Restart

Tu si môžete držať osobné prehľady o zhodených kilách, zaznamenávať priebeh chudnutia, úspechy, neúspechy.
Obrázok užívateľa
cimosvk
Kontakt:

Re: Restart

Poslať od cimosvk » 07 Júl 2019, 08:09

Tak za 6.7. hlásim 10 900 kj xpapax

Čo sa bicykla týka, ja to milujem už od detstva, Fakt a na tomto bicykli mám už pár tisíc km nalietaných takže moc sa nútiť nemusím :D Plus na ňom občas chodím aj do roboty, ale to ani nerátam, lebo 2km tam 2km nazad toothsmile

A jazdím hlavne pre radosť, že to mám rád. K tomu to pomáha aj zdraviu, chudnutiu a podobne, takže pre mňa vítaný bonus. Chcem na tom ale nabrať trochu kondičku a dávať tak 40-50km bežne. To si potom do ZA zájdem po nový bike1! Lebo Kenzellina Čimko kupoval ešte keď mal tak 12... a teraz mám 24 a trošku som narástol, do výšky aj šírky -rofl-

Vrámci tej nepravidelnejšej práce sa aj tak snažím nájsť ten režim a rozumne sa stravovať aj skrz tie nedokonalosti, aj na ten bicykel si nájsť čas, prípadne uvažujem o posilke a zaplatiť si trenera nech sa naučim spravne tie cviky a podobne...
Max 117kg
Now 109kg
Goal 90kg

Obrázok

dodoriven

Poslať od dodoriven » 07 Júl 2019, 10:51

Ahoj,
-To že rád bicykluješ je fajn. Ak by si túto radosť z bicyklovania vedel implementovať aj do chudnutia, stalo by sa nielen to, že Tvoje chudnutie by bolo príjemnejšie, ale aj to, že by sa podstatne zvýšili Tvoje šance na schudnutie. To je fakt.
- Tak isto je fakt, že aj také krátke úseky (2km) majú veľký význam (prečo to tak je a za akých podmienok z toho vyťažíš najviac, teraz popisovať nejdem).
- Kondičku na bicykli získaš najmä jazdením. Ak ale veľmi dlho jazdíš rovnakou intenzitou, cca rovnako dlhé úseky, potom si telo na to zvykne a nenastáva tam žiaden progres. Preto musíš tie svaly aspoň raz za čas nejako šokovať. Napríklad, pridáš si dĺžku, alebo pôjdeš tú starú trasu oveľa rýchlejšie, alebo len kde tu po rovinke, či do kopčeka si zašprintuješ. Tak isto výborná metóda, (ktorá sa ale oveľa ľahšie dodržuje v zime, doma na rotopede), je metóda, kedy po úvodnom rozťahaní (5 až 10 min) budeš na každú piatu minútu šľapať 30 sekúnd čo najviac naplno (zvyšné 4,5 minúty nesmieš prestať ťahať, akurát ťaháš veľmi zľahka a pomaly a najmä dobre sa vydýchavaš).
Pri takýchto zmiešaných metódach tú kondičku získaš za tie dva mesiace pri troch až štyroch jazdách do týždňa.
- Z taktiky chudnutia zase vyplýva, že na začiatku chudnutia by sme nemali fyzicky makať úplne naplno, lebo je to kontraproduktívne (ako vravia karbaníci, nechať si na neskôr nejaké eso v rukáve je fajn).
- Správny posed je pri bicyklovaní základ, a tak Ti odporúčam nečakať na kondičku, ale naopak, kúpiť bicykel hneď, a na tom novom bicykli získať kondičku.
- Posilovanie s činkami je pre chudnutie vynikajúce. Ovšem problém je s trénermi. Nájsť dobrého trénera je rovnako ťažké, ako nájsť dobrého doktora. To že tréner má dlhoročné úspechy v kulturistike, ešte neznamená, že je dobrý tréner (pokiaľ sa nechceš stať kulturistom toothsmile -a dokonca ani v tej kulturistike nemusí byť dobrým trénerom).
Takže si mladý, na internete si vieš čo to o cvikoch a cvičení prečítať, v posilovni odpozorovať a rozumom zdôvodniť, čo nie je správne (čím by si si mohol ublížiť) a podľa toho cvičiť. Pre Teba je najbližšie 2 -3 roky ale úplne lautr fuk, či rozpažuješ s jednoručkami klasicky, alebo v závere jemne otáčaš malíkovú hranu ruky hore. Pre Teba má význam najmä to, aby si nemal maximálne prepnutú (vystretú) ruku v ľakti, pretože si namáhaš kĺb, necvičil hneď s maximálnymi váhami a aby si si po tréningu v rámci ukľudnenia, dal ľahké ponaťahovanie tých svalových partií, ktoré si cvičil (ten ľahký strečing Ti ale veľká časť trénerov ani nespomenie, hoci je dôležitý).
Takže ja by som sumu za trénera (je ale pravda, že po tých rokoch mám skúseností s cvičením viac ako Ty) vložil do kvalitnej stravy, no rozhodnúť sa musíš Ty sám.

