„Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Post Reply
User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by Ľubka S » 08 Jun 2019, 10:29

Škovránok aj ja som pribehla taká :bigradost: z lesa!Videla som srnca a aj srnku neskôr a krásne mi zapózovali toothsmile no a to slnko cez hmlu bolo prenádherné!Ešte keby som sa umravnila vo váhe,ale však hádam.... toothsmile Peknú sobotu!
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by škovránok » 08 Jun 2019, 12:22

Ahoj Ľubka, a koľko dávaš? Však Ty váhu držíš, už dlho, tak sa neplaš toothsmile , dík za nákuk, fórumácka kamka, nevieš ako sa má Tini, úplne zmizla... brxe pááá pekný víkend

User avatar
Ľubka S
Posts: 14045
Joined: 04 Sep 2009, 14:22

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by Ľubka S » 08 Jun 2019, 15:32

Škovránok taký 7,5-8 km okruh,ale do kopca na začiatku asi kilometer kráčam,potom už bežím,no ale teda rýchlosť slimáka ,aby si si nemyslela 66 minút brxe O Tini moc neviem,len na FB občas zahliadnem ,že sa venuje behu,neviem ako aktívne,no asi je už inde.Tak ale hádam sa jej darí. toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by dodoriven » 08 Jun 2019, 19:45

Škovránok, prepáč že som sa neozýval,no chcel som odpovedať už aj s predbežným termínom tej turistickej akcie, no ten budem najskôr vedieť až vo štvrtok neskoro večer.

Ten emočný dôvod som nemyslel vôbec na Teba (a reagoval som na články iných ľudí -mamina a Lenka), ale vo všeobecnosti ako základ pri odhaľovaní priberania. To znamená, že ak chcem prestať priberať, musím v prvom rade prísť na to, prečo sa to tak deje. No a tam je v drvivej väčšine základnou príčinou nejaký emočný problém (nejaká nenaplnenosť či už vo vzťahoch, očakávaniach atď, atp).

U Teba nešlo ani tak o obsah Tvojich príspevkov, ako o ich výsledný prejav. Vysvetlím: Aj keď som Ťa nikdy nevidel, pri správach ako mal feromon alebo mamina1, Ti (podľa mňa) zasvietia očká radosťou ako malému dieťaťu, keď dostane novú hračku (radosť sa na Teba pozerať -teda v prvom rade manžel musí mať radosť sa na Teba pozerať toothsmile ).

Na jednej strane je to veľmi dobré, pretože to zvyšuje Tvoj záujem o dané veci a tým aj upevňuje Tvoje odhodlanie schudnúť, no na druhej strane mám stále pocit, že podvedome hľadáš nejaký svätý grál chudnutia, niečo, čo Ti môže výrazne pomôcť. A nechcem, aby si bola smutná, pretože ten nenájdeš, lebo neexistuje.

Dalo by sa veľa rozprávať o nových trendoch v stravovaní, no to si nechám na osobné rozprávanie.

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by dodoriven » 08 Jun 2019, 19:56

Ľubka, ale taký slimák šprintér.
Veď ja som behával (a dúfam, že o nejaký ten týždeň aj opäť budem) rýchlosťou slimáka pomalovytrvalca, t.j. za 60 minút, rovných 5 km a vôbec ma to netrápi.
Len tak vytrvaj a nech Ti ten beh prináša potešenie.
Ahoj

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Post by škovránok » 08 Jun 2019, 22:39

Dodo, no veru zablikajú od nadšenia, však im to ide...no o emočnom probléme začnem rozmýšľať toothsmile páá dík

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 10 Jun 2019, 17:02

Miska, víkend super, zamyslela som sa nad sebou, a tak pokračujem, si ma pomkla trochu zasa, tak nech nám to chudne. pááá

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by misela » 11 Jun 2019, 07:33

skovránok, predsa to nevzdáme...nejav cítim, že to pojde až na 7mičku...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
Dora
Posts: 4828
Joined: 13 Apr 2009, 13:10

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by Dora » 14 Jun 2019, 16:29

Ahoj Škovránok, dlhšie som tu nebola, tak som sa teraz na začiatok začítala do Tvojej témy. Super si sa športovo nabudila. Až si myslím, či nie až priveľa aktivít denne. Ale cítim super odhodlanie, a verím, že tie 2 kg dáš.
Budem sa snažiť, prísť sem častejšie. Som teraz z časom veľmi nakrátko.
Páči sa mi, že beháš. Mne to veľmi v týchot horúčavách nejde :roll:
Pekný deň!
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 16 Jun 2019, 08:48

