Schudnem na 62 kg a aj si ich udržím...

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
amanda.k.

Re: Schudnem na 62 kg a aj si ich udržím...

Poslať od amanda.k. » 21 Mar 2019, 10:26

tep ako športovkyňa

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 22 Mar 2019, 09:10

amanda, dakujem...tiež ma to milo prekvapilo...asi tie denné palice majú zmysel...svedčia nielen srdcu, pľúcam, ale aj mysli...

celkovo aktuálne cítim, že som v súlade, že budem ok...aktuálne som našla systém, ľahko udržateľný...ono ma síce koncom mesiaca opat čaká zmena a prispôsobovanie sa...

stvrtok:

- bundáš, slanina, kečup, šunka, zelenina
- lazane (srdiečka, zelenina, huby), kvasená zelenina
- orechy, pomaranč šťava
- kaša, čučoriedky, banán, čokoláda, mandlové maslo

4 f

pilates 22 min
palice 48.15 min - 3,72 km

8511 krokov

krásny slnečný piatok prajem...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 25 Mar 2019, 09:12

nakoľko som si dala cez víkend ,,detox,, od pc a padol mi úžasne...plánujem v ňom pokračovať - víkendy bez pc...kedže pracujem s pc, cez týždeň to nepôjde...takže denné reporty z piatka, soboty a nedele sem hodím až v pondelok...

piatok:

- vývar so zeleninou, sliepka, pečené zemiaky v šupke, majonéza, kvasená zelenina
- orechy, pomarančová šťava
- kaša, čučoriedky, banán, mandľové maslo, čokoláda

4 f

palice 50.18 min - 4,1 km

pilates nebol, nakoľko som si precvikla ruku pri strihaní čiernych ríbezlí...

9093 krokov

sobota:

- pečené zemiaky v šupke, majonéza, encián, kvasená zelenina
- orechy, pomarančová šťava, kačka
- tvarohový koláč, maliny, čokoláda

4f

pilates 19 minút
palice 55.38 min - 4,01 km

11987 krokov

nedeľa:

- kaša, banán, čierne ríbezle, mandlové maslo, čokoláda
- vývar so zeleninou, morčacie, knedle, kapusta
- jogurt, maliny, banán, mak, čokoláda
- bundáš, slanina, kečup, šunka, zelenina, orechy

4 f

palice 48 min - 3,3 km - hodinky mi zlyhali...netuším, kedy sa vypli, na tejto bunde sa k nim len zťažka dostanem...

11419 krokov

krásny slnečný pondelok...
Prílohy vo fóre sa zobrazujú len pre prihlásených používateľov.
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 26 Mar 2019, 08:28

pondelok:

- kaša, liesko orieškove maslo, banán, ríbezle
- zeleninová polievka, knedle, kačka, kapusta
- tvarohový koláč, čučoriedky, čokoláda

4 f

pilates 60 min...tentokrát som to absolútne nedala...síce, tréner tvrdil, že som to vraj dobre zamaskovala...ale pocitovo som bola prevažnú časť dole...mám poskracované zadné šlachy noh, preto vystrieť nohy v ľahu na chrbte a čokoľvek s nimi robiť, je pre mna aktuálne nemysliteľné...len pokus udržať ich kolmo vystreté ma triaslo a vysililo...takže som to zo 10 x vzdala a opať bojovala...
palice 36.05 min - 2,74 km - rozchodenie pilatesu...dnes zatiaľ bez svalovky...

doobeda som na 2 hodinky vybehla na záhradu, cca 2/3 malín som postrihala a vysytkovala bazén...krásne svietilo slnko...filtre zatiaľ kôli teplote nemôžme zapojiť...nahrubo sme listy po zime už povysávali a drahý vymyslel nový zlepšovák, tak čakáme na hadicu k vysávaču, povysávať jemné nánosy po listoch, prach...voda je priehľadná a voní po sene...potom sa už len odhodlať a zaliesť do nej...žaba tam už cca mesiac je...

