Schudnem pre radosť z behania

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
dodoriven

Re: Schudnem pre radosť z behania

Poslať od dodoriven » 04 Nov 2019, 08:40

No však hej - keď budem veľký, tak napíšem knihu.... .. možno.

36-ky mi vyhovovali najviac. Ja som potom už nepredlžoval, lebo mi to nevyhovovalo (to prílišné sťahovanie a naťahovanie žalúdka), ale som zotrval na 36-kách a na jeseň a na jar som si dal potom už priamo niekoľkodňový pôst).

Nech sa darí.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 04 Nov 2019, 09:08

Ani,
ešte ma napadla jedna maličkosť na ktorú si treba dávať pri tých testoch pozor.
V minulosti som aj ja sa snažil vyselektovať či mi nie sú niektoré potraviny ťažko stráviteľné a robil som to nie rovnakým, ale v princípe dosť podobným spôsobom a zistil som, že nielen býva zle z nevhodných potravín (ako u Teba z toho hrášku), ale aj opačne, ak telu nebolo dobre, že sa necítilo úplne v pohode, potom označilo potravinu za ťažko straviteľnú, hoci pri opakovaných testoch keď bolo telo a myseľ v pohode, prijalo telo tú istú potravinu úplne normálne, bez akýchkoľvek prejavov ťažoby.
Takže som chcel upozorniť aj na duševné rozpoloženie počas testu (napríklad stačí, že telo bolo už nervózne z dlhodobej diéty atp).

Nech sa darí.

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 04 Nov 2019, 10:17

Dodo aj mne sa zdá,že 36 sú v pohode,ale na dlhšie sa asi nedám,aspoň zatiaľ nie.Ináč som mala teraz trochu viac stresové obdobie a mala som minulý týždeň 2x dosť veľké kŕče v žalúdku aj ma to celkom vyplašilo,tak sa budem zajtra sledovať a dám si viac pozor na jedlo,dúfam,že to nebude po tom pôste.
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 18 Nov 2019, 17:05

Ani,
ako pozerám Tebe tá strava prospieva a ideš dole hmotnosťou jedna báseň.

Nech sa Ti darí aj naďalej.

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 20 Jan 2020, 12:52

Ani, ahoj. toothsmile
Idem ti napísať niečo k tomu prerušovanému pôstu.
Ja ho v podstate držím už dlhšie, i keď nie nejako cielene, jednoducho mi to tak vychádza, keďže už nechodím do práce. Jem 3x denne, večer okolo tej 6-7 hod. a raňajky okolo 10-11 hod., takže mi to vychádza tých 16 hod. bez jedla (niekedy aj viac). Jasné, že keď som mimo domu tak to tak nemám, ale väčšinu dní áno.
A ešte niečo. Ja som pri poslednej kontrole mala výsledky hormónov štítky prekvapivo úplne v norme (hypofunkcia, autoimunitný zápal), tak ma napadlo, či to nejako spolu nesúvisí.
A ty ako? Mala tá SIBO diéta pre teba nejaký prínos?
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 20 Jan 2020, 13:25

ani, telo ti povie, kedy má hlad, len poslúchni - u mňa je to tiež rôzne , ako si videla,, cez týždeň vstávam o 5.45 hod, cez víkend okolo 8.00 hod a napriek tejto ,,pravidelnosti,,si telo pýta jesť pre mňa v neodsledovaných intervaloch...asi to závisí aj od spotreby predchádzajúceho dňa, neviem a zbytočne sa tým nezaoberám, veď ani dýchanie neriešim..netlač na seba, z dôvodu nejakých tabuliek, urobíš si zbytočný stres...každý je svoj a na niekoho tabuľky pasujú viac, na niekoho absolútne nie...

helka, prešla si ,,prerušovaný pôst,, prirodzene, alebo si si to nalinajkovala?
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 20 Jan 2020, 13:57

Mišel, prešla som na to tak nejak prirodzene, nie nejako cielene. Keďže som doma tak vstávam neskôr, a večerať sa snažím do tej 7 hod., tak mi to tak vychádza a celkom mi to vyhovuje jesť 3x denne.
No od februára ma znova volajú do práce, rada by som si ponechala to stravovanie 3x, ale neviem, či to pôjde, predsa, to už budú väčšie rozostupy medzi jedlami, No veď skúsim a uvidím.
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 20 Jan 2020, 22:12

