla :-( , ale polepším sa a skúsim zase pekne poctivo thumb1
U mňa je problém pri jedlách okrem sacharidov ešte s bielkovinami, keďže mi mlieko a mliečne výrobky ešte stále robia dosť zle, ale viem, že je to len výhovorka.

Daj vedieť, ako sa ti darí dodržovať limity a či vidíš v tej aplikácii viac zelenej farby ako ja thumb2

User avatar
gulinka
Posts: 2559
Joined: 16 Jul 2011, 09:05

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by gulinka » 13 Mar 2021, 10:06

Dodo, Amanda

neviete, čo je s Dakou? Už tu nechodieva?

User avatar
slivka.m
Posts: 200
Joined: 11 Apr 2015, 04:32

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by slivka.m » 13 Mar 2021, 11:06

Mne vypočítala BMI kalkulačka
9240Kj B66 S360 T50 V33
Čo sa mi zdá strašne veľa Kj a sacharidov
Kj mávam okolo 7000-7500 a sacharidov polovicu z toho čo mám predpisané. Neviete prečo sú tam také vysoké hodnoty? Boli tam ešte tri tie výpočty, ale sacharidov bolo stále tak veľa, akurát bielkovín bolo v jednom viac.

žabka
Posts: 176
Joined: 01 Jan 2021, 09:42

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by žabka » 13 Mar 2021, 11:17

Ahojte. Slivka to Ti malo dava B. Mozno by pomohlo v KT, dat otazku, ci je to spravne, podla mna urcite nie. Na kg vahy 1 az 1, 5 g bielkovin ma ist pri chudnucom rezime. Gulinka, B mozes aj proteinom, alebo proteinovymi tycinkami dopnit. Taka skratka to je, rychle riesenie. Snazim sa , aby som mala denne zelene policka🤗. Mne sa hyba cm dolu, tento tyzden super sli. S vahou som si povedala staci 2kg mesacne. Jojo je potvora.😎 guli prosim Ta daj meilik, potom zmaz. Sa Ti ozvem. Ahojte zatial :bigradost:

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 13 Mar 2021, 14:11

Gulinma,
aj ja používam aktívne KT. Momentálne mám s nimi podloženú skrinku, lebo bola na krivo. toothsmile
Ale vážne:
1, Kalorický príjem Ti tabuľky len odhadnú, (ono sa to úplne presne ani nedá spraviť), takže aj tak si musíš tú hranicu odpozorovať.
2, Odpozorovať to síce potrebuješ, no až keď dodržíš správny pomer makroživín (inak práve napr. chýbajúce bielkoviny, Ti to môžu vysoko skresľovať).

Takže tabuľky a vážiť potraviny jednoducho potrebuješ. Samozrejmá vec pokiaľ sa to nenaučíš odhadovať (ale aj vtedy je dobré sa aspoň raz za čas, aspoň ako tak skontrolovať.

Zvýš príjem šošovice, fazule, quinoi, pohánky, sóje (tempech, tofu ...), orieškov, seitanu a neuberaj mäso pokiaľ nedosiahneš dostatok bielkovín. Byť vegánom je (možno) fajn, no bez bielkovín sa chudnúť nedá. (A ten proteín, presne ako písala Žabka, s tým to už len doplníš).
Drž sa.

dodoriven3
Posts: 919
Joined: 07 Mar 2020, 16:37

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by dodoriven3 » 13 Mar 2021, 14:24

Slivka.m,
som tu posledný na fóre, ktorý by Ti vedel poradiť kde v tabuľkách robíš chybu, alebo či sú zlé tie tabuľky, ale tie hodnoty dobré teda určite nie sú. Veď si skús vynásobiť jednotlivé zložky energetickou hodnotou a uvidíš sama o koľko to nesedí. Myslím, že Miro tu má na stránkach nielen popísané, ale aj nejakú kalkulačku na výpočet. Zariaď sa podľa neho.

amanda.k.
Posts: 4485
Joined: 07 Oct 2012, 13:06

Re: Bojujem a znova vstávam do boja II.

Post by amanda.k. » 13 Mar 2021, 15:17

no pozerám naposledy 21.6. 2020

Post Reply