10669 krokov

krásny slnečný utorok...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

dodoriven

Poslať od dodoriven » 26 Mar 2019, 10:55

Mišelka,
neviem či je to pre potešenie, ale mám podobné skúsenosti, a to ja, nohy ani do kolmej polohy nedostanem. Pomáham si opaskom z kimona, no je to oveľa lepšie ako pred mesiacom. Treba len vydržať.
Horšie ale je, že čo som sa pozeral na posledné Tvoje jedálníčky, tak som zistil, že si sa mierne zhoršila. Je pravda, že hmotnosť išla dole (k tomu gratulujem), ale nevzdávaj to, lebo takto zostaneš na sladkom aj naďalej závislá, čo už je len krôčik od inzulínovej rezistencii a následných komplikácií z nej vychádzajúcich.
Držím palce.

škovránok

Poslať od škovránok » 26 Mar 2019, 16:21

Ahojte, Miška, Dodo, vystrieť nohy v ľahu, nerozumiem tomu, neviete vystrieť nohy? popíšte bližšie...hm??? :roll:

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 27 Mar 2019, 09:29

ludkovia, dakujem za príspevky...

dodo, viem že poskracované šlachy má vačšina ľudí - sedavé zamestnanie, chýbajúci denný strečing, tréningy v posilovni a potom prvé čo prdne sú kríže...len som sa potrebovala trošku vystažovať ako som sa na hodine vytrápila, o to intenzívnejšie som to prežívala, ked baby z oboch strán tie nohy hravo zvládli a vekovo boli niekde inde ako ja, čiže by som ich mala schovať do vrecka...fuj, už zas sa porovnávam...

včera som si dala 20 minutovku pilates a nohy som strečovala len po sediačky vrámci uvolnovania chrbtice...takže sa pomaly začnem zameriavať týmto smerom a uľavím aj chrbtici...

ono to s tými sacharidmi nie je až také zlé, ako to vyzerá...aspoň jedno jedlo denne si pre kontrolu hodím do kalorických tabuliek a pohybujem sa medzi 2200-2800 kj a 40-60 g sacharidov, čo je aj cukrovkármi tolerovaná nálož...napr. ten koláč (pšenica, ľan, kokos, kakao, trstinový cukor, vajcia, soľ, soda bicarbona - cesto a tvaroh, mascarpone, med - krém), prišla som unavené a hladná s cvičenia a naložila som si na malý tanier 3 kúsky, posypala som si to 2 hrsťami čučoriedok a 1/2 hrsti čokolády...pri druhom kúsku som už vedela, že mám dosť...takže odrátavať váhy...nahodila som to do tabuliek a 2455kj, 61s, 29,3t, 18,47b, 8,1vl...takže to ešte bude chcieť viac dôverovať telu, ono si vypýta a povie kedy dosť...

a zistila som, že ked mám jedno sladké jedlo denne, beriem to ako svoju sladkosť a celý deň mám pokoj, nehľadám čo by som si dala...nemám chute mimo jedál...jednoducho sa najem a už jedlo riešim až pri ďalšom hlade...

nejem už spracované potraviny, aj posledným 2 baleniam toffife som bez čo len jednej myšlienky dať si, odmietla...ani som sa tým nechválila, lebo to beriem už ako samozrejmosť, že toffife nejem...momentálne mám stav, že do úst nedám nič, čo by nebolo v poriadku...posledné nedele som ani u našich nemala koláč - mama stále pečie z bielej múky, bieleho cukru a margarínu...túto nedelu ani moje predtým oblúbené pagáčiky - soľ, biela múka a margarín...nejak sa pozerám na jedlo cez zloženie, nevidím tam jedlo, ale zložky, ktoré moje telo nepotrebuje a vyslovene mu škodia...tak uvidíme, či tento stav bude trvalý a netuším, čím som sa do neho dostala, t. j. ako sa do neho dostať v prípade zvratu...

ono môj jedálniček nie je úplne podľa týchto stránok...mám v strave viac tukov, aj živočíšnych, menej sacharidov...soji a tofu sa vyhýbam, niežeby som ju nezjedla, ale tofu prirodzene zo soje nezískam...zato jedlo, čo jedlo mám čerstvú zeleninu, alebo ovocie...naučila som sa na 4 flašky vody...

do budúcnosti by som chcela výrazne obmedziť živočíšne produkty...už nemávam 2 x denne maso (chlieb a šunka, obed maso), tvaroh mám vždy v kombinácii s ľanovým semiačkom, kôli ľahkej vstrebateľnosti ľanového oleja...