Dievčatá ja som veľmi spokojná s takto nastaveným jedlom. Ráno kľudne vydržím aj do 8 a poobede by som mohla o 4 sa najesť a konečná. Mám len dva problémy, stále ma straší v hlave čo sa vždy hovorilo, že sa musíš najesť do hodiny po vstávaní. Proste to tam bliká vzadu v lebke.. toothsmile Hladná nie som až okolo 7 začínam mať pocit hladu. A druhý problém čo mám je, že sa tak veľmi napráskam na obed že večeru si dám a ešte nie som hladná.
Minule som cvičila večer a už som nejedla a v pohode.
Chcela by som si zachovať tie tri jedlá denne, pre mňa je to oslobodenie. Páčili by sa mi aj dve len neviem či aj mojim črevám. toothsmile
Helka Sibo je momentálne preč. Rady od Bukovského zjavne zabrali aj bez atb. thumb2
Minulý týždeň som bola na šž tak uvidím v stredu mám výsledky, ešte pôjdem do Medirexu ako samoplatca, lebo dr. mi nechce robiť antitg a antitpo, vraj keď to mám sa to nezmení, ale ja dúfam, že to dotiahnem do remisie. thumb1
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 47, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ: 75 kg (do 31.03.2020)

dodoriven

Poslať od dodoriven » 21 Jan 2020, 08:29

Ani daj prosím Ťa vedieť ako dopadnú tie testy. Vcelku dosť ma to zaujíma, nakoľko som sa v nedávnej minulosti (cca 10 rokov), stretol s viacerými všeobecne uznávanými tvrdeniami lekárov o nemožnosti zmeny danej choroby, ktoré sa neskôr ukázali na veľké prekvapenie lekárov ako nepravdivé.

A čo sa týka toho, že si po večernom cvičení nevečerala a bola si v pohode, tak to je viac menej úplne normálne. Cvičením sa sa totiž zmenia množstvá hormónov grelínu a leptínu a potlačí sa tak pocit hladu, (dokonca pri intenzívnejšom cvičení tento stav nastane aj keď sa hlad už pred cvičením priamo pociťoval).
Celé to ale zároveň značí o tom, že Ti v poriadku pracuje iný hormón, a to glukagón. Ten sa snaží Ti zvýšiť hladinu cukru v krvi. Inak by si upadla do hypoglikémie a v tom najlepšom prípade by si niečo po polnoci (záleží na tom, kedy si cvičila) sa zobudila na vlčí hlad a išla rovno do kuchyne.
Takže žiaľ, náhradu večere cvičením a potom už nič nejesť, neodporúčam (ale záleží na každom jedincovi).

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 21 Jan 2020, 09:00

ani, u mňa hlad po cvičení prichádza tak po cca 3 hodinách...pri večerných tréningoch zvyknem skôr zaspať, ako si naň počkať...druhý deň mávam skoršie raňajky, nakoľko mám hlad tak cca o 1-2 hod skôr ako obvykle...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 21 Jan 2020, 10:39

Sa mi to stratilo.
Tak znova. Dodo poraď čo s tým. Cvičenie o 18:00. Spánok o 22:00. Raňajky o 7. Mam jesť o 20:00 a raňajky neskôr a na druhý menšie okno jedenia, či čo???? xmurx xmurx xmurx

dodoriven

Poslať od dodoriven » 21 Jan 2020, 12:36

Ani na prvú časť otázky odpovedám, áno, treba si dať niečo ľahké o 20.00 (našťastie 2 hod je ešte hraničná hodnota pred spaním, 3 je ideálna). Len dúfam, že sme sa pochopili v tom zmysle, že tam nebolo žiadne jedlo pred cvičením, napr o 16.00 (16.30), ale len obed v normálnom čase.

Tú druhú časť otázky som nepochopil. Myslíš to tak, že druhý deň jednoducho nemáš tréning? Potom je to jednoduché. Večera sa posunie na 19.00, (alebo keď ju nechceš, a vyhovuje Ti to tak, tak ju nejedz).
Vysvetli mi to. Večer, alebo skoro ráno, keď mávam viacej voľného času Ti odpoviem.

