Žijem naplno, šťastne a spokojne

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
škovránok

Re: Žijem naplno, šťastne a spokojne

Poslať od škovránok » 02 Dec 2018, 07:22

Ahojte, pekné nedeľné ráno, váha ma potešila, váženie a rátanie ma uspokojuje, kontrola potrebná, u mňa určite. V týždni na váhe plus, ale zapričinilo to málo jedenia a stres. Jem oveľa viac, som prekvapená z toho, a hlavne sa cítim vitálna, aj napriek poriadnemu prechladnutiu.
Takže u mňa úloha číslo jedna, rátanie a váženie naďalej, pohybové aktivity dodržať, pitný režim zachovať, proste všetko, čo tu Miro na webe píše toothsmile . Na budúci rok som sa rozhodla zapásať do tabuľky a dala som si skromný cieľ, - 6kg, ak prekročím -anielik- určite sa nenahnevám xdancex . Zatiaľ páááá chudnúci, otužilci a všetci na tomto fóre xclapx

Obrázok užívateľa
Dora

Poslať od Dora » 02 Dec 2018, 07:45

Škovránok, super!
A je fajn, že sa pridáš od január do tabuľky. Je to veľmi motivujúce. A srší z Teba elán a dobrá nálada,. Normálne som sa usmievala, keď som Ťa čítala.
Tak peknú adventnú nedeľu xstrechx
]Už som mala aj 82 kg, necítila som sa zle, ale dobré to nebolo.
Mojím cieľom je aktívny život v zdravom tele. A ak sa mi raz podarí mať 53kg poteším sa.
Dôležité je žiť a nie prežívať.[

dodoriven

Poslať od dodoriven » 02 Dec 2018, 09:00

Parťáčka, som rád, že si sa ozvala. Verím, že ten cieľ (-6kg) hravo zvládneš a to terajšie nachladnutie ešte rýchlejšie.
Maj sa pekne.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 02 Dec 2018, 10:47

skovránok, som rada, že sa ti darí...si správne nakopnutá, cítit to s tvojich príspevkov...len tak dalej
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
6/18 99kg, 97cm
7/18 96kg, 95cm
8/18 93kg, 93cm
9/18 91kg, 92cm
10/18 89kg, 90cm
11/18 87kg, 89cm
3/19 85kg, 87cm
4/19 84kg, 85cm

Gringo

Poslať od Gringo » 02 Dec 2018, 10:52

škovránok thumb2
Všetko čo nemá na sebe napísanú váhu tak vážim , robím to už automaticky a osvedčilo sa mi to. Skúšal som to robiť najprv odhadom a následne odvážiť ale je to bez šance sa presne trafiť , hlavne prílohy , pečivo ale aj ovocie. Takto mám ako taký prehľad čo som skonzumoval xpckx

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 02 Dec 2018, 11:06

gringo, včerajšie ranajky som 3tí chlebíček nezvládla - potom ma vdaka tomu čakalo % odrátavanie naváženého...takže, ked sedím a sústredím sa len na jedlo, neviem sa prejesť, práve naopak, jem ovela menej ako by som tabulkovo mala...obed som mala hmotnoste obrovský, kaloricky malý...ten sa mi žiadal - niečo teplé a tekuté, bola som po ladovaní...takže postupne chcem prejsť, k tomu, aby si to tele začalo regulovať samo...len musím zrušiť pc a čokoládu
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
6/18 99kg, 97cm
7/18 96kg, 95cm
8/18 93kg, 93cm
9/18 91kg, 92cm
10/18 89kg, 90cm
11/18 87kg, 89cm
3/19 85kg, 87cm
4/19 84kg, 85cm

Gringo

Poslať od Gringo » 02 Dec 2018, 14:10

misela mňa sa syn pýtal , nemáš toho dáko veľa na tanieri ? Hovorím mu v tomto je pes zakopaný , Živiny OK , kalorie by som tabulkovo mal mať viac ale výsledný efekt je na 100% , brucho plné a ja maximálne spokojný . Ale dá sa to robiť aj ináč , vysokokalorický obed ktorý ledva vidno na tanieri , brucho prázdne a hlad prichádza extrémne rýchlo , čo zas nechceme , Dá sa s tým pekne vyhrať .

škovránok sorry že sa tu vykecávam :bigradost:

škovránok

Poslať od škovránok » 02 Dec 2018, 20:32

Ahojte, Gringo, miška, v pohode toothsmile , aspoň opakujem naučené, a uisťujem sa stále dokola, že rátať vážiť sa vypláca...

škovránok

Poslať od škovránok » 09 Dec 2018, 08:50

Ahojte, pekné nedeľné ráno. Nejak je na fóre ticho, verím, že je už po mikulášovom ošiali, a všetci ste vzorní, ja tiež. Očas boli výnimky,no vianočné pečivko sa pritrafilo. takže už som vzorná, vážim, rátam iba to papám. V týždni menej xchlastx , to doladiť, ostatné ušlo.
zatiaľ páá

amanda.k.