ono to chce postupný vývoj, nič násilné, nič dočasné...každopádne od nadváhy ma deli ešte tabuľkové 1 kg, a do -20kg 2 kg, ktoré by som do 12 mája, t. j. do roka od začiatku chudnutia chcela dať t. j. na 40tku budem v nadváhe a nie v obezite 2. stupňa, alebo ešte aj dalej...možno pre niekoho je -20kg za rok málo, ja ale som už aj teraz spokojná a hrdá, ako som to ustála a že som si za tým rozhodnutím deň, čo deň stála napriek predvianočnej vyše mesačnej kríze...

apropo, začínam druhé kolo - prišlo mi predvolanie, už len kôli synovi, dcéra je premlčaná a do 11 r. ešte daleko, zato si nás s drahým predvolali oboch, aby tých 360 e od nás aj v tomto prípade získali...takže píšem žiadosť a písomné stanovisko na úrad verejného zdravotníctva...do októbra musíme zmeniť pediatra, lebo syn dovrsi 13 rokov, čo nás môže stáť dalších 360 e pri aktuálnej MUDr. udavačke, mimochodom udala nás protizákonne...takže v ďalšom kroku ma čaká spísať sťažnosť na úrad na ochranu osobných údajov a na úrad verejného zdravotníctva, ale len v prípade, že sa nevyhnem výpalnému...inak dám od toho ruky preč, škoda energie a času...tím ľuďom sa to aj bez môjho pričinenia vráti niekoľkonásobne...akú energiu dáš, takú dostávaš

škovránok, lahni si na chrbát a cez vystreté kolená, prilepené kríže na zem a pravý uhol medzi stehnami a trupom ,,zapichni,, špičky do stropu, potom paty do stropu - toto bolo po 10 x...potom nožnice 10 striedaní...potom kyvadlo po 10 na jednu, potom na druhú stranu...potom kreslit na strop velké kruhy 10 na jednu a potom 10 na druhu stranu...celé to bolo bez pauzy...so skrátený šlachami sa mi nekontrovane triasli nohy a musela som ich pár krát zaklapnuť...

utorok:

- kačka, knedľa, kvasená zelenina, kukurica
- orechy
- pečené zemiaky v šupke, majonéza, zelenina

4 f

pilates 20 min
palice 52.26 min - 3,74 km

9285 krokov

krásnu slnečnú stredu prajem...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

dodoriven

Poslať od dodoriven » 27 Mar 2019, 13:22

Škovránok,
Mišelka to vlastne už vysvetlila. No a ja som popisoval len ten prvý cvik, že nevládzem dať nohy ani do toho pravého uhla (a priťahujem ich opaskom, lebo na ne nedočiahnem), aj keď ja ten cvik cvičím v inej variante, no princíp zostáva.

Mišelka,
tá Tvoja skúsenosť s tými babami, len dokazuje staré známe, že vek je len číslo v občianke, a že keď sa pravidelne cvičí, tak to ide jedna radosť. Dvadsať kg za rok je náhodou perfektné. Ja idem dole ešte pomalšie a vôbec ma to nemrzí a nechcem to nijako meniť. Moja milovaná, v minulosti schudla asi 25 kg za 2 mesiace a viem aké problémy to narobilo (samotnú chorobu som do toho samozrejmá vec nerátal).

S tým jedálníčkom som narážal na toto:
pondelok:

- kaša, liesko orieškove maslo, banán, ríbezle
- zeleninová polievka, knedle, kačka, kapusta

No a tam to čo píšeš dodržané nebolo.

Inak je fajn, že vynechávaš priemyselne spracované potraviny. Podľa mňa je to absolútny základ zdravého stravovania.

Nie som právnik, ale s tou pani doktorkou ohľadom porušenia zákona o osobných údajoch by ste podľa mňa neuspeli, pretože nižšia právna norma nemôže prebíjať vyššiu právnu normu. Nechcem to rozoberať, no je to také, ako keby som nechcel povedať meno a adresu sériového vraha (priťahujem to poriadne za vlasy len z dôvodu, aby som to vysvetlil), a to len preto, že by som porušil zákon o ochrane osobných údajoch. No porušil...ale... To, že morálne, ale aj odborne je v súdnictve väčšina naopak na hlavu postavená (lump-útočník má, väčšie práva než slušný občan-obeť) je už iná téma.

