Rok č. 2 - cieľ - 58 kg, hravo si ich udržať..

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Napíšte v tejto téme
Obrázok užívateľa
misela

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg a aj si ich udržím...

Poslať od misela » 18 Okt 2019, 09:26

streda:

dala som si voľno a masáž

štvrtok:

aikido 2 hod - napriek výrazným protestom, som posledných 20 minút viedla tréning...pekne ma chalanisko hodil do vody, nerátala som s tým tak skoro, takže som musela improvizovať a nakoľko ešte stále nie som tam, kde kedysi a všetko som pozabúdala...iné je okopírovať techniku aj s detailami, ktorú pred tým vidím, tam má telo úžasnú pamäť, a iné je si niečo vymyslieť a prezentovať to pred ostatnými, aby to fungovalo, bolo s minimom chýb...v minulosti som si robila prípravu pre tieto prípady, nebolo ich až tak veľa, takže sa k tomu budem musieť vrátiť...

krásny slnečný víkend prajem...

ps: zajtra mám so segrou jarmočný výjazd...sa teším...

vysávanie chlapsky:

nakoľko metla už vďaka poletujúcim chumáčikom nebola postačujúca...pýtam sa chalanov, či nemáme vysávač...dogúľali asi metrové pískajúce a búchajúce hovado, vraj tie menšie sú špinavšie...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 30 Okt 2019, 12:34

Miška ako sa ti darí?Dlho si sa neozvala... toothsmile
vek:57 vyska:155cm poc.vaha(12.5.09):71,4kg (12.11.09)63,1kg
28.2.2014 61,2kg 15.4.2014 56kg najnižšia váha 50,2kg
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Šťastie je cesta,nie cieľ.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 04 Nov 2019, 12:16

lubi, dakujem za záujem...

som po dlhšej dovolenke...

fungujem stále viac menej rovnako, čo sa týka stravy aj pohybu...snažím sa upokojiť, odosobniť, prestať riešiť minulosť a budúcnosť, jednoducho prestať myslieť a iba žiť v prítomnosti...hlavne stres a úzkosť, nervozitu v žalúdku - čo najviac odbúrať...

váha sa mi hýbe medzi 81-82 kg...asi tento mesiac si telo zvyká na tréningy...fajn je, že už som cca 2 týždne bez vačšej svalovky...no viem, že ďaľšiu niekoľkoročnú pauzu by som nezvládla...

majte krásny, aj keď upršaný pondelok...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 03 Dec 2019, 10:22

Gratulujem. thumb1 (k podlezeniu 80-ky).

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Poslať od Ľubka S » 03 Dec 2019, 12:39

Miška pripájam sa thumb2 xclapx
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Lenka6

Poslať od Lenka6 » 03 Dec 2019, 15:22

aj ja :D si velkou inspiraciou :D a urcite nie len pre mna .... len tak dalej . drz sa
35 rokov, 166 cm
1.1.2019 - 112,5 kg (max)
1.1.2020 - 107,2 kg
1.2.2020 - 105,9 kg
1.3.2020 - 107,4 kg
1.4.2020 - 107,0 kg
1.5.2020 - 106,7 kg

škovránok

Poslať od škovránok » 03 Dec 2019, 16:02

Ahoj Miska, tešíííím sa s Tebou thumb2 , dávno som už takú radosť nezažila toothsmile , veľká gratulácia páááá

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 04 Dec 2019, 07:34

páni, toto je až desivé...nakoľko túto etapu svojho života už neberiem ako chudnutie, utiahla som sa len do anonymnej tabuľky a napriek tomu máte toľkí prehľad...

ked si to zoberiem z druhej strany, podobne nenápadne som priberala, 10kg za rok a mala som pocit, že nerobím nič špeciálne, len si žijem...tak asi som trafila na systém, ktorý mi nedovoľuje priberať a v ktorom sa cítim dobre...

ide to divné ,,obžerské,, obdobie vraj sviatky pokoja...asi to bude chcieť trošku viac energie nespustiť sa...aj keď mám niečo mimo, dávam si pozor aspoň na množstvo - jeden múdry chlapík hovorí ,,môžeš jesť všetko, len v rozumných množstvách,,...alebo ak to v jedno jedlo preženiem tak raz za 2 týždne, buď som v ten deň už dojedla a trávim, alebo ak mám neskôr hlad, dám si už len niečo ľahšie...

takže denne hľadám rovnováhu v pohybe, strave, relaxe, nálade, v práci, v rodine,...neustále hľadám zlatú strednú cestu a dávam ruky preč od akéjkoľvek formy extrémizmu (buď idem čisto, alebo sa na všetko vykašlem)...

