Z bulímie sa vyliečim sama

Príspevky na uvedené témy
Obrázok užívateľa
wawa

Re: Z bulímie sa vyliečim sama

Poslať od wawa » 14 Aug 2007, 11:17

mata, nevycitaj si to, hod to za hlavu a pozeraj vpred, darilo sa ti, tak jedno posmyknutie nevadí,ako píse Skavka ozvi sa castejsie, popis svoje pocity, daj to na papier/do PC/, mne to pomáha, ked sa mám s kým podelit o myslienky.

dedda

Poslať od dedda » 26 Nov 2007, 03:57

ahoj mata, ako si na tom po 3 mesiacoch? uz si tu dlho nebola, ako vidim, ale zaujimalo by ma ci este stale bojujes? dufam ze sa ti dobre dari, drzim ti palceky! poznam ake to je mat bulimiu, ja nou trpim uz asi 5 rokov, hoci ja som nikdy nevracala. ale princip je v podstate ten isty. dufam ze sa z toho aj s pomocou tejto stranky dostanem, obdivujem ludi ako si ty, ze si mala volu sa tomu postavit! ozvi sa, ako na tom si! papa a vela stastia zelam!!

Obrázok užívateľa
ivaza

Poslať od ivaza » 26 Nov 2007, 11:04

leeenkaaa25 napísal:
-------------------------------------------------------
>...A
> TERAZ MAM ZASE BULIMIU...A TESI MA ZE MOZEM VSETKO
> ZJEST A CHUDNEM

Lenka, teraz som natrafila na tento tvoj príspevok. Dúfam, že je to len preklep a tvoj nádherný úbytok na váhe nie je spôsobený takým veľkým trápením Tvojho tela aj duše...
44 rokov, 160 cm, počiatočná váha (6.1.07) - 110,9, cieľová (26.5.08) - 63,5 - cieľ udržať

simonecka2

Poslať od simonecka2 » 27 Nov 2007, 17:43

kocky,chcem vam povedat,ze ono to zvracanie ani tak velmi k chudnutiu nepomaha.pretoze,cukor..glukoza sa uz v ustach vstrebava do krvi...takze ak nejaku tu cokoladu alebo sladkost vyvraciate,verte mi,plno kalorii si uz telo zobralo.kocky co poznam zo skoly(boze uz to bolo straasne davno),ani jedna bulimiou a zvracanim stihla nebola.nedokazes vyvracat vsetko,a ak sa spapkaju velmi kaloricke jedla,staci aj to,co v zaludku ostane,na to,aby ste pribrali.totiz jedlo sa lepi na zaludkove steny..opisujem to tak dopodrobna preto,aby ste si uvedomili,ake zbytocne je zvracat.k stihlosti vam to neprida.ak si toto poviete,ze aj tak je to hlupost..sice ta cokolada ostane v zaludku,ale nepride potom chut este väcsia..lebo toto je zacarovany kruh bulimie...to je ta praktocka stranka veci.samozrejme,su kocky,co takto roky funguju a su stihle..ale ja väcsinnou poznam tie,co s tym neschudli.na druhej strane je to zavazna vec,pretoze je to nieco zvlastne,zakazane..tabu..svet,do ktoreho sa uzavrie clovek sam pred vsetkimi..je to zavislost,ako kazda ina zavislost..ci uz na alkohole,alebo drogach.ak sa o zavislosti zacnete aspon trochu zaujimat,pochopite,preco fungujete,ako fungujete.pochopite,ze ani alkoholik nikdy neni vylieceny...je len ako sa to povie po slovensky?suchy alkoholik?abstinujuci alkoholik?takze aj bulimia je zavislost na jedle.väcsinnou vznikaju zavislosti,ak clovek nepocituje dost lasky.stava sa s toho kult...vlastne o-kult...teda vec skryta,vieme ze je nebespecna..ale myslime si,ze ju zvladame.chcem tym vsetkim povedat jedno...kocky,prestante zvracat..naozaj je to zbytocne.stoji to cas,pretoze sa clovek zatvara doma,niekedy nevyjde s domu cely den...a toci sa len okolo jedenia a zvracania...peniaze..pretoze clovek na jedlo peniaze potrebuje..alebo zacne kradnut...a energiu.zivot uteka medzi prsty..ale nic..vobec nic tym nevyriesi.prestante sa lutovat,a skuste to zmenit.negativne za pozitivne.to ze sa to par krat stane..to je v poriadku.pretoze zavislost sa neda vygumovat.da sa s nou prestat,ale niekde v hlavicke stale je.a uz vobec ziadne vycitky neschopnosti.ale zase chapem to,clovek ked je mlady,vidi zial veci ovela horsie,smutnejsie...trapi sa nad vecami,nad ktorimi sa po rokoch len zasmeje.naozaj je potrebne aby sme my,dospeli pomahali mladsim v tazkich rokoch.ak su na to sami,tak si mnoho krat nevedia rady,a stavaju sa taketo veci.drzim palce....
Obrázok