P.S.: Pozri sa aj na ten svoj príjem, pod 11000 kj sa mi pre Teba zdá predsa len málo (netvrdím, že to tak aj musí byť). Ja mám síce vysoký metabolizmus, no mám viac ako dvojnásobok rokov a vlani v novembri pri aktívnom cvičení a chudnutí 2kg/ mesiac, som mal denný príjem cca 22 000 kj. Teraz sa udržujem bez cvičenia na cca 14 000 kj.
Väčšina chudnúcich (najmä žien) totiž robí tú základnú chybu, že predchádzajúcimi diétami znížili svoj energetický príjem, rozhádzali telo aj myseľ a potom si kalorický príjem vypočítajú tak, že z tohto diétami naučeného prijmu začnú uberať až dovtedy, než začnú chudnúť. Tak si daj na to pozor, aby si nerobil tú istú chybu.

Obrázok užívateľa
cimosvk
Kontakt:

Poslať od cimosvk » 07 Júl 2019, 19:26

Dodo ĎAKUJEM moc za veľa užitočných tipov. thumb2

K tomu trenerovi suhlasim, zatial nad tým len uvažujem.

Čo sa príjmu týka snažím sa to hlavne odsledovať koľko jem. Lebo za tie roky som neskúšal žiadne diety ani nič ale zato som jedol veľa a menej vhodného... (však prečo mám asi ten pupok, že? :D ) Takže toto moje písanie tu na forum je skorej také moje vlastne sledovanie že kolko tak normalne jem ked sa nijako drasticky nesnažím znižovať príjem ani nič, len proste trošku zeleniny na začiatok a potom to čo zjem. Je síce pravda že sa tých pár dní čo to tu píšem vyhýbam sladkostiam, pivu a iným blbinám čo som konzumoval vo vysokej miere, ale zato mám zo seba trošku lepší pocit a nejak získavam prvú štatistiku o sebe. Zatiaľ nebývam nijak hladný, záchvaty žravosti ani nič nemám a vyzerá to, že takto dokážem aj fungovať, uvidíme, ak to bude málo pridám, ale je pravda že nejak silno aktívne necvičím ani sa extra nehýbem. (s výnimkou práce a teraz prechádzok/bicykla)

Ďalej je trabl, že sa nejak snažím unormálniť počet jedál za deň, stále kolísam 3-4x denne...

K tým tréningom ďakujem, možno skúsim aplikovať. Zatiaľ sa však snažím vydržať u toho pravidelnejšieho chodenia/jazdenia na bike2! no ako ďalšia méta dobrý nápad.

A k tej kondícii, pre mňa samotného je to proste výzva, že či to fakt dokážem vydržať pri tom pohybe natoľko aby osm tú kondíciu poctivo nabral. Súhlasím, že byť trošku viac predklonený je docela zaberák na kríže, ale ono sa mi to teraz tak vyvrbilo jedno z druhým (ako všetci poznáme) že ten bicykel bude viac menej aj tak až o niekolko týždňov kôli €urám a medzitým chcem nabrať tú vytrvalosť na tomto starom. No neboj, nebudem nejak extra dlho čakať keď už tie peniaze budú, idem poň aj bez kondičky... vlak to odveze. toothsmile
Max 117kg
Now 109kg
Goal 90kg

Obrázok

dodoriven

Poslať od dodoriven » 07 Júl 2019, 20:02

Ja som jednoznačne zástancom jedenia 5x za deň (prediabetici 6x), ako jednu zo základných podmienok úspešného chudnutia. Pozor!, toto platí pre kategóriu starších, dlhodobo neúspešne chudnúcich, ( ale aj mladších, ktorým sa chudnutie nedarí a majú slabú psychickú odolnosť), kde nevýhody takéhoto jedenia (zdravotno-materiálne) sa neberú v úvahu, z dôvodu výhodnosti takéhoto jedenia ohľadom jednoduhšieho chudnutia.

