Schudnem pre radosť z behania

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
Helka

Re: Schudnem pre radosť z behania

Poslať od Helka » 21 Jan 2020, 23:37

Ani, tak to je super. thumb2
A prečo si vlastne išla na ten SIBO test, mala si nejaké tráviace problémy?
Ja práve podrobnejšie študujem tú jeho knihu o čreve, a teda fakt ten prerušovaný pôst a jedenie 3x denne má opodstatnenie. Idem to veru dodržiavať oveľa poctivejšie, určite to bude mať vplyv aj na tie autoimunitné problémy.
vek: 64
"Neprestaneš behať preto, že zostarneš. Zostarneš, lebo
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven

Poslať od dodoriven » 22 Jan 2020, 05:32

Ani cvičenie je podľa všetkého značne intenzívne, lebo za cca 60 minút spravíš 64 sérií po 20 opakovaní, tzn je tam veľa cvičenia a málo oddychu (no aj tak sa to presne z tohto popisu určiť nedá).

Nemám veštiacu gulu, no energiu si si tou večerou zabezpečila (a ak Ty nemáš žiadne problémy), tak by to malo stačiť a netreba po tom cvičení už jesť.

Inak je tu ešte jedna varianta: Nevečerať o 16:30 , ale miesto toho si dať to cvičenie (o 16.30 alebo 17.00). No a potom si dať o 19:00 normálnu večeru. Táto varianta je taká najprirodzenejšia a navyše by sa nemuseli upravovať ani raňajky a ani obed.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 22 Jan 2020, 08:01

ani, teším sa s tebou...sibo si elegantne zvládla
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 22 Jan 2020, 11:52

Ani, už som to v tvojej téme našla, prečo si išla na ten SIBO test. toothsmile
Predpokladám, že to nebolo na doporučenie endokrinologičky a zrejme si bola v nejakom súkromnom centre.
Uvažujem o tom aj ja, mne sa síce tie hormóny celkom upravili, (T4 a TSH boli v norme, anti-TG a anti-TPO mi teraz nerobila), ale zas mám problémy s vypadávaním vlasov, (alopécia areata), a to je tiež autoimunitné ochorenie.
Zatiaľ idem poctivo dodržiavať ten prerušovaný pôst a jedlo 3x denne, plus nejaké tie doplnky čo doporučuje Bukovský a uvidím, či sa to zlepší.
A ešte mám jednu otázku, aký melatonín si užívala, ja som zatiaľ našla v lekárni len s umelými sladidlami a to by som nerada.
Prepáč, že ti tu tak zahlcujem tému, ale som rada, že sa môžem s niekým o tom poradiť. toothsmile
A určite ma bude zaujímať ako si dopadla s tými anti... vyšetreniami, ak budú negatívne, to by bola bomba.
Tak držím palce. thumb2
prestaneš behať."
Jack Kirk

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 25 Jan 2020, 09:52

Dodo ja až teraz, nemala som čas cez týždeň. -anielik-
Áno to cvičenie je také, že nemám oddych v podstate žiaden. Cvičím 4 rôzne svalové skupiny naraz tak že ich striedam. Napr. predkopávanie, zakopávanie, tlak a brucho.Toto vystriedam každé 4x po 20 opakovaní. V podstate každý sval oddychuje kým cvičím ten ďalší. Mne toto veľmi vyhovuje. Mám rada dynamické cvičenie. Preto keď musím cvičiť na chrbticu trpím a skoro pri tom spím... toothsmile
Ja som nad tým cvičením tiež rozmýšľala že ho dám najprv a potom budem jesť len sa mi to zdalo neskoro na jedlo. Snažím sa mať okno kedy nejem minimálne 14 hodín, chcela by som ísť na 16. Veľmi mi vyhovuje dlhšie nejesť cítim sa lepšie a mám lepšiu disciplínu čo sa týka vyjedania hlúpostí, keď viem že jem 3x za deň a v menšom časovom okne tak si sakra rozmyslím čo zjem.
Premýšľam ale do budúcna ak sa niečo také vyskytne zjem možno neskôr večeru a posuniem si raňajky aby okno ostalo dostatočne dlhé a možno ten druhý deň jednoducho budem mať okno na jedlo kratšie.
Keď nad tým tak premýšľam hlavne by som mala mať obed taký menší, aby som sa večer najedla a ráno tiež. No zamyslím sa nad sebou. toothsmile
"Animals are my friends... and I don't eat my friends."
vek: 47, výška: 164 cm
najviac: 90,8 kg (01/2013)
najmenej: 59,5 kg (06/2009)
cieľ: 75 kg (do 31.03.2020)