Pekné nedeľné ráno, rozhodla som sa, že dnes si dám celodenný výlet, bike2! -vovode- , tak sa na to :bigradost: .
Dorka, tebe sa ako darí, ako žiješ? ešte máš trénera?
Miselka, joj no nebolo by zle, hm taká 7 dmičková byť toho roku, by som sa potešila obom nám toothsmile , teray jej ako? na čo máš chuť a zadávaš do kalkulačky, či vopred plánuješ?
peknú nedeľu thumb2

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 16 Jun 2019, 09:15

Prajem pekný výlet. ...a obe na to máte, a dáte to! thumb2

škovránok
Posts: 1275
Joined: 17 Jun 2012, 17:25

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by škovránok » 30 Jun 2019, 08:39

Ahojte, peknú nedeľu všetkým...
ja som včera skúsila na sebe, to čo mamina píše v svojej téme, jedenie 5:2, čiže včera som nastolila nízko...2000Kj.
Dnes som sa postavila na váhu plná očakávania +2kg, skoro som zinfarktovala. Necítila som sa včera vôbec dobre, zrejme mi nebude sedieť toto stravovanie. Potom som si pocvičila, medzitým sa odvodnila toothsmile , idem znovu skúsiť váhu, haha váha späť na pôvodnú, ako pred týždňom, no chvalabohu aspoň tak. brxe
Čiže sa znovu utvrdzujem v tom, že pre mňa platí iba to čo vystihuje názov témy, vážiť, rátať, pohyb, tekutiny, a relax, bez stresu sa snažiť byť.
Takže už žiadne pokusy nebudem skúšať. Mne z toho všetkého vyplýva, ži aj organizmus nebol v strese, a zadržiaval tekutiny, nebola som včera v pohode, hlad som necítila to je pravda, iba takú slabosť.
Som zvedavá na maminu, či sa jej toto stravovanie osvedčí, každý organizmus je iný.
zatiaľ páá idem variť, chcem ísť poobede -vovode-

User avatar
misela
Posts: 5038
Joined: 28 May 2008, 12:53
Location: levice

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by misela » 01 Jul 2019, 10:46

skovránok, vrhla si sa do ,,mamininho,, režimu po hlave plus si nastavená, že nič iné na teba nefunguje...

neviem, o čo tu konkrétne ide, no z toho, čo mamina napísala, 5 dní sa ide na udržiavacom príjme - u mňa je to 10500 kj...tvoj denný príjem je okolo 8000 kj, čo je udržiavací príjem pri ženy tvojej výšky, váhy cca 60 kg a takmer neaktívnej...6ty den by mal byť ,,pôstny,,, niečo čo prospeje zdraviu, oddychne si tráviaci systém - u každého je to iné, niekto je o tekutinách, niekto o šťavách ( ja sa pohrávam s myslienkou ísť raz týždenne na štavách, zatial ich mám raz denne niekedy ráno, niekedy večer), niekto o chlebe, niekto o ryži, niekto o zemiakoch (moja babka, celý život štíhla kôli cerkvi mala piatky o chlebe a vode, alebo o pustých zemiakoch a vode a dožila sa 99 rokov v plnom zdraví)...proste v tých 2000 kj mať niečo jednoduché, niečo prospešné zdraviu, niečo odľahčujúce trávenie...a ty si si hned po dlhodobo zníženom príjme dala hladovku, zloženie tej hladovky nepoznám...jasné, že ti to nesadlo...a ako rýchlo si to skúsila, tak si sa rýchlo na to vykašlala...aké také výsledky, pri reakcii tela zistíš nie skôr ako po mesiaci...

ono aj u dlhovekých, mlado vyzerajúcich ľudí je známe, že idú na cca o 30% nižšom kalorickom príjme..alebo majú len 2 jedlá denne...proste netlačia neustále niečo, ale dajú priestor tráviacemu ústrojenstvu, aby si oddychlo, aby sa telo dočistilo od vírusou, baktérii,...