Takže u Teba nie je dôvod trvať na jedení 5x denne (vždy si ho tam ale môžeš zaradiť) a stačí Ti jedenie aké máš. Ja napríklad keď som začínal chudnúť, som jedol 5x denne a potom som prešiel na 4x denne a na tom som doteraz.

P.S.: Že nemáš hlad a ani žravé chvílky je síce výborné, no ešte stále to nie je záruka toho, že máš správny energetický príjem.

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 08 Júl 2019, 12:00

cimo, dakujem za zdielanie...

je sranda, ako kazdý si najde niečo iné a ako mu to funguje...ty máš bicykel, ja vodu, neskôr sa vrátim k paliciam...proste byť vonku v prírode každý den...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

Obrázok užívateľa
cimosvk
Kontakt:

Poslať od cimosvk » 08 Júl 2019, 15:21

Ahojte, hlásim sa po 1 dňovej odmlke. A mám sa za čo hambiť... xmurx

Včera som totiž padol od únavy a pôvodne plánované štvrté jedlo sa nekonalo takže príjem len asi 8000kj ...

Nevadí, idem dnes normálne ďalej, nijak to neriešim, stalo sa, únava a spánok boli treba pred dnešným vstávaním na rannú.

A s pohybom som to prepískol presne jak mi tu písal Dodo pár príspevkov nazad... chcelo sa mi až moc chodiť a z pôvodne plánovanej hodiny (+/- 5-6km) boli nakoniec hodiny skoro 2 (asi 10km) ....

Nevadí, stále je to u mňa vo fáze pokus-omyl-učenie takže idem ďalej a dnes už to nejdem preháňať, ani s jedením ani s hýbaním sa.

Dodo počítal som na niekolkých KT a vychádzalo mi okolo 12 000 kj takže sa nejak ja toho modelu snažím držať aspoň pár dní a uvidím či to bude ok alebo niečo zmením. Ako myslím Miška písala v inej téme
každej zmene organizmu treba pár dní než sa ukáže či prospieva alebo nie
toothsmile
Max 117kg
Now 109kg
Goal 90kg

Obrázok

škovránok

Poslať od škovránok » 08 Júl 2019, 19:06

Ahoj cimo, s tým pohybom sa to aj mne stalo toothsmile , a j stáva, walkovala som necelých 9km, natiahla som si akurát šlachy na šlape nôh, som sa potom resustitovala 2-3 mesiace. Po prehnanom pohybe som ako by som to povedala taká vytrasená, že nevládzem na ďalší deň.
drž sa pááá

Obrázok užívateľa
cimosvk
Kontakt:

Poslať od cimosvk » 08 Júl 2019, 19:41

čaute, tak hlásim za dnešok 12 770 kj a 7 km / 1 hodina :hiking: (chodenia)

No trošku som si cítil po včerajšku prdel, ale tak keď som bol blbý... -rofl-

škovránok ďakujem pekne.

zajtra chcem zase vytiahnuť na slnko bike1! tak držte palce počasiu nech nesklame :)
Max 117kg
Now 109kg
Goal 90kg

Obrázok

Obrázok užívateľa
misela

Poslať od misela » 09 Júl 2019, 08:22

cimo, určite nie si blbý...dnes prajem pekný cyklovýlet...

už sa teším do vody, aj keď stále po dopúšťaní nebude teplá a opäť budem z roboty na smrť unavená...včera som mala 22 c vodu...trošku sviežejšia, predvčerom 16 c, stále mi dotekala...myslela som, že pol hodinu nedám...dala by som s prehľadom aj hodinu...
max. 120kg 125cm pás
5/18 103kg, 105cm
5/19 85kg
6/19 84kg
8/19 83kg
9/19 81kg

Napíšte v tejto téme