Inak, ak cvičenie nie je veľmi intenzívne (výbušné), a ak s tým problém nemávaš (rovnako večerať nemusíš, keď nechceš). Celý problém (po zdravotnej stránke) sa jedná nejedenia po naozaj intenzívnom cvičení. Cukor sa začne znižovať postupne, hlad nepocítiš, lebo už spíš a najnižšia úroveň glykémie bude o cca 02.00 hod. Pre zdravie to nie je dobré, ani keď ráno vstaneš už Ok.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 21 Jan 2020, 19:27

Ani, takže som si prečítal tie Tvoje dva problémy:

1, Že či treba jesť do hodiny po zobudení. Moja odpoveď: NETREBA. Skúšal som si to na sebe. A pri pozorovaní tých úspešných čo schudli, tak čo mám znalosti z tých konkrétnych 17- tich ľudí, držali tento spôsob iba dve osoby. Jedna žena, lebo to čítala na nejakých stránkach na internete a jeden chlap, ktorý dodržoval dokonca pol hodinu po zobudení, lebo to čítal v jednom americkom bestselleri.
Takže či ješ o siedmej, alebo ôsmej, je to jedno. Jec tak, ako Ti to vyhovuje. DÔLEŽITÉ JE, ABY SI RAŇAJKOVALA.

2, Druhý Tvoj problém, že sa na obed tak napráskaš, že na večeru ešte nie si hladná, je už vážnejší problém a bude treba na ňom popracovať.
Pozri ráno sa zobudíš oddýchnutá, plná energie, pretože pankreas vyrobí hormón glukagón a ten dodáva cukor do krvi, najmä z pečene. Skoro ráno tesne pred vstávaním ho podporí ešte stresový hormón kortizol. Čiže Ty si dostala energiu, si nabudená a necítiš nijaký hlad. POTOM NA RAŇAJKY ZJEŠ MENEJ AKO BY SI MALA (to za prvé).
Príde obed a Ty ideš obedovať. Potrebovala by si energiu, lenže Ty jej máš málo, lebo si slabo raňajkovala. Potom telo podvedome viacej zje (to za druhé), ako by malo, lebo chce energiu, z toho nového jedla (čo sa ale nedá).
Telo po obede je prepchaté a veľmi zle trávi (to za tretie).

Takže v drvivej väčšine ide o nekomplexné slabé raňajky (jabĺčko s jogurtom posypaným s vločkami žiaľ nestačí). Ak nedokážeš dať kvalitné raňajky v dostatočnom množstve, potom je lepšie prejsť na 4 jedlá za deň.

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 21 Jan 2020, 21:54

Dodo vďaka za rozbor. Nechcem jesť 4 jedlá. Takže skúsim natlačiť väčšie raňajky. A skorší a menší obed.
Mňa častejšie jedenie hrozne otravuje. toothsmile
Raňajky sú asi 4 hodiny po zobudení sa.
Keď si tam písal o tom jedení po cvičení tak ja som pred cvičením jedla cca 1,5 hodiny už teda večeru. Myslíš že to stačí alebo si dám pocvičení proteíňák? Neviem či je intenzívne cvičenie, také klasika činky hodinka, cvičím v dosť rýchlom tempe aby som precvičila všetko väčšinou si dávam 20 opakovaní a 4 série a cvikov mám dokopy 16.
Inak to moje cvičenie je slabé cez týždeň jeden krát posilka vyššie opísané a cez víkend jeden krát beh. Nejak nestíham som obeťou doby a samej seba. -rofl-
Teraz som sa konečne dopracovala na 9 km musím sa dostať na 10 a začať pracovať na rýchlosti a potom možno skúsim pridať ešte jeden deň nejakého tréningu. Len neviem akého niečo si budem musieť vymyslieť také akčné.... toothsmile
A ešte raz vďaka že píšeš je to tu také mŕtvejšie......

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 21 Jan 2020, 21:57

Helka Sibo je momentálne preč. Vsadila som na dr. Bukovského a vyšlo to. toothsmile

Napíšte v tejto téme