„Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 06 Jul 2019, 06:45

Na tom MR-ku bolo najblbšie to, že moja zdravotná poisťovňa mala limit vyčerpaný až do októbra, a tak som si musel nakoniec ešte zaplatiť 99e ako samoplatca (v pondelok by mi ale mal už prísť popis, tak sa uvidí potom).

Tak isto aj hmotnosť sa musí ustáliť, takže Ti môžem povedať o nejaký týždeň ako na tom som.

Choroby tu verejne prepierať nebudem, no ja som v podstate aj napriek chorobám, veľmi šťastný človek. Veď posúď: Mám vinikajúcu manželku, dobre vychované deti, strechu nad hlavou, čo jesť a v srdci Lásku. No povedz, potrebujem ešte viacej?

Nech sa Ti darí.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 06 Jul 2019, 08:26

Ahoj Dodo, jasne, máš stätú pravdu. máš všetko čo treba k šťastiu. toothsmile páá

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 07 Jul 2019, 20:48

Ahojte, snažím sa priblížiť k 8000 Kj, som v pohode, žiadne hlady, nervozita, teším sa, že v hlave mi prepína, že na vyššom príjme nepriberiem. Opatrné stúpnutie na váhu ma o tom opakovane ubezpečuje toothsmile , váha klesá, alebo stojí. Super :bigradost: . Skúsim sa snažiť vážiť iba 1x do týždňa, v sobotu, nech ma neznervózni nečakaný výstup váhy. Po rokoch, žeby som to konečne dala?
Ďakujem moc za nákuky, Dodo, cimo...za príspevky
Dobrú noc toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 08 Jul 2019, 06:43

Dáš to! Nad iným ani neuvažuj!!!
Musíš nielen veľmi chcieť, ale hlavne byť sama k sebe maximálne úprimná, aby si si vedela odpovedať na otázku, či robíš naozaj všetko preto, aby si schudla.
V tomto prípade nemyslím, či robíš úplne všetky úkony, ktoré je vôbec možné robiť, lebo to snáď ani nie je možné, veď vždy sa dá robiť o niečo viac, ale či to, čo už robíš, teda presnejšie, to čo navonok deklaruješ (nielen na tomto fóre, ale hlavne sama sebe), či to tak naozaj aj robíš.
Človek (každý človek) má totiž v sebe tendenciu automaticky ospravedlňovať svoje chyby (nejdem to teraz rozpisovať).
POZOR, ak to nerobíš, turbo chudnutím sa to dobehnúť nedá (to už ale vieš), iba celé zahodiť a naštartovať tak ešte väčšiu frustráciu, ktorá, ale bez podstatnej zmeny bude viesť úplne k tomu istému.

Sprav si teda pár minút pre seba a ak si s výsledkom spokojná, pozri sa na to, prečo v jeden deň (niekoľko dní) máš silnú túžbu chudnúť a potom sa zrazu objaví deň, keď to odhodlanie rapídne klesá (alebo sa úplne mýlim?).

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by misela » 08 Jul 2019, 11:58

škovránok, mali by ťa zaujímať len výsledky...

trošku ma zmiatla veta u teba, že ak navýšiš príjem, budeš sa musieť zmieriť s pomalším tempom chudnutia...aké máš výsledky pri 7000 príjme (mínus za rok, mínus za pol roka...stabilné, alebo len dočasné mínus?) plus na jednej strane mám pocit, že si si už našla svoj fungujúci systém, na druhej strane zas všetko zbrklo hneď vyskúšaš...

ono organizmu trvá nejaký ten týždeň, aby zareagoval na akúkoľvek zmenu...našťastie...rok 2017 som začínala ako 91 kg, končila ako 98 kg...+7 kg pri životnom štýle, nejak som sa netlačila, len som mala životný štýl, ktorý mi naberal hmotnosť - cez týždeň som hladovala, víkendy som nezvládala...tento rok opat nejak netlačím na pílu, len si píšem denník, ku každému jedlu hodím ovocie, alebo zeleninu, jem 3-4 krát a občas prerátam v kt a zatiaľ mám dole za pol rok - 5 kg...do konca roka by tom mohla byť s prehľadom - 10 kg...