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 25 Jan 2020, 10:06

Helka jasné že nie na odporúčanie endo. To by bol zázrak. Naštudovala som si všetko možné čo môže spôsobovať autoimunitu a začala som pátrať čo to u mňa spustilo. Tak som najprv išla na hadičku a potom na zips. Zistili mi sibo aj priepustnosť čreva. Sibo už teda nemám a priepustnosť neviem pôjdem asi v apríli.
Ja som išla čiste na sibo diéte. Presne som vyradila všetko čo odporúčal. K obedu som si dávala oregánove kvapky a po obede cesnak a na večeru zase oregánové kvapky a pred spaním probiotíká a ten stressaese.
Neviem čo pomohlo ale po testoch som sa zase vrátila k úživániu doplnkov aj keď bez diéty. Je pravda, že tým veciam čo som zistila počas diéty že mi nerobia dobre sa trocha vyhýbam.
Inak z endo mám krásnu čerstvú skúsenosť. bola som na kontrole a šž sa nezmenila veľkosť rovnaká +-. Píšem sestričke /najnovšie komunikácia iba mailom/ že ju poprosím o výsledky rozboru krvi /podľa mňa jasná žiadosť/ a ona mi odpíše "výsledky sú dobré pokračujte v liečbe ako doteraz /62,5, nevadí že dva roky som bez liekov - čo ona samo nevie/ a v zime 5 kvapiek vigantolu /mám dosť často nedostatok d, ale nevadí že vigantol už viac ako dva roky nepredávajú toothsmile /. Tak jej píšem ďakujem ale poprosím o konkrétne čísla a aj rozsahy tie nemusíte poslať ak je rozbor robený v medirexe ich rozsahy viem. A ona mi napíše " áno rozbor bol robený v medirexe pokračujete v liečbe ako doteraz výsledky sú dobré. Tak jej píšem ok poprosím o výsledky z krvi a ona nato výsledky sú dobré pokračujete v liečbe ako doteraz. Musím uznať, že som sa nas,,la. toothsmile Hneď som jej volala ale našťastie to nezdvihla asi by som bola zlá ako čert... -rofl-
Tak som jej znova napísala tento raz že ju o tie výsledky žiadam pretože mám na ne právo. No uznaj na porazenie. xbpx

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 25 Jan 2020, 11:37

Ani mám tiež super skúsenosť so štítnou viac ako rok mi predpisovala lieky aj keď som mala výsledky v norme,chvíľu som ich jedla,ale keď som bola spomalená a začala som mať pocit,že cez obed v práci zaspím a spýtala som sa,či by mi tú pol tabletku obdeň nevysadila,povedala,že nie,že aby sa to nevrátilo....už tri roky nejem a som ok,teda pred rokom a niečo to uznala aj doktorka toothsmile A potom,že si nešanujú pacientov,hlavne pri každom objednávaní sestrička stone,že kde ma napíše,že toho majú moc,vravím jej,veď stačí aj raz za rok a vytreštila oči,že to nie!!!
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 25 Jan 2020, 11:47

Ani, to máš ako v kocúrkove...veľa trpezlivosti so sestričkou prajem...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Helka

Poslať od Helka » 25 Jan 2020, 21:18

Ani, díky za vysvetlenie. toothsmile
No u nás sa s endo tiež komunikuje mailom, tak ale zasa mi pošle bez problémov všetky výsledky.
S niečím takým som sa teda ešte nestretla, to je vrchol, určite sa netreba dať.
A teda keď si sa zbavila SIBA, tak by už aj to presakovanie čreva malo byť OK, nie?
Tak držím palce, aby všetky výsledky boli OK, daj vedieť ako si dopadla.
prestaneš behať."
Jack Kirk

dodoriven

Poslať od dodoriven » 29 Jan 2020, 13:17

Ahoj Ani,
najprv začnem tým tréningom. Viem si ho predstaviť, aj keď nemám údaje o tepe, o tom aké máš pri tom dýchanie atp., no je tam niečo, čo naznačuje, že ten tréning nie je až tak na telo deštruktívny (sú to konštantné opakovania a pravdepodobne aj hmotnosti). Ak totiž spravíš 20 opakovaní s rovnakou hmotnosťou aj v 2., 3. a 4-tej sérii (opäť 20 opakovaní), potom minimálne tie prvé 3 série neboli robené naplno.

Ak by si predsa len išla naplno a mala nachystané ďalšie 3 sady stále nižších závaží (a pri cviku s vlastnou hmotnosťou by sa postupne zmenšovala kvalita prevádzaného pohybu, potom by si určite nevydržala cvičiť hodinu, (zvlášť pri Tvojich tréningových možnostiach).

Nevravím, že týmto spôsobom máš cvičiť, veď necvičia tak ani kulturisti, iba pár nadšencov vysoko intenzívnych (intervalových) tréningov, a aj to je odlišné. (Títo nadšenci sú v drvivej väčšine, zdraví, mladí a s veľmi dobrou kondíciou).
Týmto celým som chcel povedať iba toľko, že aj keď Tvoj tréning je dynamický a intenzívny, stále to nie je ešte ten maximálny, a tak u Teba zostáva rozhodujúcou spotrebou, spotreba bazálneho metabolizmu, a keď k tomu ešte máš večeru predtým, tak by tam problém nemal byť.

