Extrémne premeny podľa seba

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
Dora

Re: Extrémne premeny podľa seba

Poslať od Dora » 30 Okt 2018, 21:50

Vyzerá to skvelo, milujem pikantné jedlá. Mňam xpapax
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

Gringo

Poslať od Gringo » 30 Okt 2018, 23:01

Dora aj to chutilo skvelo a ešte dva dni bude -ajustnie-

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 31 Okt 2018, 01:10

veru začína byť čas na takýto druh jedál všakovaké eintopfy...

Gringo

Poslať od Gringo » 17 Nov 2018, 11:17

xpckx
Naposledy upravil používateľ Gringo dňa 11 Dec 2018, 16:55, celkovo upravené 1 krát.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 17 Nov 2018, 11:45

thumb1 thumb1 thumb1

..ani hladný byť podľa mňa nie je správne (aj za cenu, že by si stagnoval), no na druhej strane o tých zhoršených podmienkach, viem o čom hovoríš, (ja som práve v takých podmienkach zlyhal), a tak Ti držím palce.
Ahoj

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 17 Nov 2018, 12:43

gringo, aspon vidíš ako fast food funguje...potreba jesť každé dve hodiny kôli hladu...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

Gringo

Poslať od Gringo » 17 Nov 2018, 12:48

Hladný nie z nedostatku stravy ale z nevhodnej stravy. Doma som zvyknutý na zeleninové prílohy , aj pól kila k obedu , 5x do týždňa ovsené vločky a pod , z takej šunkovej bagety sa síce najem ale podstatne rýchlejšie z nej vyhladnem. Nevadí , základ je nepribrať a tie 3 týždne už dáko vydržím :bigradost:

Gringo

Poslať od Gringo » 17 Nov 2018, 12:51

misela je to tvrdý biznis , len aby tam človek viac € nechal .....

škovránok

Poslať od škovránok » 17 Nov 2018, 13:05

Ahoj Gringo, plne Ťa chápem, zažila som to tiež, silno držím palce, aby si udržal cieľ thumb1

dodoriven

Poslať od dodoriven » 19 Nov 2018, 23:55

Ahoj Gringo,
dlho som rozmýšľal nad tým, či napísať tento príspevok, pretože to čo si dokázal pri znižovaní hmotnosti je obdivuhodné, tak isto máš nádherný cieľ a Ty sám žiješ chudnutím - ovládaš rôzne tabuľky, výpočty, grafy, vážiš, pozoruješ atď, no predsa len reagujem na Tvoje slová, že: "...stravu udržiavam na 8500 kj čo určite nie je podvýživa, ..."
No podľa mňa by to mohla byť a s najväčšou pravdepodobnosťou aj je (a to Tvoju hmotnosť len odhadujem podľa toho čo uvádzaš, neviem koľko máš svalstva, aj keď píšeš, že sa viacej pohybuješ ako v minulosti,atď atď), cez to všetko ak som to vôbec správne pochopil a 8500 kj je energetická hodnota za deň, potom si myslím, že si na veľmi tvrdej diéte.

Ak som nepochopil Tvoje články, tak je to v poriadku, no ak áno, skús nad tým najprv sám porozmýšľať a potom sa poraď s Mirom, alebo s niekým, kto tomu rozumie viac ako ja (možno sa mýlim, a to by mohlo byť to najlepšie v tomto prípade).

Napísal som tento príspevok len preto, že sa mi veľmi páči Tvoj cieľ a úprimne Ti fandím (a ak som správne čítal, toto nie je Tvoj prvý pokus a mohla tam byť tá istá chyba).
Drž sa!

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 20 Nov 2018, 08:01

dodo, už sme to tu viacerý spomínali...predsa len gringo je takmer 2m chlap...ale pridal cca 500kj, čo je aspon niečo...nech sa vám darí
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 20 Nov 2018, 11:25

Mišelka priznám sa, nečítal som to celé, (a ak aj hej, tak som si to nezapamätal). No problém vidím práve v tom, že je to obrovský chlap stále s vysokou hmotnosťou a principiálne pridal nejaké stovky kj tam, kde mal pridať tisícky.

Gringo

Poslať od Gringo » 20 Nov 2018, 13:24

xmurx xmurx xmurx xmurx
Naposledy upravil používateľ Gringo dňa 11 Dec 2018, 06:39, celkovo upravené 2 razy.

dodoriven

Poslať od dodoriven » 21 Nov 2018, 07:54

Ahoj Gringo.
Nepochopil som úplne, kam si mieril s tým úvodom o úlohách tohto fóra?
Tak isto sa mi zdalo, že som sa Ťa na konci dotkol slovom pokus. Nebral som to zle a ani som nenapísal že to berieš na ľahkú váhu, systémom pokus - omyl. No ako som mal napísať, že už druhýkrát sa pokúšaš znížiť svoju hmotnosť, že to nie je prvopokus. (To, že ty si zmenil všetko - takže je to Tvoj nový životný štýl, je výborné (a držím Ti palce), no na danom fakte to nič nemení).