škovránok, nech sa darí...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg
6/20 73kg
7/20 65kg, 75 cm
10/20 64kg, 72 cm
01/21 63kg 70 cm

User avatar
cimosvk
Posts: 23
Joined: 26 Jun 2019, 19:05
Contact:

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by cimosvk » 02 Jul 2019, 10:48

Škovránok držím palce v tvojej snahe. Celkom sam i páči názov tvojej témy a dosť mi to pripomína moju slabinu toothsmile (nie, "určite" toto nieje už môj tak 20ty pokus o lepšiu životosprávu pretože som doteraz nikdy nevydržal, "určite nie" toothsmile )

čo sa týka tých rôznych spôsobov stravovania, som zvedavý ktorý sa ti ozaj osvedčí, nezabudni sa pochváliť! Veľa zdraru!
Max 117kg
Now 109kg
Goal 90kg

Image

dodoriven
Posts: 638
Joined: 08 Sep 2018, 18:20

Re: „Disciplína je mostom medzi cieľmi a ich splnením.“

Post by dodoriven » 02 Jul 2019, 13:24

Ahoj Škovránok,
chcel by som rozobrať Tvoju skúsenosť so stravou 5:2 a výsledkom +2kg. (Keď som si študoval varianty prerušovaného hladovania, prišiel som len po denné a dvojdňové 125/25 a potom som prestal so štúdiom, takže 5:2 detajlnejšie nepoznám, no pricíp by mal byť rovnaký, a tak to vysvetlím na 125/25).

Keď jeden deň zjem 125% svojho kalorického prijmu a druhý by som zjedol nie 25 (do 25), ale napríklad 40, s tým, že je to predsa lepšie ako nič, tak zrazu môžem zistiť, že priberám.
Prečo?
Lebo telo má nielen na prežitie (to je tých do 25%), ale aj o niečo navyše, no stále málo (40% nie je 100%) a tak z tých zvyšných 15%, keďže má vyhlásený krízový stav, si začne robiť zásoby do budúcnosti. Za normálneho stavu ale nemá z čoho (z tých max 25%) a hneď na druhý deň dostane 125%, a takto dokola, tak si na to zvykne a zoberie to ako spôsob stravovania a nebude mať tendenciu v odľahšovací deň a ani ten "navŕšený" sa snažiť robiť zásoby.

No ale prečo to potom nefungovalo u Teba a bolo to hneď také kritické?
Podľa mňa je to tým, že jednak si to robila len deň a jednak Tvoj stály príjem 8000 kj, je tak ako píše aj Mišelka pri všetkom tom športovaní, nízky a Tvoje telo stav pohotovosti vyhlásilo už dávno (no tak povediac s odretými ušami, bolo ešte ochotné spolupracovať), a teraz zrazu krízový režim a to už bol pokyn na to, aby telo začalo ukladať maximum do zásob.

Podľa mňa je to ukážkový priebeh špatného stravovania (diétovania), zavŕšeného (nám dobre známym) jo-jo efektom. (Nevysvetlil som to úplne najlepšie, no malo by to stačiť).

Každý takýto pokus nás hádže nazad nie na niekoľko dní, ale žiaľ o niekoľko týždňov (a niekedy aj až o niekoľko mesiacov -nemyslím len na hmotnosť).

Nepozeraj sa Ty teda na tetušky v Anglicku, (povedal by som, že majú ešte väčšie zadky ako slovenky) a aj keď to môže mamine a dokonca aj Mišelke (ak si pozrieš spôsob jej stravovania, tak pochopíš) vyhovovať, tak Tebe to (aspoň zatiaľ toothsmile ) zjavne nevyhovuje.

Ak si chceš niečo zobrať z angličaniek, tak ich sebavedomie, keď pri 160 cm a 95 kg si zoberie na seba ešte o číslo menšie legíny a ide do mesta. -No to nie je len o sebavedomí, ale aj o spôsobe myslenia tých druhých. Keď Ty prídeš v UK do obchodu v nátačkách a v pižame (pozor!!! nemyslím erotické negližé - na to sú  naopak veľmi hákliví), tak si Ťa nikto nebude všímať inak ako druhých ľudí (pokiaľ tam nebude slovák-turista toothsmile ). U nás by predavačky a náhodní kupujúci, aspoň týždeň o ničom inom ani nerozprávali.

Takže: sebavedomie, poctivé nastavenie kalorickej potreby (nie čo povedala nejaká tabuľka, či diétny poradca idúci cestou rýchlich úspechov, vypozorovanie toho, čo mi v strave vyhovuje (príprava chudnutia vo vlastnom slova zmysle) a trpezlivosť pri pomalšom rozbehu a priebehu (možno nedosiahneš do zimy tú svoju ideálnu hmotnosť, ale do jari, no budeš ju už potom mať na stálo).

Porozmýšľaj nad tým, (prípadne mi napíš na email -v chlieviku na tretej strane) a drž sa.

Post Reply