ďakujem...dodo, ľubka, lenka, škovránok...

majte krásny rozprávkový deň...vonku je mrázik
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

dodoriven

Re: Rok č. 2 - mám 62 kg

Poslať od dodoriven » 04 Dec 2019, 09:00

Mišelka,
dostávaš sa do stavu, kedy všeobecné výrazy ako: primerane, asi tak, rozumné množstvo, potrebná dávka atp, sa pre Teba stávajú presnými ukazovateľmi, pretože prestávaš byť na konkrétnych meraniach závislá a to je dobre a všetci Ti to želáme.

Ak Ťa však môžem poprosiť za seba a aj za iných, neuťahuj sa do anonimity. Je viacero ľudí, ktorí pokračovali rovnako úspešne a ktorí sa za posledné obdobie z týchto stránok stiahli, aby dosiahli nejakého úspechu, nejakého víťazstva, čo sa im aj pravdepodobne podarilo.
Celkového AGATSU sa však bez GOBASHIN dosiahnuť nedá. Zostaň preto aspoň raz za čas na týchto stránkach aktívna, aspoň dovtedy, kým vzájomné HANAFUBUKI povie nie.

Obrázok užívateľa
misela

Re: Rok č. 2 - mám 58 kg

Poslať od misela » 06 Dec 2019, 10:48

dodo, ešte to tak vidím na 2 roky práce - dochudnúť a zastabilizovať a počas tohoto obdobia, sa tu budem sporadicky vyskytovať...

dík za príspevok, pri tebe sa človek bez slovníka nezaobíde...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 09 Dec 2019, 13:31

Ok, som rád, že aspoň 2 roky Ťa tu bude sa dať aspoň občastne vídať.

"...dochudnúť a stabilizovať" - tak 2 roky práce" - tak to Ti gratulujem a držím palce. To ja, pri mojej vrodenej usilovnosti, zodpovednosti, pracovnosti a hlavne ctižiadosti predpokladám, že to stihnem dosiahnuť -zastabilizovať... tak asi do konca života.
toothsmile
Ešte šťastie, že som momentálne pod mnou tak nenávidenou hranicou 167,45 kg. To by som musel žiť ešte o 3 roky dlhšie.

A to, že "pri tebe sa človek bez slovníka nezaobíde", Ti budem oponovať. Moja drahá polovička je pri mne už 37 rokov a slovník nepoužíva. ....skôr pevné nervy a megafón toothsmile toothsmile toothsmile
Ale jasné že nie je dôležité poznať názvy, ale napĺňať to. (Navyše som vedel že to dáš, nakoľko tie prvé dva výrazy sú z aikido slovníka a tretí je viac menej fráza, ktorá má širší záber a môžeš si tam čo to aj doplniť.
Takže v skratke: Keď nemám v hlave, používam blbosti zo slovníkov.

Maj sa pekne, nech sa darí.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 11 Dec 2019, 08:13

dodo, ďakujem...rada čítam tvoje príspevky

trošku to tu asi pokazím, dnes žiaden pozitivizmus...

už na mňa asi doľahli sviatky v plnej sile - všetok ten stres vo vzduchu, pretvárka šťastia...nie som natoľko odolná, ako som si myslela...každý rok ich nezvládam a dnes už viem, že ani teraz ich dokonale nedám...musím sa zastaviť, 6 dní som posr... úplne dokonale...má to našťastie jeden spoločný ukazovateľ - pojedanie pri tv a nechuť ísť sa hýbať...takže tieto sviatky sa budem musieť sústrediť na zrušenie telky t.j. pozerania spoločných filmov s rodinou, alebo si nájsť alternatívu za vyjedanie, žeby som vytiahla háčkovku?...