Navyše ak by si mala mať pochybnosti, tak za cca 15e sa dá kúpiť súprava na meranie glykémie, kde bez ďalšieho dokupovania prúžkov si dokážeš minimálne 5 x zmerať ten cukor v krvi. Jednoducho po tréningu si dáš na noc budík a zmeriaš si tú glykémiu a máš oveľa väčšiu istotu, či je to v poriadku. Meranie je jednoduché a nebolestivé. Určite si na tom lepšie a viac odhodlaná so sebou niečo robiť, ako tá sestrička, ktorú si nedávno spomínala. 😁 Veď taký výkon (teda po malom zaškolení 😁), by som dokázal podať aj ja 😁. (Navyše, ak by mi tú sestričkovskú story v troch dieloch, rozprával niekto iný, podozrieval by som ho, že sa nerozprával so sestričkou, ale so záznamníkom). 😀

No a za posledné, keďže sa snažíš o prerušovaný pôst, vždy môžeš mať iný druh stravovania vo voľné dni a iný pri naozaj intenzívnych tréningoch. Nezabúdaj pri tom všetkom, nielen na rozdielne trávenie potravín, ale aj na to, že nespotrebovávaš (v drvivej väčšine) na fyzický výkon energiu jedla čo práve ješ, ale tých predchádzajúcich, čo sa už na energetické zásoby premenily.
Takže nakoniec si to budeš musieť celé vyskúšať (okoľko skôr večeru a o koľko neskôr raňajky).

Maj sa pekne a nech sa darí.

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 29 Jan 2020, 20:33

Dodo ďakujem za rozbor. thumb2
No ja pri tréningu vždy zvyšujem druhú a tretiu sériu jasné že nie pri brušákoch toothsmile aj keď aj to by sa dalo, porozmýšľam... a poslednú sériu znížim váhu. Nie som zadýchaná, len občas na konci ťažko vstávam zo zeme a zomieram... toothsmile V podstate ma to neunavuje až tak lebo nemám nejaké ťažké váhy, napr. drepy robím s 35kou. Mohla by som niečo cvičiť aj s ťažším váhami ale nie všetko pri drepoch sa bojím o chrbticu. ,
S tým jedlom máš pravdu musím si to nastaviť a asi telepatia od teba funguje, lebo už dva dni som raňajkovala o 9 a večerala medzi 17 a 18. Takto by to mohlo byť aj na cvičenie.
Chcela by som zajtra cvičiť minulý týždeň som mala operovaný zub a chytilo ma prechladnutie tak uvidím či to zajtra dám chcela by som a to je polovica úspechu... toothsmile
A veru budem musieť poriešiť rozdiel v spotrebe energie v deň cvičenia a behania.... xbicikx

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 29 Jan 2020, 20:37

Inak story zo sestričkou po mojej poslednej intenzívnej žiadosti s prízvukom na mám nárok boli výsledky odoslané ihneď... thumb2
Výroba hormónu stúpla, takže zatiaľ sa držím bez liekov a výsledky hormónov sú super. Uvidím čo autoimunita ale nato idem až v pondelok ako samoplatca samozrejme zlaté slovenské zdravotníctvo.... -ajustnie- -ajustnie- -ajustnie-

Obrázok užívateľa
Ani

Poslať od Ani » 29 Jan 2020, 20:41

Ľubka ja mojej nevešiam na nos že som bez liekov ona mi na začiatku tvrdila, že keď nebudem brať bude to vidieť na výsledkoch tak čakám kedy si to všimne... -rofl-
Nevadí mi chodiť každého pol roka ja ešte idem aj sama na krv súkromne, lebo pri autoimunitnom nikdy nevieš kde sa to pose.ie, tak nech mám výsledky, keď sa niečo začne kakať nech to viem dostatočne skoro... thumb1

dodoriven

Poslať od dodoriven » 30 Jan 2020, 07:51

Ani, Ty sa voláš Ani Schwarzeneggerová - Terminátorová ? (ževraj.. len s 35 kg a aj to iba...)

Čo ja by som dal, keby som dokázal s takou hmotnosťou cvičiť ! A to ešte vôbec neberiem v úvahu to vysoké hodinové nasadenie.

Ako vidím, Ty ten tréning dotiahneš do úplnej dokonalosti ! (Potom prídem na zaučenie toothsmile )

Čo sa týka poranenia chrbtice, stáva sa to pri drepoch často, no vždy keď to bolo možné preskúmať, sa prišlo na to, že príčinou bola nesprávna technika. Najčastejšie to bol zaguľatený chrbát, hlavne v spodnej krížovej časti. Príčiny bývali väčšinou dve. Neznalosť správnej techniky a skrátené svalstvo najmä bicepsov, ale aj celého zadného stehenného svalstva. To sa zase stávalo najčastejšie vtedy, ak cvičenec často používal prístrojové zakopávačky s rovnakou polohou nôh a nikdy nepoužíval nejaké kompenzačné naťahovanie.
Inak drep je asi najzákladnejší cvik.

Drž sa.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 30 Jan 2020, 08:40

ani,

drep s 35 kg a celkovo to tvoje cvičenie - intenzita, počet opakovaní, dĺžka...klobúk dole...a ty len nad tým mávneš rukou? ženská, si úžasná...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Napíšte v tejto téme