Trendy sa vždy menia, a zároveň prispôsobujú dobe a novým vedeckým objavom, no je to veľakrát ako s módou, polovica vecí sa len opráši z minulosti. Napríklad tie tri jedlá boli v minulosti klasika (na normálne jedenie a aj chudnutie -hoci tučných nebolo toľko ako dnes). Potom sa povedalo, že deti rastú a potrebujú desiatu a aj olovrant. Neskôr už každý potreboval desiatu a olovrant. Nakoniec chudnúcemu sa pridala ešte druhá večera. Ešte ani poriadne sa nevžili hlasy, že aj chudnúcemu stačia tri jedlá (u nás napríklad Bukovský) a už sa šíria trendy, že raňajky nie sú ako jedlo (tak skoro po zobudení) až také potrebné a celkovo sa do stravy tlačí viacej tukov na úkor sacharidov atď atď.
Najmä v súčasnosti tí odborníci na stravovanie nie sú v odborných názoroch jednotní a ich odporúčania sa navzájom doslova vylučujú. Čo som si ale všimol v minulosti a aj teraz je, že najviac spätne priberali ľudia, ktorý pri svojom stravovaní požívali kaloricky menej potravy ako mali (a bolo pritom úplne jedno, či boli predtým zástancovia toho, alebo onoho štýlu stravovania. Tak isto viem, že človek najmenej objektívne posudzuje seba (a má to aj logický dôvod), a preto som tým príspevkom chcel upozorniť (priamo Teba) na to, či náhodou nerobíš chybu.

Čo sa týka Teba, píšeš tu čo sa odporúča mužom od - do. Napíš konkrétne, (alebo si vypočítaj len pre seba na Tvoj vek, výšku a hmotnosť) bazálny metabolizmus. Predpokladám, že u Teba to bude cca 12 000 kj. No a to si ešte nevstal z postele, nešiel na wc atď, nehovoriac o tom, že 12-ka je pekný zaberák aj keď z toho si 9 h za PC. Navyše sám udávaš chôdzu počas smeny atď. Aj pri takejto činnosti, plus doma nejaké varenie, nákup atď, kľudne môže byť ten potrebný príjem aj na 15 000 kj. To ale je zbytočné riešiť. Zober len, že levituješ a nič nerobíš a aj proti tomu je ten Tvoj príjem malý. Vychádzal som pri tom z Tvojho vlastného výpočtu celodennej stravy, ktorá bola 8400 kj. Samozrejmá vec, pokiaľ berieš že 9000 kj max, tak max. Ja som chcel len pomôcť. A máš pravdu, chudnutie by Ti išlo pomalšie.

Čo sa týka tých extrémnych premien, nepozerám to, lebo je to v prvom rade tvrdý biznis a nie relácia o zdravom chudnutí (beriem to vo všeobecnosti), navyše veľmi ťažko prevediteľná v domácich podmienkach (netvrdím, že sa z toho nedá poučiť). Sám si napísal, že keď mu vyškrtali to a to, potom to nevládal objemovo zjesť. Možno že sa tam dalo nahradiť z tej navrhovanej stravy niečo za menej objemové a viac kalorické, to neviem, no zas chceli všetko hneď, a už aj, pretože keby to pomáličky zvyšoval a zvykal si na to množstvo, už by to nebolo také divácky zaujímavé. To isté aj s chudnutím. Ak by za mesiac schudol len 2% svojej hmotnosti, no koho by to zaujímalo, že? Smutné....

Na záver len toľko, že pokiaľ Tebe tento spôsob stravovania vyhovuje, si spokojný, tak nie je čo riešiť a ja sa Ti do toho kafrať nijako nebudem, (a ak si to želáš, nebudem vstupovať ani na Tvoje vlákno).
Zároveň Ti želám, aby si takto v spokojnosti vydržal celý život a mohol tak naplniť svoj cieľ.
Ahoj.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 21 Nov 2018, 08:29

extrémne premeny sú o tom, ako niekto kto roky na seba extremne sr...sa za pár mesiacov a za pomoci kopy odborníkov snaží o úplne opačný extrém...občas sa prevalí, ako vyzerá pár mesiacov po vypnutí kamier...

obezita je to isté ako anorexia, bulímia, či iné poruchy príjmu...je to žiť na hranici, neexistuje zlatá stredná cesta...jedna dr. pekne povedala, že ľudia s pevnou vôlou sú na tom daleko horšie - hovorila o obezite, čím silnejšia vôla všetko zvládnuť a túžba byť perfektný, tým z vačšieho čísla začína a na vačšie číslo sa dostane...

x krát som pri extrémnych premenách rozmýšlala, ako sa niekto vie dostať na 200-300kg pri ,,bežnej,, strave...nevie...musí jesť a piť celé dni fast food, sladkosti a sladené nápoje...a každý racionalne zmýšlajúci človek vie, že mu to neprospieva, ale naopak, naženie ťa k lekárom, priberie...vie, že ked chce byť chudý musí jest stravu a nie priemyselne spracované potraviny plné cukru, tuky a bez živín...napriek tomu sa tým prevažne stravuje, prečo? je to aj finančne náročnejšie...jedine, čo v tom vidím, je pohodlnosť - nechce sa mi variť, nechce sa mi o seba starať sa...zato ženy takmer vždy majú dokonalý make up, vlasy, nechty, oblečenie a horu tuku...zas extrém - na jednej strane prehnaná staroslivosť o vonkajšok, na druhej strane hádže do seba odpadky...

a stravu? v relácii razia nizky príjem, vela zeleniny, bez príloh, veľa masa...

inak pokial sa nezačal démonizovať tuk a do všetkého pridávať cukor - našla som ho aj v prosute - 300kg človeka by ste nenašli...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

Napíšte v tejto téme