Maj sa pekne.

škovránok

Poslať od škovránok » 27 Mar 2019, 16:11

Ahoj Miselka, ja som to dala, a pravom uhle, to kyvadlo, neviem či správne, cvičím kalanetiku bola som kuk v knižke od r. 1994, 25 rokov -anielik- , to ale beží. Ďakujem Vám obom thumb2

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 27 Mar 2019, 17:14

.
Naposledy upravil používateľ amanda.k. dňa 30 Mar 2019, 18:25, celkovo upravené 1 krát.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 29 Mar 2019, 11:46

škovranok, takže kríže nebolia?

dodo, už je to na dobrej ceste, v najbližších dňoch má ísť do pripomienkového konania legislatívny návrh s účinnosťou od druhej polovici tohto roka, kde sa po 12 rokoch zrušia sankcie a zároveň sa zavedie povinnosť pre materské školky brať len zaočkované deti, čo sa mna už našťastie netýka...aj ked neviem ako to chcú presadiť, keď je na druhej strane povinna materská dochádzka v predškolskom veku t. j. posledný rok pred školou...zas sa tam budú byť dva rovnocenné zákony...

ps: ruvz tlačí cez stanovisko generálnej prokuratúry na pediatrov, aby porušovalizákon č. 18/2018 z. z. o ochrane osobných údajov a na rodiča tlačí, aby porušoval zákon č. 36/2005 z. z. o rodine a súčasne je toto stanovisko v rozpore s ústavou sr...v zákone č. 355/2007 z. z. o ochrane a podpore a rozvoji verejneho zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov je v tom istom odstavci spomenuté povinné očkovanie, ako aj lekárske úkony, ktoré nie sú spojené s nebezpečenstvom pre zdravie, o živote už ani nehovorím vid príbalový leták (viac ako 40% pravdepodobnosť vedľajších účinkov - sid, apnoe, meningitída - smrť do 48 hod, autizmus - drahého kolegu syn, cukrovka - synov spolužiak, zlyhanie obličiek - synov spolužiak, gulian - barre syndrom - moj ujo rok po očkovaní zomrel, encefalitída - dcéra, migrény - syn, poruchy pozornosti, poruchy učenia,...), tiež v zákone nie je vyšpecifikované čo s tým, ak odmietnem očkovaciu látku, očkovanie mi v princípe nevadí...takže sa oháňajú nižšou právnou formou a využívajú neznalosť zákona, využívajú to že ľudia slepo veria ,,odborníkom,, a nečítajú čo do seba dajú...na druhej strane, ale musia podpísať informovaný súhlas, bez informovania odborníkom, čím sú plne zodpovední za následky, nie odborník, nie výrobca, nie štát, ale ten, čo to podpísal - rodič, pacient...ohanajú sa slobodnou vôlou rozhodnúť sa, ak nesúhlasíš, plať výpalné a ak súhlasíš plať zdravím a životom...

amanda, viem o tom a stále je to na súde...

penta, alebo hexa...prašť ako uhod...problém je v adjuvantoch, nie vo vírusoch a v tom, že sa to pichá do svalu - do krvi a ide to priamo do mozgu, ladvín, pečene...imunitný systém to nemá ako vylúčiť a nedostať to do krvi, celý imunitný systém máme v tráviacom trakte, v dýchacom systéme...koža je tiež skvelá bariera...preto toľko autoimunitných ochorení, poškodení ľadvín a mozgu

včera som sa zbavila ústneho vyjadrenia...ked mám pravdu povedať, nechcelo sa mi nič riešiť ohľadom seba...vela sedenia za pc, čoho výsledkom bol 18 stranové vyjadrenie - hodinky ma 2 x upozornili, po neviem ako dlhom čase som túto hlášku opat videla a v oboch prípadoch som ich odignorovala...rovnakou ako som odignorovala vodu a jedlo...takže som prešla z prejedačiek v strese, na nejedenie...spať som tiež isla po pol noci...celé zle...