tento rok som adventný kalendár - malú sladkost denne pre každého vo vrecúšku - robiť nechcela, nakoniec ma malá ,,prinútila,, kto by odolal tým nádherným veľkým modrým očiam, takže som ho za hodinku zbúchala...budem si ich musieť prihodiť k raňajšej káve, lebo večer pri tv vo mne v spolupráci s filmom spúšťajú zviera...ani hodenie do šuflíka nebolo šťastné riešenie, nakoľko som zjedla 5 dňovú nádielku naraz...

stromček ale bude opať bez kolekcii, len ozdobený...toto som si presadila a viac menej okrem syna a malej mi zbytok rodiny vyšiel v ústrety - 3ja na 2voch, takže toto prešlo až podozrivo hladko...

ps: neviem ako vy, ale pri extrémnych premenách bojujem s neskutočnými žravkami a to na veci, ktoré bežne už dlho nejem - perník, klobása, čipsy,...mala by to byť motivačná relácia...normálne podozrievam tvorcov, že nám tam púšťajú niečo podprahovo, aby mali ďalších adeptov do premien...

krásny slnečný deň prajem
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

dodoriven

Poslať od dodoriven » 12 Dec 2019, 15:46

Mišelka,
ďakujem, rovnako mám rád Tvoje príspevky z praxe.
Budem písať na preskáčku:

Čo mám vedomosti, tak podprahové pôsobenie na zákazníka sa skúšalo v nejakých nákupných centrách, no potom sa ako neetické zakázalo. Žiaden zákaz by ale nebol dostačujúci, ak by systém fungoval tak, ako si to pôvodne obchodníci predstavovali. Takže tá žravka pri sledovaní tých premien prichádza preto, že priamo to sledovanie evokuje predstavy, ktoré pôsobia na Tvoj vlastný problém, ktorý nemáš ešte vyriešený. (Pôsobia napríklad takýmto spôsobom: Veď si daj, nič sa tým nestane, veď tento tučko má o 50 kg viacej a keď chce, tak to dá dole; tak prečo by som to nedala ja. -Pozor! Táto predstava vôbec nemusí pôsobiť ako nejaká jasne zrozumiteľná veta, ale pomocou Tebou upravených obrazov čo vidíš, pôsobia na Tvoje podvedomie).

Že občas človek podľahne, je úplne normálne, ľudské. Dôležité je tu ale to, aby sme v tom stave podľahnutia nezotrvávali, ale aby sme sa z neho poučili a pokračovali ďalej už v normálnom režime. Ak by to podľahnutie malo byť iba jedenkrát ročne, potom by sa s tým aj dalo nejako žiť. Problém ale je, že k tomu veľkému podľahnutiu sa nabalí ešte niekoľko menších podľahnutí (narodeniny, meniny, ďalšie sviatky, svadby atp) a množstvo malých podľahnutí (ach, dnes ma ale tak dopálil ten somár, že.....).

To, že počas týchto dní teda podľahuješ prefabrikovaným nástrahám (čoko..,chips.. atp), je spôsobené síce vonkajšími okolnosťami (v práci,v rodine, v televízii atp, ktoré Ti to neustále pripomínajú, že existuje aj také niečo a že je to na jedenie a že je to "dobré" atď), no znamená to len to, že ako som už spomínal, že tento problém ešte namáš úplne zvládnutý.

Si obrazne povedané, ako bývalý alkoholik, ktorý už roky abstinuje, no keby z nejakého dôvodu vypil čo i len jeden jediný pohárik alkoholu, stal by sa s najväčšou pravdepodobnosťou opäť na alkohole závislí, hoci už jeho telo na alkohole závislé nebolo, no on zostal na ňom celý, celučký čas závislý emočne. Z evedeného je jasné, že nestačí zostávať na pozícii “ všetko zlé odo mňa preč”, ale treba pokračovať a premôcť ten “neduh”, lebo nikdy sa potom nedá zaručiť, že nás ten neduh v nejakú pre neho vhodnú chvíľu neprevalcuje.