takže pokoj, dáš to s chladnou hlavou...ved koľko ľudí denne schudne, a čo sme nejaké iné, špeciálne?
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 09 Jul 2019, 18:24

Ahojte, Dodo, no veru zamýšľam sa poriadne nad sebou brxe , túžbu schudnúť mám celý život, už by som chcela byť štíhla, aj keď nie chudá, mala by som už konečne po starosti, som štíhla a :bigradost: , nemusím riešiť, zosilnie mi, alebo sa viac prejaví pri rýchlych úbytkoch, je to tak motivujúce...-3kg za týždeň :roll: , zistila som však sam a na sebe, pri nedávnom pokuse, že je to voda, následne začnem málo pridávať a šup váha bleskove hore, vtedy moja túžba slabne, som demotivovaná xbeex . To čo píšem pohyb a strava je fakt, ibaže nízko som šla. Asi toľko... toothsmile
Miska, spätne som si popozerala záznamy, čiže celkove viac ako 100kg hore dole, klasické jojo, celkove - 24kg, to som držala posledných 3-4 roky, plus mínus 3, 4 kg, potom plus 7kg, to plus pripisujem hormonálnym zmenám. To pomalé chudnutie som myslela, že stačí 2-4kg mesačne. Nie týždenne :roll: .
No ako to pozerám napísané, krása xmurx . Prečo sa človek nepoučí z toho, čo Miro už popísal, ale to musí skúšať na sebe? xudivx
Momentálne mi KT nastavili 8573Kj, takže -2kg doťahujem. Som spokojná, tak som zvedavá teda na seba, ako mi bude ubúdať z váhy. Nastavená som psychicky veľmi dobre, a fyzicky realizujem xpapax xchlastx xstrechx a potom xpckx sem Vám na posúdenie. toothsmile
Všetkým ďakujem za hlbokomyseľné úvahy nad mojim chudnutím a nechudnutím. toothsmile
pááá kamkovia

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 10 Jul 2019, 09:08

Škovránok,
žiaľ viac menej si potvrdila, čo som písal.

Teraz to hlavne nevzdávaj, a ani neurýchluj.
Skláňam sa pred Tvojou snahou uspieť a určite to nejako spolu dotiahneme do úspešného konca. (Nemysli si, že u mňa to klape všetko na 100 % ((len sa menej nad tým trápim ako Ty)). Ono vedieť a vedomosti napĺňať, sú dve úplne rozdielne veci.)

Maj sa pekne, drž sa, a ja sa zajtra ozvem.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 12 Jul 2019, 06:53

Dobré ránko Škovránok,

4kg za mesiac už ale nie je pomalé chudnutie. 4 max 6 kg/mesiac si môže dovoliť iná kategória chudnúcich. Ja ani Ty nepatríme do tejto kategórie, a preto si musíme zvyknúť brať to športovo a chudnúť 1 až 2 kg za mesiac. Čím skôr sa s tým zmieriš, tým skôr natrvalo schudneš.

To že si nastavená psychicky veľmi dobre hodnotím jednotkou s hviezdičkou. A keď budeš takto žiariť aj naďalej, prinesie to tie želané výsledky.