Poslať od amanda.k. » 09 Dec 2018, 09:34

u nás prší ...ale nevadí lebo muž v robote od rána ja "až" poobede ..po obede ktorý nebude veľmi chudnúci kačacie prsia a červená kapusta x-tá verzia..pohľad do zrkadla ma trocha brzdí aby som sa na to nevrhla hneď ale nechala nejaký odstup od raňajok... :roll: už za tie dva týždne do vianoc nečakám nejaký zázrak skôr len veľmi sa nezopsuť cez vianoce a po novom roku sa polepšiť aspoň čiastočne...lebo minulé a predminulé vianoce brucho vyzeralo lepšie !!!

dodoriven

Poslať od dodoriven » 14 Dec 2018, 06:45

Ahoj Škovránok,
ja idem dnes do môjho obľúbeného parku. Behá nás tam stále menej a menej. Neviem čím to je toothsmile . Ale je to dobrý pocit keď ja tam zotrvávam. Máš aj Ty nejakú takú skúsenosť?

Jediné, čo mi robí vrásky, je neustále viac a viac zamŕzajúci podklad. Možno aj ja budem nútený začať posilovať doma (už som si zakúpil švihadlo) a čakať na súvislú snehovú pokrývku. Veď uvidíme ako to dopadne. Dôležité je ale neprestať. Tak ako v chudnutí je dôležitá pestrá strava, tak podobné je to aj v bežeckej príprave.

Včera som zachytil v televízii výstrahu, že vraj keď pôjdeme z domu, že si máme skontrolovať a zobrať so sebou snehové reťaze, rezervu, lano, zdvihák, tí čo majú aj naviják, nemáme zabudnúť na svoje lieky, mobil, termosku s čajom, deku, dobré svietidlo, lekárničku a výstražný trojuholník... ..." no ale dnes som s tým všetkým vypadal v tom autobuse ako idiot." toothsmile

Prajem pekný deň.

škovránok

Poslať od škovránok » 14 Dec 2018, 21:07

Ahojte, pekný večer želám, dodo, veru nebehám, ako som bola naposledy, som sa nadýchala studeného vzduchu, a som sa z toho lízala 2 týždne.
denne walkujem 5-6km podľa toho ako sme na tom, či vládzeme, kalanetika 15 min a posilňovanie vlastnou váhou. zatiaľ tak pááá

dodoriven

Poslať od dodoriven » 15 Dec 2018, 06:58

Zdravie je vždy prednejšie a nachodiť 5 (až 6) km, je veľmi pekné (a navyše na chudnutie asi najvhodnejšie). Je to tak isto veľmi dobrý základ. (Že je kalanetika pekný zaberák a k tomu ešte iný druh posilňovania s vlastnou váhou, to už ani nehovorím).

Ja som to vymyslel tak, aby sa mi to nestalo, že to čo predvádza MŠ ako pomalý beh ja absolvujem s maximálnou námahou a maximálnym pachtením a absolvujem to cca 1x za dva týždne. Vtedy bežím cca ako štvrtý najpomalší v parku.

Potom mám kategóriu veľmi pomalý beh, kde bežím podľa tepovej frekvencie a v aeróbnom pásme (kúpil som si na Dekathlone lacný merač za 27 e, ale meria dobre). To už je pomalšia len jedna staršia pani a každým ďalším kolečkom ma predbieha viac a viac paličkárov (ktorí majú z toho obrovskú radosť -a tak vlastne konám dobré skutky a ani ma to veľa nestojí toíothsmile) .

No ja som vymyslel ešte jednu kategóriu, a to extrémne pomalý beh, toothsmile (to už aj paličkári strácajú radosť, že ma predbehli), kde sa nadychujem aj vydychujem výhradne nosom a môžem ísť do každého počasia (teda mne to počasie nevadí ani v predchádzajúcej kategórii, ale mojím kolenám to takto najviac prospieva -premažú sa a nebolia).

Nech sa Ti dobre chodí
a Tvoja váha, nech Ti radosť robí.
Ahoj

škovránok

Poslať od škovránok » 02 Jan 2019, 15:32

Ahojte, milí fórumáci, želám všetkým šťastný, spokojný a pohodový rok, spokojnosť so sebou, svojim životným štýlom, pozitívne myslenie a všetko len to naj...
Ja som nastolila späť môj režim, vážim, rátam, cvičenie, všetko ako má byť. Váha ma prefackala, ale čiara za tým, idem a pozerám dopredu.
Zatiaľ páááá toothsmile

škovránok

Poslať od škovránok » 05 Jan 2019, 12:39

Ahojte, dnes nakúpené, porátané, tak iba popripravujem. Veru oplatí sa rátať, však znovu ma opakovane prekvapuje, príklad,21 rožky1262Kj, pre pána kráľa, a prečo nechudnem, ako sa patrí xmurx . No ale tento rok to dám, tak som sa naštartovala. zatiaľ pááá

Napíšte v tejto téme