Treba ísť na to viacerými smermi:

a, oslabovať emočné zaťaženie z daného neduhu (Napríklad: tak ako sa on (ten neduh) pripomína počas sviatkov atp, treba si rovnako častejšie pripomínať aj jeho negatívny dopad na naše telo a následne na našu psychiku atp a to nielen na rozumovej úrovni, ale to ukázať a dať pocítiť aj naším zmyslom).

b, treba neustále dopĺňať mozajku života radosťou a spokojnosťou a čo najviac tento neduh (čo zatiaľ odstrániť nevieme), obklopiť pozitívnymi vecami a činnosťami. (Veď úprimne, ak by Ti v ten deň keď Ťa prepadla žerka vbehli do cesty aspoň dve, tri veci -činnosti, ktoré Ti spôsobujú radosť, podľahla by si tej žerke?). Ako dedukujem z Tvojho článku aj Ty si v tomto období podľahla tomu negativistickému prístupu (toto nesmiem, toto zruším, toto musím, toto ...) a preto aj keď v menšom meradle, no skús ísť na to z druhej strany: Nechce sa Ti ísť von s paličkami, lebo je špatné počasie (čo je aj logické), tak si pozri obľúbený motivačný film, druhýkrát si daj nejakú cvičebnú zostavu, no to všetko nie preto, že musíš spraviť nápravu, ale preto, že chceš pomôcť svojmu telu a dať mu niečo dobré, z čoho bude mať radosť aj Tvoje telo a aj Tvoja myseľ.

Do tohto bodu patrí aj to, že si treba raz za čas osamote sadnúť a prebrať svoj rebríček hodnôt, svoje životné ciele.

c, treba hľadať na fyzickej úrovni (to aj robíš) ako ten neduh utlmovať. Niečo sa dá zrušiť, niečo nahradiť a niečo len jemne poupraviť. Treba tu ale postupovať z rozvahou, pretože ak sa všetko zakáže a zruší, no emočne budeš po tom v podvedomí prahnúť, tak nakoniec si nejakú cestičku k tomu neduhu predsa len nájdeš a bude to ešte horšie, lebo vezmeš útokom všetko čo budú mať a vždy je to horšie, ako to, čo by si si dopredu nachystala.

d, mentálnu úroveň (aby si nezostala ako ten abstinent, čo nikdy nemohol mať okolo seba žiaden špecifický vonkajší podnet, lebo to by tomu alkoholu podľahol) tu popisovať nebudem, lebo je to veľmi zložité a aj dlhodobé riešenie (ak to bude niekto niekedy chcieť, tak potom...).

Inak verím, že keď budeš toto čítať, tak to už budeš mať dávno vyriešené . Písal som to len ako odozvu na Tvoj posledný článok a aj to iba preto, (Ty si asi jedna z posledných aktívne chudnúcich tu na fóre, u ktorej by som sa bál, že sa vráti k starému spôsobu života), že by sa to mohlo týkať aj niekoho iného.

Maj sa pekne.

Obrázok užívateľa
misela

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg, hravo si ich udržím..

Poslať od misela » 16 Dec 2019, 08:06

dodo, bude to ťažšie, ako som si myslela...nedeľu som úplne pokazila...neviem sedieť pri tv bez somarín...

aj keď na druhej strane 11-14.12. som išla v súlade s predstavou...

asi by mi cez sviatky pomohli denne hlásenia, či?
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg, 95 cm
5/20 76kg

Obrázok užívateľa
Ľubka S

Re: Rok č. 2 - schudnem na 58 kg, hravo si ich udržím..

Poslať od Ľubka S » 16 Dec 2019, 10:02

Misela nič ti nebráni deňne hlásiť a aj Doda potešíš,že si tu nepíše sám. toothsmile A ja ti budem držať palce,aby si to zvládla čo najlepšie. toothsmile
január 2016 60,5 kg
1.8.2018 zas 63 kg

Napíšte v tejto téme