Držím palce a prajem pekný deň a víkend.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 13 Jul 2019, 06:16

Ahojte, pekné ráno, ja ho mám, na váhe mínus, dodržiavam limit na KT, a ide to dole. Tak sa :bigradost: toothsmile . Boli aj nezdravosti :roll: , ale limit dodržaný, tak som zvedavá, ako to pôjde ďalej, teším sa na to, v hlave dúfam už na furt prepnuté, že iba na príjme vyrátanom KT, to ide trvalo a celkove som aj spokojná, že primerane.
Dodo, ďakujem za rady, no je to u mňa fakt o hlave, stále som tlačila nízko, šlo to super aj -3kg týždenne, ale potom brzda, už sa to snažím potlačiť takéto zmýšľanie, vďaka Tebe, tak verím, že spolu to fakt dotiahneme do udržateľného konca.
miska, asi potrebujem reálnejšie a objektívnejnejšie sa zamýšľať, si ma k tomu nabudila, Tvojm príspevkom, ďakujem moc toothsmile
cimo, dík, Tebe sa ako darí
majte pekný víkend kamkovia toothsmile toothsmile toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 14 Jul 2019, 10:03

Škovránok,
som rád, že Ti to ide dole a že si celkovo spokojná. To je najhlavnejšie. Na tom sa už dá stavať.
Vrásky mi trošička robí len to, že ešte stále to nemusí byť v takom režime, ako to má byť. Totiž to, KT je KT a realita je realita. T.j. na 80% to +/- môže sedieť, že KT = realita, no stále je tam hrozba, že patríš medzi tých 20 %. (Presne rovnaký problém ako má momentálne aj Čimo, aj keď sa mi zdá, že Ty si na tom už o chĺpok lepšie).

Píšem ale aj kvôli niečomu inému. Rozmýšľal som nad Tvojou správou spred vyše týždňa, nakoľko moja sytuácia sa zas značne zmenila. Napíš mi teda na email (moje (-naše) vlákno hore na tretej strane), aby som Ti mohol predostrieť o čo mi ide.

Peknú nedeľu prajem.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 14 Jul 2019, 16:50

Ahoj Dodo, dík, cimo má aký problém, teraz neviem? 20% to sú ktorí? brxe pááá toothsmile

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 14 Jul 2019, 19:34

To sú tí, ktorí potrebujú vyšší energetický príjem, ako je tabuľkový.
Ale nebolo to brané ako všeobecná charakteristika všetkých chudnúcich, ale skôr ako percentuálna možnosť (vysoko subjektívne mnou stanovená), že Čimovi hrozí, s 20 %-nou pravdepodobnosťou, že je menej, ako by mal (u Teba som to určil na 18% toothsmile ). Ani jeden ste nezačali postupne uberať z maxima, takže to nie je presne vyladené, ale len odhadnuté. Ale neboj, šanca, že aj keď jete menej (20 a 18%), že to aj napriek tomu ustojíte, je väčšia ako tých 80 a 82%.
Maj sa.

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by Ľubka S » 20 Jul 2019, 10:13

Škovránok ahoj,ty ideš cez kalorické tabuľky a prosím ťa,aj stíhaš zjesť tie bielkoviny? Mne tam dáva,že 155g na deň,ale teda tam sa neviem vyšplhať.Poradíš?
Ináč k tvojim mínusom gratulujem! toothsmile aj keď neskoro,ale možno je aj ďalší? toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 20 Jul 2019, 10:27

Ľubka, tie tabuľky som nevidel, ale 155 gr je na Tvoju hmotnosť dosť veľa (možno sa ale mýlim s hmotnosťou). No ak ani nižšiu úroveň bielkovín nevieš zaistiť, tak si treba pomôcť proteínovým nápojom (práškový proteín -najlepšie srvátkový, prípadne mix kde bude aj srvátkový).
No asi sa mýlim, no nie si Ty už v udržiavacej fáze, alebo ešte stále sa snažíš dať hmotnosť dole?
Ak by si bola v udržiavačke, tak môžeš ešte viac klesať s bielkovinami a jemnučíčko pridať zdravé tuky.

(Prepáčte mi obe, neuvedomil som si, že nie si vo svojom vlákne).
Last edited by dodoriven on 20 Jul 2019, 10:33, edited 1 time in total.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 20 Jul 2019, 10:30

Škovránok,
42 je veľmi pekné.

Prajem Ti pekné dovíkendovanie.
Nech sa Ti darí. xdancex

Post Reply