Sjuzi

Poslať od Sjuzi » 04 Feb 2008, 15:00

Ahojte, chcela by som povedat, ze dostat sa sama z bulimie je narocne.. najtazsie je na tom to, ze obcas mam pocit, ze uz je to prec.. za mnou.. ale ono sa to vracia. stale a stale. jedinym dovodom je to, ze bulimia nie je o jedle. je to o nicom, co je hlbsie. a ked to neodstranis, nevyriesis, tak sa ti problem s jedlom bude vracat stale. zacala som chodit na terapiu a do skupinky pre baby s podobnymi problemami. pomaha to. ani si neviete predstavit ako.. ale na druhej strane je pravda v tom, ze kazdy si musi v konecnom dosledku pomoct sam. ta terapeutka je tam len ako barlicka- podrzi, ked treba, ale chodit za nas nebude.. preto ti drzim palce. velmi, ale odporucam, zver sa do ruk odbornika. budes mat pocit vitazstva nad sebou, chorobou.. nad vsetkym :) silacka, zvladnes to. a nie si v tom sama...

edusho525

Poslať od edusho525 » 11 Feb 2008, 19:58

Matka velmi ti drzim palce a zaroven ta naozaj obdivujem...to o co sa pokusas je naozaj obdivuhodne a verim ze to aj zvladnes!!!Je to urcite velmi narocne a vsetko o psichyke ale urcite to pojde....casom si na to pravidelne stravovanie zviknes a uvidis ze budes mat uuuplne sqvely pocit a este raz ti chcem povedat ze ti naozaj prajem aby to vyslo!!!!

Obrázok užívateľa
tini

Poslať od tini » 24 Feb 2008, 07:59

Mata, ozvi sa, ako sa Ti dari!

Inak suhlasim, co pise simonecka.. A je fakt, ze priciny su vnutorne, treba tie hladat a odstranit a teda aj bulimie sa zbavit. Podla mna take skupinky mozu byt velmi uzitocne, aspon cloveka nasmeruju a podrzia. Je tazzie bojovat sam.
41 rokov, 178 cm, cca 63,5kg, max vaha 92kg,
Ciel: Zit zivot naplno. ;) Zivot je pohyb. ;) Kalokagatia.

"Dobre vidime iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné."

wyllka

Poslať od wyllka » 29 Nov 2009, 17:34

dobry den,

rada by som Vas oslovila s prosbou o spolupracu. pracujem na diplomovej praci " Vplyv anorexie a bulimie na kvalitu zivota adolescentnych dievcat" s vyskumom pomocou dotaznika kvality zivota. pomocou neho by som chcela zistit ako sa VY citite a vnimate kvalitu svojho zivota, zdravia, partnerstva a dalsich oblasti v zivote. ake su Vase plany, radosti aj starosti.

bola by som velmi vdacna, ak by ste mi s mojim vyskumom pomohli vyplnenim anonymneho dotaznika (cca 26 otazok) - bez problemov to moze prebehnut len vramci emailovej komunikacie, teda Vas to nejako nezatazi. hotovu pracu som prislubila do kniznice ANABELL, preto dufam, ze bude prinosom, alebo aspon zaujimavym citanim. Ak si teda najdete cas a chut dajte mi prosim vediet na wyllka@gmail.com

vopred dakujem, Dominika B.

Napíšte v tejto téme