na druhej strane - stredu som dobojovala s malinami a trosku sitkovala vodu...včera zas vysávala bazén a pred spaním napriek únave som vybehla s palicami...takže aký taký pohyb vonku bol...

dnes sa mi dcéra vrátila po týždni z cernu...tak je doma opat veselšie

streda:

- bundáš, slanina, šunka, kečup, zelenina
- kaša, mandlové maslo, banán, ríbezle, čokoláda
- avokádo, horčica, pečené zemiaky, grilovaná cukina a šampinony, cherry, klobása

4f

palice 42.52 min - 3,34 km
pilates 12 min

9540 krokov

štvrtok:

- kaša, mandlové maslo, banán, ríbezle, čokoláda
- pečené zemiaky, cukina, šampinony, zaváraná uhorka, pstruh, orechy

3f

palice 54.07 min - 4,23 km

9301 krokov

víkend chcem byť opať bez pc a vonku čo to dá, možno dnes dám už aj bazén...prajem krásny slnečný piatok a následne víkend
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 30 Mar 2019, 06:08

no 20 kg za rok je skvelé to sa mi ani nezdalo že je to toľko xclapx

Obrázok užívateľa
Miro Veselý
www.miro-vesely.sk

Poslať od Miro Veselý » 30 Mar 2019, 11:43

Prosím, prestaňte v tomto fóre diskutovať o očkovaní. Toto je téma chudnutia a na tomto webe nechcem vytvátať priestor pre laické názory o očkovaní. Na to nech slúžia odborné fóra zamerané na farmakológiu a medicínu. Príspevky zamerané proti očkovaniu budem mazať (príspevky za očkovanie zvyčajne nikto nepíše...). Tak isto aj hejty proti tejto mojej správe.

Ďakujem.
2003: 115 kíl. 2004: 80 kíl. 2019: 81 kíl, 55 rokov,191 centimetrov
miro-vesely.sk

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 01 Apr 2019, 08:57

amanda, ak vezmem do úvahy aj tie predvianočné pribraté takmer 3kg...už sa teším na 83 kg porovnávaciu foto

miro, ospravedlňujem sa...len som tu vrámci denných reportov riešila všetko to, čím aktuálne žijem a vďaka spätným dotazom, som sa rozpísala viac, ako som pôvodne plánovala...nie som si vedomá, že by som niekomu direktívne vravela, čo má a čo nemá robiť, je to samozrejme každého osobná vec a zodpovednosť...

vrámci denných reportov som sem okrem stravy a pohybu hádzala každodenné radosti aj starosti, prekážky aj úspechy,...a tým, že som to dala zo seba von na monitor, získala som potrebný odstup...

po dvoch predchádzajúcich víkendov bez pc a fóra, cítim, že je čas ísť ďalej...zvládla som to bez fóra, aj fórum bezo mňa...

mrzí ma, že to tu nedotiahnem až do konca, ale viem, že to tentokrát dám...už som na správnej ceste, v správnom nastavení, už len pokračovať a nevzdať to...nemám potrebu tu niekomu dvíhať žlč...ešte do konca roka ostanem v tabuľke a potom sa uvidí...

mimochodom v sobotu som zahájila ,,plaveckú,, sezónu bez neoprénových doplnkov (teplota vody 10c, vzduch 18c)...

ešte k tomu odborníkovi a laikovi...poznám úžasného stolára - MVDr...perfektného obkladača - vyučený kuchár, čašník...úžasného pc odborníka vyštudovaného pedagóga mat, fyz...odborníkom je každý, kto daným oborom žije, koho baví, kto hltá všetko nové...odborníkom nie je, niekto, kto daný obor vyštudoval (každý s vysokou školou vie, o čom v súvislosti s univerzitou hovorím) a s klapkami na očiach sa drží svojho skostnateného názoru, bez akéhokoľvek rešpektu a pokory, bez otvorenosti, bez chuti vyvíjať sa, bez zodpovednosti za následky na život druhého...

krásny slnečný pondelok...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 87cm

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 01 Apr 2019, 09:25

akože už nebudeš písať ? budeš mi chýbať ..aspoň občas by si mohla ? sama som zvedavá ako sa ti bude dariť pod 80

Napíšte v tejto téme